Airbrush povrsine meseca

Eto vidis, ja sam ih prisluskivao. I pre nego se pocnes smejati i rugati na tome, raspitaj se koliko je to lako moguce.
Sada, da ti dam link da se uveris da ja NE LAZEM.?
Odgovori.

Nemoj da lupas. Opet pitam , zar je toliko tesko reci , lupio sam , pogresio sam. Rusi jesu videli neidentifikovane letece objekte. Zar je toliko tesko odreci se svog pogresnog misljenja samo da bi ispao pametan u ocima internet anonimusa?

To ti je odgovor i na izmesljanje tog tvog clanka. Nemoj da izmisljas da pises jer tvoje znanje o ruskim projektima i svemirksim letelicima je ocito lupanje..
 
NLO, da. Ali ne i vanzemaljce.

Sada, da ti dam link ezina za koga ja pisem clanke?

Odgovori. Ne smes?
A pisem, i to super clanke. Komentari su mi bas dobri.

A ruski svemirski program sam znao i pre nego si ti prohodao.

Dakle, hoces se izvinuti ako ti dam ovde link za ezin??
Ili se povlacis, po obicaju
 
NLO, da. Ali ne i vanzemaljce.

Ako je NLO onda se ne zna da li su u njima zemaljci ili vanzemljaci. :)

Tako da tvoja defintivna tvrdnja "ne i vanzemaljce" je opet po obicaju ....lupanje.

A dosadan si sa tim clankom. Svako moze napisati clanak negde na internetu to ne znaci da je taj akademik.

A i daj taj link sto da ne. Sumjnam da cu ga citati ako si ga ti napisao ali onako iz radoznalosti .. zasto imam utisak da ga neces dati .
Zato sto ne postoji a racunas da ja zarad egozima necu ni traziti da ga das. Pa izvoli...daj ga? :)
 
NLO je skracenica od Neidentifikovani Leteci Objekat, sto mu tacno i naziv govori.
Moze biti bilo koji prirodni fenomen.

Sto ne znaci po automatizmu vanzemaljac. Nadam se da sam ti to pojasnio.

Nas ezin je izdat u devet brojeva, i predstavljen je na krsti.
Ipak, evo ti direktan link .


Ovo je link na zadnji, deveti broj. Clanak o sovjetskom svem programu ce biti u desetom.
http://www.sftim.com/forum2/index.php?pid=5

A ovde sam predstavio ezin na krsti
http://forum.krstarica.com/threads/286780


Cisto sumnjam da ces mi se izvinuti sto si me nazvao lazovom, i jos vredjao uz to.
Nije tvoj mentalni sklop takav.
 
Ok. Cenim svaciji trud ako je radjen iskreno i sa ljubavlju, a ono je radjeno tako. Simpaticno ste drustvance sa tim projektom,entuzijazmom,prevodima i tom ociglednom "zanesenocu" SF..om . Takodje cela ta stvar, priznajem prilicno lepo izgleda tako da ti se izvinjavam u tom smislu.

Pozdrav !
 
Ipak si uspeo da prevalis izvinjenje?
Sad sam zaista iznenadjen.
Ok, prihvaceno

Uprkos nasim nesuglasicama ovde, drago mi je sto ti se to dopada nas rad, i voleo bih da postanes redovan citalac ezina.
Kao sto rekoh, clanak o rusima izlazi u desetom broju, i mnogo sam morao nadograditi svoje znanje googlajuci o tome.
Nadam se da ce clanak biti opsteprihvatljiv, lep, i citljiv.
 
Ovo je vrh duhovitosti ,sopstvene kvazispisateljske pokushaje predstavljati kao validan link,jezivo.:rotf:
A izviniti se moze ukoliko oceni da ima razloga.Izvinuti se, zahteva veliku fizichku spremnost i razgibanost.
@tema Brljotine su sve cesce, maskiraju se na razne nachine ,a haos koji ce nastati izazvace ekonomske i ostale drustvene potrese za razmere kojih , uveren sam,nismo sposobni ni da ih naslutimoOtuda grcevita potreba drzanja za postojece vrednosne kriterujume u svim sverama ljudske egzistencije.Pa se tako situacija na planeti moze nazvati "Atmosfera gori a covecanstvo gleda Univerzijadu i Rolan Garos".
 
Ovo je vrh duhovitosti ,sopstvene kvazispisateljske pokushaje predstavljati kao validan link,jezivo.:rotf:
A izviniti se moze ukoliko oceni da ima razloga.Izvinuti se, zahteva veliku fizichku spremnost i razgibanost.
@tema Brljotine su sve cesce, maskiraju se na razne nachine ,a haos koji ce nastati izazvace ekonomske i ostale drustvene potrese za razmere kojih , uveren sam,nismo sposobni ni da ih naslutimoOtuda grcevita potreba drzanja za postojece vrednosne kriterujume u svim sverama ljudske egzistencije.Pa se tako situacija na planeti moze nazvati "Atmosfera gori a covecanstvo gleda Univerzijadu i Rolan Garos".

Rekao sam da znam dosta o sovjetskom svemirskom programu jer upravo pisem clanak o tome.
On mi je rekao da lazem da pisem clanke .

Onda sam mu dao link da se sam uveri, i uverio se. I na kraju, sto me inenadilo, i izvinuo se.

Moje "kvazisposobnosti" su rado citane (koliko znam) i dajem sve od sebe da napravim nesto konstruktivno i interesantno. Kad se otreznis, uzmi pa procitaj.

Onda ti meni daj svoje nesto sto si napravio, i pogledacu bas sa voljom, objektivno i tako.
Samo, nemoj mi davati praznu gajbu od piva, jer znam da to super radis.

I pojasni malo svoj post, nisi jasan ni bogu ni narodu. A i poradi malo na interpunkciji, razmacima i tako....nisi valjda tek naucio pisati?
 
Ako je ovo tema o ERBRAŠU ljudske percepcije stvarnosti,onda(quote):

Jedini način da se obračunamo sa zlom svih vrsta jeste da stanemo na Božju stranu pa da se Bog sa njima obračuna, na način kako je to radio u istoriji i kako je opisano u Bibliji. Ovako, odvojeni od Boga, bicemo zgaženi. Recept za pobedu je vrlo jednostavan, ali neprihvatljiv savremenom čoveku. Mi jednostavno treba da svoj život uskladimo sa Božjim zapovestima da bismo bili duhovno i fizički zdravi, treba da posvetimo svoje vreme deci i sačuvamo ih od ulice i televizije. Moramo praktično da radimo na podizanju lične moralnosti i duhovnosti, kao i naše porodice. Na taj način cemo jacati zdravo tkivo nase otadzbine i Bog ce imati preko koga da spasava otadžbinu. Sve drugo me podseća na ustanak Jevreja protiv Rimljana 70. godine nase ere kada je unisten Hram...

Ovo se,prema mom mišljenju,savršeno slaže sa temom...
Ako je neko vjernik,ne znači da negira postojanje života u kosmosu.
Ako je ovo samo zezanje na račun programa koji ispravlja zube i zaokrugljuje dojke,
onda ipak samo sorry,folks...
 
Skribomani i pishu zato jer misle da im "dela " necemu vrede.

Ne kaze se izvinuo vetj izvinio.
Izvinuti znaci saviti se , izviti se.
Gramatiko moja skribomanska.
A to shto ti smatrash da znash dosta o sovjetskom svemirskom programu je najblaze receno komicno.
 
Jedini način da se obračunamo sa zlom svih vrsta jeste da stanemo na Božju stranu pa da se Bog sa njima obračuna, na način kako je to radio u istoriji i kako je opisano u Bibliji. Ovako, odvojeni od Boga, bicemo zgaženi. Recept za pobedu je vrlo jednostavan, ali neprihvatljiv savremenom čoveku. Mi jednostavno treba da svoj život uskladimo sa Božjim zapovestima da bismo bili duhovno i fizički zdravi, treba da posvetimo svoje vreme deci i sačuvamo ih od ulice i televizije. Moramo praktično da radimo na podizanju lične moralnosti i duhovnosti, kao i naše porodice. Na taj način cemo jacati zdravo tkivo nase otadzbine i Bog ce imati preko koga da spasava otadžbinu. Sve drugo me podseća na ustanak Jevreja protiv Rimljana 70. godine nase ere kada je unisten Hram...

Gresis mnogo oko toga "da se bog sa njima obracuna", jer mi smo svi svetlost boga i bog nije neko tamo bice koje se nalazi negde daleko kome moramo da se obracamo preko crkve koja ce sve to da kaze Hristu a koji ce da pozove fedex da dostavi paket andjelima pa dok andjeli razvrstaju pakete ode svet u k**ac!:zper:Salim se!
A sad ozbiljno!
Hriscanska religija i mnoge slicne je izmisljena samo da bi se ljudima iz glave izbacila cinjenica da postoji reinkarnacija, jer ako smo svi bezuslovno besmrtni, ako sami moramo da upoznamo sebe, da ne postoji nikakva bozja kazna i vecne muke, da nismo gresni niti prokleti i da nema potrebe da spasavamo dusu, gde bi onda bila uloga religije i svestenstva koji nikada nisu dozvoljavali da ljudi budu "nasamo sa Bogom" nego su sebe proglasili za posrednike i tumace bozije volje!Od preko sedamdeset jevandjelja odabrana su samo cetiri, a ostala su proglasena za jereticka, zasto?Zato sto se u njima navodi upravo ono o cemu pricam, tamo se navode neke druge Isusove reci nego sto tvrdi religija!

Isus Judi i citaocima daje mudrost i znanje, a ne molitve i rituale i za sebe kaze da je Ucitelj a ne spasilac koji umire za njihovo spasenje (to meni dovoljno govori da Isus nije umro onog trenutka kako Biblija govori)!
Jakov Isusov brat u "Tajnoj knjizi" navodi da Isus nije govorio da ga slede nego da se samostalno duhovno razvijaju, da savladaju strah od smrti jer su besmrtni "pa mozete da me nadmasite i postanete bolji no sto sam ja" (v: Tajna Knjiga Jakovljeva 5:19-20).

Justinijan je 553. ukinuo reinkarnaciju "bozjim ukazom cara", po nagovoru svoje zene Teodore. Zamislite da je tada ukinuo snove, sada bi "pravi" Hriscani tvrdili da snovi ne postoje i da ne sanjaju.

Samo ti kazem da ne verujes svemu sto se nalazi u Bibliji, ja Bibliju smatram kao obicnu knjigu ali isto tako i kao najuticajniju knjigu na svetu!Jer Biblija je menjala sadrzaj na desetine puta i to vise nije ona knjiga koja je bila na pocetku!Vi sami morate da se uzdizete duhovno a ne da se nadate da ce te ako postite redovno ili ako se molite vi otici u raj a ako ne postite u pakao (to sam vec objasnio na pocetku)!
 
Poslednja izmena:
@Carrick:
Pa lijepo sam napisao citat...
Svako ima svoje mišljenje,da vjerujem roditeljima i televiziji,ne bih kucao ovdje.
Ali isto tako ne vjerujem ni budistima,šintiostima ni JHVH.
Nisam ni bezrezervni pristalica SF(to ipak znači science FICTION)...
A tek o teorijama zavjere neću(ipak su samo TEORIJE)...
Pisao sam već o nekim teorijama koje ljudi prihvatiše kao istinu.
Ali se slažem sa likom kojeg sam citirao da treba raditi na sebi.
Dok ne otkrijem nešto značajno(ili ono što MISLIM da jeste),ostaje mi
da se zabavljam na forumima...
Uvijek postoje dvije strane medalje,ali eto ja baš NE VJERUJEM da je
NASA namjerno ostavila smudge mrlju na Mjesečevoj fotografiji,ili da je
neko obrisao komad kosmosa na Googleu ili da je Atlantida tamo gdje su
bile neke brazde...
To jeste ZAMAJAVANJE ljudi da ne bi RADILI NA SEBI...
E,sad,ko to i zašto radi,to je ovaj pdf,MISTERIJA...
A je li k tome i nešto NATPRIRODNO(vanzemaljsko),ko zna?
Ja ne,jer bi me već ucmekali ili abductirali... :cool:
 
Skribomani i pishu zato jer misle da im "dela " necemu vrede.

Ne kaze se izvinuo vetj izvinio.
Izvinuti znaci saviti se , izviti se.
Gramatiko moja skribomanska.
A to shto ti smatrash da znash dosta o sovjetskom svemirskom programu je najblaze receno komicno.

Jedino komicno ovde je tvoja pojava, a i tvoj Nik.
Nisi ni procitao nista, a dajes sebi pravo da sudis.

Ja ne mislim da moja dela ista vrede, i bas me boli klinac za to jer pisem iz cistog entuzijazma i sto volim sto ucestvujem u tom projektu.

Sad, ako si ti ljubomoran, to je tvoj problem.
Ako si ovako rano pijan, i to je tvoj problem, a i tvoje zene.

Nijedan post u temi nisi dao, nego samo usmeravas svoje glupe napade na mene.
Rekoh ti lepo, idi cackaj svog tatu, OK?
 
Ako je ovo tema o ERBRAŠU ljudske percepcije stvarnosti,onda(quote):

Jedini način da se obračunamo sa zlom svih vrsta jeste da stanemo na Božju stranu pa da se Bog sa njima obračuna, na način kako je to radio u istoriji i kako je opisano u Bibliji. Ovako, odvojeni od Boga, bicemo zgaženi. Recept za pobedu je vrlo jednostavan, ali neprihvatljiv savremenom čoveku. Mi jednostavno treba da svoj život uskladimo sa Božjim zapovestima da bismo bili duhovno i fizički zdravi, treba da posvetimo svoje vreme deci i sačuvamo ih od ulice i televizije. Moramo praktično da radimo na podizanju lične moralnosti i duhovnosti, kao i naše porodice. Na taj način cemo jacati zdravo tkivo nase otadzbine i Bog ce imati preko koga da spasava otadžbinu. Sve drugo me podseća na ustanak Jevreja protiv Rimljana 70. godine nase ere kada je unisten Hram...

Ovo se,prema mom mišljenju,savršeno slaže sa temom...
Ako je neko vjernik,ne znači da negira postojanje života u kosmosu.
Ako je ovo samo zezanje na račun programa koji ispravlja zube i zaokrugljuje dojke,
onda ipak samo sorry,folks...

Tako sam i ja poceo lepo da tumacim svoje vidjenje, objasnjavao i objasnjavao...i odjednom ispao glavni spamer :):)
 
@Carrick:
Pa lijepo sam napisao citat...
Svako ima svoje mišljenje,da vjerujem roditeljima i televiziji,ne bih kucao ovdje.
Ali isto tako ne vjerujem ni budistima,šintiostima ni JHVH.
Nisam ni bezrezervni pristalica SF(to ipak znači science FICTION)...
A tek o teorijama zavjere neću(ipak su samo TEORIJE)...
Pisao sam već o nekim teorijama koje ljudi prihvatiše kao istinu.
Ali se slažem sa likom kojeg sam citirao da treba raditi na sebi.
Dok ne otkrijem nešto značajno(ili ono što MISLIM da jeste),ostaje mi
da se zabavljam na forumima...
Uvijek postoje dvije strane medalje,ali eto ja baš NE VJERUJEM da je
NASA namjerno ostavila smudge mrlju na Mjesečevoj fotografiji,ili da je
neko obrisao komad kosmosa na Googleu ili da je Atlantida tamo gdje su
bile neke brazde...
To jeste ZAMAJAVANJE ljudi da ne bi RADILI NA SEBI...
E,sad,ko to i zašto radi,to je ovaj pdf,MISTERIJA...
A je li k tome i nešto NATPRIRODNO(vanzemaljsko),ko zna?
Ja ne,jer bi me već ucmekali ili abductirali...

Ja sam hriscanin (ali ne podrzavam hriscanstvo kakvo danas propoveda crkva ni katolicka ni pravoslavna, vec ono pravo izvorno i cisto) ali tek posto sam upoznao jednog coveka koji me je usmerio u pravom smeru sam shvatio sta je prava istina i siguran sam da ne gresim ni u jednoj stvari koju pisem ili govorim!Ne treba samo cekati i moliti boga da se nesto desi tako nikada necete nista postici treba uciti celog zivota ali ne iz onoga sto nam se nudi preko medija nego preko knjiga i ljudi koji su sami shvatili i doziveli nesto a nisu im samo kopirali neki prethodni znanje i oni ce to kopirano znanje da prenose i na sledece generacije a da cak i ne proveravaju da li je tacno!

A i da dodam da se potpuno slazem sa tvojim postom!
 
Poslednja izmena:

Back
Top