Izgubih novcanik...

calamity

Početnik
Poruka
7
Znam da verovatno od ovoga nema nista, ali moje je da pokusam. Izgubih danas zeleni novcanik (negde po centru Beograda, ili na Slaviji ili negde po Knezu/Terazijama ili u busu 59 ili 29, mozda i negde drugde, nemam pojma :(), ako je neko slucajno nasao to ili dokumenta, neka mi pusti privatnu poruku, bicu mu vecno zahvalna. Ako je ostalo nesto para u novcaniku, nek se posluzi slobodno, dacu mu jos. Ako neko ima trip da cu mozda da ga prijavim policiji da je ukrao novcanik, ima moju casnu rec da necu.

Jos jednom, ako ste nasli bilo sta, platnu karticu, zdravstvenu, licnu kartu, novcanik, molim vas pustite mi privatnu poruku ili mail na sanja [dot] popovic [at] hotmail [dot] com. Sledi nagrada. Imam druga dokumenta kojima mogu da dokazem svoj identitet.
 
sanjo, odmah da poništiš kartice. jesi li čula?
sve ostalo je p.d. (pi*kin dim). meni se desilo da mi je ukraden novčanik u busu br.16 pre nešto više od 2 godine i baš na putu ka banci. otkazala sam kartice i dok sam se smislila da idem da vadim nova dokumenta (trebalo mi je oko mesec dana da se odlučim na 'avanturu'), zvali su me iz policije i rekli da je moj novčanik kod njih.
milina...dakle, nema panike, samo otkaži kartice.
 
E do mojega.....kakv smo narod....ja sam jednom izgubio novcanik sa tadasnjih 50 dem .... ali mi za to uopste nije bilo krivo koliko za licnu kartu i ostala dokumenta.A kartice obavezno otkazite jer je sansa da je onaj koji ih je nasao a da ih ne upotrebi 1:100 000 u najboljem slucaju.....******* ..... takvi su ljudi....Niko ne pomisli , a sta da se to meni desilo....... Ja imam taj instikt u glavi kad nadjem nesto i cim pomislim na to blokada....osetim se kao da sam ja kriv za to i onda cinim sve sto mogu da vratim to vlasniku. A posle ako uspem da nadjem i da vratim, mislim da je to jedan od najlepsih osecaja koji sam doziveo u zivotu. Probajte ljudi, mnogo vise to vredi od nekih 1000-2000 eur.
 
E pa po meni to nije posteni nalazac, to je samo nalazac.....Posteni je onaj koji vrati sve kako se zateklo i ne ocekuje nagradu.....a svakako da takvom treba dati nagradu adekvatno pronadjenim sredstvima.....bar 10 %.Tako svi mozemo da budemo ljudi.
 
Izgubio sam i ja novchanik... Pre par nedelja... Sa lichnom, vozachkom, saobracajnom, kreditnom karticom i parama... Bash mi bio bedak... I nashao se poshteni vozach osamdeset-trojke da ga vrne posle tri dana. :D Bez para dodushe, ali nema veze... :ok: E, sad' ... Zashto sam ovo rekao? Chisto zato shto ce mozda i tebi neko tako vratiti novchanik... :)
 
ja sam jednom nasla tasnu i razbacane stvari oko nje..pokupih sve sto sam nasla,novcanik,naocare,2 pasosa...nadjem i br telefona,i ta kreatura od zene dodje kod mene da preuzme te stvari...
uzgred mi isprica da se bas tu parkirala kod moje zgrade i nije zakljucala vrata i neko joj je iz kola uzeo tasnu
a ja bacenu tasnu i nasla u blizini moje zgrade.
i ona me jos 15 puta pitala `a sigurno u novcaniku niste nasli 100 evra`:evil:

jednom sam na ulici nasla dve platne kartice na isto ime..jedna rajfajzen a jedna otp banke..sva brizna odnesem u rajfajzen,a sluzbenica uzme njihovu karticu,a drugu mi vraca i kaze `ovo nije iz nase banke`
rekla sam ljutito na glas `svasta boze,jos ispadnem blesava sto donesem nadjene kartice`...uzela je zatim i tu drugu karticu.

e a da sama sebi vise ne budem blesava kad nesto nadjem,ja ubacim u postansko sanduce...valjda posta to dostavi gde treba
 
meni je nestao novcanik u slovackoj...u trznom centru. primetila sam tek kod kuce... odmah sam zvala tamo u taj trzni centar,prijavila da mi je nestao novcanik ... rekli su ok javice ako ...mada su me upozoravali da se tamo dosta krade pa kao zaboravi...
karticu sam odmah blokirala.
licnu sam imala staru tako nista i ostalo isto...
oko mesec dana posle tog dogadjaja,tacnije juce zove me drugar iz slovacke da ga je zvao neki cika da ima moj novcanik,njegova zena pronasla kod tog trznog centra... nasao je neke vizitke pa je zvao tog drugara... ostavio svoj tel., odmah sam ga zvala dogovorili se oko preuzimanja novcanika... sve ok.
para nema (imala oko 70 evra i oko 2000 din i 500 forinti) ... ali nema veze.
hocu da kazem, ima dobrih ljudi ...
 
Ulivate mi nadu :) Bedak je sto meni dokumenta nisu na BG adresu, pa ne mogu tako da mi vrate, ali sta znam, mozda zovu 988, pa jave mojima. Anyway, ako nekom zatreba, sve sto policija nadje (ili sto im donesu) se utorkom nosi u Izgubljeno-nadjeno (Studentski trg 18). Ovi rade od 8:00 do 15:30. Idem u utorak-sredu tamo... puna nade :)
 
Zato ja sva dokumenta i novac nosim u torbici koja mi je uvek okačena oko vrata.Nedavno mi je na benzinskoj pumpi,dok sam sipao gorivo,prišao cigančić otvorio vrata i uzeo torbicu sa suvozačevog sedišta.Na svu sreću brzo sam se okrenuo,potrčao za njim i uhvatio ga.Prosto neverovatno kakav sve narod dominira ovim prostorima.
 

Back
Top