Problem sa pskill.exe

Postoji li mogućnost da si imao instaliran program PsTools na kompu pa si ga deinstalirao?
Pskill.exe je deo ovog paketa, pokreće se iz komandne linije, i služi za "ubijanje", odnosno gašenje procesa na udaljenim računarima. Drugim rečima, kada si u mreži, i imaš dozvoljen pristup nekim računarima bez admin ograničenja, sa svog kompa možeš da ugasiš određene procese (programe) koji se izvšavaju na drugim računarima. Za to nije potrebno da imaš instalirane posebne programe na drugim kompovima već samo Pskill.exe kod sebe, a on je deo PsTools-a.
 
Win7 transformation pack for XP u sebi ima aplikaciju Pskill.exe koja služi da bi na tvom kompu bile ugašene i modifikovane određene stvari. Nažalost veliki broj antivirus programa ovaj fajl vide kao "pretnju" (virus ili sl.) i onda ga automatski brišu. Neki od saveta za instalaciju ovih paketa za transformaciju su:
- NE INSTALIRATI IH, znaju da naprave gomilu problema, često se sve završava sa reinstalacijom OS (iz ličnog iskustva)
- Ako se instalira prethodno napraviti Backup, tačku za povratak ili sl.,
- Instalirati ih u Safe Modu, isključiti AV,
- U AV-a, ako neku komponentu prijavljuje kao virus istu postaviti kao "trusted", a ne brisati.

Pogledaj: http://mannuforall.blogspot.com/2009/05/download-windows-7-transformation-pack.html
 
Poslednja izmena:
@freak71

Slozio bih se samo sa prvim savetom.Uopste nije pametno staviti takve stvari na "trusted" jer onda tek brljaju po kompu koliko hoce,a da to zastita ne registruje.

@bellevix

Nije tacno da moras OS da reinstall ukoliko obrises vtp,jer to je program kao i svaki drugi(manje-vise) i mozes ga bez problema obristati,ako ti pre toga ne sj..e skroz sistem. ;)

A ako ti radi normalno,sto se onda zalis?!
 
Poslednja izmena:
Evo ovaj problem je samo dokaz zašto zaobilaziti ove transformation pack-ove. Obično iz svega ispadne neki problem. Naravno da ne treba svaki put reinstalirati OS, sve zavisi od toga šta transformation pack menja na tvom kompu i šta sve može da pođe naopako. Da bi simulirali izgled 7-ce oni moraju, prilikom podizanja OS-a, da učitaju nekoliko dodatnih programa (za desktop gadžet, providni okviri, iskačući prozori u traci zadataka, itd...) koji naravno dodatno zauzimaju memoriju i opterećuju procesor što se na malo slabijim mašinama i te kako oseti. Najlepši XP je onaj bez ikakvih dodataka, najbrži i najstabilniji, a to je najvažnije.
 
Bravo @freak71, imaš respect od mene.

Meni je comodo ovo jednom prepoznao kao virus (a znam da nije, čak i sam koristim pstools, najviše pslist i pskill).

Taj isti comodo je video neku sistemsku datoteku kao virus (to je bilo kada sam reinstalirao vistu, što je ne moguće da je odmah zaražena).

NARAVNO, sada sam srećan sa windows 7!
 
Ne treba pretjerivati..
Ovo je jos uvijek RC1 verzij W7, tako da se uvijek ostavlja prostora za mnogo toga, cak i nakon izlaska finalne verzije bice dosta toga sto je promaseno, prema tome, nema mjesta prevelikom odusevljenju, mada da je pomaka napravljeno, jeste..
Ja koristim i W7 i XP, zavisno od potrebe, i jos ni slucajno ne planiram da batalim XP, jer ni Vista ne moze da odradi sto moze XP, s toga, cemu zurba..
 

Back
Top