Sto se uvek ispostavi..

hoces reci da je perceptivni problem kad neko jedno prica a ti uhvatis tog nekog na delu kako radi nesto drugo a ne ono sto prica..ili je perceptivni problem kad vidis da necije reci nisu potkrepljene i delom..:think:

Mislim da možda treba više da se oslonimo na intuiciju. Prvi utisak često bude zamagljen kasnijim projektovanjima i nadogradnjama. Nije pravilo ... ali, recimo da moje iskustvo tako govori. Sklona sam da nekome "oprostim greške" koje uočim u prvom kontaktu zato što pomislim da mi je utisak površan ("šta mogu znati o nekom u trenutku, samo na osnovu ličnog, ofrlje doživljaja ... Možda mu treba dati fore da se pokaže u pravom svetlu" - pri čemu "pravo svetlo" ume da otkrije razočaravajuće stvari).
 
Mislim da možda treba više da se oslonimo na intuiciju. Prvi utisak često bude zamagljen kasnijim projektovanjima i nadogradnjama. Nije pravilo ... ali, recimo da moje iskustvo tako govori. Sklona sam da nekome "oprostim greške" koje uočim u prvom kontaktu zato što pomislim da mi je utisak površan ("šta mogu znati o nekom u trenutku, samo na osnovu ličnog, ofrlje doživljaja ... Možda mu treba dati fore da se pokaže u pravom svetlu" - pri čemu "pravo svetlo" ume da otkrije razočaravajuće stvari).
a sinteticki testovi nikad nisu "pravo svetlo"
 
Ja sam zaista divna, jer ne spamujem nikad:D

Takodje smatram da je problem u percepciji. Kada uocim da ljudi imaju potrebu da se, svesno ili nesvesno, izdaju za nesto sto nisu, cesto razmisljam o razlozima koji ih navode na tako nesto; nekada su mi tuzni, nekada smesni, ali ne dozivljavam licno taj pokusaj iskrivljene prezentacije
 
Ja sam zaista divna, jer ne spamujem nikad:D

Takodje smatram da je problem u percepciji. Kada uocim da ljudi imaju potrebu da se, svesno ili nesvesno, izdaju za nesto sto nisu, cesto razmisljam o razlozima koji ih navode na tako nesto; nekada su mi tuzni, nekada smesni, ali ne dozivljavam licno taj pokusaj iskrivljene prezentacije
cak ni kada npr sretnes nekog tipa koji se predstavi onako kako se predstavi zainteresujes se za istog i nakon nekog vremena ispostavis da je to bio samo fol
ja ..licno..sam uvek zaintersovan da vidim i onu tamnu stranu kod ljudi..njihove mane itd..da vidim da li ja mogu pod broj jedan da zivim s tim ili da cak ako je moguce pomognem da se mane ili probleme prevazidju..
ja licno nisam takav..nije da se sad nesto busam u grudi i samohvalim mislim da svesno ljudima cinim zlo ili da ih svesno obmanjujem..sasvim je sigurno da to nekad i cinim ali ne sa namerom vec sam i ja mozda pogresno procenio situaciju..pogresno protumacio ..imao pogresna uverenja..iskustvo me je naucilo da se cuvam brzopletog donosenja sudova i zakljucaka..a samim tim me mogu gledati kao neku osobu koja je neodlucna ili okleva..ili sta vec..mogu i biti osoba koja je neodlucna ili okleva ali i za to postoje unutarnji motivi koji nisu strah od pogreske vec nesigurnost u posledice po druge..kad je nesto samo za mene i tice se samo mene odluke donosim s lakocom ali ne mogu sa lakocom da donosim odluke koje mogu da ugroze i tudje zivote dovedu ih u neku opasnost..priznajem da sam nekad uplasen od posledica koje mogu moje odluke da imaju po druge koji su meni na neki nacin dragi
 
саћу ти каем
то ти је, брале, зато што људи своје мане крију, носе маске по цео дан, глуматају нешто што нису.
а онда ти дођеш, одгледаш глуму и, не слутећи ништа, судиш.
и са таквим судовима, донетим на погрешним представама, мош само дас разочараш
 
саћу ти каем
то ти је, брале, зато што људи своје мане крију, носе маске по цео дан, глуматају нешто што нису.
а онда ти дођеш, одгледаш глуму и, не слутећи ништа, судиш.
и са таквим судовима, донетим на погрешним представама, мош само дас разочараш
ima tu logike :think:..al ima i onog "sto me bre farbas?" ionako nista mi od tebe ne treba niti ti sta trazim a ti me farbas? e to meni nije jasno..znaci ti hoces zapravo nesto od mene:think:na taj koncept sam mislio..
 
Pre dvadesetak godina "procenim" i otpišem dvojicu mladića na poslu u Americi. Jedan tetoviran drugi dugokosi i uvek na svoju ruku. Koji mesec kasnije povredih ruku, krv oblila šaku. Dok su drugi gledali onaj tetovirani je hitro svukao sa sebe tek kupljenu košulju, iscepao je i zavio mi ruku. Onaj drugi je odjurio do auta i ubrzo me odvezao do bolnice.
Bio sam zadivljen njihvoim gestim a postidjen mojim sudom o njima. Oči su mi bile pune suza. Očitali su mi lekciju.
Odonda se trudim da iz drugih iskopam samo lepšu stranu i tu počinjem saditi lepše odnose i poverenje. Onu drugu stranu ostavljam njima samim. Ne može nam smetati ako su naši odnosi prema njima pošteni i bez koristoljublja.

Neki dan ovde na internetu negde pročitah kako neko objašnjava da postoje samo dve vrste ljudi. Jedni su poput muva koje nikada ne vide lepo cveće već uvek i jedino otpad, smeće i izmet (samo lošiju stranu života). Drugi su kaže poput pčela koje ne primećuju otpad i izmet već samo vide i sleću na mirišljavo cveće (vide samo lepšu i vedriju stranu života i ljudi).

Uz malo više dobre volje i truda drugi će nam izgledati mnogo boljim. Da, ponekada drugi znaju biti ogledalo našoj ne tako uzvišenoj prirodi.
 

Back
Top