Najgluplji kvar ikad

Koji je najgluplji ili najludji kvar koji ste ikada otklonili na automobilu...ili vam je neko drugi otklonio?

Meni je bio smiješan jedan kvar (tačnije više kvarova) na službenom vozilu mislim da je opštine ili neke od inspekcija. Koliko me śećanje služi, riječ je o Ladi Samari. E, nijedan prozor na Ladi nije mogao da se zatvori, a grijanje nije moglo da se isključi, pa su vozača morali da polivaju vodom dok vozi :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
2 случаја, оба са фаровима

1.
дође чоек и каже не раде му светла уопште.
мајстор уће у ауто и притисне прекидач, а светла се упале.

2.
каже чоек слабо му светло с фаровима
мајстор узме крпу и обрише их

ово није измишљено
 
Застава 128... Зима, -15 пада снег, а бљузгав пут... ужас... крећем за БГ на факс гужва на панчевачком мосту и иде се миц по миц... и тако у једном од мицања мени трзне ауто и угаси се... кренем да га верглам неће ни да чује... погурамо га мало кад оно нема силе да се упали... наиђе неки чова, закачи ме и извуче са моста... зовем мајстора кад оно пукла платина коју сам мењао типа 5 дана пре тога... и то буквално пукла... на пола... :roll:
 
Ja imam nekoliko "kandidata"...ali evo, da krenem od "najlakseg".

Dolazi kod mene otac jednog mog drugara sa nekim Hundaiem...valjda Pony, ne secam se tacno, davno je bilo...i covek vice "pomagaj"...kaze, poludeo mu auto skroz...kada ukljuci jednu stvar radi nesto petnaesto i tako u krug. Cudim se ja....'aj' da probam...kad ono stvarno...ukljucim brisace, proradi ventilator....pritisnem sirenu, krene da radi prskalica za vodu...i tako u krug. Sedim i gledam zapanjeno, drzim instrument i pojma nemam odakle da pocnem. Semu instalacije, naravno, nemam...razmisljam, doslo mi da placem. Naravno, pribegnem starom triku...anamneza! Pitam coveka od kada se to desava i da li je pre toga nesto radio sa instalacijom. Kaze, desava se od skora, a nije radio nista...ja insistiram "sigurno nista?", a on potvrdjuje...kaze samo je zamenio jednu pregorelu sijalicu. Pitam ga koju, kaze on, skinem plastiku sa zadnjeg kopleta, pronadjem sijalicu...kad ono, covek na mestu sijalice sa dva vlakna stavio obicnu...stavim duplu i sve proradi normalno!

Tada sam tek shvatio koliku zbrku to moze da napravi...
 
Застава 128... Зима, -15 пада снег, а бљузгав пут... ужас... крећем за БГ на факс гужва на панчевачком мосту и иде се миц по миц... и тако у једном од мицања мени трзне ауто и угаси се... кренем да га верглам неће ни да чује... погурамо га мало кад оно нема силе да се упали... наиђе неки чова, закачи ме и извуче са моста... зовем мајстора кад оно пукла платина коју сам мењао типа 5 дана пре тога... и то буквално пукла... на пола... :roll:

Ja se śećam kad se nešto desilo na jednoj zastavi koju je vozila prijateljica, inače mi je predavala u osnovnoj. Nije zastava mogla da krene, i dođe šlep služba da šlepaju, dignu prednje točkove sve zakače i krenu da vuku, kad ono počinju zadnji točkovi da škripe, nema šanse da mogu da se okreću. Meni su suze išle od smijeha :hahaha:
 
pukne mi crevo za glavni kocioni ventil i pocne vazduh da sisti nenormalno
naravno ceo kamion se ukopao u mestu, a ja pun lima tek krenuo iz zelezare
sa parcetom debljeg plasticnog creva i malo super lepka kvar otklonjen i to drzi jos uvek :)
 
Застава 128... Зима, -15 пада снег, а бљузгав пут... ужас... крећем за БГ на факс гужва на панчевачком мосту и иде се миц по миц... и тако у једном од мицања мени трзне ауто и угаси се... кренем да га верглам неће ни да чује... погурамо га мало кад оно нема силе да се упали...
To je ono u čemu ljudi često greše - verglam i neće da upali pa ajd da poguram malo. Auto se gura samo kad ima problema sa strujom i to da je slab akumulator, u svim ostalim slučajevima - ako vergla i neće da upali, ruku dajem da neće upaliti i sa gurkom. :)

Moj slučaj na kupeu - u toku vožnje je počeo da štuca i da se gasi. Na kraju nije hteo da upali. Ni na plin ni na benzin, a znam da sam imao oba. Parkiram ga, dodjem posle par sati sa kompletom alata bukvalno generalnu da radim (:lol: jedino kilo-ključ nisam poneo :D), al' ček' reko pre nego što krene inspekcija da probam da ga upalim - upali bez problema iz prve, radi i na plin i na benzin. :eek: :neutral:
 
Poslednja izmena:
Opel Corsa, na prvomajskom uranku. Kolegin auto, crkao menjac. Odnosno okrece se u svim smerovima ko dzojstik :)
I tu 3 sata petljanja, on kaze to je ispod auta neki sraf ja kazem otvorimo haubu. I on idiot nije hteo, nego smo onda trazili nacin da se podvucemo pod auto. A ono sve zemlja rosna, ne mozes podici na dizalicu. Katastrofa. I nekako se smiluje da otvorimo haubu posle 3 sata. I ja uzeo okrecem menjac a ono se tacno vidi kako je poluga ispala iz nekog zgloba tacno na motoru odnosno na menjackoj kutiji. Vezemo to kanapom i ide ko zmaj. Evo i dan danas to nije promenio vec tu opasnu tehniku drzi taj najlonski kanap. Nit glupljeg kvara nit duze popravke.
 
Zove me drugar koji je bio sa nekom pi****om: Ja na mostu, neće brisači da rade, dolazi, pomagaj, ne vidim ništa ispred sebe... Došao-probao: ne rade. Digo haubu, pomerio poklopac sa kutije sa strujom izduvao malo vode što je prošlo, probam: ne rade. Jel si gledao osigurače?-Naravno, nisam toliki duduk. Ja ih isto pogledam:ispostavilo se da jeste... (:

Naravno. Imao sam talenata koji su previše navikli da im je zadnje staklo obrisano pa me zovu jer zadnji ne radi: digneš gepek, pomeriš keder sa kontakta, zatvoriš gepek... :lol: (ovo je bio moj matori... XD)
 
Meni je jedan drug sto radi izloaciju, imao seata ibizu.

Izmenjao je sve u njoj, ulozio 2 puta vise nego sto ona vredi bukvalno i opet nije htela da radi :lol:

Ispostavilo se da je akomulator nagnječio neke kablove ispod sebe i pravio neki kontakt :lol:
 
Ја сам имао неколико глупих кварова на мојим аутима. Прво Шкода. Прошлог јула ми се десило да кренем у град, кад одједном почеше прскалице за прање шоферке да раде саме од себе! Ја притиснуо пар пута полугу за брисаче и оне се угасише, међутим, после 100-нак метара, када сам прешао преко рупе, опет почеше да прскају, ја притискам полугу али не престају! Ја шта ћу, станем поред, угасим ауто и скинем жицу са пумпице. Касније сам утврдио да се сама склопка полуге за брисаче покварила, па је зато пумпица стално имала контакт. Набавио другу полугу за 200 дин и решио проблем.
Други "квар" је био када ми је мајстор мењао пакнове на задњим точковима па није лепо вратио раткапну (металне раткапне што се стављају на ударац". Прва 2 км сам прешао без проблема, али онда је задња десна раткапна отпала, па сам морао да је гањам 30м низ улицу.
Трећи квар је био најглупљи! Наиме, приметио сам да је патос испод сувозачевих ногу стално мокар. Гледао да негде не прокишњава, да не цури око врата, међутим ништа! Када сам се један дан заинатио и скинуо тапацире имао сам шта и да видим - Чеси су на патосу испод звучне изолације оставили мали зарез, таман тако намештен да сва вода који бацају предњи точкови прска тачно на њега. После 30 година вожње и прскања, звучна изолација је попустила и вода је почела да улази унутра. Сређено са Кондором и лет-лампом.
Четврти квар је био са струјом. Падала киша, и ја отишао колима у школу. Када смо се враћали, ја упалио вентилатор на максимум, брисаче на другу брзину и упалио фарове. Међутим, како сам прешао преко лежећег - угасише се и брисачи, и фарови, и вентилатор и све казаљке(за температуру и гориво) престадоше да раде! Ауто и даље иде нормално. Ја станем, гледам лево-десно шта је, и на крају одлучим да се некако докотрљам до коће са полуисправним аутом - где ћу сад по провали облака да тражим квар! А оно ударило да пада, лије к'о из кабла, ја ништа не видим, не раде ни 4 жмигавца... Развезем ја друштво кућама и докотрљам се до куће. То вече ћале и ја прегледамо ауто и нађемо узрок - црк'о осигурач. Осигурач је био слабији него што би требало, па се зато преоптеретио када сам попалио све живе потрошаче, а прелазак преко лежећег му је само помогао да цикне од потреса, и тако је био на граници.
На ГС-у што је непланирано отишао у резанце сам имао проблем са струјом, ауто није хтео да пуни акумулатор, све му је живо преконтролисано и до краја његовог живота нисмо успели да утврдимо зашто казаљка која показује пуњење неће да се помери са минуса.
 
Poslednja izmena:
automatik ... dva sata sam pokushavao da pokrenem auto u D ...
ali avaj .. mora u N ili P da bude da bi mogao pokrenesh motor :) .. da ti nebi djipio :)
a lol.. sve sam ispregledao i napon u akumulatoru
i da li ide na svetjice i ma sve ... i na kraju zovem ortaka..
i kukam mu 20 min i onda on kaze.. ok ubaci u parking ili N ...
i naravno upalio je odmah :) ..
grrr..
 
Mene je zezala potapajuca pumpa, ustvari kontakt do nje. Gasio se auto u voznji i bio sam 100% siguran da mi je zveknula potapajuca puma, jer se vec pre toga cula. Ja kupim polovnu i namontiram, a on se i dalje ugasi kad mu je zelja. Na kraju je bio riknuo neki dzek preko kojeg ide struja do potapajuce pumpe, pa je proizvoljno davao i oduzimao struju. Odfikario dzek i zalemio zice i nikad vise nije zezao.
 
pre jedno petnaestak godina teram dedinu lajku kad odjednom nesto bam, lupi ispod haube.
stanem otvorim haubu gledam sta je, hm, sve u redu.
upalim, krenem, vozim sve ok. posle jedno mesec dana opet neshto zveram ispod haube i provalim da je pukao jebeni ventilator hladnjaka. raspao se u paramparcice. sreca bio je februar i minus beskonacno pa mi ventilator nije ni trebao, na prolece sam stavio novi :D
 
Prijateljeva zena oterala Yuga na posao i kad je trebalo da se vrati vidi da joj gori lampica za temperaturu. Dodje kolega sa posla digne poklopac motora i gle cuda: nema hladnjaka.

Preko noci su im odneli hladnjak. Istina to je bilo pre desetak godina u doba sankcija.
 
Prijateljeva zena oterala Yuga na posao i kad je trebalo da se vrati vidi da joj gori lampica za temperaturu. Dodje kolega sa posla digne poklopac motora i gle cuda: nema hladnjaka.
Preko noci su im odneli hladnjak. Istina to je bilo pre desetak godina u doba sankcija.

chek ali to je kradja ... drugaru su krali: akumulator, komutator, kablove, kutiju filter ...
sve sto moze relativno lako da se skine ... razvodnu kapu itd..
 
automatik ... dva sata sam pokushavao da pokrenem auto u D ...
ali avaj .. mora u N ili P da bude da bi mogao pokrenesh motor :) .. da ti nebi djipio :)
a lol.. sve sam ispregledao i napon u akumulatoru
i da li ide na svetjice i ma sve ... i na kraju zovem ortaka..
i kukam mu 20 min i onda on kaze.. ok ubaci u parking ili N ...
i naravno upalio je odmah :) ..
grrr..

Ha Ha !!!!!!!!
Tako i moja zena na pumpi nije mogla da upali auto,pa zove mene i kaze nece auto da upali sta da radim :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Koji je najgluplji ili najludji kvar koji ste ikada otklonili na automobilu...ili vam je neko drugi otklonio?

Haha, razlabavio mi se kontatk od mase sa akumulatoa. Znaci ja i jedan drugar dosli autom do kafica, smekeri, muzika, ovo - ono. Popili pice i krenemo dalje, kad ono auto umro. Samo je na trenutaz zasvetleo kontakt i ni makac... :think: I sada ja kapiram, da li je mogu ce se ispraznio akumulator - pa nije... Mozda ne puni...

Ajde ja bacim pogled u gepek (tamo mi je akumulator) imam sta i da vidim! Srecom pa sam skontao da se razlabavio kontakt od mase. Toliko da sam ga prstima pritegnuo! I malo kljucem i nastavim voznju!

A bukvalno sam vec mislio da zovem nekog da palimo na kablove ili slicno... :hahaha:
 
2 случаја, оба са фаровима

1.
дође чоек и каже не раде му светла уопште.
мајстор уће у ауто и притисне прекидач, а светла се упале.

2.
каже чоек слабо му светло с фаровима
мајстор узме крпу и обрише их

ово није измишљено

Hehe, ima toga.

Kada sam radio u servisu za Jeep i Chrysler cesto su ljudi dolazili, na novim kolima da se zale:

1. Ne radi mu uopste spustanje prozora i dizanje elektricno, samo sa vozacevih komadi (ima dugne koje to ukljucuje i iskljucuje)

2. Ne mogu da se otvore vrata iznutra... (ima polugica na vratima koja to ukljucuje iskljucuje u slucaju da vozite decu nazad da ne bi mogli da otvre vrata iznutra)

3. Klima se odjednom sama ugasi - da naravno kada stavis ventilator u kabini na 0 ;)

A sve to pise u uputstvu za auto, ali niko to ne cita. Onda ja prelistam i dam i da procitaju! :mrgreen:

Ili zali se lik da mu stalno radi svetlo u kabini... Zamislite ne moze da se iskljuci, nekoliko noci je vozio sa svetlom u kabini!!! :hahaha: A ima regulator osvetljenja komandne table, na rucici zmigavca, i kada se okrene do kraja pali se svetlo u kabini... :D

Ali najjaci je bio liko koji je doslepao Jeepa jer mu je nesto ispisalo na komandnoj tabli, nesto "...SPARE..." -> SPARE PRESSURE LOW, nizak pritisak u rezervnoj gumi... :D (Isto pise u uputstvu)

:)
 
automatik ... dva sata sam pokushavao da pokrenem auto u D ...
ali avaj .. mora u N ili P da bude da bi mogao pokrenesh motor :) .. da ti nebi djipio :)
a lol.. sve sam ispregledao i napon u akumulatoru
i da li ide na svetjice i ma sve ... i na kraju zovem ortaka..
i kukam mu 20 min i onda on kaze.. ok ubaci u parking ili N ...
i naravno upalio je odmah :) ..
grrr..

Na amerikanicma cesto moras da stinses kvacilo kod rucnog menjaca da bi ga upalio, cak i ako je u leru. A jedna zena se stalne zalila da nece da joj pali Caliber... Auto bio skroz ispravan, nego ona ne stisne kvacilo do kraja. ;)
 

Back
Top