Rusija i Kazakhstan

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Cao,

Da li je moguce da se odnosi muslimana i pravoslavaca poprave i dovedu na normalu i muslimani osjecaju jednako dobro kao u muslimanskoj zemlji isto tako i u pravoslavnoj zemlji-drzavi.

Rusija prema nezvqnicnoj procjeni ima 8 miliona muslimana racunajuci turska plemena i Tatare koji zive u Rusiji a Rusa u Kazakhstanu je 4 i pol miliona.

Zasto se na primjer ne bi mogla rjesiti ovakva situacija da se region Ingusetije (Cecenija, Dagestan i ostale pokrajine) presele u Kazakhstan a da Rusi nasele pojas zakavkazja koji je sada ispunjen muslimanima.A jedini muslimani koji bi mogli ostati su ovi u Kazanju koji su kao iz bajke i mogli bi sa Rusima da zive lijepo i slozno i da muslimani u ocima pravolsavaca budu dobar narod i posteni ljudi, ali religiozni.

Mislim da sam sve rekao u pet sest tacaka.
 
Cecenija nije trebala da se buni nego da radi na tome da se ljubav njeguje u Ingusetiji a da misle za islamku drzavu Kazakhstan.Kome se ne dopada Rusija neka ode u Kazakhstan i imatce muslimansku drzavu.Pravoslavci trebaju da budu dorbi sa muslimanima i da se muslimaniam dozvoli na nemuslimsnkim zemljama pustinjastvo i maksimalna vjeroispovjest i u nosnji ako treba.Zasto da muslimani u Srbiji ne nose Arapske hlace?
 
A sta ti mislis otkud Nemci - Luterani u Kazahstanu?

Njih je malo u odnosu na Ruse koji sacinjavaju 25% stanovnistva Kazakhstana a oni su sigurno nekadasnji zarobljenici iz II svjetskog rata koji su dosli da rade u Sibiru i tu ostali.Nemam drugu informaciju imas li je ti?

Svi Germani Zapadnjaci vode porijeklo iz Srednje Azije to je tacno ali to je bila davnasnja migracija.

Gradovi Jektarinburg in Sankt Peterburg zavode na Njemacki jezik pa mozda je to bila postojbina Njemaca.
 
SLusaj da ti ja kazem. Taj, hipi pokret, koji ti furas je odavno nepopularan, odn, izvetrio je. Dok ti ispravljas krive Drine po Rusiji, Ceceni ubise sve zivo sto mice, a Arapi su odgovorni za 11. septembar, tako da spusti se na zemlju i ne pokusavaj da pomiris nepomirljivo. Pa znas sta su Ceceni uradili onim ljudima u pozoristu i onoj deci u skoli? Jesi li ti gledao ona zverstva koja rade?
Bavi se ti nekim drugim aktivnostima, kogagod da preselis negde, kad - tad, kad mu neko dune u duppe, reci ce da je sprovedeno etnicko ciscenje.
 
Mozda da su Arapi krivi za 11 septembar ili za pozoriste ali ko je kriv za pogrom Palestine i pretjeranu upotrijebu sile u Ceceniji od strane Rusa nije to tako jednostvano reci da je zvijesrtvo.Zvijerstvo jeste, ali ima i druge strane koje cini losa djela.Da li ti mislis sutra da sa muslimanima zivis ka komsinica ili u jednu kucu kao snaja, i da te voli porodica muslimanska?I da te ljube muslimanska usta?

Onda ti ujutru odes u Crkvu a on u Dzamiju i poslije molitve dodjete i poljubite se i vidite snijeg kako pada i mecava nanosi na sve strane a djeca jedva ocekuju da izadju na ulicu i da se grudvaju i sankaju.
 
Poslednja izmena:
Mozda da su Arapi krivi za 11 septembar ili za pozoriste ali ko je kriv za pogrom Palestine i pretjeranu upotrijebu sile u Ceceniji od strane Rusa nije to tako jednostvano reci da je zvijesrtvo.Zvijerstvo jeste, ali ima i druge strane koje cini losa djela.Da li ti mislis sutra da sa muslimanima zivis ka komsinica ili u jednu kucu kao snaja, i da te voli porodica muslimanska?I da te ljube muslimanska usta?

Ne mislim da imam sa njima bilo kakava posla.
 

Back
Top