Геније и глупак

Lindemann

Zainteresovan član
Poruka
160
Многи кажу да је глупацима најлакше и најлепше јер не морају ниочему да мисле што и није толико тешко...
Али да ли је баш тако? :think:

Зар није најлепше правом генију који стално мисли, који о свачему има нешто паметно и смислено да каже, који се према свакој ситуацији постави разумно и покуша да пронађе најпаметније могуће решење или да једноставно то проживи и на крају да уме да се игра свим оним што постоји око њега током свог живота тако да му, када се приближи крају, ништа не остане празно и једнолично.

Глупак не мисли много али му је живот празан, стално због тога има одређену дозу негативне енргије у себи која штети и себи и другима око њега и на крају никако не може бити срећан јер није проживео ни оно што је до тада мислио да јесте.

http://www.talijina-magaza.com/index.php?view=articles_detail&articles_id=97
 
Zašto glup ima negativnu energiju:think:. Ima ljudi iako glupih,
emotivno zdravih jer su imali sreće u životu, odrasli u porodici
punoj ljubavi, upijali je i učili taj model i zdravo se emotivno razvijali.

Такав човек ипак има нечег паметног или ако тако назовемо, генијалног у себи чим има такве особине. Памет се иначе добија и усавршава у зависности од наше околине и жеље и способности тог појединца за уопште било какво усавршавање, баш у томе и јесте ствар.

Глупак није само неинтелигентан човек него онај ко поред тога и не жели да то стање промени а таквих има доста. :confused:
 
Ima i pamtnih i jezivo nesrecnih ljudi, kao i onih glupih a srecnih, ima gupih i nesrecnih, pamentih i srecnih, bla bla
Sve u svemu, mislim da je bolje biti pametan jer takav ima mogucnost da bira kad ce biti pametan a kad glup. Glup nema.
 
Многи кажу да је глупацима најлакше и најлепше јер не морају ниочему да мисле што и није толико тешко...
Али да ли је баш тако? :think:

Зар није најлепше правом генију који стално мисли, који о свачему има нешто паметно и смислено да каже, који се према свакој ситуацији постави разумно и покуша да пронађе најпаметније могуће решење или да једноставно то проживи и на крају да уме да се игра свим оним што постоји око њега током свог живота тако да му, када се приближи крају, ништа не остане празно и једнолично.

Глупак не мисли много али му је живот празан, стално због тога има одређену дозу негативне енргије у себи која штети и себи и другима око њега и на крају никако не може бити срећан јер није проживео ни оно што је до тада мислио да јесте.

http://www.talijina-magaza.com/index.php?view=articles_detail&articles_id=97

Naprotiv,bas mislim da je geniju zivot prazan posto stalno ima osecaj da treba da dostigne neko uzvisenje,prosvecenje i nikad nije zadovoljan...A ponekad verovatno ima i neki kompleks...Dok glupaka zadovoljavaju sitne stvari...Glupak prozivljava zivot punim plucima...
Kao argument na ovo moje navodim Geteovog Fausta...
 
pa i "glupak" - termin koje se koristi na ovoj temi, ima utisak da je nesto skapirao....

p.s. nemoj ovo kapirati kao uvredu tebi, prosto jace je bilo od mene ovo da kazem a koristeci tvoju izjavu

Pa tacno je da glup covek ima cesto osecaj (uostalom kao i pametan, odnosno bas svaki covek) da je nesto skapirao, ali covek koji je prilicno ogranicen bas usled toga lako odustaje od kapiranja malo slozenijih stvari. Sa druge strane, malo pametniji ljudi (da se tako izrazim) vide sansu da skapiraju nesto (iako im je isprva nejasno), i upravo posle tog duzeg procesa konacno "kapiraju stvar" i dolaze do neke vrste satisfakcije...Naravno to nema mnogo veze sa srecom...

Naravno da se ne vredjam, komentar je ok :ok:
 
Kako je geniju neznam a ne mogu reći ni da baš znam kako je glupaku. Mogu da nagadjam kao što i sami činiste. Kad bolje razmislim svi pametno rekoste.

Voleo bih da malo bolje razumem život pa onda pričati kako je biti genije.

Naravno, ne verujem da je dobro biti glup i prost ali je lepo biti jednostavan. Jer, mislim da je najveća genijalnost u jednostavnosti.
 


Naravno, ne verujem da je dobro biti glup i prost ali je lepo biti jednostavan. Jer, mislim da je najveća genijalnost u jednostavnosti.

Nemoguce je pronaci granicu.
Beavis & ButtHead potpuno odgovaraju citiranom delu teksta.
... a mozda srecniji stignu do cilja? sa atrofiranim mozgovima? fizicki i emotivno neistroseni?
Mozda smo pali pod uticaj propagande koja mucenike proglasava za sveta bica?
 
Jednostavnost, duboko razumevanje i velika ljubav prema životu idu zajedno. Zapravo velika ljubav u srcu čoveka njega čini mirnim i jednostavnim ali i istinski mudrim. One ostale uglavnom ganjaju sujeta i glupost i veliko životno neiskustvo na dokazivanje i trošenje.
 
Многи кажу да је глупацима најлакше и најлепше јер не морају ниочему да мисле што и није толико тешко...
Али да ли је баш тако? :think:

Nije. I glupak i genije misle, samo sto genije misli o kvantnoj fizici a glupak o ceni paprike. Odakle ti uopste to da glupi ljudi ne misle?

Глупак не мисли много али му је живот празан, стално због тога има одређену дозу негативне енргије у себи

:)
 
Glupak i genije su jedno te isto
nema nikakwe razlike.
Sa tim shto genije ima wetju shansu da profitira ali ima i takodje wetji rizik da popadne pod pritiskom
Dok glupak ima manje wishe osiguran put, sa manjim visinama
ali na kraju kad se swede swe je to isto. Isto se wata.
Narawno glupak tje da razdwaja glupaka i pametnjakowitja, dok tje prawi genije razumeti uniwerzalnost pa se netje ni baktati sa time :D
 
Pa poenta je uprawo da je genije i glupak isto
Jer ni jedno ni drug one znachi nishta :D.
I jedno i drugo je isto, oblik zhiwota koji ima neku misiju, neshto wetj, i ne mozhemo nikako izmeriti njihowu srecu, ili ispunjenost ili sta wetj. Zato kazhem da je totalno swejedno D:
 
Ko je obrisao moj dubokouman post? Tu sam rekao da pogledate koliko je suntav bio Geteov Faust u RL,ali je kao naucnik bio genij'...Glupacima je lako- gutaj sta ti se servira... bas te boli sta ti rade ko te laze koj te krade,kako je lepo biti glup... Jedino ako si glup moras da budes fizicki spreman ako si musko odnosno dobra riba ako si zensko i boli te za sve...vidis sadasnjost,buducnost kad dodje dodje,nisi opterecen nicim,ides kawas 'de stignes,mozes da pijes kol'ko 'oces...dok ovi mudroseri drze neki kodeks, a kad izadju na ulicu kaze im lopov- inspekcija za novcanike i on lepo da novcanik i ovaj ode s time...
 

Back
Top