Moral na LjiS-u

Cesto se na ovom forumu svadje vode oko morala i nemorala.. :lol:
E pa evo svi vi eticni i neticni.. Sta vam je to degutantno? Vrhunac nemorala? Nesto sto mozete da potpisete da ne bi nikad u radili? :mrgreen:
Nad cime se to najvise zgrazavate?:zper::per:

Pa sad, ja sam dobar, moš na hleb da me mažeš. Ihaj. :mrgreen: Ali, bogami kad mi proradi gen za nevaljalost...:per::p Onda bešte svi moralni, dok još možete. Samo zaključam vrata spavače sobe i progutam ključ. :rumenko::mrgreen:
 
Najviše nad time što neko ko još cedi bubuljice na licu meni i drugima drži predavanje o moralu... :roll:
Naročito... šta koga boli uvo za tuđ moral i kodeks ponašanja... ne kapiram, ali ae... možda listanje googla i wikipedije pojasni pojmove i zaseni nas glupe i nerazvijene amebe svojom virt inteligencijom... :mrgreen:
 
:lol: A nece ti moralni odgovore na ovu temu.
Oni se drze dostojanstveno u svoj svojoj savrsenosti.. :andjeo:

Ti "moralni" se samo prave pred svetom. Svako može da navede bar jedan primer moralnog muža koji je slučajuno zabo ku.ras u komšinicu ili moralne žene koja se slučajno ubola. :roll: Al bitno da su moralni. Pu, pu, daleko bilo da neko drugi pomisli o njima nešto loše. MORALNE GROMADE. A kada "posrnu", nisu krivi oni, okolina ih naterala. :hahaha1::mrgreen:
 
Cesto se na ovom forumu svadje vode oko morala i nemorala.. :lol:
E pa evo svi vi eticni i neticni.. Sta vam je to degutantno? Vrhunac nemorala? Nesto sto mozete da potpisete da ne bi nikad u radili? :mrgreen:
Nad cime se to najvise zgrazavate?:zper::per:
Nezahvalno je o tome raspravljati, nismo svi od istog materijala.
Nad lažnim prijateljstvima se zgražavam. Ono, kad te forumska prijateljica ogovara iza leđa, a uživo pred tobom ti prosipa lažne komplimente. Treba biti iskren bar prema osobama koje smo upoznali u RL. O ljudima imam jedno mišljenje, pozitivno ili negativno, ono se može promeniti, ali oni uvek znaju šta osećam prema njima i kakvi su u mojim očima.
 
Cesto se na ovom forumu svadje vode oko morala i nemorala.. :lol:
E pa evo svi vi eticni i neticni.. Sta vam je to degutantno? Vrhunac nemorala? Nesto sto mozete da potpisete da ne bi nikad u radili? :mrgreen:
Nad cime se to najvise zgrazavate?:zper::per:

Dakle, mislim da moralnost ili nemoralnost i nemaju prevelike veze sa tim što si ti (pretpostavljam) želela da istakneš u temi..
Mnoge stvari ja nikad ne bih uradila (trenutno) ali isto tako ne volim da govorim kako nikad ništa neću uraditi... jer je bilo i previše situacija u mom životu kad sam samu sebe opovrgla...
Najviše se zgražavam nad nekulturom, jer je to nešto najosnovnije u međuljudskoj komunikaciji, a nažalost je ima sve manje... i to je jedino što ne mogu da podnesem... odsustvo iste...
A ostalo... nek radi ko šta hoće.. njegov problem a ne moj... jer ko šta radi - sebi radi...
I sve što kažemo ili učinimo najviše govori o nama samima... mnoge stvari mi se ne dopadaju, ali ako to nekog drugog čini srećnim, a direktno ne ugrožava nikog drugog - meni je onda isto super...
Postoji toliko drugih stvari u životu koje su daleko vrednije razmišljanja i trošenja i reči i živaca i volje i svega od najobičnijih prepucavanja oko moralnih i/ili lažno moralnih i/ili nemoralnih postupaka/stavova/ponašanja....
 
Cesto se na ovom forumu svadje vode oko morala i nemorala.. :lol:
E pa evo svi vi eticni i neticni.. Sta vam je to degutantno? Vrhunac nemorala? Nesto sto mozete da potpisete da ne bi nikad u radili? :mrgreen:
Nad cime se to najvise zgrazavate?:zper::per:
Zgrozila bih se da me neki dečko, tako, prevari sa muškarcem za koga se kasnije ispostavi da mu je brat po ocu i da ima neku lepru ili tako nešto, eto to bi mi baš bilo onako gadnjikavo :D
 
Nezahvalno je o tome raspravljati, nismo svi od istog materijala.
Nad lažnim prijateljstvima se zgražavam. Ono, kad te forumska prijateljica ogovara iza leđa, a uživo pred tobom ti prosipa lažne komplimente. Treba biti iskren bar prema osobama koje smo upoznali u RL. O ljudima imam jedno mišljenje, pozitivno ili negativno, ono se može promeniti, ali oni uvek znaju šta osećam prema njima i kakvi su u mojim očima.

Zato Dačo ne pričaš sve o sebi, nego samo osnovne generalije i boli te uvo da li te neki virt "prijatelj" ogovara. Šta može ovde da te povredi - ništa, ovo nije život... obična zabava za široke narodne mase. Ali, nije to pitanje... ne bi trebalo davati sebi toliku slobodu i ispadati retardiran, pa kakiti o moralu nekome ko se ovde očigledno zabavlja... to je poptuni apsurd. Kao... držiš predavanje nicku na forumu... po meni :arrow: mongoloidno :confused:
 
Dakle, mislim da moralnost ili nemoralnost i nemaju prevelike veze sa tim što si ti (pretpostavljam) želela da istakneš u temi..
Mnoge stvari ja nikad ne bih uradila (trenutno) ali isto tako ne volim da govorim kako nikad ništa neću uraditi... jer je bilo i previše situacija u mom životu kad sam samu sebe opovrgla...
Najviše se zgražavam nad nekulturom, jer je to nešto najosnovnije u međuljudskoj komunikaciji, a nažalost je ima sve manje... i to je jedino što ne mogu da podnesem... odsustvo iste...
A ostalo... nek radi ko šta hoće.. njegov problem a ne moj... jer ko šta radi - sebi radi...
I sve što kažemo ili učinimo najviše govori o nama samima... mnoge stvari mi se ne dopadaju, ali ako to nekog drugog čini srećnim, a direktno ne ugrožava nikog drugog - meni je onda isto super...
Postoji toliko drugih stvari u životu koje su daleko vrednije razmišljanja i trošenja i reči i živaca i volje i svega od najobičnijih prepucavanja oko moralnih i/ili lažno moralnih i/ili nemoralnih postupaka/stavova/ponašanja....

Nisam htela nista posebno da kazem, zaista :)
Samo eto, cesto cujem taj komentar na sve strane .. Da je to (nesto) nemoralno.. I bez sad teorija i teorema me samo zanimalo da vidim sta je to nemoralno.. Ja imam jedan hm, problem :lol:
Ne osudjujem nikog jer ne znam sta cu uraditi, danas-sutra..I to se pokazalo dobrim :)
Ne izigravam, Boga, dzelata deleci komentare o ljudskim odlukama.. Obicno kazu da je to nesposobnost da se uzdignes iznad nekog :roll: Ne treba mi ta sposobnost i ne posedujem je.. Dam svoj komentar bliskim ljudima o njihovom uslovno receno moralu ( mislim moral u 21. veku:sad2:, ko da je 16. ) i to je kraj mog komentarisanja..
 
Poslednja izmena:
Dakle, mislim da moralnost ili nemoralnost i nemaju prevelike veze sa tim što si ti (pretpostavljam) želela da istakneš u temi..
Mnoge stvari ja nikad ne bih uradila (trenutno) ali isto tako ne volim da govorim kako nikad ništa neću uraditi... jer je bilo i previše situacija u mom životu kad sam samu sebe opovrgla...
Najviše se zgražavam nad nekulturom, jer je to nešto najosnovnije u međuljudskoj komunikaciji, a nažalost je ima sve manje... i to je jedino što ne mogu da podnesem... odsustvo iste...
A ostalo... nek radi ko šta hoće.. njegov problem a ne moj... jer ko šta radi - sebi radi...
I sve što kažemo ili učinimo najviše govori o nama samima... mnoge stvari mi se ne dopadaju, ali ako to nekog drugog čini srećnim, a direktno ne ugrožava nikog drugog - meni je onda isto super...
Postoji toliko drugih stvari u životu koje su daleko vrednije razmišljanja i trošenja i reči i živaca i volje i svega od najobičnijih prepucavanja oko moralnih i/ili lažno moralnih i/ili nemoralnih postupaka/stavova/ponašanja....

Lepo napisano. I second this. Ovaj, hoću reći. Ja glasam za ovaj post. :) :rumenko:
 
To si se naslušala one superglamurozne ili kako se već zove, ali ne uzimaj je za ozbiljno, polagala je sociologiju pa koristi termine koji joj još uvek odjekuju u mozgu. Dešava se. Jedino što je meni onako malo bzvz je što je posle svih tih eventualno iščitanih stranica i dalje zadržala mišljenje o "moralu" koje je sasvim..... pa, nepokolebljivo pozitivno :kafa:
 
Zato Dačo ne pričaš sve o sebi, nego samo osnovne generalije i boli te uvo da li te neki virt "prijatelj" ogovara. Šta može ovde da te povredi - ništa, ovo nije život... obična zabava za široke narodne mase. Ali, nije to pitanje... ne bi trebalo davati sebi toliku slobodu i ispadati retardiran, pa kakiti o moralu nekome ko se ovde očigledno zabavlja... to je poptuni apsurd. Kao... držiš predavanje nicku na forumu... po meni :arrow: mongoloidno :confused:

U suštini samo mlaćenje na forumu je neko moralisanje, ili drugim rečima dovodi se u pitanje moralnost tupljenja o svemu i svačemu na škakljivim temama. Ko smo mi da guramo nos u stvari koje nas se ne tiču, to je polazište, otuda je stvarno apsurdno baviti se moralom. :)
Zato se i ne udubljujem u to, samo iznosim ono što mene tangira, kad sam već tu. I mislio sam na virtualna prijateljstva koja su postala stvarna, tj. lažna stvarna. :D
 
Cesto se na ovom forumu svadje vode oko morala i nemorala.. :lol:
E pa evo svi vi eticni i neticni.. Sta vam je to degutantno? Vrhunac nemorala? Nesto sto mozete da potpisete da ne bi nikad u radili? :mrgreen:
Nad cime se to najvise zgrazavate?:zper::per:

..............shto bi rekli u jednom filmu "...........nishta ja ne potpisujem ......." ...........,ne zna bog na kakve ceme josh kushnje staviti a ne znam ni ja da li cu se tim kushnjama odupreti ..............:think:
 
Ima dosta ljubomore i sujete.
Pojedinci u nekim trenucima ne mogu da se kontrolisu.
Cesto mogu da se vide zluradi komentari kako na sam izgled osobe tako i na ono sto se vidi na slici.
Nije problem da se kaze izgled te i te osobe mi se ne svidja ali se ponekad ide dalje od toga .
Primetio sam da zene prednjace u tome.
Zasigurno ima forumaskih ljubavi i simpatija kako bivsih tako i sadasnjih.
Verovatno se u tome krije odgovor na mnoga prepucavanja i svadje.
 

Back
Top