ah ta PEGLICA

  • Začetnik teme ZANIMACIJE
  • Datum pokretanja
Autic za dve osobe. Mozda je bilo sado-mazo likova koji su prevozili ljudi kao i GSP. Dosta je skucen, motor pravi jake vibracije zbog cega nam cesto nisu shljakali migavci(ispali osiguraci). Koliko sam ja skontao radi kao sat(bukvalno shtekce) kade ubacish u 3., ali u prethodne dve brzine pravi ogromnu galamu. Moje skromno mishljenje.
Na shta mislite Mr. Spamiard kada kazete da je taj autic pravljen mozgom :?:
CIAO! 8)
 
Candyman:
Autic za dve osobe. Mozda je bilo sado-mazo likova koji su prevozili ljudi kao i GSP. Dosta je skucen, motor pravi jake vibracije zbog cega nam cesto nisu shljakali migavci(ispali osiguraci). Koliko sam ja skontao radi kao sat(bukvalno shtekce) kade ubacish u 3., ali u prethodne dve brzine pravi ogromnu galamu. Moje skromno mishljenje.
Na shta mislite Mr. Spamiard kada kazete da je taj autic pravljen mozgom :?:
CIAO! 8)
Taj autić je praktično koncipiran pre skoro pola veka kao FIAT 500 Nuova. U novoj simpatičnoj karoseriji (po svim kreš testovima neverovatno bezbednoj) na tri metra dužine imao si prostor za 4 putnika, jednostavan, štedljiv, puzdan motorčić sa kojim si mogao da prašiš 100 km/h, jeftin za održavanje (2 svećice, 2,5 l ulja, ništa antifriz...), generalnu si ako treba mogao da radiš na putu, jeftini delovi, idealan za grad po dimenzijama, dobro naštelovan (za razliku od tvog) radio kao satić... treba li još nešto u vezi mozga? :roll:
 
Chudna gomila gvozhdja...
Gotovo sam i zaboravio na taj auto do pre par dana, kada se koleginica vratila iz Poljske i zapela da kupi "sladak mali auto" koji je tamo videla. Celi dan je zapitkivala sve Engleze po firmi koji je auto na fotki. Naravno, niko pojma nema o chemu se radi, dok nisam video sliku i na njoj - peglicu. Smejao sam se satima kao ludak :)
Zashto ona i dalje misli da je taj "auto" "super-kul" pojma nemam!
 
Lord British:
Chudna gomila gvozhdja...
Gotovo sam i zaboravio na taj auto do pre par dana, kada se koleginica vratila iz Poljske i zapela da kupi "sladak mali auto" koji je tamo videla. Celi dan je zapitkivala sve Engleze po firmi koji je auto na fotki. Naravno, niko pojma nema o chemu se radi, dok nisam video sliku i na njoj - peglicu. Smejao sam se satima kao ludak :)
Zashto ona i dalje misli da je taj "auto" "super-kul" pojma nemam!
Nisam htio jediti lako zapaljivu gospodu iz pozicije, ali slican mi je komentar. 8)
 
Candyman:
Lord British:
Chudna gomila gvozhdja...
Gotovo sam i zaboravio na taj auto do pre par dana, kada se koleginica vratila iz Poljske i zapela da kupi "sladak mali auto" koji je tamo videla. Celi dan je zapitkivala sve Engleze po firmi koji je auto na fotki. Naravno, niko pojma nema o chemu se radi, dok nisam video sliku i na njoj - peglicu. Smejao sam se satima kao ludak :)
Zashto ona i dalje misli da je taj "auto" "super-kul" pojma nemam!
Nisam htio jediti lako zapaljivu gospodu iz pozicije, ali slican mi je komentar. 8)
Tehnički pismenu gospodu teško je "najediti". Komentari samo govore o autoru. :lol:
 
Lord British:
Chudna gomila gvozhdja...
Gotovo sam i zaboravio na taj auto do pre par dana, kada se koleginica vratila iz Poljske i zapela da kupi "sladak mali auto" koji je tamo videla. Celi dan je zapitkivala sve Engleze po firmi koji je auto na fotki. Naravno, niko pojma nema o chemu se radi, dok nisam video sliku i na njoj - peglicu. Smejao sam se satima kao ludak :)
Zashto ona i dalje misli da je taj "auto" "super-kul" pojma nemam!
Treba samo da prestaneš da se blanko smeješ, zaboraviš da smo to zvali "peglica" i uključiš logiku. Javiće ti se samo. 8)
 
Moje asocijacije na peglicu su sledeće:
Osamdesetih je bilo nekoliko varijanti peglice. Nesto kao (otprilike): Zastava 126 P ili Zastava 126 PS ili Zastava 126 PLG. Naravno sve je to bilo isto, razilka je bila u ponekoj lajsni ili tome slično. Ali, ono što me je najviše nasmejalo bila je pojava modela koji se zvao:
Zastava 126 P Comfort
 
Milojko Vasic:
Moje asocijacije na peglicu su sledeće:
Osamdesetih je bilo nekoliko varijanti peglice. Nesto kao (otprilike): Zastava 126 P ili Zastava 126 PS ili Zastava 126 PLG. Naravno sve je to bilo isto, razilka je bila u ponekoj lajsni ili tome slično. Ali, ono što me je najviše nasmejalo bila je pojava modela koji se zvao:
Zastava 126 P Comfort
Takav model nije postojao NIKAD. Postojao je samo model 126P GL, koji se razlikovao po širokim plastičnim branicima, "rikverc" svetlu, drugačijom instrument tablom, bolje tapaciranim sedištima, otvaranjem zadnjih stakala i malo bolje opremljenim enterijerom. Poslednja varijanta bio je BIS, sa horizontalno postavljenim i vodom hlađenim cilindrima, trećim vratima i prtljažnikom pozadi. U Poljskoj se proizvodio sve do 2001 godine i odlično prodavao! 8)
 
Espanol:
Candyman:
Vidiš da sam u pravu. Ne ukopavaj se dalje, ako se uključe pravi poznavaoci materije biće mnogo više smeha. Ali, na tvoj račun. Da li se ti zaista spremaš za ozbiljnog inženjera? :lol:
E pa sad. Cak i kao inzinjirac mogu imati drugacije mishljenje. Sumnjam da se u 3 meteri pleka moze komforno smestiti 4 osobe,a da se oni dobro osecaju cak i pri 100 km/h :shock: . :? :? :?
Po toj logici Yugo je Maybah u odnosu na peglu. :D
 
Steta sto niko nije osim skode (ne ubrajam sportnjake) pokusao da izbaci model kombinacija motor pozadi/zadnja vuca a da je oko ili preko 4m. Veoma lepo ponasanje po snegu i u krivinama! Svakako da smo svi iskusili voznju "fice", "pegle" po snegu...
 
Candyman:
E pa sad. Cak i kao inzinjirac mogu imati drugacije mishljenje. Sumnjam da se u 3 meteri pleka moze komforno smestiti 4 osobe,a da se oni dobro osecaju cak i pri 100 km/h :shock: . :? :? :?
Po toj logici Yugo je Maybah u odnosu na peglu. :D[/quote]

Candy, da pokusamo da postavimo stvari ovako...kakvo imas misljenje o novoj Pandi...ako je pozitivno onda se vrati 30-35 godina unazad i razmisli kavo je resenje bio F126 u to vreme...jeste osnovna koncepcija gradnje od sistema sve nazad pomerena na sve napred, ali su neke ideje samo nadgradnja ondasnjih...uostalom razvoj malog automobila do 3,5m duzine je po meni vrhunac inzenjerske domisljatosti, snalazljivosti kao i dizajnerske kreativnosti....naravno, ako model uspe a ovaj je definitivno uspeo...razlog: mala kola na kraju krajeva moraju imati more/less sve kao i "velika" pri cemu konstruktor nailazi na sva moguca ogranicenja...zato kad god vidim uspesan mali auto skinem kacket(ako ga imam)...Henry Ford je skidao sesir kad vidi Alfa Romeo...potpuno ga razumem... meni uvek izmami osmeh zadovoljstva...
 
Mali (a dobri) autici i mene odushevljavaju. :D Vishe cenim shto Fiat ume napraviti odlican mali auto nego shto Mecka napravi penal limuzinu. Bash zbog tih ogranicenja(gabariti) cenim dobar mali auto. ALI i pegla, panda, mini-moris su preterano mali autici. Pa jedva da su veci od taljiga. :wink:
 
Poli:
Steta sto niko nije osim skode (ne ubrajam sportnjake) pokusao da izbaci model kombinacija motor pozadi/zadnja vuca a da je oko ili preko 4m. Veoma lepo ponasanje po snegu i u krivinama! Svakako da smo svi iskusili voznju "fice", "pegle" po snegu...
Bilo je u toj klasi još takvih automobila: reno 8 i 10, Florida i Karavela, Simca 1000, ruski Zaporožac, čak su i Ameri imali Corver sa motorom i pogonom pozadi (jedan je svojevremeno imao Koča Popović).
 
Candyman:
Mali (a dobri) autici i mene odushevljavaju. :D Vishe cenim shto Fiat ume napraviti odlican mali auto nego shto Mecka napravi penal limuzinu. Bash zbog tih ogranicenja(gabariti) cenim dobar mali auto. ALI i pegla, panda, mini-moris su preterano mali autici. Pa jedva da su veci od taljiga. :wink:
Kao što reče Strajder, napraviti mali auto je vrhunac inženjerskog umeća. Zato mi tvoje nipodaštavanje peglice nije jasno, Ako hoćeš cifre, FIAT 500 se proizvodio između 1957- 1975 (više od 4 miliona komada), peglica 1972- 2001 (još više). Misliš li da bi neuspešni modeli ostali toliko u proizvodnji ili da si pametniji od desetak MILIONA ljudi koji su ih kupili. Uključi malo logiku kao budući ing.
 
Najlepsa secenja vezana za Peglicu su da je to prvi auto u koji sam sela posle polaganja.S tim da je to bio auto mame moje tadasnje pratnje ja sam za dobar dan prvo poljubila drvo preko puta.Prvi i jedini put za 16 godina za volanom.
Inace ga obozavam jer mu je motor ko kutija sibica sa kojom se sam mozes lepo igrati.Uvek sam mojim bubucim djacima odjasnjavala princip rada motora bas na Peglici.I naravno nema lepse kombinacije od peglicinog malo doteranog motorceta u ultralakom avioncetu.
 
Espanol:
Poli:
Steta sto niko nije osim skode (ne ubrajam sportnjake) pokusao da izbaci model kombinacija motor pozadi/zadnja vuca a da je oko ili preko 4m. Veoma lepo ponasanje po snegu i u krivinama! Svakako da smo svi iskusili voznju "fice", "pegle" po snegu...
Bilo je u toj klasi još takvih automobila: reno 8 i 10, Florida i Karavela, Simca 1000, ruski Zaporožac, čak su i Ameri imali Corver sa motorom i pogonom pozadi (jedan je svojevremeno imao Koča Popović).
P.S. Umalo da zaboravim legendarne NSU 1000 i 1200 koji su imali sjajne sportske rezultate čak i na našim trkama šezdesetih i sedamdesetih godina.
 
Espanol:
Espanol:
Poli:
Steta sto niko nije osim skode (ne ubrajam sportnjake) pokusao da izbaci model kombinacija motor pozadi/zadnja vuca a da je oko ili preko 4m. Veoma lepo ponasanje po snegu i u krivinama! Svakako da smo svi iskusili voznju "fice", "pegle" po snegu...
Bilo je u toj klasi još takvih automobila: reno 8 i 10, Florida i Karavela, Simca 1000, ruski Zaporožac, čak su i Ameri imali Corver sa motorom i pogonom pozadi (jedan je svojevremeno imao Koča Popović).
P.S. Umalo da zaboravim legendarne NSU 1000 i 1200 koji su imali sjajne sportske rezultate čak i na našim trkama šezdesetih i sedamdesetih godina.
citas mi misli...upravo sam na Oldtajmerima hteo da ti postavim neko pitanje o njima...secam ih se iz mojih klinackih dana...moj otac ih je obozavao, a meni nije bilo jasno zasto-bili su mi ruzni...rekao mi je da cu vremenom promeniti misljenje...bio je u pravu...danas me odusevljava, ali nikad nisam imao priliku da sednem za volan...pitanje:razlika izmedju TT i TTS
 

Slične teme


Back
Top