Sastavljanje konfiguracije -savet i pomoc :)

Jeka#26

Poznat
Poruka
8.932
E ovako, konacno resih da promenim ovu kantu pa mi treba mala/velika pomoc :

Malo pretrazivala net, konkretno pakom-ov sajt i oni mi preporucili ovu konfiguraciju: (za neku cenu od oko 430 evrica :) ):

AMD AMD Phenom X3 Triple-Core 8450 2100MHz 1.5MB AM2 95W
WD 320GB 8MB 5400rpm SCORPIO
Asus M4A78,AM2/AM2+,770/SB700,HT3 5200/4800,DDR2 1066/800/667/533,1xPCIe2.0x16,eSATA,GLAN,ATX
Transcend 4GB KIT aXeRamDDR2 1066 U-DIMM CL5
Asus EAH4670/DI/1GD3,DDR3 128 bit,750MHz,ActiveCooling,DVI-I,Native HDMI,HDCP
Codegen 6099 Black (Briza) 2 x USB 2 x audio 2 x 8 cm Fan(blue) + 400W PSU 12cm FAN
Trust CR-1350P USB 2.0 mini card reader 36in1,ideal for notebook users,no driver needed

(zvucnike, dvd citac/rezac, tastaturu i misa imam. :) )

E sad moje pitanje glasi: Sta vi mislite o ovome? I sta bi konkretno preporucili za tu cenu.
Pozdrav. :)
 
Pa ja bih ti prvo savjetovao da od tih Phenom 1, jos pogotovo triple-core bjezis kao "djavo od krsta". Novi Phenom II procesori su odlicni i daleko bolji od starih.
Ja cu ti sastaviti konfu za 45000 din. ako mozes toliko da izdvoji, koja ce biti mnogo bolja od ove.
AMD Phenom II X3 720, 2.8GHz Box Black Edition
Cena: 11.540 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.160 din.

Memorije
2 x 2GB DDR2 OCZ, 1066MHz Gold
Cena: 5.230 din.

Grafičke kartice
PowerColor ATI 4770, 512MB DDR5
Cena: 8.970 din.

Kućista
LC Power ATX Midi Tower, 914B, 550W 12cm fan
Cena: 5.130 din.

Hard diskovi
640GB WD Blue, SATA2, 7200rpm, 16MB
Cena: 5.020 din.
Ukupna cena: 43.050 din.

Ovo ti je na duzi period. Moci ces kasnije po potreba da stavis noviji i jcai procesor ako ti bude potrebno. Kuciste dolazi sa napajanjem od 550W, za razliku od onoga sto su tebi preporucili gdje oni 400W nema veze sa realnoscu. Ako ne bude bilo ove graficke karte onda idi na ati 4830 ili ati 4670, mada su ove prve dvije daleko jace od poslednje.... Ako te zanima u kojoj firmi ovo sve ima, daj PM...
 
Peije svega to je poprilicno star procesor, radjen je u krupnijem proizvodnom procesu od novih Phenoma, a samim tim se puno greje i slabije se overclock-uje, imaju malu radnu frekvenciju, malo cash memorije. da ne duzim dalje, u sustini stari Phenom 1 procesori nisu ispali onako kako su trebali, a trebali su da budu kao ovi novi Phenom II, i pored njih jednostavno nisu isplativa kupovina. Od ovih X3 Phenom 1 procesora bolji je Athlon 7750+, iako ima jedno jezgro manje...
 
Pa ja bih ti prvo savjetovao da od tih Phenom 1, jos pogotovo triple-core bjezis kao "djavo od krsta". Novi Phenom II procesori su odlicni i daleko bolji od starih.
Ja cu ti sastaviti konfu za 45000 din. ako mozes toliko da izdvoji, koja ce biti mnogo bolja od ove.
AMD Phenom II X3 720, 2.8GHz Box Black Edition
Cena: 11.540 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.160 din.

Memorije
2 x 2GB DDR2 OCZ, 1066MHz Gold
Cena: 5.230 din.

Grafičke kartice
PowerColor ATI 4770, 512MB DDR5
Cena: 8.970 din.

Kućista
LC Power ATX Midi Tower, 914B, 550W 12cm fan
Cena: 5.130 din.

Hard diskovi
640GB WD Blue, SATA2, 7200rpm, 16MB
Cena: 5.020 din.
Ukupna cena: 43.050 din.

Ovo ti je na duzi period. Moci ces kasnije po potreba da stavis noviji i jcai procesor ako ti bude potrebno. Kuciste dolazi sa napajanjem od 550W, za razliku od onoga sto su tebi preporucili gdje oni 400W nema veze sa realnoscu. Ako ne bude bilo ove graficke karte onda idi na ati 4830 ili ati 4670, mada su ove prve dvije daleko jace od poslednje.... Ako te zanima u kojoj firmi ovo sve ima, daj PM...

Tako je izbegni ako ikako mozes X3 procesore iz serije Phenom 1 to su "osakaceni procesori" po mom misljenju veoma sumjnivog kvaliteta i veka trajanja ...nova serija tj. Phenom 2 je daleko bolja a i dugotrajnije resenje zbog kasnije nadogranje....Sto se tice graficke do 10000 imas veoma veliki izbor zavisno sta vise preferiras geforce ili ati...moj tip je pre na 9800gt/4830 pre nego na 4770 ali i ona je ok izbor
 
Jedno pitanje...Zašto bežati od X3 procesora?

U jednom epitetu neisplativi zbog vece potrosnje struje (zbog vece/krupnije tehnologije izrade) veceg pregrevanja i ne tako niske cene u odnosu na ono sta pruza...naravno dosta manje cash memorije...vecina dual core procesora ima vise cash-a a jedno jezgro manje...Mada posto u svakom losem postoji i nesto dobro mozete zimi ustedeti fine pare za grejanje otvaranjem stranice kucista xa xa xa xa
 
Videcu da li imaju Win 7 u ponudi (cujem nesto da ga ima samo na torentima i to neka beta verzija) pa ako imaju, uzecu to. Ako ne uzecu Vistu. :)
Hvala ti jos jednom (sta bih ja bez tebe? :cmok2:) .

ISO file ima da se skine sa Microsoft sajta, kreiraš disk i instaliraj ga. Takođe dobija se i serijski broj te možete uživati u njegovim čarima godinu dana, posle toga isključivaće vam računar na svaka 2 sata, pa sve češće i češće.
 
ISO file ima da se skine sa Microsoft sajta, kreiraš disk i instaliraj ga. Takođe dobija se i serijski broj te možete uživati u njegovim čarima godinu dana, posle toga isključivaće vam računar na svaka 2 sata, pa sve češće i češće.

Taj ISO fajl je beta 7100, ima da se kupi RTM 7600 (zna se gdje) koji se takodje aktivira da traje do juna 2010...
 
win7 je jos uvek u beta izdanju
Ipak je tako, rekose mi da su imali nekih problema pri instalaciji Win7 pa su mi ipak ubacili Vistu BE. Ma bice dobar dok ne izadje finalna verzija Win7. :)

Aha skapirao sam uzela je ono sto si ti rekao
Uzela sam sve sto je on preporucio. :) Zena u servisu bila odusevljena.. :) "Jaoooo taj ko ti je ovo sastavio, stvarno je znao sta radi. xexe" :D
 
Ovaj pdf nije predvidjen za ovo, ali da ne bih otvarala novu temu, pitacu ovde:

Problem je sledeci:
Kad sam na netu, cuje se neki cudan zvuk. Kao kad recimo ubacis flesku ili kad povezes telefon sa kompom. Ne umem bolje da objasnim, ali kao neki kliktajuci zvuk koji je strasno iritantan.
I to se desava samo dok sam na neto tj. dok je browser otvoren (koristim Firefox).
Pokusala sam da iskljucim sve zvuke preko Control Panel-a ali se i dalje cuje.

Da li neko mozda ima ideju o cemu se tu radi?
 
Ovaj pdf nije predvidjen za ovo, ali da ne bih otvarala novu temu, pitacu ovde:

Problem je sledeci:
Kad sam na netu, cuje se neki cudan zvuk. Kao kad recimo ubacis flesku ili kad povezes telefon sa kompom. Ne umem bolje da objasnim, ali kao neki kliktajuci zvuk koji je strasno iritantan.
I to se desava samo dok sam na neto tj. dok je browser otvoren (koristim Firefox).
Pokusala sam da iskljucim sve zvuke preko Control Panel-a ali se i dalje cuje.

Da li neko mozda ima ideju o cemu se tu radi?
isključi zvučnike :)
To ti ili browser osvežava stranicu u određenim vremenskim intervalima., ili znak popup blokera , to možeš da isključiš u zvucima windowsa.
 

Back
Top