Web, naplata, registracija

Speaker

Početnik
Poruka
1
Pozdrav.

Poceo sam raditi na jednom web sajtu, koji bi promovirao turizam odredjenog grada.
E sada me interesuje posto zelim da na taj sajt postavim nekoliko reklama, da li
moram registrovati firmu kako bih naplatio te reklame, tj. ako musterija zeli da uplatu
izvrsi preko banke da li je legalno da ja kao fizicko lice otvorim racun (za fizicka lica) u banci i da vrsim tako naplatu reklame. Znaci iznos koji bi bio uplacen ne bi sada bio ogroman, najvise 150 - 250 eura mjesecno.Inace nisam zaposlen, student sam, pa me
zanima da li je to moguce obaviti na navedeni nacin.

Hvala unaprijed i pozdrav.
 
Chekajte, ljudi! Ajte malo manje te paranoje i pesimizma, pa dechko je tek na pochetku.

Ako taj grad ima poono lowe da ti plati odrzavanje sajta, a ako je oficijelni web sajt grada, onda ce biti posecen, shto znachi da tje i reklama biti veca. Ae ako hoces mozemo zajedno da prawimo. Pisi na nesteley@gmail.com

PozZz
 
koliko vidim, čovek ne pominje zvanični sajt grada već sajt u njegovoj režiji.
I slažem se da je 200 evra mesečno od reklama na novom sajtu gotovo nemoguća cifra, ali ako zna ljude, recimo uz nekog ko već radi marketing za lokalni radio, televiziju, novine, pa ubaci i sajt u ponudu, možda neka kombinacija upali. Mada mnooogo truda tu treba.

Ali, vezano za uplatu, najbolja varijanta je keš. Ako ti uplaćuju na tekući, tebi ne bi bio problem jer cifre nisu velike, ali verovatno bi ti oglašivač tražio ugovor o delu ili nešto slično da on ima pokriće.
 
koliko vidim, čovek ne pominje zvanični sajt grada već sajt u njegovoj režiji.
I slažem se da je 200 evra mesečno od reklama na novom sajtu gotovo nemoguća cifra, ali ako zna ljude, recimo uz nekog ko već radi marketing za lokalni radio, televiziju, novine, pa ubaci i sajt u ponudu, možda neka kombinacija upali. Mada mnooogo truda tu treba.

Ali, vezano za uplatu, najbolja varijanta je keš. Ako ti uplaćuju na tekući, tebi ne bi bio problem jer cifre nisu velike, ali verovatno bi ti oglašivač tražio ugovor o delu ili nešto slično da on ima pokriće.


А колико износи лимит што се тиче тих већих цифара, када мора да се пријави фирма и како, где? Занима ме и како иде то састављање уговора, тачније, ко га саставља, да ли ја као власник сајта или онај ко се рекламира?
И да, ја немам текући рачун, већ приватни рачун у банци (динарски депозитни рачун), они су се масовно отварали за време пописа, за исплату пописивачима, ја нисам упао међу њих, али ми рачун стоји отворен, па ме занима јел могу и они да се користе?
Знам да доста питам, али се надам да ће неко имати стрпљења да ми одговори.
Унапред хвала!
 

Back
Top