Predlozite mi konfiguraciju

gdzd968

Primećen član
Poruka
942
Pozdravljam Vas i molim nekoga ko ima iskustva da mi predlozi najbolju kombinaciju koja ispunjava ove uslove:
Procesor: AMD Barton
Maticna ploca: nForece 2
Memorija: 2 x 256
Graficka karta: Najbolji 2D prikaz i solidan 3D (nisam veliki zaljubljenik u igre)
HDD: Veci od 40 GB, sa 8 MB kesa
Kuciste:
Kombo:
Ostalo nije bitno.
Unapred hvala
 
mb> epox 8rda
cpu> barton 2500+
mem> kingston
graphic> HIS, MSI ATI Radeon 9200 ili 9600 nikako "SE" (citaj: Magistrala na 128Mb i 128MB ili 64Mb rama performanse se razlikuju za 5 do 10%)
DVD\RW - Neki od malih pionira
CD\RW - LG 52x24x52 kod nas najbolji ili ako ti neko nadje plextor ili creativ.
Kuciste definitivno ThermalTake ili Chieftec. Nemoj da se prodas na lampice i providna stakla sa strane pa da kupis neko sranje.

Ako negde gresim ispravite me.

s' potovanjem JA
8)
 
za kuciste se slazem, bolje se stisni malo, znam previse slucajeva gde je jeftino napajanje uzelo danak. mozes da uzmes neko krs kuciste od 20eu i stavis mu chieftec napajanje od 350w.

u necemu se ne bi slozio:
prvo LG CDRW
drugo HD ne bi ti preporucio Maxtor, uzmi Seagate, WD ili nesto drugo.
Ja sam uzeo Samsung i zadovoljan sam: ne cuje se, vrlo malo se greje i slicno.
 
HDD: Western Digital (WD) je trenutno najbolja opcija koja se nalazi na komercijalnom trzistu. Testovi su dokazali, a kupci su uvek bili zadovoljni kvalitetom WD-a!
Od ploca mozes komotno da biras izmedju Epoxa & Abita.
E da procesor juri 2600+, preko toga ne dobijas veliko ubrzanje, a mnogo placas!
 
Pa dobro ako mu vec savetujete da uzme Abit plocu NF7-S onda neka uzme AN7 koja je zamena za prethodnu i nesto je bolja a razlika je dva do pet evrica!
Procesor 2600+
Memorija Corsair ili Samsung
Graficka FX 5200 Leadtek ili Prolink
Hard? E o tome je vec bilo dosta diskusije pogledaj malo teme naci ces je sigurno ja sam za S-ATA MaXtor 80GB
Combo LiteON.
Sto se tice kucista Termaltake definitivno otpada zbog previsoke cene a u obzir dolazi neko chieftec (Ddragon ili jos bolje Matrix serije) mada je bolje uzeti neko drugo i Enermax napajanje od 350W.
Combo LiteON.

PS. rasto zbunio si se EPOX 8RDA+ ne podrzava sata diskove vec 8RDA3+ (sto bi bilo resenje ako se ne odluci za abitovu plocu.)
 
Hm, Sto se tice napajanja Chieftec-ovo je sasvim dovoljno (360 ili 420W), Enermax su dosta skuplja, pa ti za kucnu upotrebu nece trebati nesto bolje.
Kuciste, opet Chieftec, TT je malo mnogo pretrpano silnim ventilatorima, a i mnogo skupo.
Sto se tice HDD-a ni slucajno ne uzimaj Maxtor.
 
Кулиража:
Hm, Sto se tice napajanja Chieftec-ovo je sasvim dovoljno (360 ili 420W), Enermax su dosta skuplja, pa ti za kucnu upotrebu nece trebati nesto bolje.
Kuciste, opet Chieftec, TT je malo mnogo pretrpano silnim ventilatorima, a i mnogo skupo.
Sto se tice HDD-a ni slucajno ne uzimaj Maxtor.

Obracam se tebi, a mislim na sve Vas koji ste ucestvovali u ovome. Ja sam prvi put na ovim forumima i stvarno ste me prijatno iznenadili vasim odgovorima i ozbiljnoscu. Hvala ljudi, sigurno cu Vas poslusati i uzeti nesto od ovoga sto ste mi savetovali.
Pozdrav,
Dragan
 
sonne:
Pa dobro ako mu vec savetujete da uzme Abit plocu NF7-S onda neka uzme AN7 koja je zamena za prethodnu i nesto je bolja a razlika je dva do pet evrica!
Procesor 2600+
Memorija Corsair ili Samsung
Graficka FX 5200 Leadtek ili Prolink
Hard? E o tome je vec bilo dosta diskusije pogledaj malo teme naci ces je sigurno ja sam za S-ATA MaXtor 80GB
Combo LiteON.
Sto se tice kucista Termaltake definitivno otpada zbog previsoke cene a u obzir dolazi neko chieftec (Ddragon ili jos bolje Matrix serije) mada je bolje uzeti neko drugo i Enermax napajanje od 350W.
Combo LiteON.

PS. rasto zbunio si se EPOX 8RDA+ ne podrzava sata diskove vec 8RDA3+ (sto bi bilo resenje ako se ne odluci za abitovu plocu.)


Imao sam do pre par dana AN7, nisam se bash nagledao velikih taktova...vratio sam se na NF7-S

Za RDA+ se nije potkrala shtamparska greshka, samo nisam dole ubacio dopunu...8Mb buffer, ali IDE disk...

Hvala shonne za ispravku
 
Кулиража:
Hm, Sto se tice napajanja Chieftec-ovo je sasvim dovoljno (360 ili 420W), Enermax su dosta skuplja, pa ti za kucnu upotrebu nece trebati nesto bolje.
Kuciste, opet Chieftec, TT je malo mnogo pretrpano silnim ventilatorima, a i mnogo skupo.
Sto se tice HDD-a ni slucajno ne uzimaj Maxtor.
Pa ne slazem se da su dosta skuplja jer Enermax napajanje od 350W kosta 60 evrica a da je Chieftec dovoljan to je tacno samo se za jos nekih 20 evrica moze uzeti nesto bolje!
HDD Definitivno Maxtor DiamondMax Plus 9 S-ATA ne govorimo o DiamondMax Plus 8 seriji od 40GB i 2MB kesha za koje ljudi obicno vezuju Maxtor

rasto. ja bas imam (veoma) pozitivno iskustvo sa AN7 plocom (iskreno nije bas dugo kod mene pa o nekom duzem testiranju nema reci).
+Mogli bi da napravimo sajt na koji bi slali nase rezultate sa (kucnih) testova mozda bi tako jos vise pomogli ljudima?
 

Back
Top