Grb i zastava Vojvodine?

I? Šta bi s tim? Ima li ih u konačnoj verziji statuta ili ne?

Не разумем зашто не би било. Сваки град или општина има свој грб и неку заставу, па зашто не би и аутономна покрајина... зар нису и до сада имали своју заставу коју треба да истичу поред државне ??? Мислим да је тако по закону било и до сада ?
 
Не разумем зашто не би било. Сваки град или општина има свој грб и неку заставу, па зашто не би и аутономна покрајина... зар нису и до сада имали своју заставу коју треба да истичу поред државне ??? Мислим да је тако по закону било и до сада ?

Vidi se da ne razumes..ako AP Vojvodine menja grb i zastavu,to povlaci i neke kosekvence.. sad razumes?:roll:
 
Vidi se da ne razumes..ako AP Vojvodine menja grb i zastavu,to povlaci i neke kosekvence.. sad razumes?:roll:

Па ако напишеш "ако мења" - значи да и до сада има и грб и заставу... е сада не знам каква решења имају по том њиховом новом Статуту - сигурно да могу све да одлучују у оквиру Устава Србије...
 
Па ако напишеш "ако мења" - значи да и до сада има и грб и заставу... е сада не знам каква решења имају по том њиховом новом Статуту - сигурно да могу све да одлучују у оквиру Устава Србије...

Sacekajmo Statut...
 
Sacekajmo Statut...

И то што кажеш... ма да уочавам да су усраше, наше слугерање и дежурне стране обавештајне службе већ истрошиле СВЕ ВРБЕ ЗА СРБЕ ...

и сада им преостаје једино ДА ОКРЕНУ СРБЕ НА СРБЕ...:evil:
 
Колико ја знам ово питање Статут и не мора да реши пошто је уредбом покрајинске скупштине (у оретходном сазиву), изгласана застава покрајине и покрајински грб, а све је доцније потврђено републичким актима. Химна није прошла (предлагана је химна ЕУ - "Ода Радости").

Наравно, све ово је велика глупост и покушај неокомунстичке, новосадске квази елите да уведе причу о стварању нове нације. Симболи у народу нису прихваћени, више од пола општина и градова је одбило да их истакне уз државне, (међу њима и неке са ДС-овом влашћу попут Куле), а та тзв. застава се у Новом Саду вијори само испред Бановине и градске скупштине (уз државну, наравно).

Нигде другде не смеју да је поставе јер знају да би врло брзо и темељно биле уништене, баш као што су биле уништене на гласачким местима за покрајинске изборе, широм Вајђашага.
 
Nepotrebna stvar bas kao i sam statut.
Vojvodjani su sami odbacili autonomiju cuvenom "jogurt revolucijom" (Oj Srbijo iz tri dela ponovo ces biti cela) kada su na vlast doveli svojelikove poput Perosevica, Radomana Bozovica, Kertesa, M. Gojkovic...
 
И то што кажеш... ма да уочавам да су усраше, наше слугерање и дежурне стране обавештајне службе већ истрошиле СВЕ ВРБЕ ЗА СРБЕ ...

и сада им преостаје једино ДА ОКРЕНУ СРБЕ НА СРБЕ...:evil:

Sve opcije su u igri, od ove " Srbe na Srbe " do potplacivanja pa ulaska obavestajnih sluzbi koji krstare Vojvodinom, pa preko skrnavljenja grobova po vojvodjanskim grobljima gde, gle cuda, opet Srbi moraju da se okrive za nepostivanje ljudskih i manjinskih prava u multietnickoj Vojvodini, a sve u cilju otcepljenja Vojvodine koja ce biti u sastavu novoformirane Austro - Ugarske ...:huh:
 

Uz blagoslov magle i nebeske pravde
vreme je, vele, da idem odavde
e, ne volem s takvima ni da se svađam
nisam ja došao, di da se vraćam
tu je sjahao moj askurđel
TO JE NAŠA LEDINA
NAŠA VOJVODINA, JEDNA I JEDINA!!!

A Đole Balašević piše himnu opet, jel?
Stvarno mi je muka od vas paranoičnih šizofrenika što u svemu vidite samo separatizam. Ja jesam Vojvođanin i najviše na svetu volim Vojvodinu, al' to ne znači da hoću da se odvajam od Srbije. Želimo samo da živimo kao svoji na svome, da ne zavisimo od usranog Beograda, i vukoje*ina poput Crne Trave i Pirota. Kako kaže Đole Balašević, "Neću ja Vojvodinu da odvajam od Srbije, ja hoću da je spojim sa svetom od kog je odvojena već godinama!"
 
Poslednja izmena:
Sve opcije su u igri, od ove " Srbe na Srbe " do potplacivanja pa ulaska obavestajnih sluzbi koji krstare Vojvodinom, pa preko skrnavljenja grobova po vojvodjanskim grobljima gde, gle cuda, opet Srbi moraju da se okrive za nepostivanje ljudskih i manjinskih prava u multietnickoj Vojvodini, a sve u cilju otcepljenja Vojvodine koja ce biti u sastavu novoformirane Austro - Ugarske ...:huh:

Ево једног интересантног текста У ВЕЗИ НЕДАВНОГ ВАНДАЛИЗМА У СТАПАРУ А НАРОЧИТО У ВЕЗИ ЛАЖИ НАШИХ МЕДИЈА:

ПОРУШЕНО 713 СРПСКИХ СПОМЕНИКА, А КРИВЦА НЕМА!!!
gore_desno1.jpg
Марија Будишин
Објављено 16.06.2009. у 08:09:21 сати



01-01-velika%20gr.jpg
У Стапару, српком месту од 3700 становника надомак Сомбора, у ноћи између 31.маја и 1.јуна порушено је 713 споменика!!!Православно гробље у Стапару старо је 257 година и на њему су се поред мештана - Стапараца , пре сахрањивали и људи из околних места, јер нису имали своја гробља!! На гробљу има око 3000 споменика. Од 713 порушених споменика има око 300 надгробних плоча људи којима су сви потомци изумирли и нема ко да их обнови... Лупање са гробља се по речима Стапараца чуло од 22 часа до 3.30 ујутру (тачно од првога мрака до пред зору)!!!! Споменици су рушени целу ноћ и ујутру је гробље имало стравичан изглед!


Велики број становника Стапара ради у Сомбору, а на путу за Сомбор се и налази гробље. Ујутру су имали шта да виде!! Тужнија лица становника Стапара нису никада забележена!! Гробље није никада било рушено чак ни за време Првог и Другог светског рата!! У јутарњим часовима је дошла полиција која је читаво пре подне прикупљала доказе а скрхане и огорчене стапарске породице су стајале на улазу у гробље како би видели да ли су и њихови породични споменици порушени!! Примера ради, од угледнога писца Мирослава Јосића Вишњића, који је родом из Стапара, од 21 породичнога споменика срушено је 14!!!!


hro-groblja.jpg
Од државних функционера, нико се није огласио, сем председника града Сомбора, Душана Јовића који је дошао на гробље да лично увиди тај хаос скрнављена и облак туге који се надвио над Стапаром!! Поред њега огласио се председник скупштине Војводине Шандор Егереши и покрајински омбудсман Петар Теофиловић!! А када су недавно суботари својом непажњом запалили своју адвентистичку цркву у истом месту огласили су се сви највиши државни функционери и многи медији су дигли хајку како је то на верској основи јер се из последњега пописа становништва у Стапару њих 95 % изјаснило као Православци!! Данима је вођена антисрпска кампања, док на крају није испливало на видело да је један од чланова адвентистичке цркве сам то урадио (грешком)!!!
Почевши од Б92 и многих других медијских кућа испало је како је порушено 10 по некима 150, а једва се стигло до бројке од 200 споменика.. Једино је у Дневнику 2 на РТС-у био је објављен тачан број порушених споменика ....; а за новинара угледног часописа Илустроване Политике М.Стаматовића, који је написао чланак пун ироније (или је то требало да испадне духовити сарказам??) како су Стапарци уврнути сами по себи јер су отерали 4 попа, па их сада несрећа задесила! Било би боље да је проверио јер би онда сазнао да свештенике у селу нити ,,терају'' (премештају) нити постављају на дужност Стапарци него владика Бачки господин Иринеј Буловић, као и да су Стараци презадовољни неким својим бившим парохијским оцима и да им је и дан данас жао што су отишли али да је било и пар који се баш нису показали у најбољем светлу!!!


01-02-velika.jpg
У наставку овога немилога догаћаја, испливава је вест да је 713 СПОМЕНИКА СРУШИО ЈЕДАН ЧОВЕК, Зоран Бојанић (41) и то за 6 САТИ!!! Иначе осумљичени је мештанин који је душевни болесник од детињства, који је под лековима, по речима његових суседа ,,добра душа, али на несрећу болестан''!! Који ради сезонске послове и живи са старом мајком и братом у трошној и већ оронулој кући!! Њега су развлачили по медијима и одвели у болницу на посматрање а по речима опет мештана он јадан није у стању да погигне ни 2 џачића!! Али његова снага се у медијима тумачи да човек који је душевни болесник у тренуцима ткз. ,,лудила'' има огромну снагу па је могао то да уради!! Ко зна, можда је јео спанаћ па као морнар Попај урадио све то не за 6 сати, него за 15 минута!!!!?????? Па када је пукло да је требао да руши споменик за 40 сек. и како је то деловало просто немогуће, из полиције стиже вест да је почео да ради у сред бела дана још у 18 часова.. С обзиром да су неки мештани били тога послеподнева (у то време и касније) на гробљу, питање је да ли су они слепи и глуви када то нису видели и чули или се неко поиграва са Стапарцима и покушава да им прода причу коју ни мала деца не би прогутала????



01-03-velika.jpg
Стапарци су у суботу изашли у организованој акцији на гробље да подигну споменике који су срушени!! Било је око 200 људи и комунално предузеће ,,Чистоћа'' из Сомбора. Подигнуто је око 80 споменика, а акција ће се наставити и наредних дана!! Процењује се да је материјална штета око 100000 евра и да је око 300 споменика трајно уништено!!! По речима стапарскога каменоресца господина Дејана Милића споменици су рушени ногама и рукама и сигурно није порушио један човек!! Са његовом изјавом се слажу и сви мештани и подписаће петицију сагласности да Зоран Бојанић није крив!! Стапарци кажу да не верују у причу како су становници суседнога села Дорослова (претежно мађарскога) то урадили, јер су са њима у добрим суседским односима и да ово није како неки спекулишу окршај између Мађара и Срба из ова два места!!!!


Касније се из полиције се издало саопштење да је пронађено 6 отисака али да немају са чим да упореде те отиске и како чекају анализу натписа са споменика који су осванули тога јутра!!! И такође ниједан отисак не припада Зорану Бојанићу!! По моме скромном мишљењу крајње је време да се људи који су болесни оставе на миру како би се уз Божију помоћ излечили а да се надлежни освесте и почну да раде на проналажењу криваца за овај гнусни злочин и да се наши драги државни функционери огласе, уместо што се јаве када се поруши и само један споменик несрпске националсности (и својим изјавама стварају међунационалну и међуверску мржњу међу становништвом), а КАДА СЕ ПОРУШИ 713 СРПСКИХ СПОМЕНИКА ЋУТЕ КАО ДА СУ НЕМИ!!!!!!! Питање се само намеће да ли је оволика хајка на недужнога човека добра за његово здравље и какав ефекат ће бити за његову и овако нарушену менталну свест!!! Ово је већ други случај да се диже прашина на болесне људе, с обзиром да је недавно под медијском лупом био манастир Црна река и да сви знамо да неки штићеници тога манастира који су били побегли из манастира тих дана су имали и кобне последице по живот

**********************************

Из овог чланка мештанке Стапара И СЛЕПЦУ ЈЕ ЈАСНО ДА ЈЕ НЕКО "ТРЕЋИ" И ТО ВРЛО ОРГАНИЗОВАНО ПОЧИНИО ОВАЈ ВАНДАЛИЗАМ... а ко би други то био него стране обавештајне службе које већ по ко зна који пут ПОНАВЉАЈУ ИСТИ СЦЕНАРИО...


 
Не разумем зашто не би било. Сваки град или општина има свој грб и неку заставу, па зашто не би и аутономна покрајина... зар нису и до сада имали своју заставу коју треба да истичу поред државне ??? Мислим да је тако по закону било и до сада ?

Mozda bi i mogli da imaju ali ne pored drzavne vec Ispod
 
Meni je već muka oko svega ovoga sa Vojvodinom, Statutom, ghrbom , himnom i ostalim palčevima:roll:

Da sam neki faktor, raspisala bih referendum i pitala narod :
" 'Oćete vi i dalje ovako da živimo u jednoj zemlji ili bi da se lepo otcepite, budete šatro samostalni par minuta dok vas ne ćape qrte i ostali mađari "?:rumenko:

Ako hoćeDu da nastavimo zajedno - lepo:)

Ako nećeDu - ko im je kriv i tu se dalja polemika završava.:zper:

Ovo sve pod uslovom da mene neko pita:D
 
Mozda bi i mogli da imaju ali ne pored drzavne vec Ispod

Па добро, ти си очигледно против - али колико се сећам постоји у оквиру Закона нешто што се зове ПРОТОКОЛ О ИСТИЦАЊУ СИМБОЛА - е ту лепо пише да:
гледајући на неку зграду споља СА ЛЕВА НА ДЕСНО ПРВО ИДЕ ДРЖАВНА ЗАСТАВА А ОНДА МОЖЕ И ПОКРАЈИНСКА ИЛИ ГРАДСКА... већ како одлуче грађани...
 
Meni je već muka oko svega ovoga sa Vojvodinom, Statutom, ghrbom , himnom i ostalim palčevima:roll:

Da sam neki faktor, raspisala bih referendum i pitala narod :
" 'Oćete vi i dalje ovako da živimo u jednoj zemlji ili bi da se lepo otcepite, budete šatro samostalni par minuta dok vas ne ćape qrte i ostali mađari "?:rumenko:

Ako hoćeDu da nastavimo zajedno - lepo:)

Ako nećeDu - ko im je kriv i tu se dalja polemika završava.:zper:

Ovo sve pod uslovom da mene neko pita:D


yikes-1.gif
yikes-1.gif
yikes-1.gif

Ти би дала ???
yikes-1.gif
 
yikes-1.gif
yikes-1.gif
yikes-1.gif

Ти би дала ???
yikes-1.gif


Pa ne mož' ništa na silu:rumenko:

Ni frajera ne mož' na silu da nateraš da bude s tobom ako to neće , a ne celu Pokrajinu i toliki narod:sad2::D

Evo jednog primera , pa nek' svako shvati kako 'oće :
Budući da i sama imam familiju u Vojvodini u par tamošnjih gradova, često slušam kada za nekoga kažu : " Otišla je u Srbiju...udala se u Srbiju .." i tako, a primera ako je neko otišao u Čačak, Kraljevo, Valjevo, te izvlačim neke zaključke...mada i ne mora da bude to što ja mislim ali eto, povezujem sada neke stvari:rumenko::D

Ili opet ono o beogradizaciji svega i svačega i pljačkanju od strane Beograda i sl. što je ihaj od kada:roll:

p.s. Ako mene lično pitaš,...da, ja bih dala:cool::zper::mrgreen:
 
Pa ne mož' ništa na silu:rumenko:

Ni frajera ne mož' na silu da nateraš da bude s tobom ako to neće , a ne celu Pokrajinu i toliki narod:sad2::D




Evo jednog primera , pa nek' svako shvati kako 'oće :
Budući da i sama imam familiju u Vojvodini u par tamošnjih gradova, često slušam kada za nekoga kažu : " Otišla je u Srbiju...udala se u Srbiju .." i tako, a primera ako je neko otišao u Čačak, Kraljevo, Valjevo, te izvlačim neke zaključke...mada i ne mora da bude to što ja mislim ali eto, povezujem sada neke stvari:rumenko::D

Ili opet ono o beogradizaciji svega i svačega i pljačkanju od strane Beograda i sl. što je ihaj od kada:roll:

p.s. Ako mene lično pitaš,...da, ja bih dala:cool::zper::mrgreen:


Ја Боба ми не бих дала :)
Коме није добро у Војводини нека сели где му боља :)
А то што дозвољавају продају Румунима поседе је са
разлогом.....
 
Stvarno ne znam što nekima smeta regionalizacija:roll:Nemačka je u vreme svoje najveće snage bila regionalizovana,sa visokom autonomijom i posebnošću tih oblasti,a takva je i danas...Grbov,zastave...Nemac iz Saxonije i Nemac iz Bavarske se nič ne razumeju kad pričaju,ali niko neće da vuče na svoju stranu...Obojica znaju da su NEMCI i da to ne može niko da promeni....Dakle,nek svako razvija svopju posebnost i radi ZA SEBE pa će svima biti bolje,i ljudima koji tamo OSTANU da žive i DRŽAVI,koja se može baviti važnijim poslovima od regionalnih problema koji stalno izlaze u javnost...
 
Pa ne mož' ništa na silu:rumenko:

Ni frajera ne mož' na silu da nateraš da bude s tobom ako to neće , a ne celu Pokrajinu i toliki narod:sad2::D

Evo jednog primera , pa nek' svako shvati kako 'oće :
Budući da i sama imam familiju u Vojvodini u par tamošnjih gradova, često slušam kada za nekoga kažu : " Otišla je u Srbiju...udala se u Srbiju .." i tako, a primera ako je neko otišao u Čačak, Kraljevo, Valjevo, te izvlačim neke zaključke...mada i ne mora da bude to što ja mislim ali eto, povezujem sada neke stvari:rumenko::D

Ili opet ono o beogradizaciji svega i svačega i pljačkanju od strane Beograda i sl. što je ihaj od kada:roll:

p.s. Ako mene lično pitaš,...da, ja bih dala:cool::zper::mrgreen:

Radodajka?!? :eek: :tiganj:
 

Back
Top