Dvostruki pristup internetu?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Možda je ovo pomalo glupo pitanje, ali eto da ga postavim. Zanima me postoji li mogućnost za dvostruki pristup internetu na jednom računaru? Konkretno: stavim wireless karticu i hvatam wireless signal i uključim ADSL modem u mrežnu - da li postoji mogućnost da tako koristim dve IP adrese?
Zašto bi mi to trebalo? Pa ako imam i tamo i tamo po 1mbit, onda bih kad to spojim imao 2 Mbit-a, a to je svakako bolje :)
Znam da ne mogu duplirati brzinu, a da li mogu da skidam dva fajla odjednom, jedan preko jedne, drugi preko druge konekcije?

Hvala!
 
Možda je ovo pomalo glupo pitanje, ali eto da ga postavim. Zanima me postoji li mogućnost za dvostruki pristup internetu na jednom računaru? Konkretno: stavim wireless karticu i hvatam wireless signal i uključim ADSL modem u mrežnu - da li postoji mogućnost da tako koristim dve IP adrese?
Zašto bi mi to trebalo? Pa ako imam i tamo i tamo po 1mbit, onda bih kad to spojim imao 2 Mbit-a, a to je svakako bolje :)
Znam da ne mogu duplirati brzinu, a da li mogu da skidam dva fajla odjednom, jedan preko jedne, drugi preko druge konekcije?
Hvala!

Da! U teoriji bi mogao da imash dve nezavisne konekcije i da svaku posebno koristish :)
Ako odradish route kako treba recimo mogao bi web i slichno da ti ide preko jedne konekcije preko proxyija tog provajdera a torrent da skidash preko drugog ili neku slichnu akciju da izmajmunishesh :)
 
E sad, teorija je jedno, a praksa drugo zar ne? :)
Mogao bih da izmajmunišem, ali kako (postavlja se logičko pitanje)?
Čitao sam na netu da postoji i fora da napravim dva naloga (dva recimo administratorska naloga u XP-u), pa da na jedan instaliram wireless internet, a na drugi ADSL, ali mene to pomalo buni - zar neće Windows u svakom korisničkom nalogu da vidi uređaj (Wireless karticu)?
Iskreno mene ne interesuje pripajanje konekcije, nego samo korišćenje obe u isto vreme, baš ono što si mi ti rekao - pa da recimo jednu koristim za torrente, a drugu za rapidshare :)

EDIT: @silovski
Fora je što taj wireless ne bih plaćao, ta razlika bi otišla na rapidshare :)
Mene iskreno više interesuje jel moguće tako nešto uraditi, čisto zbog svojeg nekog zadovoljstva, a ne zbog para...
 
Poslednja izmena:
I na kraju stvarno bude wrm...
Nego imam sad ispite pa ne mogu toliko oko toga da se bakćem, tamo posle srede se javljam da vam kažem jesam li uspeo, možda će nekom zatrebati...
A i nisam siguran da postoji neka mreža dok ne montiram karticu za wireless, tako da... :)
 
I na kraju stvarno bude wrm...
Nego imam sad ispite pa ne mogu toliko oko toga da se bakćem, tamo posle srede se javljam da vam kažem jesam li uspeo, možda će nekom zatrebati...
A i nisam siguran da postoji neka mreža dok ne montiram karticu za wireless, tako da... :)

avaj :) .. juche sam izvrshio probu nad dzaba wirelessom :)
fore radi ponesem laptop, usb hun i 4 usn wifi kartice, lepo kutji pripremim sve instaliram i slichno .. pridjem kolima na parking, jerbo se neshto mrachilo vreme hotje netje i podesim sve 4 kartice da se zakache svaka svoju konekciju :0 .. a lol ljudi :) pa ovo je bila pishancija :) elem.. taj dz wifi je toliko spor .. mislim u odnosu na adsl neki ili slichno .. al dobro ... :) elem.. radi u svakom sluchaju ... podesish iz razlichitih programa da binduju razlichitu mreznu/wifi ... jedna za dc++, druga za torrent, treca za VPN, 4 glavna veza.. i .. radi ;)
samo tju retji .. L O L !:)
 
Aj mi samo pojasni kako da to podesim da svaki program koristi drugu konekciju?

A što se tiče tog wireless neta, i njegove brzine - kucaš 192.168.1.1 - ubaciš svoju mac adresu i uključiš filter i restartuješ :) I niko se više ne nakači osim tebe ;)
 
Aj mi samo pojasni kako da to podesim da svaki program koristi drugu konekciju?

A što se tiče tog wireless neta, i njegove brzine - kucaš 192.168.1.1 - ubaciš svoju mac adresu i uključiš filter i restartuješ :) I niko se više ne nakači osim tebe ;)

Omashio si ti malo prichu ... :) to ti podeshavash svoj uredjaj, access point, mi ovde prichamo o ubachenim wireless PCI karticama ili vishe USB externih wireless uredjaja ...
ako ne razumsh o chemu prichamo, iskljuchi se iz rasprave ovde sigurno netjesh nishta nauchiti ..
 
Ček bre majstore polako, ja sam postavio temu :) Nemoj da se brkaš :)
Ja imam wireless karticu i imam preko lan-a ubačen ADSL. Kako da podesim da recimo utorrent koristi adsl, a da wireless koristim samo za surf.

Što se tiče ove moje druge linije u prethodnom mom postu, neka je za sad tako, znam šta sam hteo da kažem, a ako te baš interesuje pojasniću... ;)
 
Ček bre majstore polako, ja sam postavio temu :) Nemoj da se brkaš :)
Ja imam wireless karticu i imam preko lan-a ubačen ADSL. Kako da podesim da recimo utorrent koristi adsl, a da wireless koristim samo za surf.

Što se tiče ove moje druge linije u prethodnom mom postu, neka je za sad tako, znam šta sam hteo da kažem, a ako te baš interesuje pojasniću... ;)

u programu za torrent kazesh koji mrezni interface da koristi ...
:)
daj malo pogledaj opcije ...
 
dialup kad se vozdigne ume da prebaci samo na svoj net :)
More biti da je zato..... ali to što sam se paralelno kačila na dialup (a da prethodno i ne isključim karticu za wr) nije iz razloga eksperimentisanja, već zato što je ovo bilo toliko urnebesno loše da je i dialup bio bolji, uzmimo u obzir da imam jako star modem koji se diskonektuje na svakih 10 minuta :lol:
 

Back
Top