Zoran Djindjic, tragedija Srba...

C

Covek

Gost
Sta mislite o stradanju Zorana Djindjica, i o tome da smo njegovu neprocenjivu vrednost shvatili tek posle tragicnog atentata? Ovo nije dnevna politika, govorim o tom coveku kao prototipu pravog politicara, i sa osvrtom na istorijsku cinjenicu da su Srbi uvek ubijali najvece Srbe!
 
Mislim da sam smrcu Zorana Djindjica osetila bol kakva se oseca kad se izgubi drago bice...Ne treba da pisem o tome da sam sve vreme bila na ulici boreci se za demokratske promene, pratila ga u stopu i ucila od njega...sve sto je pricao i radio bilo je pametno...ali izgleda da Srbiji ta pamet nije potrebna...Otisla sam iz nje shvativsi da tu vise nemam sta da trazim...Otisao je covek koji mi je bio uzor inspiracija i motivacija...Sa sobom sam ponela cestitku za moj rodjendan koji on nikad nije zaboravio da mi posalje...Upisala sam tada 13. marta u knjigu zalosti...Zorane neka ti je vecna slava pridruzi se andjelima na nebu jer tamo pripadas...Verujte dok ovo pisem,placem...
 
Covek:
Sta mislite o stradanju Zorana Djindjica, i o tome da smo njegovu neprocenjivu vrednost shvatili tek posle tragicnog atentata? Ovo nije dnevna politika, govorim o tom coveku kao prototipu pravog politicara, i sa osvrtom na istorijsku cinjenicu da su Srbi uvek ubijali najvece Srbe!
Pokojni premijer je poslednjih godina polako sazrevao i "kalio se" te postao pravi lider kojem se veruje. Narocito ljudi koji imaju talenat da vide "dalje od nosa" i koji vide iza "coska". Nazalost. harizmu takvih ljudi vide i oni kojima je u licnosti zacrtan "talenat" da ruse i kvare sve sto je drugacije i progresivno.
Sa druge strane , covek koji je lider, koji "grabi napred" gubi negde usput talenat da se okrene iza sebe, da vidi sta je sve ' pretekao" tom svojom uzurbanoscu, te sta mu se iza '"ledja sprema"... I kao dete, veruje tom svom stadu koje vodi( mozda nije adekvatno , ali i Isus zar ne)..Srbija ima talenat da anatemise i izgubi svoje vrednosti, cak i da unisti...Na zalost, tako smo ostali bez Dr Djindjica, a neka nas Bog sacuva od nas samih , jer ce nam to zaista trebati. Oduzih! Pozdrav forumu.
 
Covek:
Sta mislite o stradanju Zorana Djindjica, i o tome da smo njegovu neprocenjivu vrednost shvatili tek posle tragicnog atentata? Ovo nije dnevna politika, govorim o tom coveku kao prototipu pravog politicara, i sa osvrtom na istorijsku cinjenicu da su Srbi uvek ubijali najvece Srbe!
Samo pominjanje Zorana Djindjica predstavlja dnevnu politiku.Ne zelim da iznosim ni pozitivne ni negativne kritike o njemu kao politicaru,smatram da je za realnu procenu njegove uloge potrebno ispostovati pravilo o istorijskoj distanci.Za 50 godina moci cemo govoriti o njegovom znacaju za Srbiju.Jedino sto je sigurno je to da ubistvo premijera predstavlja strasan i porazavajuci dogadjaj za jednu zemlju,koja god licnost da je u pitanju.
 
:?: smatram da nasilna smrt zorana djindjicha nema nikakve veze sa stradanjem srba i da che on, iako je ubijen na krajnje brutalan naccin, biti spominjan samo medju svojim strancckim sledbenicima tipa cceda jovanovich i nesrechnog premijera njegovog naslednika zorana zzivkovicha i to ne joss za dugo.Ipak, na spomen njegovog imena ccovek ne mozze da ne proguta slinu i ne kazze pglasno, makar tako i ne mislio - "o mrtvima sve najlepsse".
 
taja:
Anonymous:
trebali ste biti ponosni na njega..ali istina je da vi sve sto je dobro na ovom svteu unistavate/ubijate...

Nazalost, potpuno si u pravu......nismo umeli da sacuvamo... kao i obicno
Ma sta bre "potpuno si u pravu?"
Kako to "mi sve sto je dobro na ovom svetu unistavamo..."
Kakva je to glupost???
Zbog takvih idiota koji robuju stereotipima se sve ovo i desavalo(SVI HRVATI SU USTASE,SVI SRBI KOLJU NEDUZNU DECU i slicni idiotluci).
Moj komentar nema veze sa Djindjicem,o tome se ne izjasnjavam.
 
[Ma sta bre "potpuno si u pravu?"
Kako to "mi sve sto je dobro na ovom svetu unistavamo..."
Kakva je to glupost???
Zbog takvih idiota koji robuju stereotipima se sve ovo i desavalo(SVI HRVATI SU USTASE,SVI SRBI KOLJU NEDUZNU DECU i slicni idiotluci).
Moj komentar nema veze sa Djindjicem,o tome se ne izjasnjavam.[/quote]

Takodje moj komentar nema nikakve veze sa tvojim komentarom, sto li se ti oseti prozvanom
 
taja:
[Ma sta bre "potpuno si u pravu?"
Kako to "mi sve sto je dobro na ovom svetu unistavamo..."
Kakva je to glupost???
Zbog takvih idiota koji robuju stereotipima se sve ovo i desavalo(SVI HRVATI SU USTASE,SVI SRBI KOLJU NEDUZNU DECU i slicni idiotluci).
Moj komentar nema veze sa Djindjicem,o tome se ne izjasnjavam.

Takodje moj komentar nema nikakve veze sa tvojim komentarom, sto li se ti oseti prozvanom[/quote]
Ma tajo,moj se komentar odnosio prvenstveno na gosta i njegovo 'VI SVE STO JE DOBRO UBIJATE',a VI verovatno znaci SRBI,a ti onda napisa 'potpuno si u pravu',ja se iznervirah,i eto ti...
 
E o ovome je vec bilo reci na: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=2073 ... Zaista mislim da ga ne bi trebali 'stavljati u usta' po forumima gde svakakva bulumenta luta... Ostavimo istoriju da da sud o tome...

Sto se mene tice, ja bih ovakve teme brisao, jer je stvarno neukusno... Zasto ga neko nije tako hvalio dok je bio ziv? Nego se sad svi dosetili da izigravaju savesne osobe, pa kao osudjuju sve to... A do juce su ga isti ti psovali i nazivali nemackim spijunom, srpskim izdajnikom.... uzas!!!

Ma ovo je Srbija... Nikad nismo, niti cemo ikad umeti da cenimo ono sto vredi... Nama kao da je glavni cilj da unistimo sve sto bi moglo da nas promeni, ucini boljima... Volimo politicare koji nam pricaju sarene laze, koji se pozivaju na neko veliko srpstvo, koji pricaju da ce Kosovo biti nase ponovo... A oni koji nam kazu sta smo mi ustvari, postanu izdajice, zapadnjacki spijuni i sta vec... A onda se nadju dileje koje ucine najsramniju stvar koja moze da se desi jednoj zemlji... I tako u krug...

'Bilo je to u jednoj zemlji homo-erektusa, kromanjonaca i dinaroida na Brdovitom balkanu!'
 
Ma tajo,moj se komentar odnosio prvenstveno na gosta i njegovo 'VI SVE STO JE DOBRO UBIJATE',a VI verovatno znaci SRBI,a ti onda napisa 'potpuno si u pravu',ja se iznervirah,i eto ti...[/quote]

Ok Baby.... nema mesta nerviranju, opsirne su to teme za ovo mesto. Mislim da ovu temu treba zatvoriti, ako nije mogao da zivi u miru trebalo bi pustiti da pociva u miru i malo vise postovanja...
 
Covek:
Sta mislite o stradanju Zorana Djindjica, i o tome da smo njegovu neprocenjivu vrednost shvatili tek posle tragicnog atentata? Ovo nije dnevna politika, govorim o tom coveku kao prototipu pravog politicara, i sa osvrtom na istorijsku cinjenicu da su Srbi uvek ubijali najvece Srbe!

O pokojniku sve najbolje. A sta mislimo...
Ne zeleci da pricam lose o nekom ko je ubijen, moram da se pobunim protv ocene "neprocenjiva vrednost".
U drzavi kojom je vladao covek neprocenjive vrednosti ubijen je najcuvaniji i najobezbedjeniji covek, sto bi se reklo niko nije siguran.
Izvinjavam se, ali ja ne vidim tu neprocenjivost. Da je bilo on bi bio ziv.
 
On je bio jedan od retkih ljudi zbog kojih je vredelo verovati u reforme!
Mnogi su ga ubijali i pre 12.03.2003. kao na primer Seselj, Pelevic i ostala bagra.
Bio je previse dobar za ovu drzavu, ali sta smo jos pa mi Srbi znali da cenimo tokom istorije?
Njegova velicina je bila uocljiva i 15.03.2003. kada je sahranjen. Oko 200.000 ljudi mu je bilo na sahrani i to dovoljno govori o kajanju Srba zbog ruznih reci koje su mu bile namenjivane.
Zelim mu da pociva u miru!
Neka mu je vecna slava.
 
Kao coveku,zao mi je sto je ubijen covek.sto su deca ostala bez oca.To mi je zao.ali,je zaista porazno delovalo kad su objavili,u pocetku veoma sramezljivo,sa demantijima i Covica i svih iz vlade,da je potpisan sporazum u kome stoji:KOSOVO NEZAVISNO OD 15 Juna 2005.To je bilo,to je ubrzo zatalaskano.Tek,primecujem da Siptari sve glasnije TVRDE da ce Juna meseca 2005 Kosovo biti nezavisno.Toliko.....

A da,taj sporazum o nezavisnosti Kosova,potpisao je Dr Zoran Djindjic,pokoj mu dushi.
 
"SLAVA MU"
Sad posle njegove pogibije znamo de smo...
Ono,sto nam je bilo naj dragocenije u politickom pogledu,nismo uspeli da sacuvamo...a neki nisu umeli ni da postuju.Bio nam je siguran put u Evropu...kao sto je obecao:"u Evropu 2007"...
I tog sistema o kome je pricao...nema ga.
Rekao je:"mozda ce ubiti mene,ali ce sistem i bez mene nastaviti da radi u korist Srbije".
Njegovu stranku (DS) sada odbacuje ceo demokratski blok,kao da su zaboravili Zorana...
 

Back
Top