ništa na ekranu, čudan zvuk

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
Kada se stisne dugme za paljenje, na ekranu nema ničega.
Onda nastaje zvuk iz samog kućišta koji traje 10 sekundi, 5 sek. pauze, i tako naizmenično.

Ništa više.

Mislio sam da ekran ne radi. Kada sam izvukao kabal od ekrana, na njemu je pisalo no signal ili nešto slično.

Do čega li može da bude?

MBD AXLE VIA P4X266 TD-7165
CPU INTEL PIV CELERON S478 1,7 GHz BOX
64MB GF2 MX 400 AXLE
MODEM 56K CONEXANT
FDD 3,5 1,44MB ALPS
CD ROM 52X LG
HDD 30GB MAXTOR FIREBALL 3 5400 rpm
MIDI TOWER ATX JNC 108V 250W P4
MONITOR 17 SAMSUNG 753S
SD RAM 256MB PC133 NCP

To je komp komšinice. Napomenula mi je da je jednom prosula vazu sa cvećem pored cd-roma, da je malo ušlo, ali da je posle toga par puta radio, pa ga nije palila otkako su se doselili ovde.

Pomozite mi, komšinica je u pitanju :whistling::D:cmok:
 
Otvori ga i proveri sve delove unutra kako naležu na svoja mesta , ako treba izvadi ih jedan po jedan i utakni ih opet , oće da se pri transportu pomere delovi u ležištima ,nekada je dovoljno i pola milimetra za ovo.
Kao što neko reče ako je signal koji si opisao jednoličan pišteći zvuk sa prekidima , najverovatnije je memorijski modul u pitanju , tj. on ne naleže dobro u ležištu.
 
Ili je nesto sjb u BIOS-u...Probaj da drizis F10 i onda pritisnes dugme za paljenje kompa.
Neznam samo šta si mislio s tim da postigneš ???????????
Ako sam dobro čitao , a jesam , računar ne prolazi POST (Power On Self Test , gde računar testira Ram , Grafičku , Procesor i Matičnu ploču ), tako da možeš ti da držiš koji oćeš od tastera na tastaturi pritisnut pa ti neće pomoći ništa , jer sam računar ni ne dolazi do momenta da ti počne sa učitavanjem BIOS-a iz eprom memorije , i prepoznavanjem ostalih hardverskih komponenti kao što su optički uređaji i sav ostali spoljni hardver (uključujući tu i tastaturu i miša).

Jedino što će možda morati da kasnije uradi je resetovanje BIOS-a a to se uradi vađenjem baterije sa matične ploče ili prespajanjem na kratkospojnicima koji se nalaze na matičnoj ploći.
 
Nisam danas bio kod komšinice.

Znao sam da ne može ništa sa F10.

U uputstvu za matičnu ništa ne piše.

@snejks, objasni mi kako da to uradim, to resetovanje biosa.

Upoznaj me sa posledicama toga, da ne bude da se dogodi nešto neočekivano, da ustvari umesto pomognem, ja odmognem.
 
Prvo isklučiš komp iz struje,zatim otvoriš komp i nađeš na ploči bateriju koja izgleda ovako
izvadi bateriju i sačekaj jedno 30sec zatim je vraati,sklopi komp i probaj da ga uključiš.
Vađenjem baterije resetuješ bios na default podešavanja što znači da ćeš morati da podesiš vreme i sat i eventualno ako ima više hardova možda ćeš morati postaviti HDD boot priority na onaj disk na kome se nalazi sistem nek me neko ispravi ako grešim.
Mada ako ispušta takav zvuk i ja takođe mislim da je RAM u pitanju.
 
evo ti standardni sifrarnik beep error sounda

No Beeps Short, No power, Bad CPU/MB, Loose Peripherals
One Beep Everything is normal and Computer POSTed fine
Two Beeps POST/CMOS Error
One Long Beep, One Short Beep Motherboard Problem
One Long Beep, Two Short Beeps Video Problem
One Long Beep, Three Short Beeps Video Problem
Three Long Beeps Keyboard Error
Repeated Long Beeps Memory Error
Continuous Hi-Lo Beeps CPU Overheating
 

Back
Top