Musli

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mici $:
Jedete li musli ? Koliko je po vama to zdravo posto znamo da neke semenke mogu biti ne bas mnogo korisne?

Izuzetno korisna namirnica, puna vitamina B grupe i vitamina A i E (doprinosi povečanju plodnosti i antikancerogeni efekat). Zahvaljujući prisustvu celuloznih vlakana povećava motilitet digestivnog trakta...Ja ih koristim za doručak svakoga jutra... :wink:
A pošto se ne vare u potpunosti, dobre su i u dijeti za smanjenje tjelesne težine... :wink:
 
analiticar:
Mici $:
Jedete li musli ? Koliko je po vama to zdravo posto znamo da neke semenke mogu biti ne bas mnogo korisne?

Izuzetno korisna namirnica, puna vitamina B grupe i vitamina A i E (doprinosi pove?anju plodnosti i antikancerogeni efekat). Zahvaljuju?i prisustvu celuloznih vlakana pove?ava motilitet digestivnog trakta...Ja ih koristim za doru?ak svakoga jutra... :wink:
A pošto se ne vare u potpunosti, dobre su i u dijeti za smanjenje tjelesne težine... :wink:
Hvala puno
pozdra
 
moram da dodam jednu tezu, nadam se da me doktori nece nalupati...
O krvna grupa u vecini slucajeva ne podnosi psenicu koje uvek ima u kupovnom musliju...
mozes da ga pravis sama....kupis razane, ovsene i jecmene pahuljice, pomesas sa soljicom ulja i medom...dodas bademe, lesnike, orahe...i ispeces na blagoj vatri u rerni (dok ne dobije braonkastu boju)...
posle mozes da stavis i suseno voce...

ovo je inace mnogo jeftinija varijanta od kupovnog muslija...
 
a kazu i ovo - ujutro treba jesti voce a ne doruckovati..tek oko 12 krenesh da jedes
nije dobro kombinovati skrob (zitarice) i belancevine (mleko). pa kao ni mleko ne valja..
ali mislim svako ima neke teorije a ti znash sta ti prija
 
jagodica:
a kazu i ovo - ujutro treba jesti voce a ne doruckovati..tek oko 12 krenesh da jedes
nije dobro kombinovati skrob (zitarice) i belancevine (mleko). pa kao ni mleko ne valja..
ali mislim svako ima neke teorije a ti znash sta ti prija
Nemam pojma koja sam grupa i niti mi prija niti mi smeta ,ok mi je tako da cu nastaviti ali u manjim kolicinama :wink:
 
anakin:
moram da dodam jednu tezu, nadam se da me doktori nece nalupati...
O krvna grupa u vecini slucajeva ne podnosi psenicu koje uvek ima u kupovnom musliju...
mozes da ga pravis sama....kupis razane, ovsene i jecmene pahuljice, pomesas sa soljicom ulja i medom...dodas bademe, lesnike, orahe...i ispeces na blagoj vatri u rerni (dok ne dobije braonkastu boju)...
posle mozes da stavis i suseno voce...

ovo je inace mnogo jeftinija varijanta od kupovnog muslija...

Ma i ja sam kombinujem svoj musli..još ako ima puno kandiranog voća... :D
 
analiticar:
anakin:
moram da dodam jednu tezu, nadam se da me doktori nece nalupati...
O krvna grupa u vecini slucajeva ne podnosi psenicu koje uvek ima u kupovnom musliju...
mozes da ga pravis sama....kupis razane, ovsene i jecmene pahuljice, pomesas sa soljicom ulja i medom...dodas bademe, lesnike, orahe...i ispeces na blagoj vatri u rerni (dok ne dobije braonkastu boju)...
posle mozes da stavis i suseno voce...

ovo je inace mnogo jeftinija varijanta od kupovnog muslija...

Ma i ja sam kombinujem svoj musli..još ako ima puno kandiranog vo?a... :D

Ja nabavila i neki sa tropskim vocem ,odlican je probajte ako niste do sad ...vredi:wink:
 
Pojma nemam da li je zdravo ili ne, ali vec godinama svaki dorucak su mi musli, svih vrsta i lepo to sve izmesam sa kiselim mlekom i milineeee :wink: ...ma bitno je samo sta coveku prija ili sta ne :wink:
Ajd prijatno :D
 
Najlepsi dorucak na svetu:
-1 banana ( isecka se na kolutice )
-musli ( sama ih kombinujem - golica,suncokret, mleveni orah, cornflex, ovsene, zobene ili bilo koje pahulj.,suvo grozdje, malo kandiranog voca ( a ne mora),moze lesnik, kokosovo brasno, klice, expandirani pirinac ili zitarice, itd..
-malo jogurta ili kis. mleka, tek da se masa sjedini
-pola kasicice meda (ko voli sladje)
Glavni fazon je u jogurtu tj. kis.mleku, a ne obicnom mleku.Ovo je ljudi fantazija - probajte, ko nije!
 
Posebno bih izdvojila ovsene(ili zobene) pahuljice,jako su ukusne, a tek zdrave...
Sa jogurtom..slazem se sa prethodnim..
Ali ipak,na prvom mestu je integralni pirinac,najzdravija namirnica,najbolji balans materija koji odgovara ljudskom organizmu
Pa izvolite... :D
 
Mici $:
Jedete li musli ? Koliko je po vama to zdravo posto znamo da neke semenke mogu biti ne bas mnogo korisne?
Imala sam do pre par godina prodavnicu makrobiotike u kojoj su kupovali oni koji savrseno znaju sta je to zdrava hrana kao i oni koji su hteli da nauce...neverovatno je koliko sam ja kao trgovac naucila o tome...Musli je jedno vreme bio moja svakodnevna hrana i ja sam uzivala kombinujuci razne semenke i zitarice da bi sve to bilo sto zdravije...Mislim da sam jeduci to stalno uocila da mi smeta jedna vrsta zitarica a to su jecmene pahuljice...One su jako ostre i iritirale su mi zeludac pa sam ih izbacila ali su tu bile uvek ovsene psenicne i razane koje sam mesala sa smenkama suncokreta i suvim grozdjem...a naravno svako suvo voce je isto pozeljno npr suve jabuke su fantasticne...Naravno ne treba ni u tome uvek preterivati pa sam napravila pauzu jedno vreme dok se ponovo nisam uzelela muslija...Ovde na zapadu je cudo kakvih vrsta muslija ima a nadam se da je dosta toga sad i u Srbiji...Ja sam pravila sama musli za moje musterije a ovi upakovani verujem da su isto dobrog sastava...
 
koliko je korisno da se musli jede za večeru. trenutno sam rešila da izbacim večeru da bi smanjila višak kilograma, da li mogu da umesto večere klasične jedem musli?
 
Ja za veceru jedem ovsene pahuljice i jogurt. Nije preporucljivo, trebalo bi za dorucak, al meni ovako vise odgovara. U principu ako se ne bavis intenzivno sportom mislim da ti nece nista faliti da veceras musli.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top