Čovek dovoljan samom sebi?

Ajde ipak,
recimo da skratim filozofiju, i da kažem ovako :
ja bih uz sebe više volela da imam čoveka koji je dovoljan sam sebi,
i kao takav je ipak izabrao mene, to znači da zaista smatra da sam ja ta sa kojom može da podeli svaku svoju misao i dobre i loše stvari...

Onaj ko nije dovoljan sam sebi, a sa mnom je, probira u meni šta će da voli , dok onaj prvi može da me voli kompletnu , kakvagod da sam, jer je i on kompletan...

No, opravdanost i jednih i drugih je izuzetna.


...malo sam iskočila iz teme al to je jedini odgovor koji sad mogu da dam...
 
Poslednja izmena:
Kakvo je vaše mišljenje, da li je čovek dovoljan ili nije dovoljan samom sebi?
Zašto ako jeste i zašto ako nije?

Tema možda više pripada psihologiji ali sam je ipak stavio ovde...

Covek je nekompletno bice...Svakome potrebna njegova druga polovina...neko sa kim ce se upotpunjavati...i tako dalje i tako dalje........zasto je to tako?e to je vec sasvim druga prica,i ova tema bi mogla da se premesti na filozofiju ili religiju mozda....posto sam vernik rekao bih da je to tako,zao sto nam je to usadjeno u bit...pocev od adama....ali to je moje misljenje...
 
ovo je stvarno pitanje za dosta tema, ali covek nije stvoren da bi ziveo sam.Romantican odgovor bi trebao da bude jer si ga tu stavio........ mnogo toga lepo bi se dalo pisati, ako pocnem ipak me vise vuce na filozofiju pa neka ostane na tome ,covek nije dovaljan samom sebi......iz mnogo razloga.......
 
...Mogu samo da iznesem svoj stav, u koji sam, više nego uveren.Čovek je društveno biće, i kao takav je i stvoren.Da bi opstao na ovo svetu, bio društveno koristan, duhovno formiran, emotivno zreo, itd, itd ... mora imati određene, pre svega, moralne norme u svom životu.Neće sigurno pogrešiti, ako prihvati one, koje nam je dao, Onaj koji nas je ovakve, na svoju sliku stvorio.Za ove jutarnje sate, za sada dovoljno...Čovek nikada sam sebi nije dovoljan, čovek ne može biti nikad sam... pa , evo i sada, da na ovo pitanje ne dobijate odgovore, kako bi ste znali, da li vaše pitanje uopšte ima smisla, ili ne..., da li vaše razmišljanje nekoga uopšte interesuje, ili ne ..., da li nešto vredite ili je na vas zaboravio i onaj, koji vas nikad upoznao nije, i ...i...i... Da čovek nije dovoljan sebi sam! Pozdrav!
 
Naravno da je čovek dovoljan sam sebi. Ne kaže naš narod džabe "U se i u svoje kljuse" :P. Danas je došlo takvo vreme da ne znaš ko će, kada i kako da te s*ebe. Zato valja držati oči širom otvorene O.O i ne verovati nikome!!!
 
Ako mogu da primetim - Ovo je meni cista filozofija -Na post iznad pada mi na pamet i Platonova drzava - Sofokle i td...
E sada- ko kako ima "svoje vidjenje ".

-Sve sto imam nosim sa sobom.-rece -Sopenhauer
Misljenja sam da nije pogresio ni malo
.
Da se nalazimo na romantici-
moj odgovor na ovo pitanje glasi
ova matematika;
:heart:+:heart:=:heart:... meni dovoljno
i tu drzavu najvise priznajem
Dadoh valjda neki odgovor ....:bye:

 
Poslednja izmena:
Covek je nekompletno bice...Svakome potrebna njegova druga polovina...neko sa kim ce se upotpunjavati...i tako dalje i tako dalje........zasto je to tako?e to je vec sasvim druga prica,i ova tema bi mogla da se premesti na filozofiju ili religiju mozda....posto sam vernik rekao bih da je to tako,zao sto nam je to usadjeno u bit...pocev od adama....ali to je moje misljenje...


Tacno -:ok:

-Coveku koji je intelektualno visi od drugih samoca pruza dvogubu korist: Prvu, sto je sam i drugu, sto nije sa drugima.
A ima i ona pomozi sam sebi pa ce ti i Bog pomoci -u nekim slucajevima
Pa sad kad ja zaplovim filozofijoooom a mi na romantici ,
uvati me srcana zavrzlama a ja nisam Dalaj Lama ;)

 
Poslednja izmena:
Kakvo je vaše mišljenje, da li je čovek dovoljan ili nije dovoljan samom sebi?
Zašto ako jeste i zašto ako nije?

Tema možda više pripada psihologiji ali sam je ipak stavio ovde...

Covjek nije dovoljan sam sebi.Covjek je kolektivno bice.Da bi to iskazao covjek ima krilaticu
Sam ni za stolom.Sve i da hoce ima i takvih, covjek je upucen na druga, partnera, kolektiv i sire u njegovoj istoriji udruzivanja . Da ne govorimo o uspjehu koji postigne kad se udruzuje u napredne proekcije svega i svacega.
Sam covjek samo je zrnce pijeska kosmicka razbijena sekunda , sa vise hiljada nula.:think:
 
Tema je malo zastarela ali nadam se da nikome nece skoditi.

Naravno da vecina ljudi tezi ka tome da budu svi zajedno ali svi zaboravljate sta znaci rec SRB od koje smo i dobili naziv srbi.
Reci SRB ako niste znaci u prevodu (nisam siguran na kom jeziku) "Onaj koji je dovoljan samom sebi".
 
Poslednja izmena:
jako dobra tema ,misljanja sam da covek mora ultimativno biti samostalan da bi vodio izbalansiran zivot ....a SAM to moram dobro razmisliti ,naravno da moze ,sad je vreme kad ne mora zavisiti od copora ,samo kako to utice na maind set .....hmm slozio bi se sa citatom ..ili je lud ili je bog.......tacno bi voleo cuti jos ozbijnih misljenja
 

Back
Top