GM..ocel bit necel bit?

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
Nakon sto je GM proglasio bankrot.. drzava je preuzela brigu o poveriocima i postala vecinski vlasnik ikone americke automobilske industrije

sam proces restrukturisanjaodnosi se samo naGM u severnoj americi..ogranci na drugim kontinentima su izuzeti..a najveci dobitnik u celoj prici je OPEL koji je prodat kanadskoj kompaniji Magna Intrenational..Magan je dobila kredit od ;pazi; nemacke vlade u iznosu od 1.5 milijardi dolara..a morace da kratkorocno ubaci u opel 300 miliona dolara..znaci OPEL nece ni da oseti sta se zbilo isto vazi i za dilere kupce servise..
GM je prosle godine pretrpeo gubitak od 30.9 milijardi dolara ..u procesu restruktuiranja bice otpustena 21000 radnika (34%) zatvara se 12 fabrika broj dilera se samnjuje na 2600 prodat je hummer ugasen/prodat saturn..ugasen pontiac..
inace da nadovezem..stecajni sud u njujorku je da je dozvolu da chryslerproda svoju imovinu u SAD grupi koju predvodi fijat samo nekoliko sati pre nego sto je GM proglasio bankrot..imovina vredna dve milijarde dolara bice prodata novoj kompaniji u kojoj 68% akcijaimaju fond zdravstvenog osiguranja i ujedinjeni sindikat zaposlenih u autoindustriji (u SAD)..fijat 20% a kanadska vlada 12% akcija..tako je chrysler dobio mogucnost da izadje iz sudske zastite od poverilacaa njima ce umesto 6.9milijardidolara duga biti isplaceno samo dve milijarde..inace fijat za svoji 20% nece platiti nistavec samo treba da obezbedi pristup novim tehnologijama za proizvodnju automobila
izvor "auto bild"
 
FIAT je expert da uzme stvar u svoje ruke a ne potrosi ni dinara ;)
Amerika tone u socijalizam...i imaju moju podrsku u tome.
Naravno, taj socijalizam ce kontrolisati neki nama nepoznati ljudi, al to nece nikako uticati na nas.
Mi trebamo da verujemo u se i u svoje kljuse.
 
ono sto je najzanimljivije a provlaci se po nemackoj stampi izuzimajuci sredstva dobijena u vidu kredita nemacke drzave za kupovinu opela/vauxhalla..Magna se oslanja i na slabo prikriveni ruski drzavni kapital preko ruske Sberbanke kao i na oligarha olega deripaske koji je vec vlasnik GAZ-a..poslovne perspektive opela ce na taj nacin biti usmerene ka rusiji i ruskom trzistu kao i brzom transferu tehnologija iz opela u GAZ
 

Back
Top