pomoc za alergiju!!!!!!!!!!!!!

Dolcezza,
Moja cerka je tvoj slucaj. Svojevremeno smo radili testove i dobili citav spisak polena: drveca, trava i korova na koje je alergicna. Alergolog joj je bio prepisao Galitifen, koji je trebala piti od pocetka marta, leska pocinje cvetati sredinom marta, pa sve do novembra, jer cveta nesto na sta je ona alergicna. I pored terapije je bilo dana sa zestokim napadima kijavice. Kad nam je nas pedijatar rekao da Galitifen nije bas bezazlen, jer moze da izazove ostecenje jetre, prestala je da ga uzima. Nama je trebalo vremena da dodjemo do zakljucka kad joj se javljaju napadi i ukapirali smo da se to desava na promenu vremena. Sad uzima po potrebi Presing ( Hemofarm ga proizvodi, isto je sto i Klaritin ali je skoro duplo jeftiniji) i sprej Flixonaze.
 
Ne, dr, u pitanju je Dr. Lalosevic.
Da li je moguce da ne postoje nikakve kreme, masti ili losioni koji mogu biti efikasni protiv alergije, a ne samo tablete. I da li svi antihistaminici izazivaju pospanost ili ima onih koji ne izazivaju? Postoji li neka terapija gde se cisti organizam ili tako nesto? Jos nesto: Da li taj lek Presing izaziva pospanost i malaksalost?
 
Pa kao pogledate prethodne postove, videcete da su vec objasnjenja dejstva antihistaminika, reakcija na lek je individualna i ako vam kazem taj odredjeni lek ne izaziva popsapnost u 90% slucajeva opet vam ostaje 10% kod kojih izaziva pospanost i vi se mozete naci u tih 10%.
Ne postoji nikakvo ciscenje jer uzrok alergija je na nivou molekula, greska u reakciji organizma i to vam sto vam je.
 
E bas mi je drago da postoji neko ko me razume!!! Ja sam prestala da pijem lekove ( i onako bas nisam bila postojana u tome :)), i trenutno definitivno igrnorisem celu stvar!!! Generalno sam protiv tih sprejeva, jer verujem (nicim potkrepljeno) da vremenom izazivaju ostecenja sluznice nosa i na kraju gubitak cula mirisa! Moram da kazem, da od kako sam pocela da primenjujem terapiju ignorisanja cele stvari, mnogo se bolje osecam i lakse pondosim sve redje napade! Pozzz :wink:
 
Za lečenje alergija, osim veoma agresivnih medicinskih rešenja, postoje i druga. Lečenje alergija, onako kako ih medicina (klasična, važeća, savremena) tretira, može čoveka uvesti u još veće probleme, naročito ako se leči godinama. Alergije su nedovoljno ispitane, jer ih je nemoguće detaljno ispitati pošto su faktori koji do njih dovode mnogi i različiti i ne mogu se "pohvatati". Uprkos tome, lekari moraju da reaguju kada im se pojavljuju sve brojniji pacijenti.
Homeopatija je alternativna medicina. Ono što je kod nje najznačajnije (između ostalog) je da je potpuno bezopasna i može mnogo da pomogne u lečenju alergija. Ona vam od alergije neće napraviti veći problem a može vas i potpuno osloboditi tegoba ili bar dati način na koji ćete sebi pomoći kada imate tegobe, uz razumevanje uzroka svojih problema.
Pozdravljam sve.
 
E, da homeopatija! Licno, nemam nikakva iskustva sa tim i ne mogu da ti pomognem po tom pitanju! Medjutim mogu samo da kazem, da se moja Strina (u daljem textu Nina :)), koja zivi i radi u Svajcarskoj, uz pomoc homeopatije oslobodila alergije i nesnosnih tegoba vezanih za nju! Elem, nakon pregleda kod lekara homeopate, prepisane su joj neke kapsule uz detaljno objasnjenje kakve nuspojave mogu da imaju! Ne znam koliko dugo, ali izvesno vreme tokom uzimanja terapije, mozda oko 1-2 meseca, moja Nina se budila nocu i imala strahovite napade kaslja koji su trajali oko 1-2 minuta. Nakon sto je ovaj period kasljanja prestao ona vise nikad nije imala simptome alergije! Cela kura lecenja je trajala mozda 3 meseca i "desila" se pre oko 2-3 god!
Dakle napolju se i to radi!
Ako si iz NS, postoji jedan lekar, ne znam kako se zove, ordinacija mu je negde oko Zmaj Ognjena Vuka, koji se bavi homeopatijom, i pregledi i terapija su besplatni za članove MENSE! :lol:
Pozzz
 
shomyy:
zanima me da li neko zna kako da dodjem do te terapije, tj. gde rade doktori koji prepisuju homeopatiju kao terapiju ili ja to treba sam da trazim kad odem kod neko dermatologa ili alergologa?!
Ne možeš kod lekara da dobiješ homeopatske lekove. Homeopatski lekovi se u svetu kupuju u prodavnicama zdrave hrane i sl. a koriste ih ljudi koji bar toliko poznaju homeopatiju da znaju šta sa njom teba da rade. Kod nas u Bg-u postoji homeopatska laboratorija i apoteka i tamo se mogu kupiti lekovi. No, ti ne možeš tako da radiš, jer je tebi potreban prvo pregled profesionalnog homeopate koji će ti odrediti i hom. lek. Homeopata ima u Novom Sadu i Beogradu (najviše) i ja ti mogu dati neke kontakte ukoliko mi se javiš p.m.-om.
Pozdrav.
 
komshinice, ne znam da li je dozvoljeno preko foruma davati kontakte a ako nije molio bih da mi ostavite mail pa da mi tako ostavite te telefone. pokusao bih homeopatiju, iako sam mislio da ti lekovi ne izazivaju nus pojave, mada sam malopre procitao da i oni izazivaju. mozda budem imao srece pa kod mene nece izazivati nezeljene efekte. molio bih telefon apoteke i laboratorije u beogradu gde se vrse pregledi kod doktora homeopata. moj mail je: shomyy011@yahoo.com
 
shomyy:
komshinice, ne znam da li je dozvoljeno preko foruma davati kontakte a ako nije molio bih da mi ostavite mail pa da mi tako ostavite te telefone. pokusao bih homeopatiju, iako sam mislio da ti lekovi ne izazivaju nus pojave, mada sam malopre procitao da i oni izazivaju. mozda budem imao srece pa kod mene nece izazivati nezeljene efekte. molio bih telefon apoteke i laboratorije u beogradu gde se vrse pregledi kod doktora homeopata. moj mail je: shomyy011@yahoo.com
Poslala sam ti privatni mail preko foruma (kada se prijaviš, možeš da otvoriš) i u njemu osnovne informacije.
 
Ovde se uglavnom govori o respiratornim problemima a ja imam osipe koji se javljaju uvek kada sam prehlađena a ponekad i ako nisam, a nikada nisam utvrdila njihov uzrok. Kao dete sam imala urtikarije koje su lečene antihistaminicima i kortikosteroidima, nekad duže, nekad kraće, samo dok imam osip.Nisam radila kožne probe jer mi to nikad ni jedan dermatolog nije preporučio a nisu se mnogo ni udubljivali u moj problem. Da li je neko imao sličan slučaj da dobije alergiju pri svakom padu imuniteta? Nisam napomenula da su mi ponekad u terapiju uključivani antibiotici, zbog sumnje da je uzročnik neka bakterija. Čula sam da pomaže vitamin C i probiotici, zna li neko nešto o tome? Ako znate nekog dobrog alergologa, molim preporučite mi kome da se obratim. Unapred hvala.
 
ovce i kamile ne cvetaju, bar za sada.
nisu ni zastita ni opasnost.

a saten volim.

Hahaha, pa ne cvetaju za sad...videćemo ako eksplodira još koja nuklearka da li će procvetati...

Krevetnina od kamilje dlake je koliko sam čuo veoma skupa, mislim da je oko iljadu ili par iljada jervi, znači ono sve komplet jastuk, pokrivači,jorgani itd.
A ova od ovčije je dosta jeftinija, efekti su slični, čovek se ne uparava pod pokrivačem, leti ladi zimi greje, i nemogu grinje da se navataju u toj krevetnini, jer im valjda nešto ne štima tu.

Kod nas ima jedna firma koja to radi:
www.runozig.com

Za druge nisam čuo, ali su povoljni.

Ja sam recimo izbacio sve ćilime iz kuće zbog grinja i mogu reći da je to 50% preventive, znači ono vazduh je čistiji , nema prašine, nema grinja, nema mirisa , lakše se kuća održava. Preventiva je pola lečenja.
 
ja imam alergije na sve trave,korove,grinje,kucnu prasinu,brezu,kikiriki,orahe,bademe,ljesnike cak mi ponekad alergija traje i do dvije tri nedelje i probao sam sve moguce ljekove i terapije bio kod milion doktora lijecio se vakcinama iz francuske probao sve moguce recepte alternativne mdicine i nista nije mogloda mi pomogne dosao sam do zakljucka ko ima jaku alergiju ne moze da je izlijeci i tesko se mogu preduzeti neke mjere predostroznosti da do nje ne dodje
 
Zavisi koji lek, ako su kortikosteroidi , jednom godišnje ne bi trebao da bude problem, ali više puta godišnje ili mesečno oni dovode do niza problema promena na koži, uticaja na žleze, do atrofije mozga.To su moćni lekovi i deluju brzo , no posledice su još "moćnije" a oporavak težak.

Preventiva je ipak nešto dugotrajniji proces iziskuje više vremena, promene u životu.
Čajevi takođe pomažu , ne onoliko kao lekovi , ali pomažu.
Lekove treba uzimati samo u izuzetnim slučajevima i kada ih prepiše lekar.

http://runozig.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=29

Ovde ima po nešto o holističkoj medicini što može biti korisno pročitati.
 
U vreme cvetanja koristim singulair tbl, i, sto se alergije tice, savrsen je. Sve nabrojano iz prethodnih postova sam probao, bez zadovoljavajucih rezultata.
Jedino sto u mesecima dok uzimam lek menjam raspolozenje ko trudnica. Bukvalno.
Pozdrav.Zanima me lek Singulair,da li pomaze i kada vec krene alergija ili samo preventivno,gde se moze naci,koja je cena za odrasle.Hvala
 

Back
Top