Najnov. CG anketa: Crnogorci najviše vjeruju Srpskoj crkvi, EU i Predsjedniku

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.082
Evo rezultata etničke strukture stanovništva Crne Gore, analiza za jun 2009. godine:

* 44,5% Crnogorci

* 33,6% Srbi

* 12,7% Bošnjaci-Muslimani

* 5% Albanci

* 4,1% ostali

Primjećuje se značajna novina, a to je da se po prvi put Bošnjaci i Muslimani grupišu pod jednu kategoriju i podaci nisu odvojeno objavljeni za njih. Vjerovatno na sveopšte insistiranje Bošnjačke stranke koja je postala sastavni dio koalicije za evropsku Crnu Goru.

Kada su u pitanju institucije, Crnogorci su se izjasnili da vjeruju najviše Srpskoj pravoslavnoj crkvi, potom Predsjedniku Crne Gore i na kraju Evropskoj uniji, a osrednje vjeruju Vladi Crne Gore i premijeru, policiji i Ministarstvu unutrašnjih poslova, Vojsci Crne Gore i Skupštini Crne Gore. Crnogorci ne vjeruju Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, potom sudstvu, pa još čvršće su se izjasnili protiv NATO pakta, a vrlo čvrsto nepovjerenje Crnogorci imaju prema političkim strankama i Haškom tribunalu.

Popularnost političkih stranaka (68,7% crnogorskih birača je opredjeljeno):

* Demokratska partija socijalista Crne Gore: 53,1%

* Socijalistička narodna partija Crne Gore: 15,5%

* Nova srpska demokratija: 7,9%

* Pokret za promjene: 5,1%

* Socijaldemokratska partija Crne Gore: 4%

* Liberalna partija Crne Gore: 3,3%

* Srpska nacionalna lista: 2,9%

* Bošnjačka stranka: 2,7%

* Narodna stranka: 1,7%

* Demokratska srpska stranka: 1,2%

* Hrvatska građanska inicijativa: 0,9%

* Demokratska unija Albanaca: 0,8%

* Albanska alternativa: 0,7%

* Demokratski centar Crne Gore: 0,2%

Ovo pogotovo ukazujem zbog DC CG, neki su (uključujući i zike) prognozirali da će DC uzeti mnooogo glasova od Pokreta za promjene...a evo, ispostavilo se gotovo u potpunosti kao što sam ja prognozirao (sve...). :rtfm:

43,3% Crnogoraca se protivi ulasku u NATO pakt, dok oko 30% takav čin podržava.
 
Poslednja izmena:
43,3% Crnogoraca ili gradjana crne gore?

U Crnoj Gori veliki broj muslimana-Hrvata-Roma-Albanaca se pisu kao Crnogorci..
Svetska Islamska Zajednica je formirala komisiju da ispita zbog cega veliki broj muslimana Crne Gore se pise kao Crnogorci..
Ako ustanove da je to zbog pritiska-trazice sankcije protiv crnogorske Vlasti..
 
Evo rezultata etničke strukture stanovništva Crne Gore, analiza za jun 2009. godine:

* 44,5% Crnogorci

* 33,6% Srbi

* 12,7% Bošnjaci-Muslimani

* 5% Albanci

* 4,1% ostali

Primjećuje se značajna novina, a to je da se po prvi put Bošnjaci i Muslimani grupišu pod jednu kategoriju i podaci nisu odvojeno objavljeni za njih. Vjerovatno na sveopšte insistiranje Bošnjačke stranke koja je postala sastavni dio koalicije za evropsku Crnu Goru.

Kada su u pitanju institucije, Crnogorci su se izjasnili da vjeruju najviše Srpskoj pravoslavnoj crkvi, potom Predsjedniku Crne Gore i na kraju Evropskoj uniji, a osrednje vjeruju Vladi Crne Gore i premijeru, policiji i Ministarstvu unutrašnjih poslova, Vojsci Crne Gore i Skupštini Crne Gore. Crnogorci ne vjeruju Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, potom sudstvu, pa još čvršće su se izjasnili protiv NATO pakta, a vrlo čvrsto nepovjerenje Crnogorci imaju prema političkim strankama i Haškom tribunalu.

Popularnost političkih stranaka (68,7% crnogorskih birača je opredjeljeno):

* Demokratska partija socijalista Crne Gore: 53,1%

* Socijalistička narodna partija Crne Gore: 15,5%

* Nova srpska demokratija: 7,9%

* Pokret za promjene: 5,1%

* Socijaldemokratska partija Crne Gore: 4%

* Liberalna partija Crne Gore: 3,3%

* Stranka srpskih radikala: 2,9%

* Bošnjačka stranka: 2,7%

* Narodna stranka: 1,7%

* Demokratska srpska stranka: 1,2%

* Hrvatska građanska inicijativa: 0,9%

* Demokratska unija Albanaca: 0,8%

* Albanska alternativa: 0,7%

* Demokratski centar Crne Gore: 0,2%

Ovo pogotovo ukazujem zbog DC CG, neki su (uključujući i zike) prognozirali da će DC uzeti mnooogo glasova od Pokreta za promjene...a evo, ispostavilo se gotovo u potpunosti kao što sam ja prognozirao (sve...). :rtfm:

43,3% Crnogoraca se protivi ulasku u NATO pakt, dok oko 30% takav čin podržava.

Pa po ovoj anketi Koalicija Evropska Crna Gora ima 60.7% pristalica. :mrgreen: Kako recimo to komentarišeš?
Što se tiče DC, nešto mi je tu sumnjivo. Još mi je sumnjivije da SSR ima, kol'ko reče, 2.9% pristalica.
Što se tiče NATO pakta, treba se okrenuti apstinentima, kojih prema ovoj anketi ima 27.7%, kako bi podrška NATO paktu bila još veća. Ostalo je očekivano
 
Pa po ovoj anketi Koalicija Evropska Crna Gora ima 60.7% pristalica. :mrgreen: Kako recimo to komentarišeš?
Što se tiče DC, nešto mi je tu sumnjivo. Još mi je sumnjivije da SSR ima, kol'ko reče, 2.9% pristalica.
Što se tiče NATO pakta, treba se okrenuti apstinentima, kojih prema ovoj anketi ima 27.7%, kako bi podrška NATO paktu bila još veća. Ostalo je očekivano

Kako da komentarišem? Pa nisam rekao da neće tako biti. Naprotiv. :eek:

Meni uopšte nije sumnjivo. Što se tiče SSR, pod SSR su uračunali i Stranku srpskih narodnjaka i ostale face tuda. Evo, sada stavih "Srpska nacionalna lista", pa je jasnije.

Očekivano i za crkvu? :think:
 
Kako da komentarišem? Pa nisam rekao da neće tako biti. Naprotiv. :eek:

Meni uopšte nije sumnjivo. Što se tiče SSR, pod SSR su uračunali i Stranku srpskih narodnjaka i ostale face tuda. Evo, sada stavih "Srpska nacionalna lista", pa je jasnije.

Očekivano i za crkvu? :think:

Naravno, očekivano i za crkvu, ko god nije tako očekivao, pojma nema
 
Pa po ovoj anketi Koalicija Evropska Crna Gora ima 60.7% pristalica. :mrgreen: Kako recimo to komentarišeš?
Što se tiče DC, nešto mi je tu sumnjivo. Još mi je sumnjivije da SSR ima, kol'ko reče, 2.9% pristalica.
Što se tiče NATO pakta, treba se okrenuti apstinentima, kojih prema ovoj anketi ima 27.7%, kako bi podrška NATO paktu bila još veća. Ostalo je očekivano

Treba raditi na tome da podrska NATO-u bude sve manja i manja,sto je i u interesu CG:ok:


:evil:
 
Ti si me ubjeđivao jednom da je daleko od toga da građani CG vjeruju u SPC, da je ona omražena u CG i da si ti dio većine koja je uz CPC. :eek:

Ne, nijesam te to ubjeđivao. Svi smo svjesni da CPC ne broji toliko veliki broj vjernika. I ne bih te nikad ubjeđivao u suprotno jer malo bolje od tebe to znam. Većina građana Crne Gore vjeruje u SPC, mada ja ne znam zbog čega...
 
Ne, nijesam te to ubjeđivao. Svi smo svjesni da CPC ne broji toliko veliki broj vjernika. I ne bih te nikad ubjeđivao u suprotno jer malo bolje od tebe to znam. Većina građana Crne Gore vjeruje u SPC, mada ja ne znam zbog čega...

Možda zato što je Filip Vujanović vjernik SPC i zastupa stavove da CPC treba ukinuti i to pravda izgovorom reforme SPC u Crnoj Gori.

Međutim, neke stvari su tradicionalne i tako ostaju. Ne postoji ama baš nikakav realan mehanizam po kojoj će CPC ikada ostvariti svoje snove. Kada govorimo o realnosti, shvatljivo je da je Kosovo nezavisno od Srbije, a CPC ništa drugo do šačica sumanutih i nerealnih sanjara i da je SPC realnost. Malo me čudi da ti, ipak kao DPSovac, drukčiji stav od većine zastupaš.
 
Možda zato što je Filip Vujanović vjernik SPC i zastupa stavove da CPC treba ukinuti i to pravda izgovorom reforme SPC u Crnoj Gori.

Međutim, neke stvari su tradicionalne i tako ostaju. Ne postoji ama baš nikakav realan mehanizam po kojoj će CPC ikada ostvariti svoje snove. Kada govorimo o realnosti, shvatljivo je da je Kosovo nezavisno od Srbije, a CPC ništa drugo do šačica sumanutih i nerealnih sanjara i da je SPC realnost. Malo me čudi da ti, ipak kao DPSovac, drukčiji stav od većine zastupaš.

Moguće, ne znam.

Što se tiče CPC, ovako:
Ja lično ne volim baš mnogo mitropolita Mihaila, jer je i on imao sumnjivu prošlost. Međutim, kad ga uporedim sa Amfilohijem, odmah kažem, dobar je ovaj naš.
I ne vidim zašto neko ko se izjašnjava Crnogorcem nema pravo da ide u crnogorsku crkvu, zašto bi taj neko trebao da čeka odobrenje iz Carigrada
 
Moguće, ne znam.

Što se tiče CPC, ovako:
Ja lično ne volim baš mnogo mitropolita Mihaila, jer je i on imao sumnjivu prošlost. Međutim, kad ga uporedim sa Amfilohijem, odmah kažem, dobar je ovaj naš.
I ne vidim zašto neko ko se izjašnjava Crnogorcem nema pravo da ide u crnogorsku crkvu, zašto bi taj neko trebao da čeka odobrenje iz Carigrada

I ovim si dovoljno rekao...koliko ti ne kapiraš neke stvari u vezi crkve...no dobro, zato i jesi vijernik jedne sekte...mogao si glat i Jehovin svijedok da budeš :mrgreen:
 
I ovim si dovoljno rekao...koliko ti ne kapiraš neke stvari u vezi crkve...no dobro, zato i jesi vijernik jedne sekte...mogao si glat i Jehovin svijedok da budeš :mrgreen:

Ma nije mi jasno zašto je tako? Ja upravo zato pitam da mi se objasni zašto mora neko iz Carigrada, ko nema nikakve veze sa Crnom Gorom, da da dozvolu?
Vidi, ja sam ti više onaj koji vjeruje u Boga, a manje u religiju, još manje u crkvu. Vjerujem da postoji Bog, a poštujem svaku religiju i ono što ona propovijeda. Sad, naše stanovništvo je uglavnom pravoslavno, moji su svi pravoslavni, pa sam i ja. A što se tiče crkve, jasno sam rekao, ja bih volio da je to samo pravoslavna crkva, ali kad je ovakvo stanje, morao sam da "odaberem".

p.s. Jesi li ovo prozborio crnogorski :mrgreen:
 

Back
Top