Pilates

Pussycat

Veoma poznat
Poruka
10.427
Može li neko da preporuči provereno mesto za vežbanje pilatesa, sa instruktorom/kom koji zna šta radi, a da je po mogućnosti na opštini Čukarica, eventualno Rakovica....
Predivna instruktorka nam se seli u drugi grad :(
 
Imate fenomenalan klub u centru grada...na 25. maju...sve je ekstra kao i pilates...insruktoraka je profesionalna...ja tamo treniram vec duze vreme,ali ja kosristim celu fitnes zonu i grupne vezbe...mislim da je cena tipa samo za pilates koga ima 5 puta nedeljno 7600 dinara za 3 meseca...i uz to mozes da koristis saunu...peskire za tusiranje i trening...ma pravi luksuz...Zove se Sky Wellness...evo vam sajt pa pogledajte...www.skywellness.rs
 
Ja sam kod Ninas tima od septembra,zadovoljna sam,kakvi su tvoji utisci?

Ja sam prezadovoljna. Nema šanse da dosadi, svake nedelje drugi stil, različiti instruktori, svaki opet ima neke svoje ''omiljene'' vežbe, svaki čas je drugačiji... ove nedelje uživamo na tai chi-ju ;)
Šta ti se najviše dopada od stilova?
 
Ja sam prezadovoljna. Nema šanse da dosadi, svake nedelje drugi stil, različiti instruktori, svaki opet ima neke svoje ''omiljene'' vežbe, svaki čas je drugačiji... ove nedelje uživamo na tai chi-ju ;)
Šta ti se najviše dopada od stilova?

Slažem se...mada mi je trebalo malo vremena da se naviknem,ja sam godinama išla na aerobik.Ove nedelje nam je roler rekvizit,dopada mi se sve.Najveći efekat sam primetila posle free-stylera..Na jogu nisam nešto mogla da se naviknem,smatram da za nju treba imati ispunjene neke preduslove.A dopada mi se što su profesionalni.zanimljivi i posvećeni svom poslu.
 
ove nedelje uživamo na tai chi-ju ;)

Kod kog majstora su ucili Tai Chi? Bez nipodastavanja Vaseg instruktora ali Tai Chi Chuan je kompleksna unutrasnja borbena vestina koja pomaze imunitetu i sveopstem zdravlju.Bez uputstva od instruktora koga je obucavao majstor vestine moze se raditi samo imitacija Tai Chija tj. "plivanje"kroz vazduh :whistling: Cak sam na internetu video da se reklamira i dvd putem koga se moze "nauciti Tai Chi i otvoriti sopstveni biznis" :dash:
 
Kod kog majstora su ucili Tai Chi? Bez nipodastavanja Vaseg instruktora ali Tai Chi Chuan je kompleksna unutrasnja borbena vestina koja pomaze imunitetu i sveopstem zdravlju.Bez uputstva od instruktora koga je obucavao majstor vestine moze se raditi samo imitacija Tai Chija tj. "plivanje"kroz vazduh :whistling: Cak sam na internetu video da se reklamira i dvd putem koga se moze "nauciti Tai Chi i otvoriti sopstveni biznis" :dash:

Da, to zapravo taki i izgleda, jer mi idemo na pilates a ne na tai chi. Ne znam gde su učili niti sam se raspitivala. Tai chi nam i u ovakvom obliku prija, mogu misliti kako tek prija kada se njime ozbiljno čovek bavi. Isto mislim i za yogu i za sve te veštine kod kojih je bitna i ''psihička rekreacija'' ;)
 
Da, to zapravo taki i izgleda, jer mi idemo na pilates a ne na tai chi. Ne znam gde su učili niti sam se raspitivala. Tai chi nam i u ovakvom obliku prija, mogu misliti kako tek prija kada se njime ozbiljno čovek bavi. Isto mislim i za yogu i za sve te veštine kod kojih je bitna i ''psihička rekreacija'' ;)

Jasno. Onda bi trebalo da znate i sta radite - ono sto verovatno radite su vezbe Qi Gonga namenjene istezanju ligamenata i tetiva a ne Tai Chi Chuan ;) Te vezbe su sastavni deo vestine,a ''psihička rekreacija'' je rezultat koncentracije na pravilno kretanje.

Enivej, bez ljutnje :gace:, samo me interesovalo sta sve prolazi kao Tai Chi ovih dana :super:

Pozdrav, lepo vezbajte :D
 
Jasno. Onda bi trebalo da znate i sta radite - ono sto verovatno radite su vezbe Qi Gonga namenjene istezanju ligamenata i tetiva a ne Tai Chi Chuan ;) Te vezbe su sastavni deo vestine,a ''psihička rekreacija'' je rezultat koncentracije na pravilno kretanje.

Enivej, bez ljutnje :gace:, samo me interesovalo sta sve prolazi kao Tai Chi ovih dana :super:

Pozdrav, lepo vezbajte :D

Nema ljutnje,naravno..slažem se u potpunosti,pisala sam u postu o ispunjenju neophodnih preduslova da bi vežbali yogu,tai chi...upravo sam na to mislila..pozdrav :bye:
 

Back
Top