T-square

T kvadratje aspekt PRESINGA i velike kolicine energije koja je osobi data i koja zahteva i maltene nagoni osobu da je upotrebi. osoba se oseti neretko kao razapeta na krst, kao neko ko ce biti primoran da zrtvuje neke sopstvene potrebe, ciljeve radi ostvarenja drugih. Razaranje i radjanje. Vrlo zahtevan aspekt, vrlo komplikovan ali ako se pravilno koristi ekstra produktivan, i u velikoj meri ga imaju ljudi koji su po necemu posebni. Obicno zahteva jaku inteligenciju, sto je mnogo bolje, jer kod ljudi koji zive nagonskim instinktima vodjeni - dovodi do katastrofalnih pehova.
Iako ove osobe kod drugih ljudi izgledaju obicno povucene ili pasivne cak, one u sebi kriju pravi vulkan energije koji ima strah da se samo jednom moze aktivirati i samo jednom nesto uraditi. Drugim recima, strah od neuspeha je ovde veliki, jer nedostaje potrebni optimizam, pa u tom smislu inteligencija uvek dobro dodje.
Najbolje ga koriste ljudi koji se obrazuju dugo, koji puno rade na sopstvenom znanju i duhu, oni obicno jos od malih nogu imaju jasno definisane stavove i principe ('volim ovo' ' ne volim ono' i sl) teze apsolutnoj slobodi (gotovo anarhistickoj, po principu 'ne diram te - ne diraj me') i vremenom ostavruju izuzetno visoke ciljeve, ali moram navesti da im je put dotle trnovit sa puno razocarenja, padova i sto je najcesce - susreta sa nepravdom. Videla sam puno horoskopa sa T kvadratom i onih koji imaju Veliki krst (90,90,90,90 - koje u sebi krije i 2 opozicije) koji su zavrsavali prava i bavili se kasnije krivicom (zlcin i kazna).
Ovo je jako dobar aspekt u filozofskom smislu, daje jedno posebno i tvrdo glediste na sve stvari, nema dovoljno opustanja, osoba je vise kao u nekom grcu i sve dozivljava 'ili-ili'. (ili ce uspeti - ili ce propasti,a od neuspeha postoji veliki strah, jer se boji da nece imati dovoljno energije da ponovo stane na noge i nastavi dalje)

Najbolje je kada osba sa ovom pozicvijom planeta nauci da svoje stavove zadrzi za sebe, da im ostane verna, ali da se sa dugima ne raspravlja, da 'tera po svome', i da ponekad mozda prihvati i tudje misljenje. Velika tvrdoglavost.

T-kvadrat su imali:

Tesla (Mesec i Mars - Jupiter - Saturn, Venera i Sunce)
Kami (Mars i Neptun u Raku - Jupiter u Jarcu - Venera u Vagi)
Erik Klepton (Mesec u Skorpiji - Merkur, Venera - Pluton u lavu)kao i (Sunce u Ovnu - Neptun u Vagi - Saturn u Raku = problemi sa drogom...ali i zanos i muzicki dar)
Gandi (Mesec u Lavu - Venera i Mars u Skorpionu - Jupiter i Pluton u Biku)
Dzim Morison (Mesec u Biku - Venera u Skorpiji - Pluton u Lavu) kao i (Merkur u Jarcu - Saturn na kraju Blizanaca - Meptun u Vagi)
Brus Li (Jupiter, Saturn u Biku - Venera, Mars, Mesec u Skorpionu- Puton u Lavu)
Dzek Nikolson (Jupiter u Jarcu - Pluton u Raku-Venera u Ovnu)
Dzon Dilindzer - gangster ( Uran u strelcu - Jupiter u Ribaam - Pluton u Blizancima)
Galilej (Neptun u Blizancima - Venera, Pluto u Ribama - Uran u Strelcu), kao i (Mesec u Skorpionu - Mars u Biku - Mekur i Sunce u Vodoliji)
 
alexandra011:
T kvadratje aspekt PRESINGA i velike kolicine energije koja je osobi data i koja zahteva i maltene nagoni osobu da je upotrebi. osoba se oseti neretko kao razapeta na krst, kao neko ko ce biti primoran da zrtvuje neke sopstvene potrebe, ciljeve radi ostvarenja drugih. Razaranje i radjanje. Vrlo zahtevan aspekt, vrlo komplikovan ali ako se pravilno koristi ekstra produktivan, i u velikoj meri ga imaju ljudi koji su po necemu posebni. Obicno zahteva jaku inteligenciju, sto je mnogo bolje, jer kod ljudi koji zive nagonskim instinktima vodjeni - dovodi do katastrofalnih pehova.
Iako ove osobe kod drugih ljudi izgledaju obicno povucene ili pasivne cak, one u sebi kriju pravi vulkan energije koji ima strah da se samo jednom moze aktivirati i samo jednom nesto uraditi. Drugim recima, strah od neuspeha je ovde veliki, jer nedostaje potrebni optimizam, pa u tom smislu inteligencija uvek dobro dodje.
Najbolje ga koriste ljudi koji se obrazuju dugo, koji puno rade na sopstvenom znanju i duhu, oni obicno jos od malih nogu imaju jasno definisane stavove i principe ('volim ovo' ' ne volim ono' i sl) teze apsolutnoj slobodi (gotovo anarhistickoj, po principu 'ne diram te - ne diraj me') i vremenom ostavruju izuzetno visoke ciljeve, ali moram navesti da im je put dotle trnovit sa puno razocarenja, padova i sto je najcesce - susreta sa nepravdom. Videla sam puno horoskopa sa T kvadratom i onih koji imaju Veliki krst (90,90,90,90 - koje u sebi krije i 2 opozicije) koji su zavrsavali prava i bavili se kasnije krivicom (zlcin i kazna).
Ovo je jako dobar aspekt u filozofskom smislu, daje jedno posebno i tvrdo glediste na sve stvari, nema dovoljno opustanja, osoba je vise kao u nekom grcu i sve dozivljava 'ili-ili'. (ili ce uspeti - ili ce propasti,a od neuspeha postoji veliki strah, jer se boji da nece imati dovoljno energije da ponovo stane na noge i nastavi dalje)

Najbolje je kada osba sa ovom pozicvijom planeta nauci da svoje stavove zadrzi za sebe, da im ostane verna, ali da se sa dugima ne raspravlja, da 'tera po svome', i da ponekad mozda prihvati i tudje misljenje. Velika tvrdoglavost.

T-kvadrat su imali:

Tesla (Mesec i Mars - Jupiter - Saturn, Venera i Sunce)
Kami (Mars i Neptun u Raku - Jupiter u Jarcu - Venera u Vagi)
Erik Klepton (Mesec u Skorpiji - Merkur, Venera - Pluton u lavu)kao i (Sunce u Ovnu - Neptun u Vagi - Saturn u Raku = problemi sa drogom...ali i zanos i muzicki dar)
Gandi (Mesec u Lavu - Venera i Mars u Skorpionu - Jupiter i Pluton u Biku)
Dzim Morison (Mesec u Biku - Venera u Skorpiji - Pluton u Lavu) kao i (Merkur u Jarcu - Saturn na kraju Blizanaca - Meptun u Vagi)
Brus Li (Jupiter, Saturn u Biku - Venera, Mars, Mesec u Skorpionu- Puton u Lavu)
Dzek Nikolson (Jupiter u Jarcu - Pluton u Raku-Venera u Ovnu)
Dzon Dilindzer - gangster ( Uran u strelcu - Jupiter u Ribaam - Pluton u Blizancima)
Galilej (Neptun u Blizancima - Venera, Pluto u Ribama - Uran u Strelcu), kao i (Mesec u Skorpionu - Mars u Biku - Mekur i Sunce u Vodoliji)

Da li mozesh da mi pogledash horoskop? Ja sam nedavno imala osecaj razapeca-mentalnog naravno! I da, josh uvek ne mogu da obuzdam svoju energiju...mada se trudim svim silama i za sad je OK.

Kiss!
 
Hvala ti na odgovoru ...
Bas sam razmisljala o tom T- kvadratu...zato sto ga imam (Saturn u devici,Mars u blizancima,Neptun u strelcu),kao i (hiron u biku,Uran u skorpiji,Jupiter i Merkur u lavu)...Citala sam nedavno knjigu "Astralni uticaji na zivot i delo Dostojevskog",nisam pronasla detaljno objasnjenje T-kvadrata,ali mi je "njegovo iskustvo" dosta pomoglo u rasvetljavanju svoga horoskopa...Sta ti mislis o toj mojoj kombinaciji?
 
I jos jedno pitanje. Izvinim se ako Vas ponovo dosadim. Sta da radim kad sam radoznala.
Pitanje: kako da znam da li imam T kvadrat? Imam papir-izvestaj za horoskop. Meni je izgledalo da imam T, ali nisam sigurna.
Jos jednom hvala.
 
Da li moze neko da mi kaze sta znace ovi aspekti u mom horoskopu?

T-Square from Ven: 22Cap04'45" to Mar: 25Ari20'17" and Ura: 25Lib56'38"

T-Square from Plu: 6Lib19'52" to Moo: 13Cap05'46" and Sat: 3Can12'28"

moram da dodam jos kuce u kojima se nalaze planete,
venera(jarac) 2.kuca
mars(ovan)5.kuca
uran(vaga)11.kuca

pluton(vaga)10.kuca
mesec(jarac)2.kuca
saturn(rak)7.kuca

Hvala, nadam se da ce mi neko odgovoriti
J.
 
animsaj:
Da li moze neko da mi kaze sta znace ovi aspekti u mom horoskopu?

T-Square from Ven: 22Cap04'45" to Mar: 25Ari20'17" and Ura: 25Lib56'38"

T-Square from Plu: 6Lib19'52" to Moo: 13Cap05'46" and Sat: 3Can12'28"

moram da dodam jos kuce u kojima se nalaze planete,
venera(jarac) 2.kuca
mars(ovan)5.kuca
uran(vaga)11.kuca

pluton(vaga)10.kuca
mesec(jarac)2.kuca
saturn(rak)7.kuca

Hvala, nadam se da ce mi neko odgovoriti
J.
mars i uran u ovakvoj opoziciji nose konstantnu mogucnost povrede u sportu ili uopste od povrede u saobracaju,lom glave ili donjeg dela ledja,venera moze priskociti u pomoc ali za dalju analizu potrebno je pregledati tranzite.ceo t-kvadrat ti je dobro postavljen po kucama i znacima tako da bi ga trebalo dobro iskoristiti za bavljenje venerinim poslovima.ukoliko si umetnik ili bilo sta indirektno vezano za umetnosti,mozes lepo da materijalizujes svoje talente.
 
Ovaj, da... nisam imala nikakve povrede,nisam sportski tip, malo planinarim... a od umetnosti, bas samo zadovoljstvo, retko sta zaradim...mozda kasnije?

Reci molim te sta mislis za ovaj Saturn i mesec u opoziciji+ pluton,
(posto imam dva T kvadrata), ako mozes?
 
animsaj,
trebalo bi da si rođena 28.11.1973. oko 6:47 Am - obzirom da je mesto rođenja pretpostavka [nagađamo koordinate grada] ima i manjih odstupanja ali Asc karte rekonstruisane prema položajima koje si navela je oko 3 stepena Strelca...

ako se slažeš da nastavimo?

Ti i ja delimo par položaja pa mi je zanimljivo da te pre svega pitam... da li fizički veoma ličiš na oca? Ako je odgovor DA... šta se to tako loše zbiva sa majkom, da li je krhkog zdravlja?
Pošto je Venera ugrožena kvadratima a u tvojoj karti je ona kosignifikator za jednog roditelja [po pravilu je u ženskoj karti - majka X polje osim u slučaju da su zamenili uloge u životu pa bi X polje bilo dominantan roditelj...]
Drugi razlog što pitam za majku je sledeći... prirodni vladar majke u astrologiji jeste Mesec, dok je Sunce vladar oca. Opet kažem, ima izuzetaka kada je majka dominantna a otac nepostojeći ili su razvedeni pa ona preuzme na sebe sve obaveze i odgovornosti oko kuće i finansija, zarade i sticanja ... tada je teže odrediti ko je ko u natalnoj karti jer ona postaje i otac i majka horoskopa i samog natusa.
Kod tebe je [zamisli i kod mene...] Mesec u opoziciji sa Saturnom i kvadratu sa Plutonom što ume da ukaže na tešku bolest majke.
Da ne idem baš predaleko sa ovom pričom - sačekaću tvoj odgovor.
 
Poslednja izmena od moderatora:
O Mady, carobnice :D
videla sam kartu na tvom sajtu, da, to je otprilike to, vreme rodjenja mi je upisano 7h,
ali mama kaze da je bilo ranije, e sad,koliko...
otprilike si ti u pravu, ja recimo kucam 6:50, ali to je to. Znaci kad sam ranije radila kartu na 7h, nije mi sve bas bilo jasno,ali kad sam pomerila vreme malo unazad, vise mi je bilo logicno da je tako
(sunce u 12.polju, uran u 11. i tako...)
mama:
21.06.1952. 8:50 Bgd
E sad ona jeste "dominantan" roditelj,i sto se tice zdravlja ima problema(sinusi, kicma,stomak)ali kao blizanac,sa tom svojom ogromnom energijom, sve preboli stojeci
A ja, isti tata- lencarim :wink:
I da, licimo tata i ja. Ajde dalje? Sta sa tim Plutonom da se radi?
 
Ne znam odakle da počnem :oops: potpuno si me postidela...

Otkud to pitanje? Zašto baš Pluton? Imaš li urađenu njenu kartu? Ako je u pitanju ovo vreme rođenja nema sada razloga za veliku brigu jer su teški periodi za njom... naprimer, sredina aprila 2001. juni i novembar 2002. maj i juni 2003. - ili bolje rečeno od maja 2003 . sve do maja 2004. i trebalo bi sve zdravstvene kontrole obaviti pre avgusta 2005. jer joj sledi kvadrat tranzitnog Saturna ka njenoj natalnoj poziciji Marsa.

Nema tako teške kvadrate poput tvojih ali moram reći da sam primetila da ima dosta ljudi veoma problematičnog zdravlja baš generacije 1952. i 1953. zbog kvadrata Saturna i Urana. Kod nje je suvladar I polja Merkur koji je u konjunkciji sa Uranom iz ove teže konfiguracije i prima loše aspekte, treba obratiti posebnu pažnju na stres i način razmišljanja koji u ovom slučaju leči ili razboljeva.

Zanimljivo je da se šablon ponavlja - njeno Sunce na tvom Saturnu, njen Saturn u tvom X polju - sve ukazuje da ti imaš dosta nasleđenog od nje mada ne i izgled. Obe ste nosioci strašne energije i verujem da je otac poput bebe kada se vas dve dokačite on može samo da sedi i smiruje situaciju.

Kod tebe je Merkur vladar X na vrhu XII polja - niti sa njom bliskost niti harmoničan odnos a o njenom zdravlju je potrebno da se vodi mnogo više računa jer ovo što si nabrojala nisu veliki problemi ali se pribojavam skrivenih i zaboravljenih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Eej...kakav stid :shock:
totalno si super,bre. 8)

Mislila sam na moj Pluton,
valjda nisam shvatila da se taj kvadrat ne odnosi na mene, vec na nju, kako si mi objasnila.

Jel tako?
Ovo je tema o T-kvadratima,ne?
Sve O.K.


Poz.
 
ok. nego ima tu još puno toga ličnog da se tumači pre nego što se bacimo na Plutona.

Tako se ljudi poplaše kada čuju da je npr. VIII kuća - polje smrti a ako im je, ne daj Bože, tu Sunce, Mesec ili vladar Asc, još gore stelijum... "pa da li to znači da ću umreti uskoro?"

bez panike, radi se o generacijskom aspektu koji ne mora obavezno da donosi loše vesti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady:
ok. nego ima tu još puno toga ličnog da se tumači pre nego što se bacimo na Plutona.

Tako se ljudi poplaše kada čuju da je npr. VIII kuća - polje smrti a ako im je, ne daj Bože, tu Sunce, Mesec ili vladar Asc, još gore stelijum... "pa da li to znači da ću umreti uskoro?"

bez panike, radi se o generacijskom aspektu koji ne mora obavezno da donosi loše vesti.

Jok.
Ne plasim se ja saznanja, nego neznanja :wink:
Inace generacijski, primetila sam da imamo dosta meseca u jarcu (tata, brat i ja)
Hvala na konkretnom odgovoru
Sta cemo jos licno,
Sto se tice T-kvadrata, ja kao imam dva. Da li neko moze imati tri (ili vise?)
:?:
 
Imam ja 5 pa se ne hvalim
a056.gif
 
Ja nisam do sada imala prilike da vidim natalnu sa vise od 2 T kvadrata a o težini konfiguracije će više reći ugroženost ličniih planeta i tačaka [Asc, Sunce, Mesec i njihovi vladari]... i orbisi koje podrazumeva
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bilo je na nekim temama ponešto o t-kvadratu, ja sam tražila po netu ali nisam našl< odgovor koji me zadovoljava. Shvatila sam kakva je to konfiguracija, dvije planete u opoziciji i obje u kvadratu sa trećom planetom. Zanima me koja je svrha t-kvadrata? Šta nas on uči i šta traži od nas? Ako neko može napisati ili dati dobar link na kojem mogu naći odgovore. Dalje kako odrediti da li je t-kvadrat kardinalan, fiksni ili promjenjivi(da li po tome u kojim znakovima se nalaze planete koje ga čine)? I u čemu je razlika tih t-kvadrata? I najviše od svega bi molila da ako neko može pogledati moju natalnu kartu jer ako sam dobro izbrojala čini mi se da imam 6 t-kvadrata(a kako me krenilo pronaću ih još... :roll: ) a to mi se čini jako puno...plus što mi u 3 t-kvadrata sudjeluju i retrogradne planete...Ima li to neko posebno značenje?
evo linka do karte
chart.cgi
 

Back
Top