Đorđe Zarić - Policajac pucao mladiću u glavu sa pet centimetara!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Znaci ,Djordje Zaric je ipak ubijen kao pseto...iz ove optuznice mozemo videti da nesretni mladic nija bio za nista kriv ,osim sto je bio janpi,dzaba su bile svi pokusaji policajskih namestaljke..iskreno se nadam ,da ce presuda ovom ubici biti i dobra opomena MUP-u i ovoj drzavi, da napokon obrate paznju ko im radi i koga primaju na rad u policiju.:rtfm:

Policajac pucao mladiću u glavu sa pet centimetara

http://www.blic.rs/hronika.php?id=99166
U optužnici protiv policajca Miljana Raičevića (25) za ubistvo Đorđa Zarića (24) navodi se da je policajac sa umišljajem ispalio smrtonosni hitac u glavu sa razdaljine od pet centimetara „u situaciji koja nije iziskivala primenu bilo kakve sile”.

- Kao profesionalni pripadnik policije dobro upoznat sa propisima o upotrebi vatrenog oružja prilikom bezazlene intervencije, koja nije iziskivala upotrebu bilo kakve sile, iz svog službenog pištolja, bez ikakve službene potrebe, ispalio je projektil u nenaoružanog mladića, što je imalo za posledicu smrt jednog mladog čoveka - navodi se u optužnici Okružnog tužilaštva u Beogradu.


Policajcu Raičeviću, pripadniku Interventne jedinice beogradske policije, produžen je pritvor i na teret mu je stavljeno obično ubistvo sa umišljajem za koje je zaprećena kazna od pet do petnaest godina zatvora. [/B]
Patrola u kojoj je bio okrivljeni Raičević zaustavila je 19. marta u 4.15 časova u Novom Beogradu u Ulici Omladinskih brigada, posle potere, „pežo 307”, koji prethodno nije stao na crveno svetlo. „Pežo” je vozio Filip Milićević, a na mestu suvozača sedeo je Zarić iz Jakova. Okrivljeni je, prema navodima optužnice, došao do mesta suvozača držeći u desnoj ruci službeni pištolj CZ 99, koji je prethodno repetirao.
- Naredio je Zariću da izađe i levom rukom otvorio vrata suvozača, pa kada je Zarić izašao iz vozila, iz službenog pištolja, iz neposredne blizine, sa rastojanja od pet centimetara, ispalio je projektil u predeo glave - opisuje se u optužnici ubistvo mladog fudbalera FK Resnik.
Prema navodima optužnice, veštaci su utvrdili da je policajac Raičević bio uračunljiv, svestan posledica svog dela.
U optužnici se citira i Raičevićeva odbrana da je Zarić njega uhvatio za ruku i da je slučajno došlo do opaljenja. On je tvrdio da je Zarić otvorio vrata suvozača, tako ga je vratima udario po desnoj ruci. Raičević je naveo i da je Zarić odmah izašao iz vozila i krenuo ka njemu hvatajući ga za desnu ruku u kojoj je držao pištolj prvo sa jednom, a zatim i sa drugom rukom. Usled tog otimanja, po tvrdnjama policajca, Zarić se okrenuo oko svoje ose, tako da mu je pištolj bio prislonjen na grudi, a cev okrenuta ka gore kada je došlo do opaljenja.
- Ne sećam se kako je došlo do toga i u kom položaju je tada bio moj prst kod okidača - tvrdio je optuženi Raičević.
U optužnici se navodi da su ove tvrdnje optuženog opovrgnute nalazom veštaka i fotodokumentacijom sa mesta ubistva. Naime, na fotografijama sa lica mesta vidi se da se čaura od smrtonosnog metka nalazi iza „pežoa” sa desne suvozačeve strane, što ukazuje na to da je Raičević i pištolj koji je držao bio bliži vozilu nego Zarić. Veštaci su utvrdili da je desna strana pištolja bila okrenuta ka mestu gde je zatečena čaura i da je hitac ispaljen sa razdaljine od pet centimetara.
- Do ispaljenja projektila iz pištolja okrivljenog nikako nije moglo doći na način koji je Raičević opisao u svojoj odbrani. S obzirom na to da je dokazima u potpunosti opovrgnuta odbrana okrivljenog, pokazuje se da je neosnovana, pa je stoga ne treba prihvatiti - navodi se u optužnici.
Tužilaštvo je zatražilo da se Raičeviću, koji je uhapšen 21. marta, produži pritvor imajući u vidu da je zaprećena kazna preko 10 godina, kao i posebno težak način na koji je ubistvo počinjeno. Sud je uvažio zahtev tužilaštva i optuženom policajcu produžio pritvor.
Optužnica nije još stupila na pravnu snagu, jer mora da prođe rok za žalbe od osam dana od prijema.

Zarić imao i povrede na licu od tupog predmeta

U optužnici se navodi da su veštaci doktor Dušan Dunjić i balističar Milan Kunjadić utvrdili da je pokojni Zarić imao osim smrtonosne rane i još dve povrede na licu - nagnječenje desnog nosnog krilca i razderotinu u predelu leve obrve, koje su nastale za života mladića. Veštaci pretpostavljaju da su povrede nanete tupim predmetom, ali ne isključuju i druge mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Заиста ужасан злочин... тај полицајац се неће моћи никако да извуче... колико знам Зарићи су Чивути... они неће дозволити наше домаће "игранке"...

Јао Мито......
Одакле ти да су Јевреји... бре Мито!
:D:D:D
 
Kao profesionalni pripadnik policije dobro upoznat sa propisima o upotrebi vatrenog oružja prilikom bezazlene intervencije, koja nije iziskivala upotrebu bilo kakve sile, iz svog službenog pištolja, bez ikakve službene potrebe, ispalio je projektil u nenaoružanog mladića, što je imalo za posledicu smrt jednog mladog čoveka - navodi se u optužnici Okružnog tužilaštva u Beogradu.



Iz ovoga se vidi da je stvar jasna po propisu postupiti !!
 
Za vreme S.Milosevica i Mire Markovic je bila jos gora i to deset puta,bilo ih je skupilo sa ku.ca i konopca,ali to nije opravdanje za ovaj zlocin i jos vise je razlog da jos jednom procesljaju redove i da pogotovu obrate paznju koga primaju na rad u MUP...:mrgreen:

Evo ti slika Tadicevih policajaca i radnika obezbedjenja danas u Leposavicu

Lete palicama i pistoljima na lokalne Srbe

tetovirani u sorcevima trenerkama i patikama

minist10.jpg
 
Neka su utvrdili sta im je volja... Taj kreten je prosao kriz crveno... Ugrozio zivote drugih ucesnika u saobracaju... Mogao da ugrozi i zivote pesaka... Nije hteo da stane vec je izazvao jurnjavu sa interventnom... Ne vidim da to iko pominje... Sto se mene tice, takve dripce i treba ukloniti sa ulica... Tatine sinove kojima niko ne moze nista... Jurcaju po ulicama u besnim kolima i pokazuju kako im niko ne moze nista...

Jel biste bili srecni da su ti dripci mozda u toj jurnjavi pogazili desetak pesaka???

Kada ce se jednom narkomanima i mafiji stati na put... Nema dana da ne procitam da je neki pesak poginuo...

Zao mi je gospodo... U principu ne opravdavam nijedno ubistvo, ali sto se ovakvih narkomana i alkoholicara tice koji ugrozavaju zivote postenog sveta... Zabole me...
 
Neka su utvrdili sta im je volja... Taj kreten je prosao kriz crveno... Ugrozio zivote drugih ucesnika u saobracaju... Mogao da ugrozi i zivote pesaka... Nije hteo da stane vec je izazvao jurnjavu sa interventnom... Ne vidim da to iko pominje... Sto se mene tice, takve dripce i treba ukloniti sa ulica... Tatine sinove kojima niko ne moze nista... Jurcaju po ulicama u besnim kolima i pokazuju kako im niko ne moze nista...

Jel biste bili srecni da su ti dripci mozda u toj jurnjavi pogazili desetak pesaka???

Kada ce se jednom narkomanima i mafiji stati na put... Nema dana da ne procitam da je neki pesak poginuo...

Zao mi je gospodo... U principu ne opravdavam nijedno ubistvo, ali sto se ovakvih narkomana i alkoholicara tice koji ugrozavaju zivote postenog sveta... Zabole me...
Ubijeni nije vozio.Bio je na mestu suvozača.
 
Ubijeni nije vozio.Bio je na mestu suvozača.

Znam to jako dobro...

A, ako je hteo da ga ubije onako iz dosade, sto nije ubio i vozaca... Namerno je hteo da ostavi svedoka... :dash:

Jel taj alkoholicar mozda izasao mirno da se preda nakon te jurnjave sa interventnom... Ili je poceo da se kurchi...

Ako ja mogu da stanem na crveno, ne vidim razlog zasto oni ne bi morali... Jel su nesto bolji od mene... Takve i slicne narkomane, alkoholicare i mafijase treba ukloniti sa ulica... na koji god nacin, bas me briga...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top