Povratnici

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
23.009
Zeleo bih da na ovoj temi onaj ko je imao to iskustvo opise svoj osecaj `sa druge strane`...
dozvoljavam minimalnu debatu po pitanju toga kakva je priroda tih vizija,mozak u stanju odumiranja,itd,...
Zelim da cujem onoga ko ima sta da kaze na osnovu licnog dozivljaja.
Chik se ovde zezajte...
tema:klinicka smrt,i povratak u zivot.sta ste videli,culi,osetili..
 
Odlicna tema Black star. Taman da pitam koliko ljudi se boji da dozivi ono sto se naziva smrt,a sto je samo skidanje kaputa koji nosis u fizickoj realanosti? i prelazis u neko drugo stanje,sa time da se oslobadjas svega sto je povezano sa fizickom realnoscu i vracas se natrag u stanje u koje si originalno i bio,sa time da imas izbora da ostanes nefizicka energija ili da se inkarniras na neko drugo naprednije mesto. Ali to samo,kada shvatis u potpunosti ovu fizicku realnost i sve sto je povezano sa njom,sa time da shvatis svoj licni nacrt misli i ciljeve tvoje inkarnacije ovde. Sta ste dosli da postignete ovde? I kad shvatimo sve to mi postanemo svesni da se mi nikad nismo odvojili nego da se toliko puta inkarniramo dok ne postignemo odredjeno stanje svesti i prosvetljenja da odlucimo da je dosta bilo i da treba preci na drugo mesto ili u drugo stanje.To je razlog zbog cega se mi inkarniramo na ovu specificnu planetu koja se naziva u svim mnogo naprednijim krugovima,planeta zatvor. Planeta Zatvor,gde covek moze da zivi u iluziji celog svog zivota da je slobodan a on nije nikada slobodan.Oslobodi se kad umre i dodje opet da "stanuje" ovde jer nije u prethodnoj inkarnaciji shvatio sta je trebalo da shvati i sve tako se ponavlja. Koliko vas je jako vezano za ovo mesto,ovu fizicku realnost? A koliko vas je sve dozivelo sto bi mu pruzilo neko zadovoljstvo i spreman je da kaze,lepo je bilo,sve sam doziveo i isprobao ali dosta je bilo,sledeci put necu vise ovde da se inkarniram?

Zeleo bih da na ovoj temi onaj ko je imao to iskustvo opise svoj osecaj `sa druge strane`.
Od kada znam za sebe, od veoma ranog detinjstva, svestan sam da sam bio negde i pre ovog zivota. U klinickoj smrti nisam bio, bar medicinski nisam bio klincki mrtav. Ali mogu, ti reci da sam dozivljavao verovatno slicno iskustvo, sto zbog prirodne energije, sto zbog rada na sebi. Vrlo prijatno iskustvo, tesko je recima opisati, oseti se neka energija mnogo veca i sve dobija smisao, divna plavicasta svetlost...sad opet klinicka smrt kao termin je nesto drugo tako da...
 
Poslednja izmena:
Drzite se teme,i ne skrecite u pseudofilozofije,jer to nije trazeno...
Pitanje je bilo vrlo konkretno i,rekao bih,emotivno...
Voleo bih da cujem misljenja onih koji su doziveli to stanje ili nesto vezano za to,bez lomljenja oko toga sta je ovome svetu potrebno,suvisno,itd.a sta ne...Takvi odgovori su zaista jedno cisto gubljenje vremena i suvislost...Shvatite to tako..
Dakle?...
 
Poslednja izmena:
imam prijatelja koji je doziveo tri klinicke smrti. pricali smo o tome, kaze da se ne seca nicega, jedino mraka. kaze da sve to izgleda kao da je bio u snu u kome nije nista sanjao. praznina obicna. nema svetlosti, tunela, andjela i kojecega...
da dopunim temu, kazu da kada si u opasnoj situaciji da ti "ceo zivot prodje pred ocima". ja sam letela kolima u kanjon morace, mislila sam - gotovo je, ali eto, imala sam mnogo srece da prodjem samo sa dve modrice. i nije mi "prosao ceo zivot pred ocima"...
 
Brat Rojal po obicaju opet sve zna, cova je hodajuca enciklopedija..

Elem, i ja sam imao par puta nezeljenu priliku da vidim "kako mi se zivotni film odigrava ispred ociju", al kao sto Milica rece, nis od toga.

Bio onaj nesretni rat, ja mlad i pun entuzijazma tako srljao gde sam stigao...

Video sam mnoge mrtve, i zamisljao sebe na njihovom mestu.
Kada sam bio u maltene bezizlaznoj situaciji, kada sam mislio da je djavo dosao po mene, nikakvi filmovi mi se nisu prikazivali.
Cak ni strah, ali ni pomirenje sa krajem.

Um mi je radio na 1000 posto overdrive-a, za razliku od nekih koji su poceli da panice.

Verujem da kada opandrknemo nastavimo nekako obitavati, u nekom obliku (taj kont, kazu psiholozi je uzrokovan negiranjem i neprihvatanjem nase svesti o prestanku postojanja iste) .

Eksperimentalnim putem su naucnici skontali sta predstavlja beli tunel.
Elem, prilikom klinicke smrti, dolazi do odredjene aktivnosti ili ne aktivnosti u nekom delu mozga koji izaziva te snove ili halucinacije.
Malo sam prosto to objasnio, jer nisam bas pazljivo pratio stivo, ali to je sustina.

Ipak, nikad necemo saznati istinu (a mozda istina ima koliko nas ima) dok ne odemo "tamo"....
Diskusija je korisna samo za mentalno-filozofsku rekreaciju, i nizasta vise.
Rojalce ce da uziva ovde tipkajuci do besvesti svoja "saznanja', ja cu naravno biti skeptican kao i uvek (oprostite mi sto ne prihvatam zdravo za gotovo servirane nedokazane kvaziteorije od nepoznatih likova) i svako ce da doda nesto svoje.
Lepo, ali ce se sve zavrsiti bez zakljucka. Kao sto rekoh, moramo otici "tamo" i sami videti. :)
 
Brat Rojal po obicaju opet sve zna, cova je hodajuca enciklopedija..
Elem, i ja sam imao par puta nezeljenu priliku da vidim "kako mi se zivotni film odigrava ispred ociju", al kao sto Milica rece, nis od toga.
Bio onaj nesretni rat, ja mlad i pun entuzijazma tako srljao gde sam stigao...
Video sam mnoge mrtve, i zamisljao sebe na njihovom mestu.
Kada sam bio u maltene bezizlaznoj situaciji, kada sam mislio da je djavo dosao po mene, nikakvi filmovi mi se nisu prikazivali.
Cak ni strah, ali ni pomirenje sa krajem.
Um mi je radio na 1000 posto overdrive-a, za razliku od nekih koji su poceli da panice.

Koga ovo zanima ? Mozda si i bio u ratu, ali kao kuvar ili nesto slicno, a cak i da si bio u borbama poput hiljada drugih, opet koga to zanima.. to je tvoj problem. A znam!. Ti ovde kazes kako si ti ustvari hrabar decko...kako su svi panicili a ti si ostao cistog razuma. ... Uhhhh..em sto si "inteligentan".... jos si i hrabriji od svih. :worth:

Verujem da kada opandrknemo nastavimo nekako obitavati, u nekom obliku (taj kont, kazu psiholozi je uzrokovan negiranjem i neprihvatanjem nase svesti o prestanku postojanja iste) .

Koja besmislica. Svest prestaje kada god padnes u san ili izgubis svest. Pitanje smrti je mnogo, mnogo kompleksnije od tih prica za malu decu "cika psihologa"

Eksperimentalnim putem su naucnici skontali sta predstavlja beli tunel.
Elem, prilikom klinicke smrti, dolazi do odredjene aktivnosti ili ne aktivnosti u nekom delu mozga koji izaziva te snove ili halucinacije.
Malo sam prosto to objasnio, jer nisam bas pazljivo pratio stivo, ali to je sustina.

Ma da. Ti to znas i slozeno ali eto mrzi te pa si to objasnio prosto. :hahaha1:
Bas ce naivni sirovi materijalisti i vi skeptici da date odgvore na pitanje smti. To je posao filozofije..

imam prijatelja koji je doziveo tri klinicke smrti. pricali smo o tome, kaze da se ne seca nicega, jedino mraka. kaze da sve to izgleda kao da je bio u snu u kome nije nista sanjao. praznina obicna. nema svetlosti, tunela, andjela i kojecega...
da dopunim temu, kazu da kada si u opasnoj situaciji da ti "ceo zivot prodje pred ocima". ja sam letela kolima u kanjon morace, mislila sam - gotovo je, ali eto, imala sam mnogo srece da prodjem samo sa dve modrice. i nije mi "prosao ceo zivot pred ocima"...

I sta... na osnovu ovoga mozemo zakljuciti da tkz. odmotavanje filma, ne postoji jer ti i tvoj Sal to niste doziveli. :D

Sto se tice tog fenomena to je opste poznato i desavalo se i desava se. To sto tako nesto vas dvoje niste doziveli samo znaci da se smrti niste priblizili koliko je potrebno ili da Sal u ratu nije bio Rambo vec kuvar, a da tvoje sletanje u Moracu i nije bilo sletanje, vec verovatno neko skretanje sa puta koje si ti pretovrila u Nia's death avanturu ne bi li ispala interesanta i spamovala i ovu temu.

Najvalidnije svedocanstvo moze biti kada ono dodje od strane ozbiljnih i pametnih ljudi u ovom slucaju profesora medicinskog fakulteta dr. Borise Stankovica . Ovaj intervju dat je davno u dnevnim novinama i prenecu ovde njegove reci.

U ponedeljak, šestog aprila ujutru, oko sedam sati, pošto sam video da sa dvorišne strane ne mogu izaći iz kuće da uzmem kola, pozvao sam Kliniku i zamolio da mi pošalju kola hitne pomoći da bih mogao otići na posao iz dela grada pored stare žičare.
Oko pola devet po mene su stigla kola hitne pomoći i stala tačno pred vrata moje kuće. Ja silazim niz stepenice i u momentu kad sam ulazio u vozilo, na mjesto suvozača, osjetim udarac, odnosno pogodak metka u lijevu stranu leđa. Istovremeno, drugi metak koji se odbio od kola pogodio me je u zatiljak, čega nisam bio svjestan sve dok nisam primjetio da krvarim, a krvario sam obilno. Interesantna je činjenica, koju ni medicinski ne mogu da objasnim, iako sam, eto, došao
do profesora hirurgije i dekana fakulteta: toj sekundi padanja, u desetom ili stotom delu te sekunde kad sam pogođen i kada je metak probio grudni koš i u njemu ostao, pola života sam vidio kao na dlanu, a preostalu polovinu za vreme pada
. Moj mozak se u tim trenucima kompjuterski prilagodio situaciji i ja sam bez podizanja, na laktovima i kolenima, pokušao da uđem u već otvorena kola. Da se ne podižem jer sam bio svjestan da će me onaj koji je pucao ponovo imati na nišanu. Taj drugi metak je dosta razorio dio zatiljka, ali, na sreću, nije bilo povrede lobanje i mozga.
Tragično je, međutim, bilo to što sam prilikom okretanja u padu vidio mesto sa kojeg se puca, upravo dvorište preko puta moje kuće, a to je bilo na udaljenosti od svega sedamnaest metara, ne više. itd.itd.

Kada razmisljaju o smrti ljudi uglavnom dodju do banalnog zakljucka koji glasi "Posle smrti je nista" ili bar CRNO oko mene.. Na ovome se zaustvalja refleksija o tome sto je smesno. Crno je opazaj u svesti subjekta ili pozitIvna ideja sa negativnim uzrokom, kako se kaze u filozofiji i posle smrti sigurno nema niceg "crnog" niti mraka... vec neceg drugacijeg. Sta je to posle?
Ako kazemo da je posle smrti "nista" izrekli smo pseudopojam koji nema znacenja. Jer pojam "nista" ne moze biti misljen ..to je samo rec bez znacenja..
Pitanje "nista" se kroz filozofiju provlaci od Platona a definitivno je reseno tek u proslom veku sa Bergsonom.
Veoma je korisno sebi to razjasniti jer shavtanje nista kao pesudopojma zaustvalja nas pred "transcendentnim"..( izvan mogucnosti saznanja) ali nas i lisava te neverovatne zablude.

NISTA
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=4928
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ozimoncicu, ja jesam bio u ratu, i nisam bio kuvar. I to dok si ti na nosi sedeo.
Nisam izneo to da bih sebe hvalio (jer, mnogo se kajem sto sam uopste ucestvovao u tom srnju) nego sto sam imao prilike da vidim mnogo smrti, i sto sam par puta mogao sam da umrem. Samim tim sam mnogo i razmisljao o tome, i od tada mi je to fascinantno, i mnogo me interesuje. A ovo je tema o smrti.

Ali ti nisi to hteo da vidis u mom postu, nego si krenuo odmah da me omalovazavas, izvrces ruglu i da me vredjas.

Samim tim, dovodim u pitanje svoje daljne ozbiljno ucesce u temi.

A to sto ja nisam znao da objasnim "beli tunel", onako kako sam citao, samo znaci da se ne pravim pametan i sveznajuci kao ti, nego govorim iskreno i ono sto znam. A tu studiju mozes na googlu pronaci i citati, mada sumnjam da ces hteti. Nisi ti dovoljno edukovan za to.


I da, Ozimoncicu..ja onda jesam bio i hrabar, i pametan. Dobio sam i unapredjenje, i odlikovanje od VRS.
Ako mislis da pricam u prazno, dodji u novi sad, dacu ti i adresu gde ces me pronaci, moju slliku imas u mom profilu, pa mi u lice reci sve to sto si nalaprdao.
Ako smes, decace....u sto sumnjam, naravno. Kerovi koji laju ne ujedaju.. :)
 
Sal
Ozimoncicu, ja jesam bio u ratu, i nisam bio kuvar. I to dok si ti na nosi sedeo. I da, Ozimoncicu..ja onda jesam bio i hrabar, i pametan. Dobio sam i unapredjenje, i odlikovanje od VRS.

Kao sto sam rece..Pas koji laje ne ujeda. Onaj ko se hvali da je bio sa mnogo zena nije bio ni sa jednom. Onaj ko se hvali da je u ratu Rambo bio... bio je nosac tuta i gusaka.

Ako mislis da pricam u prazno, dodji u novi sad, dacu ti i adresu gde ces me pronaci, moju slliku imas u mom profilu, pa mi u lice reci sve to sto si nalaprdao.
Ako smes, decace....u sto sumnjam, naravno.

Ma daaa. :) :) :)
Ti si opasan lik. Rambo.

ps. Ovu pretnju bih mogao poslati admnistiratoru i time bih lisio ovaj forum zabave..a steta je da glavnog lika u cirkusu izbacimo napolje.
 
Ajde slobodno. Ovo nije bila pretnja.
Lepo ti kazem da dodjes u novi sad, pa da mi to ispricas sve lice u lice.
Ja ne vidim u ovome nikakvu pretnju...a ti ako si se uneredio od straha, sta cu ti ja...

Sad, kao sto rekoh..idi pa me prijavi sto sam te pozvao na prijateljsku casicu razgovora...hahahahha ..koji si ti proziran lik....

I da, za tebe jesam Rambo.
Cak cu ti i kartu platiti, jer sigurno ti mama nece dati para dovoljno... :):)
 
Poslednja izmena:
Ajde slobodno. Ovo nije bila pretnja.
Lepo ti kazem da dodjes u novi sad, pa da mi to ispricas sve lice u lice.
Ja ne vidim u ovome nikakvu pretnju...a ti ako si se uneredio od straha, sta cu ti ja...

Sad, kao sto rekoh..idi pa me prijavi sto sam te pozvao na prijateljsku casicu razgovora...hahahahha ..koji si ti proziran lik....

I da, za tebe jesam Rambo.
Cak cu ti i kartu platiti, jer sigurno ti mama nece dati para dovoljno... :):)

Uneredio se od straha. :hahaha1:
Sve drhtim. :zima2:
E jesi zabavan...sada se igramo kao deca.

Salicicu ... koliko vidim u tvom profilu u tebi ima sala ali ne i misića.... tako da.. zao mi je.
Ne bih ti savetovao da se radujes mnogo "dvoboju". :)
 
Ko je rekao da se radujem? Ne, pogresno si shvatio..ja od onda mrzim nasilje u svakom obliku...Ah da, ti se furas da si terminator... Hahahah...jes, u pravu si...nabacio sam koji kg vise, ipak je od onda proslo skoro 15 godina... i nikad nisam ni tvrdio da sam nabildovan.

Vidis kako sam sebe hranis mrznjom i besom, dodajuci nesto sto nikad nisam rekao?
 
Ne, nego prilici da gutam budalastine i ruganje od Ozimona & Co?

E ovo volim da vidim. Lika koji ismeva sve druge a kada sam bude ismejan to mu se bas ne dopada.

Ko macem sece od maca biva posecen a ko ismeva ljude sam mozes biti ismejan.. a u tvom slucaju to nije nimalo tesko. A uzgred...ovo je forum "zabava" zar ne?
 
Ja nikoga nisam ismejavao, nego sam ismejavao teorije koje su mi servirali i vredjali me da sam "slepac" sto ne verujem u njih.

Opet navodis "vodu na svoj mlin", po obicaju bezuspesno.

Ja sam ipak zeleo ozbiljno da diskutujem u datoj temi, jer kao sto rekoh, to me od onda fasciniralo.

Ozimoncic je uleteo kao furija, i poceo prvi da mene ismejava (ne moje kontove i teorije, nego licno mene) i samim tim doveo do spamovanja ove teme.

Evidentna je njegova mrznja ka meni i drugima ovde, i to ne bi smelo da se dopusta.
Videcemo sta moderatori imaju da kazu na to, kad vide ovu temu.

Ko je zapoceo, a ko ce da zavrsi.

I Ozimone, poradi malo na gramatici...ili prestani drhtati od besa, smiri prste pa onda kucaj.

I da, ovo jeste forum zabava, ili cirkus kolorado.
:):)
 
Ja sam ipak zeleo ozbiljno da diskutujem u datoj temi, jer kao sto rekoh, to me od onda fasciniralo.
Ozimoncic je uleteo kao furija, i poceo prvi da mene ismejava (ne moje kontove i teorije, nego licno mene) i samim tim doveo do spamovanja ove

Sale ja nisam "ozimoncic" vec oziman..to je vidis vredjanje i ovo cu prijaviti . A poslednji si lik koji treba uzeti rec "spam" u usta. Svaku temu si ispamovao ovde i jos optuzujes nekog za spam. Licemerje.
Uzgred prijavio sam i onaj poziv na "dvoboj".
Pogledaj malo Mletackog trgovca Vijiema Sekspira pre nego sto se pozoves na tvoje moderatore i pravilnik foruma.
 
Poslednja izmena:
Hahahahha....jebte, Ozimoncicu, ljutis se kao da ti je to krsteno ime?
...hahahahah. Sad trk, pa me prijavi. :)

Mora da ti je ego velicine slona..

I sad reci ovde ko je prvi u ovoj temi koga napao (nisi samo mene, nego si i Milicu) i ko je poceo spam.

Spameru jedan, idi u cosak i stidi se 10 min... :):)
 
Ne, nego prilici da gutam budalastine i ruganje od Ozimona & Co?

Не мислим за то него уопште, "летећа веце шоља" и остале глупости. Стварно не приличи. А што се тиче спама, ту тебе нико не може да претекне. :neutral:

П.С. "Смејала се кука кривом дрвету" ;):neutral:
 
Fenikse, ja sam ovde da se zabavljam, mozda i naucim nesto novo.
Ali kad me neko ubedjuje u nesto sasvim neprihvatljivo, pa me pocne vredjati sto ja to ne verujem, onda ovo za mene postaje cirkus kolorado.

Ovde ubijam svoje viska vreme, i ovde se lepo zabavljam, na forumu zabave.

A da nesto novo saznam, pa ima i toga.
Mozda nisi primetio, ali ima dosta tema u kojim ne komentarisem.
Sto znaci da ih pratim sa interesovanjem.

PS
leteca wc solja je kontra argument na reptiloide i shapeshiftere.
Ako se moze o tome pisati, mogu i ja o tom brodu-teretnjaku koji ce sve to da pokupi i odnese u najudaljeniju galaksiju.. :)
 
hahahahaha.... samo ne razumem zasto su letece wc solje gluposti, a reptilijanci i sve ostalo nisu ?
A i to sto ti nisi video letecu wc solju ne znaci da ne postoji, ali ti neces da prihvatis tako nesto jer "zvanicna" nauka nije dokazala xD...
Eto takve argumente serviraju i likovi za svoje teorije zavera i ostale gluposti ;).....
 
Fenikse, ja sam ovde da se zabavljam, mozda i naucim nesto novo.
Ali kad me neko ubedjuje u nesto sasvim neprihvatljivo, pa me pocne vredjati sto ja to ne verujem, onda ovo za mene postaje cirkus kolorado.

Ovde ubijam svoje viska vreme, i ovde se lepo zabavljam, na forumu zabave.

A da nesto novo saznam, pa ima i toga.
Mozda nisi primetio, ali ima dosta tema u kojim ne komentarisem.
Sto znaci da ih pratim sa interesovanjem.

PS
leteca wc solja je kontra argument na reptiloide i shapeshiftere.
Ako se moze o tome pisati, mogu i ja o tom brodu-teretnjaku koji ce sve to da pokupi i odnese u najudaljeniju galaksiju.. :)

E vidis ova poruka je spam. Nikog ovde ne zanima zasto ti posecujes ovaj forum i da li se zabavljas ili ne.
Tema nije tvoja zabava vec iskustva bliske smrti.

Sto se tice WC solja jos jedan spam. Tema nije o NLO oblicima i tovjom sprdnjom sa njima.
 
Ajde i ja da napišem neko sitno slovce na ovu temu!
Mesto dešavanja: Neki otvoreni bazen u Zagrebu.
Datum dešavanja: Leto 1984g. (samo što sam završio peti razred - 12 leta brojao)
Razlog mog boravka u Zagrebu:per:: Radna akcija batoo (treća po redu)

Događaj: Plivam ti ja onako udarnički, i u trenutku kada sam hteo da stanem na noge - potonem (Da bi ovo nekom bilo jasnije. U to doba sam samo znao da mlataram rukama i nogama - kobajagi plivam! Onog trenutka kada bi stao sa mlataranjem, dočekivao bi se na nogama. E tu leži zajko. Pitam ja nekog klinca, da li je dubina u bazenu ista, u nivou brade, on me uveri da jeste. E kako me je zaaaeboo,...).
Vraćam se na trenutak mog junačkog potonuća. Koprcam se ja tako jadan, i davim u ovoj vodetini, i u jednom trenutku pomirim se sa samim sobom, i kažem sebi: "gotovo je bate; udavi se ti...". I počnem da tonem..
I tada mi je pred očima proleteo celokupan život moj dotadašnji! I to u trećem licu. Znači ja gledam svoj život, kao na nekoj pokretnoj traci. Od trenutka rođenja, pa sve do kraja. Ceo celcati život. Vidim sebe kao bebu. Na stotine događaja ti se premotavaju ispred očiju.
Ma i zaboraviš da se trenutno daviš. Sve je to trajalo do trenutka kada sam nogama dodirnuo dno bazena. U tom trenu se upalio prekidač za preživljavanje. Počeo sam da se koprcam; odbacio nogama od dna, i nekako dospeo do površine. Uspeo da promrmljam nešto što je ličilo na "u pomoć...", i ponovo počeo da tonem. I onda me je neki baja dovatio za vratinu, i izvukao na površinu. Sećam se samo da je promrmljao nešto u fazonu: "Šta ćeš u vodu kada ne znaš da plivaš?!"
Daklem, da završim. Za 2-3 sekunde (koliko je predpostavljam trajalo moje davljenje, i koprcanje) ja sam odgledao dugometražni film, u kome sam ja bio glavni baja i najlep glumac...:super:

P.S. Naravno, i dalje stojim iza stava da su palamudenja o reptiloidima, i gušternjačama, obične baljezgarije...Ništa lično...nemo da mi se neko nađe uvijeđenim...mnogo toga sam proživeo i video u životu. Zadesile su me takve porodične tragedije, ali ja i dalje... "stojim ponosito kano klisurine, proklet bio, izdajica moje domovine...":bye:
 
Fenikse, ja sam ovde da se zabavljam, mozda i naucim nesto novo.
Ali kad me neko ubedjuje u nesto sasvim neprihvatljivo, pa me pocne vredjati sto ja to ne verujem, onda ovo za mene postaje cirkus kolorado.

Ovde ubijam svoje viska vreme, i ovde se lepo zabavljam, na forumu zabave.

A da nesto novo saznam, pa ima i toga.
Mozda nisi primetio, ali ima dosta tema u kojim ne komentarisem.
Sto znaci da ih pratim sa interesovanjem.

PS
leteca wc solja je kontra argument na reptiloide i shapeshiftere.
Ako se moze o tome pisati, mogu i ja o tom brodu-teretnjaku koji ce sve to da pokupi i odnese u najudaljeniju galaksiju.. :)

Не верујем да је неко почео да те вређа што не верујеш у рептилијанце и остало, него си ти почео да нападаш твојим аргументима и онда су они прешли у самоодбрану. Можеш да их поклапаш логичним аргументима (као што је тебе Озиман са "променом енергије из једног стња у друго" што је апсолутно тачно, а то и сам знаш) али ни случајно са веце шољом и тако то. Ако су ти теме глупе, једноставно их заобиђи, не мораш да спамујеш...:kpozdrav::bye:
 

Back
Top