Komsije, koji je ciji zid?

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.940
Danas me je smorio komsija iz cista mira, sa pricom da je zid koji je njegov u stvari moj, a ja sam naravno tvrdio suprotno. Njegov deda ga je izgradio a sad on meni prica svasta. Kao komsija mu je rekao.. E ako neko zna neki zakon ili uredbu o tome kako se odredjuje koji je ciji zid bilo bi super, jer nigde nisam nasao, ni medju zakonima, ako sam dobro gledao.
Znaci kad gledas sa ULICE, levi i desni komsija! Koji je zid moj a koji je komsijski???
 
Hehe znam da je tesko objasniti... Pazi ovako: moja kuca ima gledano sa ulice levi i desni zid prema komsijama. Ja sam mislio da je zid prema levom komsiji moj, jer smo ga mi izidali i odrzavamo ga. A da je zid prema desnom komsiji njegov i da on treba da ga odrzava itd. E sad on tvrdi suprotno. Kontate?
 
pa meni logično (bar smo mi tako sa komšijama koje imamo sa tri strane) dogovarali se da zajednički pravnimo ogradu (što je sa dvojcom i uspelo) treći nije bio zainteresovan (kao nije imao pare) i mi smo sami napravili (on se složio, pogledali samo gde je međa itd)
 
Hehe znam da je tesko objasniti... Pazi ovako: moja kuca ima gledano sa ulice levi i desni zid prema komsijama. Ja sam mislio da je zid prema levom komsiji moj, jer smo ga mi izidali i odrzavamo ga. A da je zid prema desnom komsiji njegov i da on treba da ga odrzava itd. E sad on tvrdi suprotno. Kontate?

Ако ти већ имаш један зид са супротне стране, онда је тај о коме се расправљате највероватније његов. И обрнуто. Тако је најчешће (бар код мене).:D
 
Danas me je smorio komsija iz cista mira, sa pricom da je zid koji je njegov u stvari moj, a ja sam naravno tvrdio suprotno. Njegov deda ga je izgradio a sad on meni prica svasta. Kao komsija mu je rekao.. E ako neko zna neki zakon ili uredbu o tome kako se odredjuje koji je ciji zid bilo bi super, jer nigde nisam nasao, ni medju zakonima, ako sam dobro gledao.
Znaci kad gledas sa ULICE, levi i desni komsija! Koji je zid moj a koji je komsijski???

tvoj je desni i nisi jasan jeli to ima dva zida jedan do drugoga ili jedan,uzmi digitalac,slikaj pa postavi na net
 
Jel mozes da zamislis tri kuce u nizu? Moja kuca je srednja. MOJ je zid prema levom komsiji, tj ja ga odrzavam. A zid prema desnom komsiji NIJE MOJ, nego njegov. I to je to. Samo sto on ***** da nije ni njegov :D

da,kapiram,pa ako hoćeš da se natežeš sa bagrom i klošarima idi u sud pa vidi koliko će da te košta,ja bih srušio taj zid i uradio drugi i ko ga j...e
 
Ja jos nisam cuo za ovakve gluposti,kakve to veze ima da li je leva strana ili desna strana?Lepo se zove geometar i on kaze na cijoj strani je izgradjen zid!To je jedino merodavno.Mozes ti da imas obe strane zida podignute i da budu tvoje,a naravno moze da se desi i da komsije poseduju obe strane.Znaci geometar i onda nema svadje sa komsijom.

Jedino sto geometra treba platiti :thumbdown:
 
zid se dize na medji. okreni se ka ulaznoj kapiji ledjima okrenut ulazu u svoju kucu i ja mislim da je tvoj tebi sa desna a komsijin levo.
to je kao dogovorno tako...
bilo bi lepo da se javi neki banacanin, ti ushoreni znaju bolje ali mislim da sam u pravu.
pozz...
 
Poslednja izmena:
treba da postoji plan mesta u katastru i sem ako nije selo gde je sitnija razmera, razmera je uglavnom 1:500, moze mozda jasno da se vidi u cijoj parceli je zid. probaj da izvadis svega kopiju plana ukoliko se to jasno vidi na planu.
to ce te kostati mnogo manje nego da izvedes terenca. sa tim mozes pred komsijom i da mu pokazes da je to to.
ako mu se ne svidja, moraces da pozoves geometra i da obelezi granicu izmedju tebe i komsije. e sad, ako je zid u tvojoj parceli a pak komsija ga izgradio, onda to mora sudski da ga nateras da ga rusi ili prihvati da ga sam odrzava i ima to da kosta i puno yebada moze da bude.
vestacenje, svadje i tuce.
kad sam radio u srbiji kao geometar, jednom zbog zida doslo do krvoprolica, covek je puko komsiju budakom u glavu a u drugom slucaju zbog yebene zicane ograde radio noz.

posavetuj se sa nekim iz katastra prvo jer ja sam zadnji put radio u katastru pre 15 godina pa ne znam bas sta ti pisem. ono sto je glavno - nemoj da odes kod privatnika odmah, znaci prvo katastar
 
Ok videcu u katastru, a mozda pozovem i geometra.. Mada imali smo usmeni dogovor vec 50 godina sa pokojnim ocem ovog mog komsije, da je to njegov zid. On ga je sam i izzidao. Nego ovaj sad jede govna bez veze... Videcemo.. A ja sam Lala , nisam sklon tucama i klanju zbog glupog zida...
 
Danas me je smorio komsija iz cista mira, sa pricom da je zid koji je njegov u stvari moj, a ja sam naravno tvrdio suprotno. Njegov deda ga je izgradio a sad on meni prica svasta. Kao komsija mu je rekao.. E ako neko zna neki zakon ili uredbu o tome kako se odredjuje koji je ciji zid bilo bi super, jer nigde nisam nasao, ni medju zakonima, ako sam dobro gledao.
Znaci kad gledas sa ULICE, levi i desni komsija! Koji je zid moj a koji je komsijski???

ja mislim da ako gledaš sa ulice na svoj plac, levi zid je tvoj, a desni komšijin, pozdrav ...
 
Ne,ne.........Zvuci kao crni humor.ali takvih scenarija ,eto ima.LOLOLOL Sve je moguce...A kako???
Tako sto se stvari ruse i grade bez dozvola i bez odobrenja.Kada je to slucaj,strana koja je ulozila,tj sagradila zid ili izbila prozor,bez saglasnosti komsije,mora da ima napismeno dokaze,tj racune od utrosenog materijala,usluga firme koja je obavljala radove, plus svedoke da se radnja zaista odigrala.......
HAH!
 
Prvo treba da znas kuda tacno ide medja, nije bitno ko je gradio.
Do spora moze da dodje jedinu u slucaju da se zid nalazi tacno na sred medje i da kaci oba placa (sto je malo verovatno).

Vadjenje kopije plana u katastru je 1200 dinara, ali ne verujem da je zid ucrtan u plan, jer se kod nas i zgrade dizu bespravno, a kamoli ograde.
Jedino sto mozes iz kopije plana da utvrdis je da premeris parcelu i da vidis kuda ide medja.
Ako ti to ne uspe, onda izlazi geometar (koji kosta mnogo i mora da bude privatnik, jer su drzavnim geometrima zabranjeni izlasci na teren, kod njih samo ides po papire) i odredjuje tacno sta je cije.
 

Back
Top