Pravni fakultet Kragujevac

Ajde gde u Kragujevcu može da bude nešto teško...Pa tamo i da nuklearne fizike ima,bila bi sprdnja...Znam neke ološe koji su upisali pravni u KGu pa zbog toga ovo pričam...

Znas kako... Svi profesori iz ekonomske skole su nas savetovali da, ako hocemo ekonomiju, upisemo u BG-u. Iz razloga sto je tamo 50 puta lakse. To su nam pricali iz iskustva... Tako da nemoj da pricas ako ne znas neke stvari ili ako uopste ne studiras!:rtfm:
 
Ne po tom principu, vec su studirali na razlicitim fakultetima i uporedjivali iskustva. Nisam rekla da je fakultet lak, vec da je laksi u Bg-u nego u Kg-u... Inace, profesorka koja mi je predavala se prebacila sa Kg na Bg fakultet, tako da...
 
Ne po tom principu, vec su studirali na razlicitim fakultetima i uporedjivali iskustva. Nisam rekla da je fakultet lak, vec da je laksi u Bg-u nego u Kg-u... Inace, profesorka koja mi je predavala se prebacila sa Kg na Bg fakultet, tako da...

Pa mozda su studirali na razlicitim fakultetima, ali u svetu, dok su se usavrsavali. Nisu se sigurno setkali po Srbiji od jednog do drugog faxa......A sto se konkretno te profesorke tice.....paaa, svako hvali svoje, a i ko zna po kojim je ona kriterijumima posmatrala.
Beogradski ekonomski moze lako da se svrsta medju najteze fakultete u Srbiji.
Cak i vukovci (ali oni pravi - klikerasi, a ne oni -prosli na foru) posle 1. godine ocelave ili osede.
 
Poslednja izmena:
Pa mozda su studirali na razlicitim fakultetima, ali u svetu, dok su se usavrsavali. Nisu se sigurno setkali po Srbiji od jednog do drugog faxa......A sto se konkretno te profesorke tice.....paaa, svako hvali svoje, a i ko zna po kojim je ona kriterijumima posmatrala.
Beogradski ekonomski moze lako da se svrsta medju najteze fakultete u Srbiji.
Cak i vukovci (ali oni pravi - klikerasi, a ne oni -prosli na foru) posle 1. godine ocelave ili osede.

Svaka cast, ako je ekonomija najteza :dontunderstand:
A sta treba reci za ETF, masinski, gradjevinski....
 
Ajde gde u Kragujevcu može da bude nešto teško...Pa tamo i da nuklearne fizike ima,bila bi sprdnja...Znam neke ološe koji su upisali pravni u KGu pa zbog toga ovo pričam...

Slucajno ima i nas koji studiramo u Kragujevcu! Tu je samo lakse upisati nego u BG-u, ali je mnogo teze zavrsiti. Studiram pravni u KG-u i odlicno znam kako je stanje, npr padas milion puta iz ispita koji si spremio a nemas pojma zbog cega, neko je odlucio da te obara i ti fazoni. Ne znam sta je tu lako! Da, naravno, lako je onima koji iskesiraju koliko je potrebno, ali mnogima od nas tako nesto nije padalo na pamet! Mozda su ti olosi, kako ih nazivas, u tako nekoj prici pa im je sve lako. Zato nemoj da pricas o necemo o cemu nisi dovoljno obavesten/a i da potcenjujes ljude koji se cimaju godinama oko svega toga.
 
Ajde gde u Kragujevcu može da bude nešto teško...Pa tamo i da nuklearne fizike ima,bila bi sprdnja...Znam neke ološe koji su upisali pravni u KGu pa zbog toga ovo pričam...

Pricas napamet. Nasi profesori iz Beograda predaju i Kragujevcu i u Nisu.
Nece valjda drugi kriterijumi tamo? Pa to su svi mahom zadrti ljudi video si i sam...

U prinicipu i ja sam ovako nesto mislila, dok se nisam podobnije zainteresovala i proverila..
Npr. znas li kako izgleda nacinalna u Kragujevcu?
Reci cu ti - bolje da ne znas..
 
Pricas napamet. Nasi profesori iz Beograda predaju i Kragujevcu i u Nisu.
Nece valjda drugi kriterijumi tamo? Pa to su svi mahom zadrti ljudi video si i sam...

U prinicipu i ja sam ovako nesto mislila, dok se nisam podobnije zainteresovala i proverila..
Npr. znas li kako izgleda nacinalna u Kragujevcu?
Reci cu ti - bolje da ne znas..

Kriterijum je nizi. To nam je i Zika Rimljanin reko. Cak je morao da postavlja pitanje podele stvari sto u Beogradu uopste ne pita jer je to glupost (radi se o Kragujevcu). Uzeo sam neke knjige iz NSa dok jos nisu bili po bolonji,dok su knjige bile deblje,i svaka knjiga je tanja od one u BGu koji je po bolonji.Sada su njihove bolonjske knjige jos tanje,polazu se po delovima kroz vise rokova i ako to ne mogu da postignu neka se obese...
 
Ко слуша Жику?! Па ја том човеку ништа не верујем.
А први пут чујем да се књиге полажу у деловима, али то за више рокова знам..
мада и ми имамо доста рокова руку на срце..

Хоћу да кажем да смо умислили да нам је факс у Београду бог зна колико тежак...то су глупости. Иситна, угледнији је то стоји. Али то је то.
Говорим ти за Крагујевац, за НС не знам. Рекла сам ти већ за нациоалну.. огромна књига. То им је страх и трепет.
Друго, они можда немају у првој уставно, али зато имају економију.
 
Nadam se da ce neki od vas moci da mi pomognu sto se tice ovog fakulteta... Kakav je fakultet,predavanja,ispiti? Cula sam da se na odseku za Nacionalnu bezbednost dobija zvanje inspektora,a mi sami u trecoj godini biramo cega...koje opcije postoje? Da li je tacno da za prijemni ispit ima istorija,srpski i opsta kultura...? Potrebno mi je sto vise informacija o ovom faxu i nadam se da cete mi pomoci
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa nije toliko lose otkud znam nije ni puno tesko a sto se tice prijemnog ispita to samo treba da ucis iz informatora koji mozes da uzmes na salteru fakulteta(imas po 100 pitanja iz istorije i iz srpskog jezika) i na kraju sto se tice nacionalne bezbednosti to vise nema na ovom fakulteta zato sto nisu dobili akreditacij za taj smer a i znam neke likove koji su se zavrsili nacionalnu bezboednost na pravnom da im niko nije priznavao diplomu ...
 
hoce li neko da mi objasni zasto je plus studirati na sto tezem fakultetu? ako izuzmemo komplekse i zelju za dokazivanjem. ako hoces da ucis ucices gde god da studiras, ako neces svuda ces da muvas i da se snalazis sa bubicom, i da se razumemo FAKULTET BEZ KORUPCIJE NE POSTOJI. Moja drugarica se zaposlila u ministarstvu, a zavrsila je u kg, dok su oni sa bg pravnog cekali pred vratima. toliko o tome da su sa bg-univerziteta jace diplome il ne daj boze studenti pametniji....
 
hoce li neko da mi objasni zasto je plus studirati na sto tezem fakultetu? ako izuzmemo komplekse i zelju za dokazivanjem. ako hoces da ucis ucices gde god da studiras, ako neces svuda ces da muvas i da se snalazis sa bubicom, i da se razumemo FAKULTET BEZ KORUPCIJE NE POSTOJI. Moja drugarica se zaposlila u ministarstvu, a zavrsila je u kg, dok su oni sa bg pravnog cekali pred vratima. toliko o tome da su sa bg-univerziteta jace diplome il ne daj boze studenti pametniji....


istina,moj brat je na pravnom u kgu,dosla mu profesorka na predavanje i kaze "nije mi krivo sto su me uvatili za mito i sto sam bila u zatvoru,krivo mi je sto sam malo para uzimala'" :D

****** zadesilo se da su tada kg cesljali,za par godina bice to nis il novi sad,beograd nece sigurno...jer to bi bila ogromna muka....
iskreno masinski u kgu i u bg se ne mogu uporedjivati,tj masinski u bg je sada mnogo laksi,jer su sredili studiranje kako treba,a u kg je i dalje kolko tolko stari sistem...

a i istina je da dosta ljudi sa bg fakulteta predaju na kragujevackim fakultetima...doduse barem znam za neke

na spanskom (koji ima samo u bgu i kg) predaje sigurno 70% profesora iz beograda...
 

Back
Top