Prevara,izdaja ili loša komunikacija

Poruka
3.045
Ne,nije 5000 tema o prevari. :mrgreen: Zapravo radi se o konkretnom slučaju moje prijateljice (da se radi o meni klonirala bih se :zper:) Dvanaest godina je u braku i pre nekoliko meseci je bila u kontaktu sms/ovima sa osobom sa kojom je delila neke stavove,razmišljanja.Prosto prijateljsko razmenjivanje poruka.Ipak sve to je prećutala odnosno nije rekla svom mužu.U januaru on prekopava njen mobilni i otada njen pakao započinje.Dakle,optužuje je da ga je lagala,izdala njegovo poverenje i nije mu jasno kako ona udata žena ima potrebu da deli neke misli sa drugim primerkom muškog roda.Inače ove optužbe se skoro svaki treci dan pretvaraju u burnu svadju i na neki način psihičko maltretiranje.
Postavila sam ovu temu jer me je ona pitala šta bih ja uradila da sam na njenom mestu.Moj stav je najbolje se ne mešati i zaista ne znam šta bih uradila.Da li vi znate?
 
Ne,nije 5000 tema o prevari. :mrgreen: Zapravo radi se o konkretnom slučaju moje prijateljice (da se radi o meni klonirala bih se :zper:) Dvanaest godina je u braku i pre nekoliko meseci je bila u kontaktu sms/ovima sa osobom sa kojom je delila neke stavove,razmišljanja.Prosto prijateljsko razmenjivanje poruka.Ipak sve to je prećutala odnosno nije rekla svom mužu.U januaru on prekopava njen mobilni i otada njen pakao započinje.Dakle,optužuje je da ga je lagala,izdala njegovo poverenje i nije mu jasno kako ona udata žena ima potrebu da deli neke misli sa drugim primerkom muškog roda.Inače ove optužbe se skoro svaki treci dan pretvaraju u burnu svadju i na neki način psihičko maltretiranje.
Postavila sam ovu temu jer me je ona pitala šta bih ja uradila da sam na njenom mestu.Moj stav je najbolje se ne mešati i zaista ne znam šta bih uradila.Da li vi znate?

i mene bi zaboljelo da mi precuti..razumijem ga u potpunosti..
i kako da joj sada vjeruje da nije bilo fizickog kontakta ne samo s njim nego i sa ostalima...?

po tvom postu vidi se da je tip ljubomoran (prekopavanje po mobitelu)..
ali to djeljenje istih stavova i razmisljanja (:roll:) sa nekim a da to precutis muzu...? ma daj molim te.. uprskala je i jako tesko ili nikako ce nazad!

objektivno govoreci da je to bilo toliko bezazleno koliko ona trvdi ne bi mu ni precutala..


savjet- pitaj nju kako bi se osjecala da je obrnuta situacija? !
 
Kao što sam napisala problem je očigledno (meni) u lošoj komunikaciji odnosno on je loš slušaoac tačnije izvlači neke takoreći nakaradne zaključke i zbog toga razumem potrebu moje prijateljice da stupi u kontakt sa drugom osobom.Inače ona je svesna da je pogrešila što je prećutala.Po meni osnovni problem je što ovo traje već pola godine.Stevca pitala sam je upravo to i rekla je da bi bila povređena ,ali da bi raščistila sve i da ne bi dozvolila da se taj problem vuče u nedogled.
 
Poslednja izmena:
Kao što sam napisala problem je očigledno (meni) u lošoj komunikaciji odnosno on je loš slušaoac tačnije izvlači neke takoreći nakaradne zaključke i zbog toga razumem potrebu moje prijateljice da stupi u kontakt sa drugom osobom.Inače ona je svesna da je pogrešila što je prećutala.Po meni osnovni problem je što ovo traje već pola godine.

Mislim...prica s tobom, ne prica s muzem, al zato prica s trecim likom :roll: Ne zelim da donodosim neosnovane zakljucke o njihovom odnosu i braku ali zar ne moze sa muzem da poprica otvoroeno?Jednostavno mu kaze da je imala potrebu da sa nekim prica, da je on ne slusa, to joj smeta...i to je razlog zasto je to uradila.Mislim, ako nije imala dalje neke namere, ono, nakon price s tim likom :manikir: Ako je toliko benigno sto mu nije rekla pola godine?Odkud taj njen muz moze da zna da se ona samo dopisivala s njim?Ok, poverenje ali ako mu nije rekla za tako, generalno glupu stvar kao sto je dopisivanje e ovim, onda mu je mozda precutala jos ko zna sta...Svi bi u sustini tako razmisljali zar ne?
 
Sve žene varaju muževe. :thumbdown:
ako ih ne varaju trenutno, onda su u fazi traganja za nekim sa kime bi ga prevarile.:per:
Muž je u pravu, što je proverava, ali neće sa tom ljubomorom ništa postići. Ja bih mu savetovao da joj da nogu u dupe (ako je njegov stan) ili da se iseli (ako je stan njen).
Ako je kažnjivo silovanje u pokušaju i ubistvo u pokušaju, onda treba i nju kazniti za preljubu u pokušaju. :whistling:
 
Po meni trebalo bi da razgovaraju sta im smeta jedno kod drugog,jer ona je s razlogom trazila nekog s kim je mogla da podeli misli,a on je povredjen takvim njenim postupkom.Kada bi se okrenuli jedno drugom i prilagodili mozda bi resili problem jer najlakse je pamtiti i jedno drugo optuzivati.
 
Не мислим да је погрешила што је прећутала.

Шта је требало, да каже:,,Драги, ја се дописујем са неким ко ме разуме, и наставићу, само хоћу да знаш!''???
Како би он реаговао?Рекао би:,,Супер, само настави, и не заборави да кажеш да ти нисам купио цвеће за 8. март!''?
Да се дописивала са другарицом, да ли би га тако заболело?

Није смео да дира њен мобилни. Очигледно је тражио нешто за шта би је оптужио. Можда би је оптужио и да је била другарица. :confused:

Очигледно су у лошој комуникацији, чим се латио њеног мобилног.
 
Ne,nije 5000 tema o prevari. :mrgreen: Zapravo radi se o konkretnom slučaju moje prijateljice (da se radi o meni klonirala bih se :zper:) Dvanaest godina je u braku i pre nekoliko meseci je bila u kontaktu sms/ovima sa osobom sa kojom je delila neke stavove,razmišljanja.Prosto prijateljsko razmenjivanje poruka.Ipak sve to je prećutala odnosno nije rekla svom mužu.U januaru on prekopava njen mobilni i otada njen pakao započinje.Dakle,optužuje je da ga je lagala,izdala njegovo poverenje i nije mu jasno kako ona udata žena ima potrebu da deli neke misli sa drugim primerkom muškog roda.Inače ove optužbe se skoro svaki treci dan pretvaraju u burnu svadju i na neki način psihičko maltretiranje.
Postavila sam ovu temu jer me je ona pitala šta bih ja uradila da sam na njenom mestu.Moj stav je najbolje se ne mešati i zaista ne znam šta bih uradila.Da li vi znate?

Njen pakao i psihicko maltretiranje sto je nesto kombinovala sa strane?dobro cisto da znam da se slobodno upustam u kombinacije ovog tipa kad se ozenim
 
Iskreno da moj decko 'deli stavove i misljenja' sa drugom zenskom osobom a ne sa mnom ja bih znala da je kraj...jel zaboga sta sam ja? Predmet za zadovoljavanje seksualnih fantazija? Masina za pravljenje dece?! ne, ja sam mnogo vise od toga i ako moj muskarac (u ovom konkretnom slucaju zena) ne moze da deli svoje misli i snove sa mnom onda ocigledno nismo jedno za drugo i kraj...
 
Mislim...prica s tobom, ne prica s muzem, al zato prica s trecim likom :roll: Ne zelim da donodosim neosnovane zakljucke o njihovom odnosu i braku ali zar ne moze sa muzem da poprica otvoroeno?Jednostavno mu kaze da je imala potrebu da sa nekim prica, da je on ne slusa, to joj smeta...i to je razlog zasto je to uradila.Mislim, ako nije imala dalje neke namere, ono, nakon price s tim likom :manikir: Ako je toliko benigno sto mu nije rekla pola godine?Odkud taj njen muz moze da zna da se ona samo dopisivala s njim?Ok, poverenje ali ako mu nije rekla za tako, generalno glupu stvar kao sto je dopisivanje e ovim, onda mu je mozda precutala jos ko zna sta...Svi bi u sustini tako razmisljali zar ne?

Dopisivanje je trajalo oko dva meseca , agonija posle otkrića njenog muža traje pola godine.Ja mogu da razumem njegovu povređenost,ali ne mogu da razumem da mu treba pola godine da raščisti pre svega sa sobom ,a onda sa njom posledice te situacije.
 
Не мислим да је погрешила што је прећутала.

Шта је требало, да каже:,,Драги, ја се дописујем са неким ко ме разуме, и наставићу, само хоћу да знаш!''???
Како би он реаговао?Рекао би:,,Супер, само настави, и не заборави да кажеш да ти нисам купио цвеће за 8. март!''?
Да се дописивала са другарицом, да ли би га тако заболело?

Није смео да дира њен мобилни. Очигледно је тражио нешто за шта би је оптужио. Можда би је оптужио и да је била другарица. :confused:

Очигледно су у лошој комуникацији, чим се латио њеног мобилног.

Bzvz.Ok, mozda je i trazio nesto za sta bi je optuzio, ali iz ovog primera ne bih rekla da je tako, mozemo da nagadjamo samo, sto je glupo.Ne razumem, evidentno da nesto ne stima izmedju njih dvoje cim se ona dopisuje s tim likom vec pola godina...Prvo, nije ni trebala da to radi vec da prica s muzem, ako ne vredi e onda vidi sta dalje...On je citao njene poruke jer je verovatno sumnjao da mu radi nesto iza ledja, i ne sumnjao, pola god.mu to radi :confused: I sad je on kriv sto je cackao njen tel a ne ona sto je to radila?!Ne pravdam nikog, ako su i pricali ranije, a to nije vredelo...nem pojma...trebalo je bolje sakriti tragove :mrgreen:
 
..ja sam potpisala da necu varati muza,
ne da necu progovoriti sa bilo kim bez njegove saglasnosti..
..ne smatram da on treba da ima lichnost koja me zadovoljava u svakoj sferi,
vec u emotivnoj, seksualnoj, roditeljskoj i sferi podrshke - razumne..
..ostalo mogu i imam svako pravo da nadjem u bilo kojoj
drugoj osobi - bila ona mushkog ili zenskog pola.. :neutral:

..a za kopanje po mobilnom bi vec dobio - pedagoshki, interhumano i interpersonalno.. :roll:
 
Iskreno da moj decko 'deli stavove i misljenja' sa drugom zenskom osobom a ne sa mnom ja bih znala da je kraj...jel zaboga sta sam ja? Predmet za zadovoljavanje seksualnih fantazija? Masina za pravljenje dece?! ne, ja sam mnogo vise od toga i ako moj muskarac (u ovom konkretnom slucaju zena) ne moze da deli svoje misli i snove sa mnom onda ocigledno nismo jedno za drugo i kraj...

:think: Slazem se s tobom, uz malu digresiju, zene ipak imaju maaaalo vecu potrebu da dele misli ( ono-blablabla...:lol:) nego muskarci...Tako da, hm obrnuta situacija je kanda malo redja:think:
 
Не мислим да је погрешила што је прећутала.

Шта је требало, да каже:,,Драги, ја се дописујем са неким ко ме разуме, и наставићу, само хоћу да знаш!''???
Како би он реаговао?Рекао би:,,Супер, само настави, и не заборави да кажеш да ти нисам купио цвеће за 8. март!''?
Да се дописивала са другарицом, да ли би га тако заболело?

Није смео да дира њен мобилни. Очигледно је тражио нешто за шта би је оптужио. Можда би је оптужио и да је била другарица. :confused:

Очигледно су у лошој комуникацији, чим се латио њеног мобилног.

Vanda čini mi se da je u tome poenta.Prosto je našla nekog ko je upravo razumeo nebitno da li je ta osoba muškog ili ženskog pola.Neko od nas u jednoj osobi pronađe apsolutno sve ,a nekome to ne uspe.
 
Kao što sam napisala problem je očigledno (meni) u lošoj komunikaciji odnosno on je loš slušaoac tačnije izvlači neke takoreći nakaradne zaključke i zbog toga razumem potrebu moje prijateljice da stupi u kontakt sa drugom osobom.Inače ona je svesna da je pogrešila što je prećutala.Po meni osnovni problem je što ovo traje već pola godine.Stevca pitala sam je upravo to i rekla je da bi bila povređena ,ali da bi raščistila sve i da ne bi dozvolila da se taj problem vuče u nedogled.

vjerujem da bi i on to rijesio ali vidim da ne zna kako.. da je ostavi nece sigurno a ne moze se pomiriti s tim...
znaci potpuno ga razumijem...
 
Dopisivanje je trajalo oko dva meseca , agonija posle otkrića njenog muža traje pola godine.Ja mogu da razumem njegovu povređenost,ali ne mogu da razumem da mu treba pola godine da raščisti pre svega sa sobom ,a onda sa njom posledice te situacije.

ON da rascisti sa sobom?:lol:izvini jel tebi jasno da taj lik sa druge strane smsa zeli kres..i da mu ona ocigledno nije rekla da je udata..zavlacila ga..kao i muza..misim reci ako si ti u pitanju necemo ti nista
 
Iskreno da moj decko 'deli stavove i misljenja' sa drugom zenskom osobom a ne sa mnom ja bih znala da je kraj...jel zaboga sta sam ja? Predmet za zadovoljavanje seksualnih fantazija? Masina za pravljenje dece?! ne, ja sam mnogo vise od toga i ako moj muskarac (u ovom konkretnom slucaju zena) ne moze da deli svoje misli i snove sa mnom onda ocigledno nismo jedno za drugo i kraj...

Potpisujem!
 

Back
Top