Kad je bilo lakse ?

како то обично бива
има и олакотности и отежања:hahaha:
теже је јер су данас људи много даље од своје природе, иза више масака, иза дебљих масака које су им скоро срасле с лицима

а лакше је због
крџе:)
 
pa naravno... samo posaljes sms....:hahaha:
SMS je nesto najgore sto se desilo na svetu posle pronalaska atomske bombe :)
како то обично бива
има и олакотности и отежања:hahaha:
теже је јер су данас људи много даље од своје природе, иза више масака, иза дебљих масака које су им скоро срасле с лицима

а лакше је због
крџе:)
To i ja mislim jer danas ljudi gaje te maske na sebi kao kucne ljubimce.
Zato me i interesuju misljenja drugih :)
 
prije si u ocima mogao vidjeti ljubav i zelju... a sada samo socivo i umjetne tepavice :hahaha:

ne zanam kad je bilo lakse... prije se ljudi nisu vidjali cesto..po koje pismo u par mjeseci..
dok sada je komunikacija bar laksa ali maske, sto pomenuste, su cudo...
 
Ne mislim da ima neke posebne razlike.Nije stvar u tehnoloskom napredku,vec u ljudima.Komunikacija ljudi nije jednostavna rabota.A i nema mnogo veze sa tehnicko-tehnoloskim napredkom.Uvek postoji + i postoji - .

Da, ali npr ljudi danas ne izlaze na komuniciraju na pravi nacin vec uvek posredstvom necega. Da li to bilo preko poruka, preko raznih messengera, ovoga onoga...I tu ljudi imaju neko cudno samopouzdanje. Dok u "realnosti" ne biva tako. I onda se stvara jos veci jaz izmedju ljudi odnosno, izmedju suprotnih polova.
 
Pozdrav svima, zeleo bih da cujem vase misljenje kada je bilo lakse stupati u emotivne, odnosno sexualne odnose. Danas ili ranije?
Da li je napredak civilizacije olaksao ili otezao tu vrstu interakcije ljudi?

.....kazu da su najbolje godine bile hipi '68 i '69 ,tad se nije znalo ko koga i gde .......................sada postoje mobilni sa kamerama pa se bar zna ko je koga a boga mi i gde ..........:per:
 
Da, ali npr ljudi danas ne izlaze na komuniciraju na pravi nacin vec uvek posredstvom necega. Da li to bilo preko poruka, preko raznih messengera, ovoga onoga...I tu ljudi imaju neko cudno samopouzdanje. Dok u "realnosti" ne biva tako. I onda se stvara jos veci jaz izmedju ljudi odnosno, izmedju suprotnih polova.


I ranije su se pisala pisma i ljudi su se trudili da sebe predstave sto bolje mogu.
Taj jaz nije uzrokovan stvarcicama za komunikaciju,vec nemanjem volje,zelje da se manu vlastitih kompleksa i slike u glavi 'ispascu smesan/a'. Dakle zavisi od coveka do coveka.
 
.....kazu da su najbolje godine bile hipi '68 i '69 ,tad se nije znalo ko koga i gde .......................sada postoje mobilni sa kamerama pa se bar zna ko je koga a boga mi i gde ..........:per:
al to onda posle bude nezgodno...mislim kad izadju snimci u javnost...a gledaju zena ,deca, kuce, mace...
I ranije su se pisala pisma i ljudi su se trudili da sebe predstave sto bolje mogu.
Taj jaz nije uzrokovan stvarcicama za komunikaciju,vec nemanjem volje,zelje da se manu vlastitih kompleksa i slike u glavi 'ispascu smesan/a'. Dakle zavisi od coveka do coveka.
Da ali je danas to izrazenije...bar po mom misljenju. Naravno to zavisi i od jedinke, al ne treba zaboraviti da je covek bice koje tezi interakciju sa ljudima samo treba na pravi nacin to da radi i da se ne stidi sebe.
 

Back
Top