u chemu je fazon? :(((
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: u chemu je fazon? :(((

Zainteresovan član K4lee (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano u chemu je fazon? :(((

e ovako.. pre neki dan mi je crk'o komp zbog nekog napajanja.. I odnesem ja u servis, i oni mi svi (kao) srede, chak mi stave i Norton Antivirus (poshto ja do tada nisam nijedan (osim nekog avast! Antivirusa).. E, kad samo doshla kutji.. i upalila komp.. na neki od sajtova kad odem (npr. da izgooglam neshto i kliknem search, restartuje mi se komp).. pa sam ja mislila da je to zbog Nortona, i obrisala ga.. i sad mi se povremeno(otprilike svakih 10min. komp sam restartuje) i pishe: WINDOWS MUST RESTART YOU COMPUTER NOW BECAUSE REMOTE PROCEDURE CALL SERVICE (PCS) TERMINATED UNEXPECTLY. Zna neko shta je u pitanju?((

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Pada mi na pamet idi na my computer desni klik pa na properties zatim odcekiraj sve iz automatic updates i remote... (idi na sigurnost i zastita i na kompjuter vam se restartuje i sl.)

Zaslužan član
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

To je virus samo mi nije jasno kako je prosao pored Nortona - mozda nije imao update:
    1. Prekini resetovanje da bi skinula Removal tool i Microsoft-ovu zakrpu:
    Control Panel > Services ili Administrative Tools > Services. Naci RPC (Remote Procedure Call) pa desni klik > Properties > Recovery. Za sva tri: First, Second i Subsequent Failures umesto "Restart The Computer" odaberi "Take no action".
    2. Skini MSBlast remover 1.1 (posto si obrisala Nortona)a mozda i W 32.Blaster.Worm Removal Tool 1.0.6.1 sa istog sajta:
    http://www.softpedia.com/public/cat/1/1-72.shtml
    3.Skini zakrpu da se virus ponovo ne vrati:
    http://msblast.maruhn.com/msblast-patch-winxp.html
    4. Iskljuci System Restore: desni klik na My Computer > Properties > System Restore > Turn off System Restore on all drives > Apply pa OK.
    5. Upotrebi remover pa resetuj kompjuter a onda instaliraj patch. Ponovo resetuj pa ako zelis ukljuci System Restore i nadji RPC i vrati First, Second i Subseqent Failures na "Restart The Computer".
    6. Idi na Internet Explorer > Tools > Windows Update pa instaliraj sve kriticne update koje ti izlista.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ma taj Norton je SH1T! Testirao sam nekoliko, danas popularnih antivirusa (čisto ćefa radi), naravno u kontrolisanim uslovima i zaključio sledeće:

Najviše je našao, na moje iznenađenje, pošto ga retko ko preporučuje, NOD32 (Inco, bio si u pravu). Gomila drugih je bila sličnih "performansi". Tu mislim na Kaspersky, AVG itd, a kao ubedljivo najgori potvrdio se Norton AV. Ustvari, njegove pogotke nismo ni mogli da izbrojimo, jer nije našao NIŠTA!

Da ne bude zabune, svi programi su update-ovani pre neke dve nedelje, za potrebe testa.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

To si mozda trebala da napises u Sigurnost i zastita...
    Najbolje objasnjenje imas idi na temu sigurnost i zastita i gde pise lepljivo imas pise "Kompjuter vam se restartuje i slicno" pogledaj sta pise tamo i to ti je resenje za tvoj problem...

Logitech#
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio StORM48
    Najviše je našao, na moje iznenađenje, pošto ga retko ko preporučuje, NOD32
    NOD32 SVI preporucuju...

Legenda
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Genije
    To si mozda trebala da napises u Sigurnost i zastita...
    Najbolje objasnjenje imas idi na temu sigurnost i zastita i gde pise lepljivo imas pise "Kompjuter vam se restartuje i slicno" pogledaj sta pise tamo i to ti je resenje za tvoj problem...
    sad mi kazes.... 8) (koristim norton2004AV redovno updateovan) stvarno nista ne nadje majku mu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Logitech#
    Citat Original postavio StORM48
    Najviše je našao, na moje iznenađenje, pošto ga retko ko preporučuje, NOD32
    NOD32 SVI preporucuju...
    Malo sam se loše izrazio... u pravu si. Mislio sam na period do pre par meseci. Uglavnom, prosečni korisnici čuju za Norton i, recimo Kaspersky, sve ostalo je "ekzotika". Tu ne računam naprednije korisnike.

Inače, Nod32 i sam koristim, ali ručno ga pokrećem i to jednom u par meseci, čisto onako... bezveze. Više postižem preventivom (normalnim korišćenjem), nego "čišćenjem" pomoću antivirusa.

Što se teme tiče, ona definitivno ne pripada ovde... Moderatori, na posao :wink:

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Andreavk
    1. Prekini resetovanje da bi skinula Removal tool i Microsoft-ovu zakrpu:
    Control Panel > Services ili Administrative Tools > Services. Naci RPC (Remote Procedure Call) pa desni klik > Properties > Recovery. Za sva tri: First, Second i Subsequent Failures umesto "Restart The Computer" odaberi "Take no action".
    ili idi na start-run kucaj cmd pa kad ti se pojavi crni prozor ukucaj shutdown -a .... to ce da sredi big bad MUST RESTART asshole

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

ovde zaista veliki broj ljudi cita (a bogami i prenosi) tekstove iz sveta kompjutera sto je i za pohvalu i za kritiku pa se vi pronadjite gde pripadate da ne bude da ja nekoga prozivam!

babaa
    Guest

Podrazumevano

sonne idi na elitesecurity pa se pravi pametan ako smes i mozes

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jedan bih predlog dao ako moze. U zadnje vrijeme imam priliku da procitam dosta prepucavanja medju pojedincima.. Ovaj forum koliko sam upoznat nije trac rubrika ili neki zenski (bez uvrede) frizeraj gdje se ogovara kojesta.. Zadnjih nekoliko odgovra je vise bilo ja znam ti znas ili ne znas i tako to.. Molim moderatore da skinu ove fore i da se stvarno stave pravi odgovori jer prepucavanja nikom ne donose dobro.. Naravno i kvalitet a bogami i ugled foruma opada ovako te stoga batalite ova prepucavanja... Jos jedno pa i ako je odgovor iz nekog casopisa neka je bitno je da je dobronamjeran i da moze pomoci.. Poz.

Zainteresovan član K4lee (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

e..hvala svima na pomotji, ali.. ishla sam u servis i instalirali su mi XP sa nekim service-packom, nemam pojma...ali, pazitju se sada), pozz...

Zainteresovan član Ragen (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2004.
    Reputaciona moć
    48

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio babaa
    sonne idi na * pa se pravi pametan ako smes i mozes
    Nemam nameru da idem tamo a jos manje da se pravim pametan!

Izvini sto sam ti uputio komentar koji te je povredio pa sada ked god vidis moj post moras da se izlogujes i napises komentar pod nickom babaa!
    (i odrasti vec jednom)

Slične teme

1. Stari fazon
    Autor markoca u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 13.07.2006., 13:12
  2. Nov fazon u Bg-u
    Autor majcheki u forumu Žene
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 29.06.2005., 16:04
  3. Hmm...u cemu je fazon?
    Autor Guardian u forumu Video igre