Preminuo Miodrag Mladenović

Miodrag Mladenović (84), bivši kapetan Ozne, prvi put u životu, otkriva veliku tajnu koju je od 4. februara 1946. godine, čuvao zakopanu duboko u sebi.
On tvrdi da je sa kolegom i drugom iz Ozne Stojanom u sumrak tog hladnog dana, prebacio mrtvog predsednika ratne Vlade narodnog spasa malim kombijem (koji je nekad bio radio-stanica nemačkih vojnika) iz zatvora u centru grada do zakopane rake.
- Samo sam dobio naređenje: dođite odmah u centralu policije u Zmaj Jovinoj ulici! Čovek je ispao kroz prozor. Preuzmite leš iz dvorišta i vozite na Centralno groblje. Javite se grobaru. Vratite se da saopštite da je naređenje izvršeno. Ne govorite nikom ništa! - seća se nekadašnji oznaš, danas penzioner u Beogradu.
....................

Занимљива прича.

Занима ме једна ствар, на коју наравно нећу добити одговор, чега су се ти нижи официри ОЗН-е, који су
извршавали задатке, толико плашили, чак и у дубокој старости, да нису смели да причају о тим трагичним
моментима, након ослобођења.

Да ли је могуће да још увек постоје "репови" те службе?!

Да ли се и Јованка Броз плаши тих истих људи?
 
samo dan posle ovog teksta,juče je preminuo Miodrag Mladenović

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=149066&datum=

Ето, на неки начин се исповедио и олакшао душу и грижу савести - зато је одмах и умро... значи да није био тотални олош с обзиром да је био ОЗН-аш. Јер има ликова који се чак и на овом пдф хвале како су њихови родитељи убијали...
 
Занимљива прича.

Занима ме једна ствар, на коју наравно нећу добити одговор, чега су се ти нижи официри ОЗН-е, који су
извршавали задатке, толико плашили, чак и у дубокој старости, да нису смели да причају о тим трагичним
моментима, након ослобођења.

Да ли је могуће да још увек постоје "репови" те службе?!

Да ли се и Јованка Броз плаши тих истих људи?

Da, oni postoje, vladaju, i vode državu u propast...
 
Занимљива прича.

Занима ме једна ствар, на коју наравно нећу добити одговор, чега су се ти нижи официри ОЗН-е, који су
извршавали задатке, толико плашили, чак и у дубокој старости, да нису смели да причају о тим трагичним
моментима, након ослобођења.

Да ли је могуће да још увек постоје "репови" те службе?!

Да ли се и Јованка Броз плаши тих истих људи?


boje se jer su zlocini pocinjeni. ko voli da prica o svojim zlodelima, sem onih koji se pokaju pa pred smrt kazu ono sto ih je mucilo.
 

Back
Top