Milan Martić premešten u Estoniju na izdržavanje kazne

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
pa evo da pocnemo:

милан мартић премештен у естонију на издржавање казне
Политика - Пре 22 минута
ХАГ - Бивши председник Републике Српске Крајине Милан Мартић пребачен је данас из Хашког трибунала у Естонију, где ће служити казну од 35 година затвора, на коју га је Трибунал осудио због злочина почињених према Хрватима и осталим несрпским становништвом у Хрватској између 1991. и 1994. године.

Хашки трибунал осудио је 12. јуна 2007. Мартића на 35 година затвора, оптуживши га за злочине против човечности и кршење закона и обичаја ратовања, укључујући прогоне, убиства, мучења, депортацију, нападе на цивиле и намерно уништавање цивилних подручја.

У саопштењу Хашког суда наводи се да је Трибунал оценио да је Мартић крив за заједнички злочиначки подухват, с циљем стварања чисто српске територије, кроз насилно исељавање несрпске популације, настањене у областима које су биле под његовом контролом.
Мартић је осуђен и због злочина у селима Хрватска Дубица, Баћин, Саборско, Липовача и другим, као и за нападе на Загреб 2. и 3. маја 1995. године, додаје се у саопштењу.

Tadić o oslobađanju Čekua: Odluka ne doprinosi najboljim odnosima
Међународни Радио Србија - Пре 5 сати
Predsednik Srbije Boris Tadić, ocenio je da odluka bugarskih pravosudnih institucija da oslobode jednog od bivših komandanata OVK Agima Čekua ne doprinosi najboljim odnosima Srbije i Bugarske, i dodao da očekuje objašnjenje iz Sofije. Srbija kao nezaobilazni činilac stabilnosti u jugoistočnoj Evropi poštuje principe međunarodnog prava i svoje međunarodne obaveze kada je reč o saradnji država članica Interpola, rekao je Tadić u Domu Narodne skupštine. Prema njegovim rečima, Srbija se tako odnosi prema drugim zemljama i očekuje da će se tako prema njoj odnositi sve susedne države. Način na koji su postupali državni organi Bugarske u slučaju Čekua ne doprinosi najboljim odnosima dve države, istakao je Tadić. On je naveo da će Srbija nastaviti da gradi najbolje moguće odnose sa Bugarskom i da doprinosi borbi protiv kriminala i pomirenju nakon teških zbivanja na prostoru bivše SFRJ iz 90. godina prošlog veka. Pretpostavka za to je da svi optuženi za zločine budu procesuirani, ukazao je Tadić. Okružni sud u bugarskom gradu Ćustendilu doneo je presudu o puštanju iz pritvora Čekua, koji je preksinoć, na osnovu Interpolove poternice izdate na zahtev Srbije, uhapšen na bugarsko-makedonskoj granici.

Interesantno da posle hapsenja Cekua u Sloveniji,Madjarskoj i Kolumbiji od ovih nasih DEMOKRATA niko nista nije ucinio tim povodom jer je se tad isto valjda "GAZIO" taj medjunarodni zakon prava ali ...

a CEKU kaze sledece:
"Ako ima nečeg pozitivnog u mom hapšenju to je činjenica što sam izašao pred sud i što je sud odbacio nalog za hapšenje. Prvi put sam imao priliku da vidim optužbe Srbije i Interpolov nalog za hapšenje. Stvarno su smešni. Srbija je lagala Interpol izmišljenim i neistinitim informacijama", rekao je Čeku

Interesuje me sto mi onda navodno UPOTREBLJAVAMO taj J*E*BENI ZAKON,taj zakon ima izgleda samo jedan pravac postovanja znaci to treba odmah ukinuti i sve nase ljude koji su pod tim zakonima osudjeni ili se traze odmah revizirati i OSLOBODITI,jer to se zove "reciprocitet".Interesantno mi smo valjda clan te organizacije Interpol ali niko te ne zarezuje ni 0'001% stvarno :dontunderstand:

Ima tu mnogo da se pise ali ...

Sta radi nas DB ili kako ga prekrstise BIA,ah da zaboravio sam da u vecu soba br.8 i 10 sede oficiri CIA u svakoj sobi po 2 cinovnika bez kojih ni jedan zakon,rasprava se nevodi u nasem parlamenu!
Interesantno da NIKO o tome nista nepise a i nepita!???
Mozda bi trebali da pisemo-podnesemo tuzbe protiv svih zlikovaca od Hrvatske-BiH pa do KosMeta u sudove USA ha ha ha... jer oni se moraju proglasiti nadleznim jer njihova zemlja je sudelovala u bilo kom smislu na tim prostorima!Mislim da bi to trebali da razmisle svi ovi nasi "NESRECNICI" koji su ostavljeni na -LISTI- "zaborava" nasih DEMOkrata do sad.
Nas DB je samo poznat kao dobar izvrsilac nad nasim ljudima u SRBIJI,te CRNOGORCE sve treba po kratkom u SRBIJI ali valjda ce i to biti znate ono "kad-tad" bice i nasih 5 min.

SPAS SRBIJE
ZIVELA SRBIJA
 
vši predsednik Republike Srpske Krajine Milan Martić prebačen je danas iz Haškog tribunala u Estoniju, gde će služiti kaznu od 35 godina zatvora, na koju ga je Tribunal osudio zbog zločina počinjenih prema Hrvatima i ostalim nesrpskim stanovništvom u Hrvatskoj između 1991. i 1994. godine.

Haški tribunal osudio je 12. juna 2007. Martića na 35 godina zatvora, optuživši ga za zločine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja, uključujući progone, ubistva, mučenja, deportaciju, napade na civile i namerno uništavanje civilnih područja.
U saopštenju Haškog suda navodi se da je Tribunal ocenio da je Martić kriv za zajednički zločinački poduhvat, s ciljem stvaranja čisto srpske teritorije, kroz nasilno iseljavanje nesrpske populacije, nastanjene u oblastima koje su bile pod njegovom kontrolom.
Martić je osuđen i zbog zločina u selima Hrvatska Dubica, Baćin, Saborsko, Lipovača i drugim, kao i za napade na Zagreb 2. i 3. maja 1995. godine, dodaje se u saopštenju.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=99121
 
vši predsednik Republike Srpske Krajine Milan Martić prebačen je danas iz Haškog tribunala u Estoniju, gde će služiti kaznu od 35 godina zatvora, na koju ga je Tribunal osudio zbog zločina počinjenih prema Hrvatima i ostalim nesrpskim stanovništvom u Hrvatskoj između 1991. i 1994. godine.

Haški tribunal osudio je 12. juna 2007. Martića na 35 godina zatvora, optuživši ga za zločine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja, uključujući progone, ubistva, mučenja, deportaciju, napade na civile i namerno uništavanje civilnih područja.
U saopštenju Haškog suda navodi se da je Tribunal ocenio da je Martić kriv za zajednički zločinački poduhvat, s ciljem stvaranja čisto srpske teritorije, kroz nasilno iseljavanje nesrpske populacije, nastanjene u oblastima koje su bile pod njegovom kontrolom.
Martić je osuđen i zbog zločina u selima Hrvatska Dubica, Baćin, Saborsko, Lipovača i drugim, kao i za napade na Zagreb 2. i 3. maja 1995. godine, dodaje se u saopštenju.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=99121
da je neki jači političar dobio bi neku ekonomski razvijeniju zemlju od estonije koja je na koljenima trenutno. dabogda ne dobio ni dana pomilovanja
 
Owe ustashe owde na forumu su wishe nepodnosljiwe...
Ja ne znam koji QRATZ moderatori rade owde... I zahsto konstantno pushtaju kojekakaw ustasluk i prowotziranje. Ewo wetj 2 dana smo pod terorom. Jednih te istih.
PS: owo se ne odnosi na udariga, on je josh neutralan

znaš kako je rekao jedan naš političar. da nema nas (u vašem slučaju) to bi bilo jednoumlje
 
Ne, nije jednoumlje.
Ja tju prwi da priznam zlochine Srba. Iskreno po meni bih jedino mogao biti ponosan Srbin. Ako bi se nashi zlochintzi nasli iza resetaka. Ili bilo ko ko je ubijao. Ali wi owde zastupate jednostranu kriwitzu, nashe kritikujete a washe skriwate.E to ja ne podnosim. I zato mi je muka wishe iskreno od was owde.
Msm nije da to mene dotiche, samo jedno te isto se stalno ponawlja. a to je smorilo. Zato mislim da bi moderatori trebalo da reaguju
 
Ne, nije jednoumlje.
Ja tju prwi da priznam zlochine Srba. Iskreno po meni bih jedino mogao biti ponosan Srbin. Ako bi se nashi zlochintzi nasli iza resetaka. Ili bilo ko ko je ubijao. Ali wi owde zastupate jednostranu kriwitzu, nashe kritikujete a washe skriwate.E to ja ne podnosim. I zato mi je muka wishe iskreno od was owde.
Msm nije da to mene dotiche, samo jedno te isto se stalno ponawlja. a to je smorilo. Zato mislim da bi moderatori trebalo da reaguju

dok nema dokaza o ustashama u valjevu i pirotu.o sao endehazijama izmedju srijemske i kosovske mitrovice..nemoze biti ista/jednaka krivica.
 
Ne, nije jednoumlje.
Ja tju prwi da priznam zlochine Srba. Iskreno po meni bih jedino mogao biti ponosan Srbin. Ako bi se nashi zlochintzi nasli iza resetaka. Ili bilo ko ko je ubijao. Ali wi owde zastupate jednostranu kriwitzu, nashe kritikujete a washe skriwate.E to ja ne podnosim. I zato mi je muka wishe iskreno od was owde.
Msm nije da to mene dotiche, samo jedno te isto se stalno ponawlja. a to je smorilo. Zato mislim da bi moderatori trebalo da reaguju

mislim da se samo skrivaju mladić i hadžić. naši su svi u sudu
 
Owe ustashe owde na forumu su wishe nepodnosljiwe...
Ja ne znam koji QRATZ moderatori rade owde... I zahsto konstantno pushtaju kojekakaw ustasluk i prowotziranje. Ewo wetj 2 dana smo pod terorom. Jednih te istih.
PS: owo se ne odnosi na udariga, on je josh neutralan

meni nisu nepodnosljivi, meni su uvek bili nepodnosljivi, samo rade ono za sta ih ovde prozivamo, tj potvrdjuju svoje antisrpstvo kao jedinu znacajnu osobinu

meni su oni malo cudni, to sto oni ovde rade, to obican svet ne radi

vec sam prelozio na ukinutoj temi, da vredkjanje cro extremista ne treba da podleze pravilniku foruma, aj da ih stavimo u ono za sta se sami deklarisu - zagovornike antisrpske endehazije
 

Back
Top