RAM MEMORIJA

Believix

Zainteresovan član
Poruka
284
Mogu li u racunaru biti 2 ram memorije.
Jednu od 512mb imam u kompjuteru a jednu sam kupio od kingstona ona je 1GB.
Mogu li one zajedno da da rade u mom racunaru? da imam 1,5GB ram memorije(kad se sve sabere):dontunderstand:
Ako to moze zanima me kakva podesavanja moram da namestim u komp-u?:dontunderstand:



I DAl ce onda neki procese raditi brze?
 
Ma normalno da mogu da rade zajedno pod uslovom da je isti tip memorije(DDR1,DDR2)...
Najvecu razliku ces primetiti u nekim igricama koje su ti pre zakucavale zbog nedostatka memorije.
 
Sram te bilo, meni da kažeš da ne lupetam. Nemaš ni malo poštovanja.

Ono što sam rekao, nisam izmislio, već su mi rekli kvalifikovani ljudi sa drugih foruma kada sam se raspitivao o nadogradnji, jer sam i sam hteo da nadogradim svoj nekadašnji kompjuter.

Bezuspešno, nije bila prihvaćena.
 
Mogu li u racunaru biti 2 ram memorije.
Jednu od 512mb imam u kompjuteru a jednu sam kupio od kingstona ona je 1GB.
Mogu li one zajedno da da rade u mom racunaru? da imam 1,5GB ram memorije(kad se sve sabere):dontunderstand:
Ako to moze zanima me kakva podesavanja moram da namestim u komp-u?:dontunderstand:



I DAl ce onda neki procese raditi brze?

Pa ako imas u kompijuteru samo 512 mb onda ti ploca ne podrzava DDR2 memorije vec samo DDR1 memorije! dzabe bacas pare na memorije!
 
Sram te bilo, meni da kažeš da ne lupetam. Nemaš ni malo poštovanja.

Ono što sam rekao, nisam izmislio, već su mi rekli kvalifikovani ljudi sa drugih foruma kada sam se raspitivao o nadogradnji, jer sam i sam hteo da nadogradim svoj nekadašnji kompjuter.

Bezuspešno, nije bila prihvaćena.
Ovako do ddr1 memorije je tu i tamo bilo problema sa uparivanjem memorijskih modela, sa ddr2 je maltene to nestalo a ako postoji to je kod manje kvalitetnih matičnih ploča i kod još manje poznatih proizvođača memorijskih modula.
evo na primer ja u jednom kompu imam 3gb rama 1 gb kingston na 800 mhz , 1 gb NCP isto na 800 mhz i 1 gb kingston na 800 mhz niskoprofilni (duplo niži od prehodnika) i sve fercera bez problema.

Pa ako imas u kompijuteru samo 512 mb onda ti ploca ne podrzava DDR2 memorije vec samo DDR1 memorije! dzabe bacas pare na memorije!
E vidi ovoga bisera , majke mi ima da te turim sa ovim u sig!
 
Poslednja izmena:
pa podrzava jer je ta od 512mb ddr2 a ova od 1gb isto

obe su DDR2

Ma ok nego neki ovde pricaju kojesta...slusaj moras da pogledas koja ti je frekvencija memorije 533/667/800/1066 bitno je da obe memorije imaju istu frekvenciju ne moraju cak biti ni od istog proizvodjaca niti moraju imaju istu memoriju mada bilo bi dobro da je sve isto....Pre par meseci sam devojci u racunaru dodao kingston memoriju od 1gb koja radi na 667mhz a pre toga je imala transcenda 512mb i radile su super tako uparene...i posle mesec dana probam da joj zamenim tih 512mb i uzmem jos jedan modul od 1gb ali ovog puta transcenda na 800mh...tako da je imala 1gb kingston na 667mhz i 1gb transcend na 800mhz...sredim ja sve u biosu obe frekvencije stavim na 667Mhz i radilo ok prvih 2-3 nedelje i onda krenulo da zeza i morao sam da vratim onu 512mb umesto trenscenda 1gb.....tako da u sustini nema pravila nekad moze da se desi da dve totalno razlicite memorije razlicitih frekvencija i proizvodjaca rade ok upareno a nekad ne bitno je naravno da su obe ddr2...Imas cak i slucaj kupis dve iste memorije tipa kingston/transcend/geil itd. npr. 1gb na 800mhz i kupis dva modula u razmaku od mesec dana na izgled identicni ali su im memorijski cipovi razlicitih prozivodjaca i tada cesto moze da se desi da nece lepo da rade u paru
 
Sram te bilo, meni da kažeš da ne lupetam. Nemaš ni malo poštovanja.

Ono što sam rekao, nisam izmislio, već su mi rekli kvalifikovani ljudi sa drugih foruma kada sam se raspitivao o nadogradnji, jer sam i sam hteo da nadogradim svoj nekadašnji kompjuter.

Bezuspešno, nije bila prihvaćena.

pa kad lupetas..tj ne znas..:)
tebi rekli kvalifikovani ljudi, prvi ja imam u kompu tri razlicita proizvodjaca rama i to ddr1 i sve radi od prvog dana bez greske...
 
Imam dve ram memorije u kompu ddr1 od razlicitog proizvodjaca i pravilo je na pocetku probleme,nisu mogle nikako da rade zajedno,ali su posle proradile mada mislim da je to bilo do ovog jebenog slota a ne do memorija!

tema
Radice ti,ne vidim razlog sto ti nebi radilo!
 

Back
Top