Malinama prali ulice

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
"OSTVARIO se najgori scenario, umesto u zemljama Evropske unije, znatan deo roda maline, u nedelju je završio u smeću! Nezadovoljni otkupnom cenom koju su hladnjačari sa 150 spustili na 100 dinara, proizvođači iz Arilja su u nedelju u centru grada „crveno zlato“ iz gajbica prosipali na put. Od čega će živeti do sledeće berbe, kada se zna da ovo jagodičasto voće hrani celu opštinu, odgovora nema."


http://www.novosti.rs/code/navigate...linama prali ulice&kword_add=malinari, vocari
 
OVO JE LJUDI NAJGORA ZEMLJA KOJA POSTOJI

Dali vi znate da Malinar , covek koji se bavi proizvodnjom malina , NE MOZE TAJ SVOJ PROIZVOD DA IZVEZE?

NE MOZE

Zasto?

Pa zato sto da bi ste bilo sta izvezli iz ove USRANE ZEMLJE treba da dobijete prvo IZVOZNU DOZVOLU

A izvozne dozvole deli Tadiceva vlada , nareavno samo ODABRANIM TAJKUNIMA

I tako ti odabrani tajkuni, par njih, imaju dozvole za izvoz, a proizvodjaci ih nemaju i imaju izbor ili da prodaju maline tajkunu po ceni koju on odredi ili DA IH BACE

I oni upravo to rade sada - bacaju ih .....

Nema ovde spasa dok narod ne izadje na ulice i ovu aktuelnu garnituru demokrata sa vlasti ne smesti u zatvore na najmanje 50 godina robije
 
Nek bacaju kad su idioti...to bi bilo kao kad bih ja hteo neshto da prodam, i niko nece da mi ponudi cenu koju trazim....i ja sad to bacim na ulicu. z:D

Pa iskreni da budemo, tim malinarima se titrala jajca godinama. Da se ne lažemo, srpska malina više nije toliko tražena, jer je Bugari prodaju ispod naše cene, i to dosta niže. Mislim da su trenutno veći proizvođači malina od nas. Ako oni mogu da prodaju po ceni od 1 evro, ne znam zašto je problem da i naši malinari uđu u trku i da budu konkurentni. Ali, naši proizvođači neće da se udruže u zadruge, da dele troškove i ulažu u svoje hladnjače, već radi svako za sebe i onda im je krivo kad ih hladnjače ucenjuju, jer ne mogu da prodaju skuplje... Stara priča, i smaračina, kako ranije, tako i sad. Izađu ljudi da se opet bune. Je6iga, hteo bih i ja da prodajem jabuke po 200 din, ali cena im je 40-50. Dali treba sad da ih uništim?
 
Koji smisao?
Bez malina moze da se zivi. al oni koji ih proizvode teshko ce bez njih.
Znachi suicide.

па кажем ти
сад ће препродавци да препродају курас
и да се уграђују на 0
а питање је ко је расположен да купи курас

начи, следеће сезоне ће имати на памети да ће малинари радије бачит оно што су произвели, него дати по цени која им не одговара, што ће деловати стимулативно на препродавачку спремност да понуде за малинара бољу цену
 
kakvu korist imash od prodaja po ceni koja ti ne pokriva troshkove?
ljudi ne zele da prodaju izvoznichkom lobiju
njihovo pravo
ako im drzava ne dozvoli da prodaju kome zele i ne treba da proizvode
 
OVO JE LJUDI NAJGORA ZEMLJA KOJA POSTOJI

Dali vi znate da Malinar , covek koji se bavi proizvodnjom malina , NE MOZE TAJ SVOJ PROIZVOD DA IZVEZE?

NE MOZE

Zasto?

Pa zato sto da bi ste bilo sta izvezli iz ove USRANE ZEMLJE treba da dobijete prvo IZVOZNU DOZVOLU

A izvozne dozvole deli Tadiceva vlada , nareavno samo ODABRANIM TAJKUNIMA

I tako ti odabrani tajkuni, par njih, imaju dozvole za izvoz, a proizvodjaci ih nemaju i imaju izbor ili da prodaju maline tajkunu po ceni koju on odredi ili DA IH BACE

I oni upravo to rade sada - bacaju ih .....

Nema ovde spasa dok narod ne izadje na ulice i ovu aktuelnu garnituru demokrata sa vlasti ne smesti u zatvore na najmanje 50 godina robije

posao - biznis sa malinama nije bas najnovijeg datuma

pre petanestak godina direktor jedne zem zadruge koja se bavila trgovinom i izvozom malina, vozio se blindiranim kolima, sa sve bodi gardima
 
Majmuni će nam satrti poljoprivredu načisto. Na kraju ćemo papriku, paradajz, krastavac, ... , kupovati po raznoraznim mega-giga marketima. Kada vidim kako ispolirano i plastično deluje to povrće, muka me hvata.
Iskreno, ja imam par hektara obradive zemlje. Sadio sam i uzgajao svo živo povrće u životu. Ali šta će da rade ljudi koji nemaju ništa!? Zar da jedu onu veštačku plastikaniju iz marketa!?:thumbdown:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
I kakvu korist imam od bacanja na ulicu? :hahaha:

imas koristi jer javnosti izlazes svoj slucaj i pokazujes da monopoli vladaju trzistem i ti monopoli TADICEVOG USTASKOG REZIMA ne daju tebi , kao nekome ko se bavi PROIZVODNJOM DA NORMALNO ZIVI OD SVOG RADA I TRUDA

NE DAJU TI TADICEVE LOPURDE , NEGO NOVAC KOJI SI TI STVORIO I ZARADIO ONI STAVLJAJU U SVOJ DZEP

Tako skreces paznju javnosti , na svoj slucaj , i pokusavas da to promenis ....
 
Nasa malina se smrznuta prodaje na zapadu za 4 eura kilogram, znaci sa troskovima prerade (malo struje za hladnjacu, plate za nekoliko fizikalaca koji ce da sortiraju) i transporta on ostvari profit: 4 eura - euro za proizvodjaca, - pola eura troskova prerade - pola eura za transport = 50%!! smajlikojitrljaruke
Pozdrav :cool:
 
Nasa malina se smrznuta prodaje na zapadu za 4 eura kilogram, znaci sa troskovima prerade (malo struje za hladnjacu, plate za nekoliko fizikalaca koji ce da sortiraju) i transporta on ostvari profit: 4 eura - euro za proizvodjaca, - pola eura troskova prerade - pola eura za transport = 50%!! smajlikojitrljaruke
Pozdrav :cool:

U Crnoj Gori 1Kg malina = 5 Eura
 
Privatni hladnacari zakljucili su sporazum o snizenju otkupne cene maline (kao zbog loseg kvaliteta), a to je zabranjeno Zakonom o zastiti konkurencije. Za to su predvidjene ogromne kazne, ali to nikog ne dotice u drzavi. Zasto postoji Komisija za zastitu konkurencije?

Pojedinci koji izvoze malinu zaradjuju ogroman novac. Npr. jedan kaze da mu se otkup i izvoz maline uopste ne isplati, pa se vadi preko poslovanja svoje druge firme u skroz drugoj oblasti. Samo nije mi jasno kad se toliko ne isplati, zasto stalno prosiruje hladnjacu?
 
kakvu korist imash od prodaja po ceni koja ti ne pokriva troshkove?
ljudi ne zele da prodaju izvoznichkom lobiju
njihovo pravo
ako im drzava ne dozvoli da prodaju kome zele i ne treba da proizvode

ovo je jedina zemlja u evropi u kojoj ti treba dozvola ministarstva ekonomije da neki proizvod izvezes iz zemlje

otac mog skolskog druga je hteo pre neku godinu da otvori fabriku za proizvodnju dzakova i da izvozi svoj proizvod na trziste EU .

I otisao da trazi izvoznu dozvolu u Beograd, i znas sta su mu rekli?

MORA DA IH PODMITI SA 20.000 EVRA AKO HOCE DA DOBIJE DOZVOLU

Naravno odustao je od celog posla i sve je propalo

Zato ovde sve propada. Jer bagra lopovska TADICEVSKA , zivi na nasim ledjima i PLJACKA LI PLJACKA

Zato ja navijam i trudim se da doprinesem sto vise mogu da ovde sve propadne .....

Jer samo kad sve propadne , ce narodu doci iz dupeta u glavu i shvatiti da ovako vise ne moze
 
Pa iskreni da budemo, tim malinarima se titrala jajca godinama. Da se ne lažemo, srpska malina više nije toliko tražena, jer je Bugari prodaju ispod naše cene, i to dosta niže. Mislim da su trenutno veći proizvođači malina od nas. Ako oni mogu da prodaju po ceni od 1 evro, ne znam zašto je problem da i naši malinari uđu u trku i da budu konkurentni. Ali, naši proizvođači neće da se udruže u zadruge, da dele troškove i ulažu u svoje hladnjače, već radi svako za sebe i onda im je krivo kad ih hladnjače ucenjuju, jer ne mogu da prodaju skuplje... Stara priča, i smaračina, kako ranije, tako i sad. Izađu ljudi da se opet bune. Je6iga, hteo bih i ja da prodajem jabuke po 200 din, ali cena im je 40-50. Dali treba sad da ih uništim?
cudi me samo kako se nisu do sad obogatili malinari koliko su im titrana ta j a j ca..jeli bre o cemu ti pricas? odakle si ti brate? zivis li ti uopste u srbiji?
na malinama se bogate samo preprodavci..gledam ove moje ovde u okolini..poludes od para..mislim ovi sto su usli u dilove sa hladnjacama..
pazi ovako..lik oko malina..uzgajivac..mora aktivno da oko njih radi 3 meseca..i kad mu plate 100 din po kilu sta on tu zaradi..a gde su mu troskovi..jel si ti ikada brao maline pa znas koliko je to vremesnki zahtevan posao..nema tu masinskog branja sve mora rucno..seljak dobije za nju 100 dina a koliko zaradi? a preprodavac? preprodavac zaradi minimalno 100% pa i do 300%
 

Back
Top