Ligamenti skocnog zgloba

123456789

Ističe se
Poruka
2.175
Igrao sam fudbal odprilike pre oko 9-10 meseci, i umesto lopte sutno coveka u nogu... nisam osecao nista upocetku, i posle 5 minuta haos nisam mogao da stanem vise. Odem kod ortopeda, snimio sam nije puklo nista... kaze mi samo nategnuti ligamenti, da mazem masti neke i da stavljam led 5 dana i da mirujem. Tako sam i uradio odprilike, ali sad i posle 10 meseci, mene posle sportskih aktivnosti kad se noga ohladi, ligamenti desne noge zatezu konstanto, fudbal vise nemogu ni da igram posto posle toga noga mi odpada ceo dan, zbog sutiranja lopte. Moze li neko sa ovakvim iskustvima da me uputi sta da radim, da idem opet kod ortopeda,fizioterapeuta ili da trazim nekog privatnog fizioterapeuta ili neke preparate da koristime za te povrede?
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 20-ak dana imao saobraćajku...Slupao sam se motorom, udario u auto,i posle mi je isti automobil prešao preko skočnog zgloba...Doktor mi je rekao da prvo nosim gips,a onda vežbe.
U početku nisam mogao prste da pomeram,a posle je išlo bolje...
Sad,zavisi kod tebe koliko godina imaš, jer je opštepoznato da se kod starijih ljudi sporije oporavljaju ligamenti,tetive,kosti...
Ako i posle skoro godinu dana imaš probleme, idi pravo kod privatnika, uzeće ti pare,ali će ti srediti nogu.
To je moj savet.Pozdrav
 
Igrao sam fudbal odprilike pre oko 9-10 meseci, i umesto lopte sutno coveka u nogu... nisam osecao nista upocetku, i posle 5 minuta haos nisam mogao da stanem vise. Odem kod ortopeda, snimio sam nije puklo nista... kaze mi samo nategnuti ligamenti, da mazem masti neke i da stavljam led 5 dana i da mirujem. Tako sam i uradio odprilike, ali sad i posle 10 meseci, mene posle sportskih aktivnosti kad se noga ohladi, ligamenti desne noge zatezu konstanto, fudbal vise nemogu ni da igram posto posle toga noga mi odpada ceo dan, zbog sutiranja lopte. Moze li neko sa ovakvim iskustvima da me uputi sta da radim, da idem opet kod ortopeda,fizioterapeuta ili da trazim nekog privatnog fizioterapeuta ili neke preparate da koristime za te povrede?

Telo pamti sve, i povrede se dugo vremena nakon dogadjaja osecaju, na promenu vremena, na jacu fizicku aktivnost.
Ako te boli kad igras fudbal, jednostvano nemoj da ga igras.
Pa i sportisti se posle jacih povreda povlace nekada trajno iz sporta.

Elem, ako imas i dalje bolove, javi se fizijatru.
 
Ako i posle skoro godinu dana imaš probleme, idi pravo kod privatnika, uzeće ti pare,ali će ti srediti nogu.
To je moj savet.Pozdrav
Tako cu verovatno i da uradim.


dr:
Telo pamti sve, i povrede se dugo vremena nakon dogadjaja osecaju, na promenu vremena, na jacu fizicku aktivnost.
Ako te boli kad igras fudbal, jednostvano nemoj da ga igras.
Pa i sportisti se posle jacih povreda povlace nekada trajno iz sporta.

Elem, ako imas i dalje bolove, javi se fizijatru.
Da i na promenu vremena imam probleme nekad... kao da imam 50 godina :S... Ne bavim se fudbalom vise toliko aktivno. Nego se plasim da usled fizickih aktivnosti ne dodje do neke povrede, pa da ozbiljno nastradaju ligamenti, posto ovo sigurno nisam dobro zalecio.
 
e brate ...taj doktor je strasno pogresio sto ti nije stavio gips..ja sam sa 15 godina prvi put na kosarci istegao ligamente..naravno snimio sam zglob i nije bilo napuknuca..doktor mi je stavio gips i nosio sam ga 3 sedmice...a posle skidanja sve sto je trebalo je da stavljam jedno 5 dana nogu u slanu vodu ..i od tad mi je zglob ko nov kao da nikad nisam istezao..
ako te bas puno boli brobaj da ga zamotas u neki steznjak natopljen nekom jakom rakiom :))))) cuo sam da je i to bas dobro ..
 
еееееееее и ја имам проблема са менискусом и лигаментима ја имам цисту на њима(лигамент и минискус) морам под нож


ОПЕРАЦИЈА-40.000 ДИНАРА иначе у еврима 400 евра,што је пуно
 
evo imam ja jedno pitanje....nakon nekoliko mjeseci sam satrao skocni zglob i sve je to dobro zacijelilo isao vise od mjesec dana na terapije i evo jucer sam otisao na basket i nisam osjecao nikakvu bol ali onda sam krenuo na dvokorak i prilikom skoka sam pao samo na lijevu nogu na vrhove prstiju, nakon cega mi se savilo koljeno i svo opterecenje otislo na prste gdje su se savili i prsti i nakon cega sam osjetio strasnu bol u stopalu,jutros jos uvijek boli,kod doktora ne planiram ici jer ce mi puknuti langetu ili gips opet...ako neko zna nesto o ovome,oporavak molio bih da kaze jer mi je odmora vec na vrh glave
 
evo imam ja jedno pitanje....nakon nekoliko mjeseci sam satrao skocni zglob i sve je to dobro zacijelilo isao vise od mjesec dana na terapije i evo jucer sam otisao na basket i nisam osjecao nikakvu bol ali onda sam krenuo na dvokorak i prilikom skoka sam pao samo na lijevu nogu na vrhove prstiju, nakon cega mi se savilo koljeno i svo opterecenje otislo na prste gdje su se savili i prsti i nakon cega sam osjetio strasnu bol u stopalu,jutros jos uvijek boli,kod doktora ne planiram ici jer ce mi puknuti langetu ili gips opet...ako neko zna nesto o ovome,oporavak molio bih da kaze jer mi je odmora vec na vrh glave

i da bol se osjeca na preednjem dijelu stopala ispod prstiju malo, sa lijeve strane stopala osjecam isto bol takoder i sa desne, bol se osjeti i kad pokusam okrenuti zglob ili nesto slicno.

Hteo ne hteo ipak moras kod doktora,mora da ti se odradi snimak i vidi ima li preloma ili ne...
Zao mi je ali drugi savet mislim da bi bio pogresan jer ipak niko ovde kao ni ti sam ne mozemo znati da li je doslo do preloma ili ne...

I sam znas da u dorsumu stopala i prstiju imas dosta koscica koje mogu da se polome a da ti to ne mozes znati... Zato moj ti je savet bilo tebi odmora preko glave ili ne poseti lekara. :)
 
Prodje godinu dana od kad sam otvorio ovu temu i skoro dve godine od povrede i solidno mi se zacelio i odprilike nista nisam osecao i pre tri dana opet na basketu izvrnem istu nogu ista povreda katastrofa, dbl nisam stego patiku :(... e pa ovom nema kraja znaci... :S Definitivno jednom kad ti se desi, desice ti se jos 100 puta... Sad nisam ni otisao kod doktora, kad mi se smire ligamenti oticicu kod fizijatra nekog, valjda ce to pomoci.
 
Za mene ortopedija ipak tek u julu...
123456789,ne moras ici kod doktora odmah,ali na jednu stvar bitno obrati paznju,prvih par dana je najbitnije STROGO mirovanje,jer ti od tih par dana zavise u stvari dalje funkcije noge...:)

Pozdrav svima
FashionGirl93 i ja imam sličan problem pa me zanima da li si išla ortopedu ili nešto drugo da li si riješila. Što se mene tiče imam nestabilne zglobove samim tim i česte povrede, tek sad sam malo izbiljnije krenuo rješavat jer se stanje pogoršava pa ako nisi ništa poduzela i tebi BI PREPORUČIO jer s godinama neće sigurno na bolje ići. Rješavao sam to i ranije al su dosad svi doktori govorili tako je kako je, čuvaj se, bandaža zglobova i sl. i evo baš sad ležim i već je više ovo dosadilo pa tražim neko drugo rješenje. Za početak sam se informiso kako na VMA doći i preporuke za nekog ortopeda. Većina na forumima preporučuje dr. Medenicu međutim kad sam zvao kažu da više ne radi tamo.
Toliko od mene ako šta riješim dalje javim vam
 

Back
Top