Izgubljeno detinjstvo....

nije bilo lose...........kad si klinac,sve ti je dobro.........zadovoljavas se malim stvarima..........
..........secam se da smo svake nedelje ja i moj mladji brat dobijali po jednu kasetu i to je bila tradicija.......
......cini mi se do bombardovanja.....tada nikome nije bilo do kaseta.mozda sam malo prerano odrasla....moji su cesto radili nocu,a baba i deda nisu bili bas voljni da nas cuvaju pa smo ostajali sami.........ali sve u svemu nije bilo lose..........
 
Moje detnijstvo(mada sam jos uvek dete al gledam dok nisam postala vise samostalna)je bilo solidno,nekada lepo,nekada ruzno.Jeste da moyda ponekad nisam imala ni one osnovne stvari,al to su za mene tada bila najlepsa vremena,za vreme bombarodovanja, zgrade su bile skoro potpuno prazne,al je ostalo par porodica sa kojima smo bili veoma dobri prijatelji,pa tako idem sa decom iz kraja,idemo po podrumima i druzimo se,tad sam zivela u prizmelju i iako je nas bilo cetvoro u prizemnom stanu koji je bio velicine jedne sobe kakvu imam sada,tada sam se osecala kao da imam celu kucu u zgradi,mislila sam kako je meni bolje nego ovima gore u stanovima i kasnije kad smo se preselili u grad prsetala sam da izlazim napolje,nisam imala skim da se druzim,u skoli me nisu podnosili,al iskreno sad mi je super,sad imam samo prave prijatelje oko sebe.Sto se tice roditelja,ne bih mogla da kazem da su me ozaspiali ljubavlju ili tako nesto,ali su mi dali nekavku slobodu da budem sta god hocu i da radim sta god hocu(naravno postoje neke granice) i znam da bi me u svemu podrzali sto je odlucim u zivotu i ja smatram da dati detetu tu neku izvesnu slobodu znaci mnogo vise nego neke posebne metode vaspitanja i te gluposti,bezobzira koliko su me tukli,urali na mene,znam da imam od njih uvek neku podrsku i da ce me razumeti pre ili kasnije.

:ok:jedan od realnijih postova ovde.......realno,u kakvim smo vremenima ziveli,a ovde skoro svima cvetale ruze.ili su kao klinci bili malo........pa nisu skapirali neke stvari........
 
Imala sam lijepo djetinjstvo, iako sam prosla ratna desavanja, ne mogu se pozaliti da mi je nesto falilo. Uvijek su me mazili i pazili, igrala sam se do mile volje sa drugarima, lastisa do iznemoglosti, planova, pravili smo kucice, sankali se, u skoli je uvijek bilo super... Sve u svemu, bas lijepo!
 
A mozda neko ne zeli da se sjeca ruznih stvari, jer mu je tako lakse da ide kroz zivot ili ne zeli da ga neko sazaljeva :ok:

pa koliko sam ja skapirala poenta odgovora na ove teme je da odg iskreno,a ne da se lazemo i farbamo medjusobno.....
.......ako neces da kazes iskrenonemoj nista ni da postavis..........
..............ali,opet,to sam samo ja.................
 
Evo sad sam malo raspolozena pa opsirnije da kazem..u sustini kad pomislim na moje ono ranije detinjstvo setim se kako je sve bilo lepo ,ali kad se malo udubim i nije bas tako,mnoge stvari nisam primecivala...cudno je to sto sam bila vrlo samostalna,bukvalno sam isla u predskolsko sama jer mi je bilo blizu,sa 5,6, godina ostajala sam sama kuci jer su roditelji radili,i bila sam bas odgovorna za razliku od sada xexe...imala sam one sitne decije probleme koji su mi sada smesni,znate ono simpatije i to bila sam srecna al secam se da sam i imala one dane kada sam plakala u skoli zbog drustva ,znate ono kad deca se nadju da zadirkuju..bombardovanja se jako dobro secam,,xexe bukvalno sam ga prespavala..da napomenem da su me roditelji mazili i pazili i obasipali velikom ljubavlju sto dovodi do toga da sam malo razmazena ali ne i nesamostalna...bila sam jedinica pa znate kako je to,i ne bih mogla da se pohvalim nekim putovanjima,s parama ovo ono..toga nije bilo da se razumemo...al u sustini bilo je ok...onih bas ruznih uspomena necu da se secam.
 
Šta mislite o svom detinjstvu, i o svom odrastanju, da li ste bili srećni??? Ja lično mislim da sam imala sreće, pošto je moja generacija rodjena i odgajana bar delom u vremenu rata.... Mislim da sam sve dobila i da sam srećno dete.... Šta vi mislite o svom detinjstvu? Da li vam je nakada nešto nedostajalo? :confused::rumenko:

Sve u svemu odlichno , zadovoljan sam kakav sam ispao , mada sam mozhda josh dete .
 
ja smatram da sam ja bas suprotno............

to samo dokazuje da jos nisi odrasla....
zrelost jednog bica , znaci sklad sa okolinom i unutrasnjoscu, sve dok imas takve konflikte ti nisi pronasla sebe... a to moze trajati poprilicno dugo... uzgred mislim na detinjstvo duha...
naravno da ce svako reci za nekog cilangera da je odrastao... no to zapravo uopste ne mora da znaci...
dakle vazna su merila koja odredjuju pojam deteta i odrasle osobe, a koliko vidim za tebe je to jedino kolicina teskoca kroz koje covek prodje...
tako nesto samo natera coveak da u spoljasnjosti sazri brze , dok u sebi stvara iskrivljene ideale navodno odraslog coveka...
ti mislis i dalje da je sva tvoja zrelost u tvom ogromnom razocarenju, a zapravo je to tako detinjasto...
ti mislis da si odrasla zato sto tako dobro vidis tudje mane i tako ih vesto kritikujes....
e pa veruj mi mnog je teze i zrelije sagledati svaciju lepu stranu, iskrenost u lazi i na kraju svoje granice...
dosta o tome govore i Zen price... niko ovde ne zeli da druge opterecuje svojim problemima i zato napise po nesto ne iskreno, ali da li je to zaista lose???
 
to samo dokazuje da jos nisi odrasla....
zrelost jednog bica , znaci sklad sa okolinom i unutrasnjoscu, sve dok imas takve konflikte ti nisi pronasla sebe... a to moze trajati poprilicno dugo... uzgred mislim na detinjstvo duha...
naravno da ce svako reci za nekog cilangera da je odrastao... no to zapravo uopste ne mora da znaci...
dakle vazna su merila koja odredjuju pojam deteta i odrasle osobe, a koliko vidim za tebe je to jedino kolicina teskoca kroz koje covek prodje...
tako nesto samo natera coveak da u spoljasnjosti sazri brze , dok u sebi stvara iskrivljene ideale navodno odraslog coveka...
ti mislis i dalje da je sva tvoja zrelost u tvom ogromnom razocarenju, a zapravo je to tako detinjasto...
ti mislis da si odrasla zato sto tako dobro vidis tudje mane i tako ih vesto kritikujes....
e pa veruj mi mnog je teze i zrelije sagledati svaciju lepu stranu, iskrenost u lazi i na kraju svoje granice...
dosta o tome govore i Zen price... niko ovde ne zeli da druge opterecuje svojim problemima i zato napise po nesto ne iskreno, ali da li je to zaista lose???

to sto sam rekla(povodom moje zrelosti),ne mislim samo ja nego i drugi(skolski pedagog kome je to posao,ne verujem da bi lagao)zato mi je ponekad tesko da se uklopim u danasnje norme..sto se tice tih teskoca,ne mislim tako...nekom u zivotu cvetaju ruze,a nekome ne,ali opet oni mogu da budu podjednako zreli.........

..a kazi mi koliko je zrelo da dodjemo ovde i da se lazemo....jao,ja imam kule i gradove,sisao sam zlatnu cuclu kad sam bio beba itd........
.e takvi ljudi su nezreli,jer beze od svarnosti..........
.....ne kazem.neki su to i imali,ali zivimo u zemlji kakvoj zivimo pa je nemoguce da je taj procenat toliko veliki.......................
......ti verovatno mislis da ja imam neki tezak zivot..naprotiv,imam dobro drustvo,moji su ok,mozda nemam BAS SVE sto bih htela da imam,ali za tim ne patim niti to zahtevam.........na osnovu cega si zakljucio da sam ja toliko ogorcena???
...sto se tice iskriljenih ideala...zar iskrenost spada u to?realno sagledanje stvari?
...ako je tako onda stvarno imam iskrivljene ideale.................
...pretpostavljam da svoje misljenje iznosis i na osnovu one nase rasprave o crkvi......
.....ne verujem u Boga,ali verujem da ce svakoga da stigne svoje................verujem da tamo negde postoji neko ko je bas kao ja i ceka samo mene.......verujem u to da sve ima svoje dobro........verujem da sve sto cinim ima svoje posledice i verujem da svaki put kad ucinim nesto dobro nekome,ucinila sam isto toliko i sebi jer postajem bogatija za taj osecaj korisnosti i svrhe............
....nadam se da ce ljudi da se vrate starim idealima,koji bi trebalo da su trajni,ali su danas zapostavljeni...........
......i na posletku..........cenim tvoje misljenje,i sigurna sam da i ti imas neki svoj ugao iz kog posmatras stvari,i ko sam ja da tebi kazem da taj ugao nije ispravan ili obrnuto.......?
 
to sto sam rekla(povodom moje zrelosti),ne mislim samo ja nego i drugi(skolski pedagog kome je to posao,ne verujem da bi lagao)zato mi je ponekad tesko da se uklopim u danasnje norme..sto se tice tih teskoca,ne mislim tako...nekom u zivotu cvetaju ruze,a nekome ne,ali opet oni mogu da budu podjednako zreli.........

..a kazi mi koliko je zrelo da dodjemo ovde i da se lazemo....jao,ja imam kule i gradove,sisao sam zlatnu cuclu kad sam bio beba itd........
.e takvi ljudi su nezreli,jer beze od svarnosti..........
.....ne kazem.neki su to i imali,ali zivimo u zemlji kakvoj zivimo pa je nemoguce da je taj procenat toliko veliki.......................
......ti verovatno mislis da ja imam neki tezak zivot..naprotiv,imam dobro drustvo,moji su ok,mozda nemam BAS SVE sto bih htela da imam,ali za tim ne patim niti to zahtevam.........na osnovu cega si zakljucio da sam ja toliko ogorcena???
...sto se tice iskriljenih ideala...zar iskrenost spada u to?realno sagledanje stvari?
...ako je tako onda stvarno imam iskrivljene ideale.................
...pretpostavljam da svoje misljenje iznosis i na osnovu one nase rasprave o crkvi......
.....ne verujem u Boga,ali verujem da ce svakoga da stigne svoje................verujem da tamo negde postoji neko ko je bas kao ja i ceka samo mene.......verujem u to da sve ima svoje dobro........verujem da sve sto cinim ima svoje posledice i verujem da svaki put kad ucinim nesto dobro nekome,ucinila sam isto toliko i sebi jer postajem bogatija za taj osecaj korisnosti i svrhe............
....nadam se da ce ljudi da se vrate starim idealima,koji bi trebalo da su trajni,ali su danas zapostavljeni...........
......i na posletku..........cenim tvoje misljenje,i sigurna sam da i ti imas neki svoj ugao iz kog posmatras stvari,i ko sam ja da tebi kazem da taj ugao nije ispravan ili obrnuto.......?

naravno da svaku tvoju argumentaciju povezujem u analizi licnosti...
sada ovo sto se tice pedagoga ne bih da tumacim, jer licno njih ne smatram nekim odgovarajucim za pomoc licnosti koja ima problem u raskoraku izmedju sebe i okoline...
sta vise i ja sam moguce da imam takav problem...
no ono sto ja zameram i sto mozda treba uglavnom da precutim , pak uglavnom iznesem je terminologija... u ovom slucaju reci zrelost i sazrevanje...
zrelost jednog duha , bica je za mene idealan mir, razumevanje za druge ...
sve je to tako daleko od osude , ogorcenosti,... kojima se svi redovno sluzimo....
verujem da bi se zacudila koliko svojih razmisljanja vidim u tvojoj prici... no ta razmisljanja nisu potpuno ispravna iako su sasvim prirodna i iskrena...
naime iako je iskrenost jedan izuzetan ideal, on nema tako jednostavno znacenje , to jest nesto u obliku ,,sto na um to na drum,,... postoji iskrenost osecanja koja je daleko vaznija od pukog iznosenja istine, tu dolazimo do ,,dobronamerne lazi,, uzgred ne mislim da se ovde bilo ko vodio tako necim , ali pozeleo sam da ti saopstim tu mogucnost....
sama pojava tako necega samo jos vise potvrdjuje mogucnost toga da je zakljucak i kritika ako ne u potpunosti pogresna onda suvisna...
sto se vodis cistijim osecanjima poput radosti , ljubavi , razumevanja, neznosti , to ce i tvoje misli da budu blagotvornije i lakse ces rasplesti konflikte misli...
uostalom volim da ponekad sa nekim razmenim nesto na planu ,, prakticne filozofije,,
pa mi takvi kao ti dodju taman, takvi koji su voljni da misle i ne lenstvuju duhom...
uzgred sve ovo sto sam napisao uglavnom je u smislu imerativa ,,gledajte zivot pozitivnije,,... ali pri tome ne mislim da je za to potrebno lagati sebe , vec naprotiv samo dobro razumeti stvari i postaviti malo vise pitanja sebi , a ne drugima....
i da, shvati da ne postoji vreme koje ne odgovara , nego tek po neki postupci koji ga naizgled cine negativnim ... zato sto pre to vreme , ovo vreme, pocni da preoblikujes u svoje vreme...svoj zivot...
ne dozvoli da ti ceo zivot bude oblikovan sklanjanjem od sablona, slobodno probaj da ga promenis, nisu drugi toliko drugi , u svakome mozes da nadjes deo sebe...nesto zajednicko....

dakle nije pedagog lagao samo je bilo greske u njegovoj iskrenosti...;)
pozdrav odavno se nisam ovako ispricao , ponekad rasprava i ne bude smesna, vec sa ukusom...
hvala....
sve najbolje...:heart::cool:
 
naravno da svaku tvoju argumentaciju povezujem u analizi licnosti...
sada ovo sto se tice pedagoga ne bih da tumacim, jer licno njih ne smatram nekim odgovarajucim za pomoc licnosti koja ima problem u raskoraku izmedju sebe i okoline...
sta vise i ja sam moguce da imam takav problem...
no ono sto ja zameram i sto mozda treba uglavnom da precutim , pak uglavnom iznesem je terminologija... u ovom slucaju reci zrelost i sazrevanje...
zrelost jednog duha , bica je za mene idealan mir, razumevanje za druge ...
sve je to tako daleko od osude , ogorcenosti,... kojima se svi redovno sluzimo....
verujem da bi se zacudila koliko svojih razmisljanja vidim u tvojoj prici... no ta razmisljanja nisu potpuno ispravna iako su sasvim prirodna i iskrena...
naime iako je iskrenost jedan izuzetan ideal, on nema tako jednostavno znacenje , to jest nesto u obliku ,,sto na um to na drum,,... postoji iskrenost osecanja koja je daleko vaznija od pukog iznosenja istine, tu dolazimo do ,,dobronamerne lazi,, uzgred ne mislim da se ovde bilo ko vodio tako necim , ali pozeleo sam da ti saopstim tu mogucnost....
sama pojava tako necega samo jos vise potvrdjuje mogucnost toga da je zakljucak i kritika ako ne u potpunosti pogresna onda suvisna...
sto se vodis cistijim osecanjima poput radosti , ljubavi , razumevanja, neznosti , to ce i tvoje misli da budu blagotvornije i lakse ces rasplesti konflikte misli...
uostalom volim da ponekad sa nekim razmenim nesto na planu ,, prakticne filozofije,,
pa mi takvi kao ti dodju taman, takvi koji su voljni da misle i ne lenstvuju duhom...
uzgred sve ovo sto sam napisao uglavnom je u smislu imerativa ,,gledajte zivot pozitivnije,,... ali pri tome ne mislim da je za to potrebno lagati sebe , vec naprotiv samo dobro razumeti stvari i postaviti malo vise pitanja sebi , a ne drugima....
i da, shvati da ne postoji vreme koje ne odgovara , nego tek po neki postupci koji ga naizgled cine negativnim ... zato sto pre to vreme , ovo vreme, pocni da preoblikujes u svoje vreme...svoj zivot...
ne dozvoli da ti ceo zivot bude oblikovan sklanjanjem od sablona, slobodno probaj da ga promenis, nisu drugi toliko drugi , u svakome mozes da nadjes deo sebe...nesto zajednicko....

dakle nije pedagog lagao samo je bilo greske u njegovoj iskrenosti...;)
pozdrav odavno se nisam ovako ispricao , ponekad rasprava i ne bude smesna, vec sa ukusom...
hvala....
sve najbolje...:heart::cool:

***,rasplakao si me.:sad2:
 
Sto se tice mog djetinjstva,bilo je sve OK.Niceg nije manjkalo.Najvise bi volio da sam osto djecak od 10 godina koji nema pojma ni o cemu.
Posle ovoga sto cu da kazem vecina ce pomisliti "kakav idiot":
kad odrastes,samo problem,i to sve jedan na drugi,samo gledas da "umocis" nedje,prljave misli imas,postajes sam prljav,bezbriznost nestaje...bullshit...
Moje djetinjstvo je bilo OK,bez problema,sve mi je priusteno
 

Back
Top