Šabloni

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Danas kad čovek izađe na ulicu može da vidi milion kopija jedne te iste devojke ili dečka...došle u modu šiškice...sve se ošišaše tako...nema veze kako im to stoji, da li imaju mala čela, neodgovarajuć oblik lica ili šta već...opet na drugoj strani gomila "nafuranih" klinaca u rok ili metal fazonu sa kajlama, ucrnjeni, beli u licu, nafarbani, ne znaš gde pre da gledaš...Ne verujem da baš svi vole šiške i crnu boju...Kažem sebi da je sve to verovatno samo fizički izgled i da nema veze sa onim o čemu ti ljudi razmišljaju i onda počnem da razgovaram sa njima i tu se još više zaprepastim...oni se trude da se poistovete sa većinom kojoj pripadaju...e sad, pitanje je kako vi reagujete na šablone, kada neko pokuša da vam nametne pisana ili nepisana pravila, da li pripadate ljudima koji im se priklanjaju ili se bar malo trudite da mislite svojom glavom, da li ste jedni od onih ljudi kojima drugi moraju da kažu šta je dobro, a šta ne ili sami stvarate svoja pravila po kojima igrate i pokušavate koliko-toliko da ih prilagodite da ne biste prekršili državne ili neke druge zakone...?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva tema o kojoj večno možemo diskutovati, mada ja nemam vremena za dug odgovor sad.

Ukratko, uniformisanost u svakom obliku, sve češća je pojava oko nas. Lično, ne sviđa mi se. S druge strane, ne valja to toliko ni kuditi, jer dosta mladih nema danas hleba da jede a kamoli para da se izdvoji iz mase, stilski. Neki jednostavno nemaju izbora. Sve je stvar lične želje. Šiškice, dredovi, kajle, bedževi- tako me više boli uvo ko će šta nositi i imati.

Tako da... tema dobra mada oguljena već 100 puta... ;)
 
Pa nedostatak stila, originalnosti nije mnogo povezan sa nedostatkom novca...
Ni ja nisam nešto pretjerano imućan, pa opet imam svoj stil, i na bilo koji način ne pripadam ni jednoj uniformisanoj grupi...
 
Ne. To je meni..Ma nervira me to. Jedna devojka u generaciji je do juce bila okorela fenserka,danas obula skejterke,guskice se popalile-posle 3 dana su sve nosile..Isto tako i za muziku,i za sve..Kad su pocele helanke da se vracaju u modu sve devojke su ih nosile..Nije bitno dal je debela ili mrsava,dal ima x noge,ili debele butine,SVE su ih nosile... Sad,da stavim saksiju na glavu,da l' bi ih nosile sve-BI..Vecina uvek ima uticaj..Isto tako i kada ih vidim sa ogromnim cvidzama,maxericama sada,i tako to...Bljax...
 
Mislim da to nema veze sa nedostatkom novca...naravno ne kod svih, ali šta reći za one ljude koji troše silne pare na markiranu garderobu, a kod kuće nemaju šta da jedu..bukvalno ono kad ručaju ne večeraju, ali zato imaju za neku krpu od pedeset evra....
Ovde se i te kako za garderobu odvajaju pare, ali ja ne mislim na samo te šablone već više one umne...
 
Pa ako se brzo primi na neki stil brzo će i prestati da ga fura...
Treba ostati dosledan sam sebi... Mnogo je takvih kopija, al' brzo nestanu...

meni je to bzvz..Too..pa ne znam..ne stoji bas svima sve..***,ja sam fancy,uvek cu i biti.. a najbolja drugarica mi je u nekom punk fazonu,ali se totalno poklapamo sto se bilo cega drugog tice osim u muzici,stilu oblacenja i odabiru momaka,....makar se nikada necemo svadjati oko momaka..:D
 
Mislim da to nema veze sa nedostatkom novca...naravno ne kod svih, ali šta reći za one ljude koji troše silne pare na markiranu garderobu, a kod kuće nemaju šta da jedu..bukvalno ono kad ručaju ne večeraju, ali zato imaju za neku krpu od pedeset evra....
Ovde se i te kako za garderobu odvajaju pare, ali ja ne mislim na samo te šablone već više one umne...

Ja nosim markiranu odjeću, samo doručkujem i ručam, nikad u životu večerao nisam :mrgreen:
Jer nikad ni ne večeramo! nismo tako naučili :lol:

omg siromašan sam, umirem od gladi, kmeeee :(
 
Ja imam siske, i ne nosim ih zato sto ih "svi" nose nego zato sto se meni dopada kako mi stoje i zato sto se meni svidjaju.
Ne smatram da su, u ovom slucaju devojke sa siskama, glupe ili sta vec. Ne zato sto ih ja nosim vec zato sto nije tako. Ne znaci da ako neko nosi siske da je glup ko noc.
 
Ja imam siske, i ne nosim ih zato sto ih "svi" nose nego zato sto se meni dopada kako mi stoje i zato sto se meni svidjaju.
Ne smatram da su, u ovom slucaju devojke sa siskama, glupe ili sta vec. Ne zato sto ih ja nosim vec zato sto nije tako. Ne znaci da ako neko nosi siske da je glup ko noc.

Ne bih da budem nepristojna, ali pročitaj ponovo uvodni post...
 
U prosecnom zimskom danu odelo na meni vredi negde oko 200-300 eura ako ne i vise! Ja sam u bukvalnom smislu uniformisan jer to bas volim,a vecinom ima isto odelo u vise primeraka 3 crne dukserice bez znaka,3 crne majce bez ikakvog znaka ni marke,3 crne levisove farmerke vojne pantalone :lol: drugar me jedan pitao skidas li ti to odelo! :lol:
 
sto se garderobe tice manje-vise smo svi isti, msm ne mogu ja da stavim dzep na ledja da bih bila drugacija, a i ne trudim se nesto mnogo oko toga...ne znam sta je ovo u poslednje vreme,ali svi kupuju ili u pumi ili u nike-u...kada sam ja rekla kako mi je vise muka od pume, gledali su me u fazonu ali to je PUMA... wow..:eek:. jos vise me nervira sto svi isto misle...kao da im fali mozga...najvise me nervira kada se raspravljam sa nekim oko necega i kada nemaju vise argumenata kazu aj ne se.ri ili nesto slicno...to me bas iznervira..ili kad neko kaze meni se svidja ovaj dux, ja kazem bas je odvratan, a taj drugi,pa msm nije da se meni nesto svidja,ali ono...msm sta je sad? jel ti se svidja ili ne?:dash:
 
Ja ne kontam, verovatno je do mene.
Pitas da li pripadamo ljudima koji se priklanjaju sablonima, ja ti kazem da se ja ne priklanjam sablonima, vec, u ovom slucaju, nosim siske zato sto se meni dopadaju a ne zato sto ih "sve" devojke nose.

Drugo, da li treba neko da nam govori sta je dobro a sta lose, ne znam sta ti u ovom slucaju konkretno podrazumevas pod tim dobro i pod tim lose.
 
Pa postoje proizvodjaci odredjene garderobe i istih modela nemoze sad niko da pravi poseban primerak za svakog,mozda je to odelo jako udobno pa svima odgovara normalno je biti slican nekom!
 
realno sta tebe boli dupe sto je neko u trendu? Neka nosi sta hoce,ko si ti da procenis da je to ok ili ne? Tako je svugde ne samo kod nas,nesudim ljudima po odelu vec po licnosti a dobrih ljudi danas je jako malo! Tema je zrela za katanac!

Realno...sta onda koga boli dupe za nečije bacanje, za boga za ovo za ono...čoveče ovo je forum...i nije poenta trend i te gluposti....a ti ako nećeš ili ne možeš da ukapiraš tvoja stvar...a to za katanac će moderatori prosuditi...
 
Realno...sta onda koga boli dupe za nečije bacanje, za boga za ovo za ono...čoveče ovo je forum...i nije poenta trend i te gluposti....a ti ako nećeš ili ne možeš da ukapiraš tvoja stvar...a to za katanac će moderatori prosuditi...

Pa vecinu i boli dupe,ali jadna deca nece napolje pa se resavaju smora ovde! idi begaj,umro bi a nebi znao! Nego koja je? normalno je isto je to svugde,ljudi su socijalna bica,zdruzuju se i grupisu... Jesi ucila istoriju? Ma prosvetli me,kad malko odrastes samo ce ti se kazati!
 
bole me za njih....uvlacili su me i maltretirali sto nisam deo njih...grdne reci prozivke sam dobijao....ne mogu da padnem i da se nerviram jer sam tad salbiji od njih....opet svako je individua za sebe....ako njima odgovara takav smisao zivota u redu....ima mnogo ogranicavanja,nema razmisljanja sirih razmera....npr ja ne pripadam nijednoj tako da kazem podkulturnoj grupi....znaci nit sam metalac nit sam roker ni neki reper....opet kad me vide i kad me malo upoznaju jer naravno duga kosa(posto imam i necu u narednih 50 godina da se sisam) opet skacu i pricaju kao sta ti metalac, a kad me upoznaju onda pricaju kao sta ti kao slusas hip hop zar ne slusas metal....to je samo jedan od primera....ne zelim da budem deo toga, ako ista drugo onda shvatim ko me ceni a ko ne a to su pravi prijatelji a to su za sada samo oni koje znam duze vreme(jos neko iz srednje skole ali to se sve svodi na popreko gledanje)....ako nisi deo price onda si odpadnik....nema vise privatnosti....a sistem samo namece to....to ponekad zaboli.....opet zavisi i kako se taj koji nosi siske i u slicnom je tripu ima odnos prema tome....dal to nosi jer to on stvarno voli ili da bih se iskazao....u najvecem broju slucajeva je ovo drugo....tako da da ubedjujes nekog coveka ne mozes,nekog 16-17-18 god vec je odrastao da sam odredjuje....rekoh svako je individua za sebe...a da nekog teras i to,to tesko ide....zato uvek postoji ono zivi svoj zivot i pusti druge ljude da zive....
za nesto isfensirano,to je nazalost najgrdje....ponavljaju se '90 godine....vidite, tarzanka,air max,kakva se slusa zika....to je sve postalo od onog najgoreg u tom vremenu....a to se samo iznova ponavlja....al ***....ako si pametan bices van ako ne sta da ti kazem....sam biras kako zivis....
 
Poslednja izmena:
Pa vecinu i boli dupe,ali jadna deca nece napolje pa se resavaju smora ovde! idi begaj,umro bi a nebi znao! Nego koja je? normalno je isto je to svugde,ljudi su socijalna bica,zdruzuju se i grupisu... Jesi ucila istoriju? Ma prosvetli me,kad malko odrastes samo ce ti se kazati!

I sta sad ja tebi da napišem kad ti sam sebi udaraš kontru....:roll:
 

Back
Top