Njegovi roditelji

  • Začetnik teme Isfrustrirana
  • Datum pokretanja
I

Isfrustrirana

Gost
Moj dragi i ja treba da se venčamo u oktobru. Zajedno smo više od sedam godina i sjajno se slažemo. Od pre nekoliko meseci živimo zajedno.
Stvar u vezi koje mi je potreban je savet je kako da se distanciramo od njegovih roditelja. Naime, trenutno živimo sa njima u kući, mada odvojeno od njih. Problem je u tome što bi oni da se igraju porodice sa nama - ne kapiraju da smo nas dvoje odvojena celina. Otežavajuća okolnost je to što smo započeli posao sa njegovim ocem od kojeg još nema para koje bi nama omogućile normalan život, tako da smo još izdržavana lica - malo nam daju oni, malo moji. I, verovatno kao i mnogi roditelji, smatraju da su savršeno kompetentni i pozvani da određuju kako treba da živimo (zapravo, veliki problem je to što su oni ultra konformisti, pa ih je blam što nas dvoje odudaramo), pa smaranja o radu, radu i samo radu, treba ovo, treba ono... Uglavnom je moja bolja polovina izložena takvim i sličnim zvocanjima (ja sam tu da se povinujem, uostalom, žensko sam :roll: ), sam se kolje sa njima (dakle, nije mamin i tatin sin), ja se ponašam potpuno uzdržano i hladno. Čitava situacija je prilično iscrpljujuća, često smo down, postali smo aseksualni... Najradije bismo da odemo odatle, ali izgledi su veoma slabi, nepostojeći.
Ono što nas drži je pomisao da će taj posao uspeti, da ćemo imati svoj dinar, pa će moj dragi, bez griže savesti, odbijati hirove svog oca (samo da napomenem da to nisu ne znam kakvi hirovi, već forsiranje sopstvenog radoholičarskog i tradicionalističkog stila života koji deca datih roditelja treba da usvoje kao jedini ispravan), da ćemo živeti onako kako mi želimo.
Raspisah se (pružam uvid u situaciju), a zanima me šta savetujete, kako da im stavimo do znanja (i sada pokušavamo onako kako znamo) da treba da odstupe, da nas puste da živimo svoj život, i, konkretnije, da ne sede kod nas kada dođu moji stariji članovi familije, da ne treba da se viđamo svaki dan ili, bar, više puta dnevno (mislim, ne želim ni svoje da viđam svaki dan, a kamoli njegove).
Unapred hvala.
 
shto se mora, nije tesko...sta i ako vam zvoca, vi ionako radite kako hocete. prilagodite se koliko mozete da vam ne bi zvocao stha da ti kazhem mozda da probash da uskocish u neke rasprave ali na fin nachin, na zezanje, inace bolje nemoj.. nemam pojma volim da pametujem. valjda imate toliko slobode da se izduvate kada vam bash nije do njih. osmeh na lice nisu ni ti ljudi toliko loshi valjda. da li cete se komotno odvojiti kada taj posao uspe. da li ce posao bash da uspe. pokazite im stav ali na fin nachin
ne znam nemam jasnu ideju niti neshto pametno ali ko zna
 
Kad ih ne mozete pobediti,a ne mozete, vi im se pridruzite!
Mogu misliti kako vam je ali zaista ako ste vec usli u taj posao i nemate mogucnosti da se odvojite,moj ti je savet da i ti njih smaras i pametujes non stop,ako ne uspe onda ih jednostavno kuliraj,klimaj glavom i radi po svom.Vremenom ces se navici....
 
DRAGA MOJA JA IMAM JOS GORI PROBLEM,ALI POLAKO POCINJEM DA GA RESAVAM.KOD MENE TO TRAJE OSAM GODINA,IMAM DVOJE DECA I MUZA KOJI JE SVE DO SKORO BIO IMUN NA CELU SITUACIJU.SADA SAM SE OKRENULA I POCELA JA NJIH DA NE VIDIM TJ."DOBAR DA " I AKO ME NESTO PITAJU.JA CAK NEMAM NI POSEBAN ULAZ ALI TRPIM.S VREMENA NA VREME EXPLODIRAM,A ONDA CUTIM I RADIM PO SVOM.BOLI STRASNO,ALI MORA TAKO DA SE IZOLUJEM INACE CU DA SKRENEM,A DECI TEK TREBAM.ZIVIM DA SE ODSELIM,MADA ZNAM DA NEMAM GDE,MOZDA DOBIJEM STAN NA NEKOJ NAGRADNOJ IGRI,KO ZNA? MARINA
 
DRAGA MOJA JA IMAM JOS GORI PROBLEM,ALI POLAKO POCINJEM DA GA RESAVAM.KOD MENE TO TRAJE OSAM GODINA,IMAM DVOJE DECA I MUZA KOJI JE SVE DO SKORO BIO IMUN NA CELU SITUACIJU.SADA SAM SE OKRENULA I POCELA JA NJIH DA NE VIDIM TJ."DOBAR DA " I AKO ME NESTO PITAJU.JA CAK NEMAM NI POSEBAN ULAZ ALI TRPIM.S VREMENA NA VREME EXPLODIRAM,A ONDA CUTIM I RADIM PO SVOM.BOLI STRASNO,ALI MORA TAKO DA SE IZOLUJEM INACE CU DA SKRENEM,A DECI TEK TREBAM.ZIVIM DA SE ODSELIM,MADA ZNAM DA NEMAM GDE,MOZDA DOBIJEM STAN NA NEKOJ NAGRADNOJ IGRI,KO ZNA? MARINA
 
apotekarka:
Garsonjera od 150 evrića i problem je rešen!
Kad budete dovoljno sposobni da možete da je platite i da imate šta da jedete mesec dana, tako će te boleti uvo za sve....

E, da! Poceli smo da zaradjujemo malo, lagano se osamostaljujemo, tako da je zivot mnoooogo laksi u smislu kuliranja citave situacije. A i oni polako i nevoljno kapiraju da nece ici po njihovom.
U svakom slucaju, svima hvala na komentarima.
 

Back
Top