ko su...?

Filosofi su ljudi koji tragaju za mudroscu i koji se nece smiriti dok je ne zadobiju.Kada zadobivsi mudrost celoga sebe oplemene,tada cuvaju to sto su stekli jer znaju koliko ih opasnosti vreba ne bi li izgubili nadjeno.Dakle,filosofi se bave konacnim pitanjima:o smislu i cilju zivota,odakle dolazimo,kuda idemo,ko smo i sta smo.Takodje se bave svim pitanjima o saznanju jer znaju da je neznanje koren svakog zla.I na kraju,ispitavsi sve,kazu:nista ne znamo i to je nasa istina!Uverivsi se da je razum nemocan da bi se dokucila istina,obracaju se ISTINI samoj,tj.ONOME koji je za sebe rekao:JA SAM PUT,ISTINA I ZIVOT!Dakle,istina nije odgovor na pitanje:STA je istina,vec na pitanje:KO je istina.pisano je :KO TRAZI,NACI CE!A posto tragaju za ISTINOM ona im se na kraju javlja u licnosti Gospoda nasega Isusa Hrista!Dakle,tamo gde se filosofija zavrsava,teologija pocinje!
 
MUDRICA:
Hektor:
MUDRICA:
Hektor:
Ena187:
Biti filozof ne znači pisati mudra dela, nego živeti kao filozof!
Dakle,kako mislis tako i da govoris i tako da zivis.Ako ko postupa drugacije,najveci je licemer!

Jel ti uvek tako postupas? Ako je odgovor "Trudim se.", onda je sledece moje pitanje: Koliko uspesno?
UVEK TAKO POSTUPAM!

Kako ? Kako mislis tj. govoris tj. postupas?
Jednostavno:ne lazem,ne foliram se,iskren sam,ako pogresim-izvinem se ,pomiren sam sa svima,nemam neprijatelja,stradao sam zbog svoje dobrote=naivno verujuci ljudima,mnogo sam postradao zbog svojih uverenja ali nije mi zao,ne krivim nikoga.Vodim krajnje JEDNOSTAVAN zivot:ne nosim masku,i kao sto rekoh:kako mislim tako i govorim,i kako govorim tako i radim!Da ne bi neko pomislio da se hvalim,odmah da kazem da mi to nije namera,vec JEDNOSTAVNO i ISKRENO odgovaram na pitanje,NE KRIJUCI NISTA!
 

Back
Top