pomoc za alergiju!!!!!!!!!!!!!

shomyy

Početnik
Poruka
16
Pijem lek za alergiju koji se zove Zyrtec, ali mi se jako spava od njega i u stanju sam bio da prespavam po ceo dan. Katastrofa! U pitanju je alergija na znoj. Promena temperature tela koja izaziva pecate po celu i po telu. Lekarka mi je dala da pijem ovaj lek ali sam prekinuo zbog spavanja pa cu morati ponovo kod nje. Zanima me da li neko (strucan ili ne)ko je imao slicnih problema sa alergijom moze da mi pomogne i kaze postoji li neki lek protiv alergije koji ne izaziva spavanje ili da li postoje neke kreme ili masti koje su efikasne protiv alergije ili neka terapija. Ako ima neki dermatolog ili alergolog koji ovo cita, molim za pomoc!
hvala unapred!
 
dr:
Svi antihistaminici(lekovi protiv alergije) daju pospanost, lokalna terapija u vidu masti se ne preporucuje za siroku upotrebu zbog mogucnosti razvoja kontaktnog dermatitisa.

Ne djeluju svi, već samo antihistaminici stare generacije, koji imaju sposobnost prodiranja u CNS, zbog svoje lipofilne strukture...
Noviji antihistaminici, koji su manje lipofilni (terfenadin-Bronal, loratadin-Pressing,Claritine i Astemisan NEMAJU izražen sedativni efekat. Molim osobu koja je postavila pitanje da jasno pročita šta piše o hemijskom sastavu antihistaminika koje upotrebljava, i napiše ovde na forumu -TO JE ONO ISPOD NAZIVA U ZAGRADI, a ja ću joj protumačiti...
Pažnja, iako su selektivni, Claritine, Astemisan, Bronal MOGU kod preosetljivih osoba dovesti do pospanosti.
Bronal je u EU zabranjen zbog mogućeg kancerogenog efekta.... :cry:
 
a alergosan?
kako se koji pije?
danas sam u apoteci cula da postoje dve vrste...jedni koji se piju po potrebi i i drugi, koji se piju pre pocetka alergije i covek je navodno miran celu godinu (claritin npr....kod mene bas i nije bilo tako)...

sta se pije kod alergija na prasinu?
 
anakin:
a alergosan?
kako se koji pije?
danas sam u apoteci cula da postoje dve vrste...jedni koji se piju po potrebi i i drugi, koji se piju pre pocetka alergije i covek je navodno miran celu godinu (claritin npr....kod mene bas i nije bilo tako)...

sta se pije kod alergija na prasinu?

Anakin, JA ti NEBIH preporučio alergosan jer je on izrazito lipofilan, te kao takav izaziva sadaciju, i pospanost. ALI JE IZUZETNO jak antihistaminik...Sada se uglavnom upotrebljava onda kada je neophodno brzo zaustaviti alergijsku reakciju, i za produžetak terapije nakon anafilaktičkog šoka (prvo adrenalin i urbazon, pa antihistaminik-sve u vidu injekcije)-a onda antihistaminik..
Za liječenje lakših oblika alergija-alergijskog rinitisa, alergije na prašinu, mačke, pse i ostale uobičajene alergene-preporučujem ti ASTEMISAN i CLARITIN, ali vodi računa-TERAPIJU MORAŠ ZAPOČETI mesec dana pre cvetanja i SVAKODNEVNO je uzimati, bez prekida....Neželjenog efekta neće biti, a aktivnost je zadovoljavajuća...Kijanje i suzenje očiju se smanjuje i za 75% (ne u potpunosti), ali bar nisi opijena..
Pozz, analiticar
 
analiticar:
dr:
Svi antihistaminici(lekovi protiv alergije) daju pospanost, lokalna terapija u vidu masti se ne preporucuje za siroku upotrebu zbog mogucnosti razvoja kontaktnog dermatitisa.

Ne djeluju svi, već samo antihistaminici stare generacije, koji imaju sposobnost prodiranja u CNS, zbog svoje lipofilne strukture...
Noviji antihistaminici, koji su manje lipofilni (terfenadin-Bronal, loratadin-Pressing,Claritine i Astemisan NEMAJU izražen sedativni efekat. Molim osobu koja je postavila pitanje da jasno pročita šta piše o hemijskom sastavu antihistaminika koje upotrebljava, i napiše ovde na forumu -TO JE ONO ISPOD NAZIVA U ZAGRADI, a ja ću joj protumačiti...
Pažnja, iako su selektivni, Claritine, Astemisan, Bronal MOGU kod preosetljivih osoba dovesti do pospanosti.
Bronal je u EU zabranjen zbog mogućeg kancerogenog efekta.... :cry:
Ovo za bronal sam cula jos pre 10-ak godina. Koristila sam i Astemisam od koga sam imala stravicnu glavobolju, fenergan od koga sam spavala po 24 sata i budila se samo da bih jela. Jedino mi je odgovarao klaritin i prezadovoljna sam njime. Dermatolog mi je rekla da se Fenergan mast vise ne koristi posto izaziva jos burnije reakcije. Deci mazem triderm kremu kada krene alergija na ujed insekata. Promene vidljive vec posle prvog mazanja.
 
makimaki:
analiticar:
dr:
Svi antihistaminici(lekovi protiv alergije) daju pospanost, lokalna terapija u vidu masti se ne preporucuje za siroku upotrebu zbog mogucnosti razvoja kontaktnog dermatitisa.

Ne djeluju svi, već samo antihistaminici stare generacije, koji imaju sposobnost prodiranja u CNS, zbog svoje lipofilne strukture...
Noviji antihistaminici, koji su manje lipofilni (terfenadin-Bronal, loratadin-Pressing,Claritine i Astemisan NEMAJU izražen sedativni efekat. Molim osobu koja je postavila pitanje da jasno pročita šta piše o hemijskom sastavu antihistaminika koje upotrebljava, i napiše ovde na forumu -TO JE ONO ISPOD NAZIVA U ZAGRADI, a ja ću joj protumačiti...
Pažnja, iako su selektivni, Claritine, Astemisan, Bronal MOGU kod preosetljivih osoba dovesti do pospanosti.
Bronal je u EU zabranjen zbog mogućeg kancerogenog efekta.... :cry:
Ovo za bronal sam cula jos pre 10-ak godina. Koristila sam i Astemisam od koga sam imala stravicnu glavobolju, fenergan od koga sam spavala po 24 sata i budila se samo da bih jela. Jedino mi je odgovarao klaritin i prezadovoljna sam njime. Dermatolog mi je rekla da se Fenergan mast vise ne koristi posto izaziva jos burnije reakcije. Deci mazem triderm kremu kada krene alergija na ujed insekata. Promene vidljive vec posle prvog mazanja.
Ali, vodite računa sa tridermom jer možete pri dugotrajnoj primeni, i nanošenjem velike količine krema ili masti dovesti do poremaćaja lučenja prirodnih hormona kore nadbubrežne šlezde...
Pozz, dipl.ph spec
 
shomyy:
ispo naziva pise CETIRIZINE ANTIALLERGIKUM (ako je to ono sto trazite)!

Obavezno se obrati dermatovenerologu ili alergologu, koji ti mora promijeniti terapiju uvođenjem novijih antihistaminika... :(
E, tu sada nastupa problem, jer ti od kojih se ne spava su slabiji...Verovatno ćeš morati taj jak da koristiš sa vremena na vrema, a neki od novijih svakodnevno-celog leta dok traje intenzivno znojenje...
E, sada NEMOJ da se varaš da upotrebljavaš neke preparate koji se sada reklamiraju koji sprečavaju znojenje (sem antiperspiranasa u obliku stika i spreja) jer bi time sprečio izlučivanje produkata metabolizma putem znoja.
Pozz, dipl.ph.spec
 
analiticar:
makimaki:
Kremu mazem max. 2x dnevno i to ne svaki dan. Tj. za ujed insekta je dovoljno namazati samo jedanputa.

Potpuno je bespotrebno koristiti kortikopreparate 2 x nakon ujeda. Dovoljno je samo jednom, na mesto ujeda, BEZ utrljavanja!
pozz, dipl.ph.spec.
Kao i sto sam rekla dovoljno je jedanpu. Mada mom detetu izbije strasna alergija od ujeda, pa ni 2x nije dovoljno. Poslednji put joj je dermatolog dala da pije Phenergan i da maze neki tecni puder-antibiotik. A samo ju je gricnuo komarac za obraz i to je pocelo da se siri po celom licu. Sada se isto desava na nozici.
 
makimaki:
analiticar:
makimaki:
Kremu mazem max. 2x dnevno i to ne svaki dan. Tj. za ujed insekta je dovoljno namazati samo jedanputa.

Potpuno je bespotrebno koristiti kortikopreparate 2 x nakon ujeda. Dovoljno je samo jednom, na mesto ujeda, BEZ utrljavanja!
pozz, dipl.ph.spec.
Kao i sto sam rekla dovoljno je jedanpu. Mada mom detetu izbije strasna alergija od ujeda, pa ni 2x nije dovoljno. Poslednji put joj je dermatolog dala da pije Phenergan i da maze neki tecni puder-antibiotik. A samo ju je gricnuo komarac za obraz i to je pocelo da se siri po celom licu. Sada se isto desava na nozici.

Nemojte joj davati da pije fenergan, uznite mast Fenergan, mast Sinoderm i Byvacin sprej ili još bolje samo Fenergan krem i Sinoderm N krem
Pozz, dipl.ph.spec
 
makimaki:
analiticar:
Nemojte joj davati da pije fenergan, uznite mast Fenergan, mast Sinoderm i Byvacin sprej ili još bolje samo Fenergan krem i Sinoderm N krem
Pozz, dipl.ph.spec
Ovo je po preporuci dermatologa, a za phenergan kremu.....strogo je zabranila, rekavsi da je odavno izbacena iz upotrebe. Upravo kako je rekla dr.

U normalnom svetu se i fenergan tablete ne koriste od 1980 godine...A koristiti Fenergan tablete veće je zlo nego fenergan krem... :roll: :roll:
 
Gospođo, nije mi namera da kontriram i opovrgavam mišljenje dr sa foruma.
Samo sam VAM na osnovu preporuka Svetske Zdravstvene Organizacije i onoga što sam toliko učio, preporučio, a vi obavezno poslušajte savet lekara-dermatologa ili venerologa.
Nemam namjeru da menjam bilo čiju terapiju, bez obzira da li je ona ispravna ili ne... :roll:
 
Ma sto se odmah ljutis?
Znas sta je problem vas farmaceuta sto nikad nemate povratnu informaciju pacijenta.
Istina je da znate sve o leku ali ne znate kako ce pacijenti da reaguju,kome sta prija,u kom postotku se javljaju nezeljena dejstva...
Nista ti zena nije lose rekla, opusti se malo!
 
Pozdrav svima,
Nemam neki narocit savet da dam po pitanju alergije, sem da vam objasnim moj VRLO specifican slucaj!
Ja sam dete 2 lekara, i svojevremeno sam uradila alergijske testove koji su pokazali da sam preosetljiva na gotovo sve agense kojima sam bila izlozena u toku testa (klasican test sa bockanjem lancetom). Medjutim, moja alergija je, ovo sam utvrdila posle intenzivnog bavljenja njome, METEOROPATSKA!!! Bolje od reumaticara mogu da predvidim i najmanje kolebanje tj. pogorsavanje vremena! Cim pocne da pada barometarski pritisak, tj da se vreme kvari, ja postajem alergicna na raznorazne polene, prasine... to traje oko 1/2 dana- 1 dan uz intenzivno kijanje, svrab mekog nepca, curenje nosa i suzenje ociju! Kako mi se organizam privikne na novi atm. pritisak svi simptomi nestanu, i stanje se trenutno normalizuje!
Jedno vreme sam koristila Bronal, Claritin. pa cak i rinasek, ne bih li poboljsala lucenje sekreta i oslobadjanje sinusa, ali sad jednostavno ignorisem to stanje posto su me roditelji ubedili da je to delom psihosomatska bolest pa sacekam 1 dan i ono se smiri!!! Da li mozda jos neko ima ovakvu vrstu alergije?? Naglasavam da ne reagujem ninakakve alergene, sve dok se vreme "ne zamuti"!

Pozz :wink:
 
Ja sam nagrabusila sa alergijama na mnoge namirnice, polen i prasinu, koje su se manifestovale iskljucivo strasnim gusenjima. Od antihistaminika pomogli su mi claritine i astemisan, ali najvise sam se trudila da ojacam imunitet i izbegavam lekove koliko god je to bilo moguce. Jedno vreme sam pila bukvalno po 2 litra caja od koprive dnevno. I sada se pomalo gusim, ali mnogo bolje reagujem na namirnice koje pre nije bilo sanse da konzumiram, a odavno ne uzimam ni pumpicu, niti bilo koji kortiko-steroid.
 
Kao osoba koja je imala probleme sa alergijama, mogu samo, iz nekog mog iskustva, preporuciti osobi koja je postavila topic da konsultuje lekara oko svakog problema koji se pojavi. Jer realno oni su se za to skolovali, da lece pacijente i prepisuju im recepte, a farmaceuti su tu da ih izdaju.
Najvise se cudim onim ljudima koji odu u apoteku i kazu farmaceutu sta ih boli i traze terapiju :!:
 
Bas sam danas bio u jednoj privanoj klinici u centru grada. Covek je radio nekad da li na VMA ili na Torlaku, nisam siguran, i specijalista je dermatovenerolog. Sad je u penziji i ima privatnu ordinaciju u stanu. Rekao mi je nesto sto me je zgranulo i evo i dalje ne mogu da verujem sta mi je covek dao. Cisto radi podsecanja meni izlazi alergija u vidu pecata po celu, vratu i po telu kada se oznojim (promena temperature tela)i kada se tusiram. On mi je rekao da gusim kozu na glavi sa gelom koji stavljam na kosu i da je to posledica te alergije. Ja sam rekao da mi izlazi i po celom telu a ne samo po celu, ali covek se jednostavno fokusirao na ono prvo i prepisao mi je neki sampon Selsun koji odvratno smrdi i treba da perem kosu sa njim deset dana i mazem lice i telo. Uz svo duzno postovanje meni ovo vise lici na neku narodnu terapiju nego na jednog iskusnog doktora specijalistu. Molio bih nekog ko ovo cita a dermatolog je da mi preporuci neku kremu ili losion koji bi mogao da mi pomogne u ovom mom problemu a koji je efikasan, a ja cu u svakom slucaju ici na Torlak da vidim sta ce mi ono reci. Od Zyrteca, Galitifena i ostalih antialergika mi se jako, jako spava i njih sam prosto iskljucio kao mogucnost za terapiju.
Hvala unapred!
 

Back
Top