Републичка Скупштина: Оснивање нове "КОМУНАЛНЕ ПОЛИЦИЈЕ" !

Poruka
19.903
Погледајте шта се дешава у Скупштини!Власт оснива неку нову "комуналну полицију"!Па,ми већ имамо комуналну инспекцију.Шта је сад ово,чему ово!?

Е,па треба запослити своје партијске неспособне кадрове,и то као нови терет за оне који стварају буџет.Праве нова "радна" места за своје полтроне,а као труде се да смање потрошњу.За њих има,а што је 194 000 људи изгубило посао у задњих 6 месеци,то нема везе.Важно је да ми идемо у Европу,и то ојачани с новим европским одредима европске комуналне полиције.
 
Стиже комунална полиција

На улицама ускоро униформисани инспектори обучени за рашчишћавање хаоса на пијацама и на другим локацијама. – Овлашћења скоро идентична оним које имају припадници МУП-а

Први комунални полицајци изаћи ће на улице Београда вероватно у току прве половине следеће године. Патроле униформисаних инспектора покушаће да реше нагомилане комуналне проблеме у престоници, дивљу уличну продају, непрописно паркирање на зеленим површинама, хаос у приобаљу…

Формирање комуналне полиције у Београду омогућено је Законом о главном граду, а услов је био да се у наредних годину дана усвоји посебан закон о комуналној полицији. Израда закона је у току, али регулатива вероватно неће бити усвојена до краја ове године, када истиче тај рок. Београдској радној групи председава Владан Луковић, бивши секретар за инспекцијске послове, а он је уједно и представник престонице у комисији, при Министарству за локалну самоуправу, која је задужена за писање закона.

– Ми заступамо идеју да се све градске инспекције комунална, грађевинска, тржишна… сублимишу у комуналну полицију. На овај начин не бисмоa морали да примамо нове људе јер тренутно у Београду, заједно са запосленима у општинским огранцима, ради око 400 инспектора у различитим секторима – објашњава Луковић.

Комунални инспектори имали би статус службених лица и обављали би инспекцијски посао. Они би наплаћивали казне за прекршаје, имали би посебне просторије и специјална службена возила. Њихова овлашћења би била скоро идентична оним које имају припадници МУП-а.

– Многи се противе томе, али сматрам да би комунална полиција морала да буде наоружана. Имамо велике проблеме на улицама града, посебно са дивљом трговином. Ношење оружја било би превентивно, али свакако да би могли да га користе у самоодбрани у случају да их неко нападне, што се догађало небројено пута – каже наш саговорник, додајући да би постојала строга правила о томе када оружје може да буде употребљено.

Луковић најављује и драстично повећање казни, као и то да ће комунални полицајци моћи привремено да одузимају робу, што тренутно инспекција није у могућности.

– Стање у престоници промениће се тек када почнемо да користимо драстичније мере. Када двојици нелегалних трговаца код Видиковачке пијаце одузмемо камионе неће се ни други више тиме бавити, нема друге могућности, казна је апсолутно нужна – истиче Владан Луковић.

Тренутно се, углавном, воде полемике о подели будућих надлежности јер већину тих послова сада обављају републичке службе, а не локална самоуправа. Предлог надлежних је да комунална полиција буде задужена за комплетан комунални ред, стање око сплавова, да регулише непрописно паркирање и саобраћај, буку у кафићима, али и контролише изглед фасада, споменика… Своје примедбе на радни текст нацрта закона о комуналној полицији београдска радна група ће ускоро упутити министарству.

– Има доста примедби и зато мислим да закон неће бити завршен и усвојен на време. За сада има и неслагања са МУП-ом јер они нису вољни да прихвате да поред њих постоји службеници који обављају сличан посао. Ипак, очекујемо да ћемо од полиције убудуће имати већу подршку него до сада – објашњава Луковић.

Скупштина града, како сазнајемо, планира да комуналну полицију организује као нову градску управу, паралелну са постојећом, чији ће начелник бити изабран конкурсом. Управа за комуналну полицију била би у директној вези са Градским већем и градоначелником.

Надзорници и извидничари

Београд је веровано једина метропола у окружењу којом још не патролирају комунални полицајци. Формирање ових служби, према резултатима истраживања, даје брзе ефекте. У Подгорици и другим градовима Црне Горе они су на улицама још од прошле године и њихове ингеренције су све веће. Црногорски комуналци не носе ватрено оружје, њихове униформе су тамноплаве, а део свакодневне одеће су и капе и посебне светлоплаве кошуље. Док су на дужности носе и посебну значку службе, истакнуту на видном месту. Њихови помоћници, такозвани надзорници, имају тамносива одела и помажу колегама старијим по надлежности у пословима контроле паркирања, депоновања смећа, снабдевања водом, реда око пијаца. Казне које Црногорци плаћају за непоштовање налога и решења комуналних полицајаца су папрене. За кршење прописа плаћају минимално десетоструки износ најмање плате у овој држави.

У Загребу ове службе постоје већ неколико година, а однедавно помажу им и посебни извидничари који су, такође, на платном списку градске скупштине. Главни град Хрватске иначе важи за један од најчистијих европских метропола, а да би био још уређенији ови људи, по налогу градоначелника, помажу полицајцима тако што дежурају у парковима и пријављују оне који бацају отпатке, паркирају се где стигну или не чисте за својим кућним љубимцима.

ЛИНК
 
Da li je moguce da ste toliki debili???:roll:........Moguce je......:D

Pa komunalna inspekcija moze samo da te mrzi......i da te moli da ne bacas kese sa djubretom, stari namestaj ili starog dedu kroz prozor.........:think:

Komunalna policija ima nacina da te na to prisili.........pa i Svedska , gde mozes da jedes sa ulice ima komunalnu policiju , a yebeni Srbistan, koji se davi u djubretu, i gde na drvecu najvise uspevaju plasticne kese , ne treba komunalnu policiju.....:mrgreen:

Srbi su ekoloski svesni do qrza.......ne policiju......ja bi uveo i komunalni preki sud, koji bi streljao na licu mesta shabane koji samo sto jos ne seru po sred ulice......:evil:
 
Da li je moguce da ste toliki debili???:roll:........Moguce je......:D

Pa komunalna inspekcija moze samo da te mrzi......i da te moli da ne bacas kese sa djubretom, stari namestaj ili starog dedu kroz prozor.........:think:

Komunalna policija ima nacina da te na to prisili.........pa i Svedska , gde mozes da jedes sa ulice ima komunalnu policiju , a yebeni Srbistan, koji se davi u djubretu, i gde na drvecu najvise uspevaju plasticne kese , ne treba komunalnu policiju.....:mrgreen:

Srbi su ekoloski svesni do qrza.......ne policiju......ja bi uveo i komunalni preki sud, koji bi streljao na licu mesta shabane koji samo sto jos ne seru po sred ulice......:evil:

Што се онда не укине инспекција,кад се већ оснива пара-полицијска структура?
 
Bilo bi odlicno da imamo komunalnu policiju. Koliko znam oni treba da kaznjavaju one koji pljuju po ulici, bacaju djubre po ulici i van kontejnera, tim zakonom se zabranjuje i stavljanje spoljnih jedinica klime na zidove koji su okrenuti ka ulici, da ne budu ruzne zgrade i da nam ne kaplje na glavu voda,... Sve u svemu radili bi pametnije stvari od npr, saobracajne policije koja u nadleznosti ima pravljenje jos vece guzve u saobracaju, nezaustavljanje tatinih sinova koji divljaju u besnim kolima i zaustavljanje onih koji voze Juga ili Ficu.
 
Poslednja izmena:
Nevezno za budzet, kad bi bilo para bilo bi odlicno da imamo komunalnu policiju. Koliko znam oni treba da kaznjavaju one koji pljuju po ulici, bacaju djubre po ulici i van kontejnera, tim zakonom se zabranjuje i stavljanje spoljnih jedinica klime na zidove koji su okrenuti ka ulici, da ne budu ruzne zgrade i da nam ne kaplje na glavu voda,... Sve u svemu radili bi pametnije stvari od npr, saobracajne policije koja u nadleznosti ima pravljenje jos vece guzve u saobracaju, nezaustavljanje tatinih sinova koji divljaju u besnim kolima i zaustavljanje onih koji voze Juga ili Ficu.

Јооој...да кажњавају оне који пљуну и баце папир...
Па,зар на то да се троше паре и да се тако ОТИМАЈУ новци људима,а по улицама и школама ВРШЉАЈУ ДИЛЕРИ ДРОГЕ под заштитом ових ЕУропских власти!
 
Јооој...да кажњавају оне који пљуну и баце папир...
Па,зар на то да се троше паре и да се тако ОТИМАЈУ новци људима,а по улицама и школама ВРШЉАЈУ ДИЛЕРИ ДРОГЕ под заштитом ових ЕУропских власти!

Da, treba da kaznjavaju one koji pljuju i bacaju papir, jer ulica nije njihova pcija koju im je caca ostavio. Naravno da treba da se hapse dileri, ali to nema nikakve veze sa temom. Dilera je bilo i 80ih i 90ih i sada ih ima, tj, bilo ih je u svim politickim sistemima.
 
Јооој...да кажњавају оне који пљуну и баце папир...
Па,зар на то да се троше паре и да се тако ОТИМАЈУ новци људима,а по улицама и школама ВРШЉАЈУ ДИЛЕРИ ДРОГЕ под заштитом ових ЕУропских власти!

Kakve veze imaju dileri droge sa shabanima koji bacaju djubre sa prozora???:dash:

Postojanje dilera je tebi , verovatno alibi da pisas sa balkona po prolaznicima???:D

Logika ti je u fazonu :" necemo valjda sada o obijanju trafika dok nam otimaju Kosovo"
( ex ministar policije "robokap")
 
Da, treba da kaznjavaju one koji pljuju i bacaju papir, jer ulica nije njihova pcija koju im je caca ostavio. Naravno da treba da se hapse dileri, ali to nema nikakve veze sa temom. Dilera je bilo i 80ih i 90ih i sada ih ima, tj, bilo ih je u svim politickim sistemima.

По школама их није било,и нису организовано и систематски били распоређени по свим школама у Србији,до промена 2000-те.И уместо да се бавимо највећим проблемима,као што је овај који сам поменуо,мени треба мафија да још додатно отима паре да би они увалили своје неспособне кадрове на моју и грбачу оних који стварају паре овим криминалним властима.
 
Јооој...да кажњавају оне који пљуну и баце папир...
Па,зар на то да се троше паре и да се тако ОТИМАЈУ новци људима,а по улицама и школама ВРШЉАЈУ ДИЛЕРИ ДРОГЕ под заштитом ових ЕУропских власти!

E što ti je logika!!!!!!!!:dash: Kakve to veze ima jedno s drugim????? Znači, ako ovi diluju drogu po školama, nekulturni kreteni treba da pljuju po ulicama i da se mi pravimo da ne vidimo.

To ti je otprilike logika našeg ex premijera: nemoj da me neko sad pita za nezaposlenost, kad rešavamo pitanje Kosova.

Mislim stvarno.................
 
Kakve veze imaju dileri droge sa shabanima koji bacaju djubre sa prozora???:dash:

Postojanje dilera je tebi , verovatno alibi da pisas sa balkona po prolaznicima???:D

Logika ti je u fazonu :" necemo valjda sada o obijanju trafika dok nam otimaju Kosovo"
( ex ministar policije "robokap")

:lol: Mislim.... šta reći....
 
E što ti je logika!!!!!!!!:dash: Kakve to veze ima jedno s drugim????? Znači, ako ovi diluju drogu po školama, nekulturni kreteni treba da pljuju po ulicama i da se mi pravimo da ne vidimo.

To ti je otprilike logika našeg ex premijera: nemoj da me neko sad pita za nezaposlenost, kad rešavamo pitanje Kosova.

Mislim stvarno.................

......telepatija..........;)

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10199291&postcount=10
 
Kakve veze imaju dileri droge sa shabanima koji bacaju djubre sa prozora???:dash:

Postojanje dilera je tebi , verovatno alibi da pisas sa balkona po prolaznicima???:D

Logika ti je u fazonu :" necemo valjda sada o obijanju trafika dok nam otimaju Kosovo"
( ex ministar policije "robokap")

Па што не дају ВЕЋА ОВЛАШЋЕЊА комуналној инспекцији ,него праве нову пара-полицијску организацију која ће додатно да кошта и у којој ће своје партијске болиде да запосле?
 
E što ti je logika!!!!!!!!:dash: Kakve to veze ima jedno s drugim????? Znači, ako ovi diluju drogu po školama, nekulturni kreteni treba da pljuju po ulicama i da se mi pravimo da ne vidimo.

To ti je otprilike logika našeg ex premijera: nemoj da me neko sad pita za nezaposlenost, kad rešavamo pitanje Kosova.

Mislim stvarno.................

Преписујеш,а?Ако,ако...:mrgreen:
 
Па што не дају ВЕЋА ОВЛАШЋЕЊА комуналној инспекцији ,него праве нову пара-полицијску организацију која ће додатно да кошта и у којој ће своје партијске болиде да запосле?

Ne da treba da prave para-policijsku organizaciju, nego treba da ih naoružaju teškim naoružanjem i da im daju oklopna vozila...:p
 
Па што не дају ВЕЋА ОВЛАШЋЕЊА комуналној инспекцији ,него праве нову пара-полицијску организацију која ће додатно да кошта и у којој ће своје партијске болиде да запосле?

Sto se mene tice, treba da ukinu tu jalovu komunalnu inspekciju , i da uvedu komunalnu policiju...........

Ne samo komunalnu inspekciju....treba da ukinu jos bar 50 raznih glupavih sluzbi , ali komunalna policija je Srbistanu potrebnija od hleba .........prljavije zemlje nema ni na bliskom istoku.......:roll:
 
Ne da treba da prave para-policijsku organizaciju, nego treba da ih naoružaju teškim naoružanjem i da im daju oklopna vozila...:p

Неозбиљно.

У случају креирања ове полиције,онда инспекција нема више никакву сврху.Што не укину,ако "желе" да смање јавну потрошњу?
 
Неозбиљно.

У случају креирања ове полиције,онда инспекција нема више никакву сврху.Што не укину,ако "желе" да смање јавну потрошњу?

S tim mogu da se složim. Ionako ta nazovi inspekcija nije služila ničemu.
 
Неозбиљно.

У случају креирања ове полиције,онда инспекција нема више никакву сврху.Што не укину,ако "желе" да смање јавну потрошњу?

Pa ko kaze da zele da smanje javnu potrosnju???

Ne zeli , stoka , jer je svaki budzetski stakor dosao na to mesto ili preko rodjacko - zavicajnih , ili preko politickih veza..................:think:

Ali, komunalna policija je , kako rekoh neophodna.......
 
S tim mogu da se složim. Ionako ta nazovi inspekcija nije služila ničemu.

Па,ради се о томе да се повећава капацитет запошљавања својих партијаша,а постојање комуналне полиције није оправдано ,јер постоји инспекција,којој само треба дати већа овлашћења.
 

Back
Top