Poreska policija `kontroliše` finansije Kurira

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-25-06-2009/dinkicev-teror-nad-kurirom

Juče nešto posle 10 časova u prostorije dnevnog lista Kurir i kompanije „Kurir net d.o.o.“ upala je Poreska policija s nalogom da prekontroliše poslovanje kompanije koja je izdavač dnevnog lista Kurir.

Ovakav varvarski čin usledio je posle javnih pretnji potpredsednika Vlade Srbije Mlađana Dinkića i ministra kulture Nebojše Bradića. Smatramo nedopustivim ovako nasilno ponašanje nosilaca izvršne vlasti, koji sebi daju za pravo da u ime države terorišu nezavisne medije zbog kritičkog pisanja. Medijski mrak iz Miloševićevog vremena ponovo su vratili Dinkić, Bradić i njihovi poslušnici instalirani u organe Poreske policije Srbije.

Izdavač Kurira nema razloga da bilo šta taji od državnih organa. Svu zahtevanu dokumentaciju stavili smo na raspolaganje poreskim policajcima. Međutim, ovakav vid pritiska na našu kuću nije novina. Podsećamo javnost da državni teror nad Kurirom u organizaciji Mlađana Dinkića i G17 plus traje od 15. februara 2005. godine. Jučerašnji događaj predstavlja kulminaciju državnog progona nad Kurirom, sve u cilju prikrivanja zlodela koje su počinili Mlađan Dinkić i njegovi saradnici iz Vlade.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
podseti me to na onaj slucaj nasilnog zatvaranja srpskih privatnih osiguravajucih kuca od strane dinkica. kad su se vlasnici malo pribrali, sastadose se i uz pomoc najskupljih advokata odlucise da se bore za svoje, a imali su dosta osnova.

reakcija se nije dugo cekala. par vlasnika i direktora je odmah stavljeno pod `istragu`, cisto da se zna ste ce im se svima desiti ako nastave da se qrce.

nisu bili ljudi glupi, sut sa rogatim ne moze, stopirali aktivnosti, mada su neki i na sudu dobili da je dinkic nezakonito oduzimao dozvole za rad. danas ih nema, osiguravaju nas i italijani i slo i cro. cena osiguranja je nekoliko puta veca od one koja je bila dozvoljena za zatvorene srpske osiguravajuce kuce. svima dobro, osim narodu, al ko narod...pita

pa, nesto razmisljam - jel opet jase dinkic i drzavnu silu koristi za licne potrebe.
 
[
Juče nešto posle 10 časova u prostorije dnevnog lista Kurir i kompanije „Kurir net d.o.o.“ upala je Poreska policija s nalogom da prekontroliše poslovanje kompanije koja je izdavač dnevnog lista Kurir.

Ovakav varvarski čin usledio je posle javnih pretnji potpredsednika Vlade Srbije Mlađana Dinkića i ministra kulture Nebojše Bradića. Smatramo nedopustivim ovako nasilno ponašanje nosilaca izvršne vlasti, koji sebi daju za pravo da u ime države terorišu nezavisne medije zbog kritičkog pisanja. Medijski mrak iz Miloševićevog vremena ponovo su vratili Dinkić, Bradić i njihovi poslušnici instalirani u organe Poreske policije Srbije.

Gowna smrdljiva DeBejska.... Stoka koja duguje silne milione poreza i milione na tužbe, svaki akt pravne države plasira budalama kao "atak na slobodne medije".... Pa u to više ni Tihi ne veruje. Nego je sad nestala podrška političara kojima su lizali bulju da bi mogli da objavljuju te laži i kampanje mržnje, pa je sad došla maca na vratanca....

Što se mene tiče, sve pozatvarati, oteti imovinu da se obeštete ljudi i država i zatrti lopovsko i lažovsko seme da ih nema. Tako degutantno sra.nje od novina nije ni smelo da postoji. A to što nam se budale primaju na ta gowna, to je posao za psihologe...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gowna smrdljiva DeBejska.... Majku im lažovsku je6em. Stoka koja duguje silne milione poreza i milione na tužbe, svaki akt pravne države plasira budalama kao "atak na slobodne medije".... Pa u to više ni Tihi ne veruje. Nego je sad nestala podrška političara kojima su lizali bulju da bi mogli da objavljuju te laži i kampanje mržnje, pa je sad došla maca na vratanca....

Što se mene tiče, sve pozatvarati, oteti imovinu da se obeštete ljudi i država i zatrti lopovsko i lažovsko seme da ih nema. Tako degutantno sra.nje od novina nije ni smelo da postoji. A to što nam se budale primaju na ta gowna, to je posao za psihologe...

Ne glumi bes ;):mrgreen:

Pa dobro..ako nemaju šta da kriju, čemu ova halabuka?

:hahaha:
 
Gowna smrdljiva DeBejska.... Majku im lažovsku je6em. Stoka koja duguje silne milione poreza i milione na tužbe, svaki akt pravne države plasira budalama kao "atak na slobodne medije".... Pa u to više ni Tihi ne veruje. Nego je sad nestala podrška političara kojima su lizali bulju da bi mogli da objavljuju te laži i kampanje mržnje, pa je sad došla maca na vratanca....

Što se mene tiče, sve pozatvarati, oteti imovinu da se obeštete ljudi i država i zatrti lopovsko i lažovsko seme da ih nema. Tako degutantno sra.nje od novina nije ni smelo da postoji. A to što nam se budale primaju na ta gowna, to je posao za psihologe...

Moderatori? Jel ovo normalno?
 
Pa i da nije korektno(poslovanje),shta ima da im upadaju ;)

Mogli su i usput da im posalju policiju da im "nadju" 2 kg heroina.......tako demokratski.....:roll:


Tako to funkcioniše...poreska policija ne najavljuje svoj dolazak. Oni jednostavno dođu bez najave, isto kao i poreska inspekcija. Mada se poreska inspekcija ponekad i najavi dan unapred. I nisu tu zbog heroina, kontrolišu knjige.
 
Pa dobro..ako nemaju šta da kriju, čemu ova halabuka?

Зато што могу да самрзну финансије фирме док траје пореска инспекција,па још ако то одуже(а могу колико хоће),онда компанија може отежано да послује(уколико им је фрка за ловом ,а прилив кеша паралисан).

Није то само звати се "демократа"...
 
Tako to funkcioniše...poreska policija ne najavljuje svoj dolazak. Oni jednostavno dođu bez najave, isto kao i poreska inspekcija. Mada se poreska inspekcija ponekad i najavi dan unapred. I nisu tu zbog heroina, kontrolišu knjige.

Slusaj.......jel ti mene malo zayebavas?:mrgreen::hahaha1:

Znam ja dobro sta je poreska inspekcija,to po kratkom za uvo i napolje.....nego......i nisam rekao da poreska inspekcija dolazi zbog heroina,nego policija,stavi naocare :roll:

Значи, порески службеници су - фашисти. :think: Врло занимљиво гледање на ствари. :)

I ti bi mogla da turis naocaLe ;)
 
Slusaj.......jel ti mene malo zayebavas?:mrgreen::hahaha1:

Znam ja dobro sta je poreska inspekcija,to po kratkom za uvo i napolje.....nego......i nisam rekao da poreska inspekcija dolazi zbog heroina,nego policija,stavi naocare :roll:

Pa i ja ti kažem da poreska policija ne traži heroin, već kontroliše knjige. Razlika je u ovlašćenjima poreskog inspektora i poreskog policajca. Poreski policajac ima pravo da ti zapleni kompjuter, npr. da ne bi imao vremena da vršiš neke eventualne izmene.

Inače, ne znam kako ti to poreskog inspektora "za uvo i napolje"...hrabar potez..
 

Back
Top