svaka kazna je preblaga

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
danima sam zgrožena

http://forum.krstarica.com/threads/290914&page=2


PROTIV D. R. iz Mladenovca podneta je krivična prijava jer je nedavno pokušao da nasred ulice zakolje psa naočigled desetoro dece. On je 7. juna u naselju "25. maj" u ovoj opštini slomljenom pivskom flašom iskasapio kerušu, pokušavajući da joj preseče grkljan. Pas je ipak preživeo i ubrzo je operisan. U Sekretarijatu za komunalne poslove kažu da ovaj monstruozni zločin, nažalost, nije usamljen slučaj svirepog ponašanja ljudi prema životinjama.
Prema nezvaničnim informacijma, Mladenovčanin poznat pod nadimkom Jaje, masakrirao je životinju - zbog opklade. Poznanici, sa kojima je prethodno pio ispred prodavnice, obećali su mu pet piva ako flašom ubije psa. Pred očima desetoro dece koja su se tu našla, on je razbio bocu, uhvatio psa za uši i počeo da ga mrcvari. Agoniju je prekinuo poštar koji je ga je oterao i tako spasio kerušu koja je nešto ranije dobila štence. U međuvremenu je žena koja je zastrašujući prizor videla sa terase pozvala policiju. Pas je operisan u Veterinarskoj klinici i oporavlja se.
- Protiv nasilnika je podneta krivična prijava i on bi mogao da bude kažnjen sa tri do šest meseci zatvora kao i novčano u iznosu od 100.000 do milion dinara - ističe Vladimir Terzin, pomoćnik sekretara za komunalno-stambene poslove. - Nažalost imamo mnogo primera svireposti ljudi prema životinjama. Najčešće je reč o ljudima koji ih truju po ulicama. Često se govori o napadima pasa, ali uz ovakvo ponašanje ljudi, agresivnost životinja nije iznenađenje.

i šta sada ?
da li je naš kazneni zakon preblag?
šta sa monstrumima koju su ga huškali na to?
šta sa svima onima koji su to mirno posmatrali?

i šta sa svom tom decom koja su to gledala pokušavajući da spasu psa:sad2:

mislim da je ovo mnogo dublje od obične priče o psu i da joj je zato i mesto ovde (a ne samo na ljubimcima)
 
Jeste zaista grozno.
Slazem se.Bilo da volis zivotinje,bilo da ih en volis-ne mozes na ovakav umobolan cin ostati ravnodusan.
Ali...mislim da se u ovoj zemlji niko nece baviti time.
U zemlji gde muce decu u nekim domovima,toliko slucajeva zlostavljanja i ubijanja-ovo je maciji kasalj.
Ja bih ga poslala u zatvor.
Kao primer drugima i zbog tako groznog ponasanja.
On je jedini koji treba da ispasta jer je on to uradio.:confused:
 
Тај није нормалан.
Ја бих њега код психијатра.
А ни ти идиоти који су се кладили с њим.

Мислим, али нисам сигурна, да такво дело подлеже кривичном закону код нас.
Опет мислим и нисам сигурна, али у мом крају је лик из пиштоља убио пса , наводно због агресивности (што није искључено, мене су чопори више пута нападали) и добио је 40 дана затвора.

Тако да, верујем да ће и овај случај имати ако не исти, макар сличан епилог.
 
Šta mu je jadan pas skrivio?! Postoji od skora krivično delo surovo ubistvo životinje - kazna je do godinu dama zatvora, ako se dobro sećam. Treba edukovati ljude, npr te koji su se sa njim kladili oko klanja psa poslati na obaveznu obuku u neki azil za pse. Bravo za poštara i komšinicu, ipak su reagovali:ok:
 
Zalosno sta se desava. Pa mislim kad u drzavi u kojoj je najgledanija serija Selo gori a baba se ceslja... sve govori. I nije ni cudo sto nam je ovako kad je pola stanovnista nepismeno... A drzava... Pa ona nista ne cini po tom pitanju nego na njima zaradjuje i koristi situaciju... Steta.... Pitam se da li ce se ikad nesto promeniti ovde. Mozda, ali sigurno treba da prodje MNOGO vremena...
 
danima sam zgrožena

http://forum.krstarica.com/threads/290914&page=2


PROTIV D. R. iz Mladenovca podneta je krivična prijava jer je nedavno pokušao da nasred ulice zakolje psa naočigled desetoro dece. On je 7. juna u naselju "25. maj" u ovoj opštini slomljenom pivskom flašom iskasapio kerušu, pokušavajući da joj preseče grkljan. Pas je ipak preživeo i ubrzo je operisan. U Sekretarijatu za komunalne poslove kažu da ovaj monstruozni zločin, nažalost, nije usamljen slučaj svirepog ponašanja ljudi prema životinjama.
Prema nezvaničnim informacijma, Mladenovčanin poznat pod nadimkom Jaje, masakrirao je životinju - zbog opklade. Poznanici, sa kojima je prethodno pio ispred prodavnice, obećali su mu pet piva ako flašom ubije psa. Pred očima desetoro dece koja su se tu našla, on je razbio bocu, uhvatio psa za uši i počeo da ga mrcvari. Agoniju je prekinuo poštar koji je ga je oterao i tako spasio kerušu koja je nešto ranije dobila štence. U međuvremenu je žena koja je zastrašujući prizor videla sa terase pozvala policiju. Pas je operisan u Veterinarskoj klinici i oporavlja se.
- Protiv nasilnika je podneta krivična prijava i on bi mogao da bude kažnjen sa tri do šest meseci zatvora kao i novčano u iznosu od 100.000 do milion dinara - ističe Vladimir Terzin, pomoćnik sekretara za komunalno-stambene poslove. - Nažalost imamo mnogo primera svireposti ljudi prema životinjama. Najčešće je reč o ljudima koji ih truju po ulicama. Često se govori o napadima pasa, ali uz ovakvo ponašanje ljudi, agresivnost životinja nije iznenađenje.

i šta sada ?
da li je naš kazneni zakon preblag?
šta sa monstrumima koju su ga huškali na to?
šta sa svima onima koji su to mirno posmatrali?

i šta sa svom tom decom koja su to gledala pokušavajući da spasu psa:sad2:

mislim da je ovo mnogo dublje od obične priče o psu i da joj je zato i mesto ovde (a ne samo na ljubimcima)


E moja Milesa, ljudi su najgore zveri na planeti i Boziji andjeli u isto vreme.
Ne znam kakvi su nasi zakoni, ali to jeste za kaznu!
Neko ko je napravio takvu opkladu i smislio to i doveo tog coveka u iskusenje da cini takav zlocin takodje treba da odgovara pred vazecim zakonima kao organiozator i inicijator. Verujem da takav zakon u Srbiji postoji da se svi koji krse Bozije i ljudske zakone privedu pravdi.

Cvrsto i iskreno verujem da je pred nama vreme pravde i pravednosti! Ja cu licno dati doprinos u svom dvoristu, a preporucujem i ostalima.
 
I posle ovi humanitarci kažu da šerijatski zakoni ne valjaju...
Pa znaš kad bi se neko usudio da radi tako nešto kad bi znao da će za kaznu njega da kolju flašom na sred trga pred gomilom radoznalaca i slučajnih prolaznika?
 
Pre nekoliko godina videla sam dva dečaka od nekih 10ak godina kako biju mačku:sad2:
Kad sam ih pitala šta to rade , slegli su ramenima u stilu "pa šta". Zapretila sam da ću ih prijaviti roditeljima i tada su pustili macu (folirala sam, jer ne poznajem njihove roditelje).

Čini mi se da ni za zločine prema ljudima ovde ne važe zakoni, a tek za životinje..
 
A sxta serete owde toliko??
Pa koja je kazna onda za owe sxto su klali ljude u jasenowtzu srebrnitzi i ostalima??
Sekli zxenama grudi, silowali detzu od 9 godina, stawljali im zitze u usxi?? ALO bre???
Sxto se toliko zgrozawate nad owim likom...
 
Nažalost,sve je više takvih slučajeva.Takvi nisu u stanju da se iživljavaju nad ljudima pa se iživljavaju na životinjama.Njega i tog što ga je nagovorio na to delo treba najstrože kazniti za primer drugima.
Na žalost poivija i sudstvo je prezauzeta drugim stvarima,npr. naplaćivanjem kazni za saobraćajne prekršaje.Čekaj samo da ovi na vlasti shvate da i tu mogu uzeti lepe pare od kazni....
 

Back
Top