Žene su glupe.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ja juče čula tako jasnu izjavu, oličenje jednostavnosti i nedvosmislenosti, od bivšeg komšije i njegovog..... hm, političkog protivnika al' ipak drugara... ili kakogod, štagod, nešto mu je već.....

I baš se onako oduševih iskrenošću.

Mislim, dođem ovde na forum i kažem vam kako se gnušate svega što je žensko i bilo kakvog upoređivanja sa njima, ne zato što ste latentni homosi (što bi bio onaj stereotipni zaključak) već zato što podsvesno svi, a svesno neka polovina, recimo..... stojite iza ove krasne naslovne rečenice. Ali hej, napišimo je tačno onako kako je zvučala: "... zato što mi smatramo da su žene generalno glupe...!"

OK, u pitanju je mladić koga ja smatram generalno pametnim, što dosta menja sam smisao rečenice, to jest bitno je da naglasim.....

Koliko vas je, dakle, spremno da sasvim iskreno prokomentariše ovu izjavu?

:hvala:
 
To je predrasuda , generalno devojaka danas ima znatno vise medju studentskom populacijom neko momaka , problem je sto same devojke treba da imaju vise samopouzdanja ako one same ne veruju u sebe nece ih ni drugi ceniti

Naravno, a to je i razlog zašto neke devojke loše voze. Ubedile su se da su loše, da žene loše voze i onda su loše. Očevi, drugari, muškarci iz bliže okoline formiraju ženama takvo mišljenje, pa dok se ona ne opasulji i ne otera ih u tri lepe, pravi greške. Ćerke su princeze koje će tate da čuvaju. Eto kako počinje. Mnogi očevi ne znaju razliku između zaštite i uništavanja bića. Sve je u samopouzdanju. Baš sve.
 
Naravno, a to je i razlog zašto neke devojke loše voze. Ubedile su se da su loše, da žene loše voze i onda su loše. Očevi, drugari, muškarci iz bliže okoline formiraju ženama takvo mišljenje, pa dok se ona ne opasulji i ne otera ih u tri lepe, pravi greške. Ćerke su princeze koje će tate da čuvaju. Eto kako počinje. Mnogi očevi ne znaju razliku između zaštite i uništavanja bića. Sve je u samopouzdanju. Baš sve.

Zene su bolji vozaci i br. saobracajnih nesreca koje naprave je minimalan taj sam podatak zapazio ,savesnije su u voznji i pazljivije ali ovo je balkan i muskarac tipa macho frajer toboze ima jedini tu privilegiju da je dobar vozac itd obicno ti sto se tako hvale i isticu brzu voznju i kola najvise i udesa naprave , jednostavno predrasude se namecu u vezi zena sto je recidiv patrijahalnog drustva , prava zena koja je emancipovana ne zaostaje za muskarcem u nicemu
 
To je predrasuda , generalno devojaka danas ima znatno vise medju studentskom populacijom neko momaka , problem je sto same devojke treba da imaju vise samopouzdanja ako one same ne veruju u sebe nece ih ni drugi ceniti

Naravno, a to je i razlog zašto neke devojke loše voze. Ubedile su se da su loše, da žene loše voze i onda su loše. Očevi, drugari, muškarci iz bliže okoline formiraju ženama takvo mišljenje, pa dok se ona ne opasulji i ne otera ih u tri lepe, pravi greške. Ćerke su princeze koje će tate da čuvaju. Eto kako počinje. Mnogi očevi ne znaju razliku između zaštite i uništavanja bića. Sve je u samopouzdanju. Baš sve.

:ok:takoe..samo sto i ako ih otrera u pm ne znaci da je pametnija..a ovde je jos 1 dokaz ogranicenosti posto se ne pominje majka..baba..tetka..strina..komsinica..samo muskarci vam oduzimaju samopouzdanje i pamet..i nikad kao sad ne skacete sebi u tanjir(sarcastic)
 
Inače, uopšte ne dovodim i ne želim da dovodim u pitanje to da li su ili nisu žene to iz naslova... generalno glupe. Ne na ovoj temi.

Mene samo zanima u kojoj je meri to zaista uzelo maha kao aksiom u muškom mozgu, baš zato je tema ovde.

Znači koljite me, ponekad i sama dođem do zaključka da su žene jednostavno..... glupe. Kad ih slušam kako pričaju, a ne poznajem ih, ili ih poznajem, ali poznajem i čoveka s kojim se verbalno rvu je l te što se danas često dešava..... ali onda..... eto sinoć opet, neka devojka..... za promenu baš fino dete, načela priču sa drugim likom, tj. on načeo s njom, i stvarno zna sve, ali tako, tako stidljivo se izražava da stvarno izgleda kao da je tupava..... a nije, mislim, ne znam..... izgleda da nije.

Znači, to nije pitanje. Pitanje je da li vi spontano imate taj utisak u glavi zacrtan i da li sa predrasudama prilazite (manje-više nepoznatim) devojkama u razgovoru..? Moj je utisak da je to veoma rasprostranjena boljka. Da li ima ili nema osnova, drugo je pitanje.
 
Ma bezveze sam to napisala. Kad sam napisala znala sam da ćeš mi za tu reč nešto odgovarati, ali me je mrzelo da se vraćam. Čim si otvorila temu, nije ti bilo pravo. Na to sam mislila.
Nene, stvarno mi je bilo OK. Čak sam se i nasmejala i rekla ono što zaista mislim: oduvek sam imala utisak da tako razmišljate, samo niko to ne želi da prizna (pa sam još i likovala u sebi :lol: ) ali me intrigira, jako.

Mnoge žene deluju sasvim tupavo u razgovoru sa muškarcem, dok u razgovoru sa drugom ženom nemaju nikakvih kočnica. Interesantna stvar za razmišljanje, zar ne? :think:
 
georgejune: Žene nisam pomenula zato što je bitnije šta ti kažu muškarci u ovom slučaju. Žena sam, pa znam. Majka ne može da te uništi u tom smislu koliko može otac, odnosno muško društvo oko tebe. Ali ne kažem da i žene nisu tu zaslužne. Mislim da preterano reaguješ.
 
sa muske strane i sa stanovista muskog nacina razmisljanja stvari koje zene cesto rade izgledaju glupe..i obrnuto sa zenskog stanovista i zenskog nacina razmisljanja mnoge stvari koje muskarci rade zenama izgledaju kao glupost
 
georgejune: Žene nisam pomenula zato što je bitnije šta ti kažu muškarci u ovom slučaju. Žena sam, pa znam. Majka ne može da te uništi u tom smislu koliko može otac, odnosno muško društvo oko tebe. Ali ne kažem da i žene nisu tu zaslužne. Mislim da preterano reaguješ.

Pa bitnije je vama..znaci same se postavljate da cete uvek uvaziti prvenstveno misljenje muskarca..jel ja treba da se borim za zene na direktorskim pozicijama..ocu bole me uvce..tako ste valjda vaspitane..cekate uvek da vam muzjak pridje i glumite plen..kad uzmete bilo sta u svoje ruke i dovedete do kraja nece se ovakva pitanja postavljati
 
sa muske strane i sa stanovista muskog nacina razmisljanja stvari koje zene cesto rade izgledaju glupe..i obrnuto sa zenskog stanovista i zenskog nacina razmisljanja mnoge stvari koje muskarci rade zenama izgledaju kao glupost

Nenene nisam mislila na španske sapunice i utakmice..... govorim o čistoj oceni nečije inteligencije. Kroz razgovor, recimo.
 
Pa ne znam. Ja ne bih generalizovala. Meni su glupi ljudi oni koji su glupi, bilo kog pola. Ne mislim da su muškarci generaln glupi, niti žene. Mada, možda je to zbog sveta sa kojim se družim. To je mahom pametan svet.
E sad, što se tiče onog Leksinog da je čula devojku kako stidljivo razgovara sa nekim tipom, ali pametno.
Ne znam. Ja imam tihi glas. Moja boja je glasa je tiha i nežna, kažu, mada može biti baš neprijatna, kada sam na ivici da zadavim nekoga. Ipak, mnogima delujem nesigurno i stidljivo zbog toga. Uglavnom sa osmehom govorim, zato što mislim da je osmeh bitan u komunikaciji i da sprečava neke neprijatnosti. E sad, ja ne mogu da se derem, pošto me to fizički umara. Tiha sam, govorim sebi u bradu, osmehujem se. A pametna sam. Ne volim da se hvalim, ali me ljudi prozivaju da se hvalim. Zašto, zato što vide da su se prešli. Ljudi mi često prilaze sa predrasudom da će lako sa mnom, pošto sam fer, nisam sirovina i pristojna sam. Kada vide da ne mogu lako, onda se naljute. Neverovatna je to ljutnja. Kao kada detetu oduzmete sladoled. I onda čujem da sam kontradiktorna. A nisam, već mi ljudi prilaze sa predrasudom. Izgledam nežno i tiho, a imam veliku snagu u sebi. Ide li to zajedno. Sve ovo kako ja pišem, oštro, bezobrazno, ne biste stavili uz mene da me vidite, ali da vam to sve kažem bili biste stoput besniji nego da vam kaže neko ko je drčan, pošto to od te osobe očekujete.
Ne treba suditi prema koricama, kaže se. Ja volim kulturnu komunikaciju, opuštenu atmosferu. Tako prilazim. Ali ako neko želi, dobiće haos. Nerado, ali mogu i to.
Inače ne volim drčne osobe. Zamaraju me. Spava mi se u njihovom prisustvu. Mislim da ljudi koji su drčni u ponašanju imaju neku frku da ih neće čuti, da će ih neko zeznuti, da će ispustiti nešto, da su nešto ispustili, da treba da se dokazuju. Pozitivna energija postoji i kada je čovek miran, a drčnost je prosto negativna.
 
Poslednja izmena:
Мислим да је глупо о томе расправљати, ако су глупе онда су глупе, ако нису онда нису, ако је део онда је део. Најпаметније је порадити на самом себи да не будеш глуп/а. ;)
 
Nenene nisam mislila na španske sapunice i utakmice..... govorim o čistoj oceni nečije inteligencije. Kroz razgovor, recimo.
pa svakako je da postoje u tom kontextu "glupe" zene..isto i muskarci takodje..u cisto musko muskom ragovoru kao i musko zenskom..mozes da sutanovis da su necija razmisljanja "glupa" ali da ja licno bas tako ostro sudim nekome bio muskarac ili zena i direktno uperim prst i kazem ti si glup/a..malo mi je onako ..degutantno..u svakom slucaju mnogo toga sto smo mi skloni da kod drugih okarakterisemo kao glupost moze poticati i od naseg nerazumevanja :think:
 
Pa bitnije je vama..znaci same se postavljate da cete uvek uvaziti prvenstveno misljenje muskarca..jel ja treba da se borim za zene na direktorskim pozicijama..ocu bole me uvce..tako ste valjda vaspitane..cekate uvek da vam muzjak pridje i glumite plen..kad uzmete bilo sta u svoje ruke i dovedete do kraja nece se ovakva pitanja postavljati

Ne, već treba svoju ćerku, sestru, drugaricu da tretiraš kao normalno biće. Potpuno si pogrešno shvatio. Naravno da je ovde bitan muški odnos, govorim o ocu, bratu, bliskim muškarcima, a ne tamo nekom. I naravno da će mišljenje muškarca biti važnije, zato što se govori o donosu muškaac - žena. Ne može žena ženu da nauči šta muškaac voli bolje nego što će to uraditi muškarac ženi. Kako može mama ili sestra da me učine sigurnijom u komunikaciji sa muškarcima nego brat i otac?
 
To je predrasuda , generalno devojaka danas ima znatno vise medju studentskom populacijom neko momaka , problem je sto same devojke treba da imaju vise samopouzdanja ako one same ne veruju u sebe nece ih ni drugi ceniti

Nezavisno od teme treba da znas da biti student ne znaci uvek biti pametan. Svakakva shusha je u stanju da zavrshi faks ako zagreje stolicu.
 
Ne, već treba svoju ćerku, sestru, drugaricu da tretiraš kao normalno biće. Potpuno si pogrešno shvatio. Naravno da je ovde bitan muški odnos, govorim o ocu, bratu, bliskim muškarcima, a ne tamo nekom. I naravno da će mišljenje muškarca biti važnije, zato što se govori o donosu muškaac - žena. Ne može žena ženu da nauči šta muškaac voli bolje nego što će to uraditi muškarac ženi. Kako može mama ili sestra da me učine sigurnijom u komunikaciji sa muškarcima nego brat i otac?
touche!:ok:
ovde cu da dodam da i kada devojcice odrastu i postanu devojke obicno biraju muskarce prema liku i delu oca starijeg brata ili tako nekog muskarca pored koga su rasle...ne mislim konkretno na fizicki izgled vec na stavove i ponasanje..a ovo ovde je balkan:think:
 
Ne, već treba svoju ćerku, sestru, drugaricu da tretiraš kao normalno biće. Potpuno si pogrešno shvatio. Naravno da je ovde bitan muški odnos, govorim o ocu, bratu, bliskim muškarcima, a ne tamo nekom. I naravno da će mišljenje muškarca biti važnije, zato što se govori o donosu muškaac - žena. Ne može žena ženu da nauči šta muškaac voli bolje nego što će to uraditi muškarac ženi. Kako može mama ili sestra da me učine sigurnijom u komunikaciji sa muškarcima nego brat i otac?

Ja pogresno shvatio..jel i to znaci da si pametna..svasta..nigde se ne pominje odnos muskarac-zena..hoces da se osvrnemo samo na zenske price..na temu muskaraca..na bilo koju temu..kao da slusas srednjoskolke..pravo mucenje..inace nikad nisam rekao da je neko glup..mora prvo biti neiskusan..tvrdoglav..nevaspitan..samoziv..zadrt..i vec sam digo ruke od njega do zakljucka da je glup
 

Back
Top