***Kušadasi***

Uglavnom je, koliko para toliko muzike...
Pa ti vidi koliko si spreman kinte da odvojiš, sigurno će to toliko i vredeti...
Ja sam bila u samom Kušadasiju, i meni je bilo OK. Mada meni hotel i soba služe samo da prespavam, jer sam uvek napolju ... :)
 
Bio sam u Kušadasiju 2003., hotel Varuna 3* (ne znam da li se još uvek tako zove, jer su pričali da će ga renovirati i podići mu kategoriju). Sobe, hrana, usluga... na zavidnom nivou. Čak mnogi, koji su bili odseli u susednim hotelima (ne mogu sada da im se setim imena), zbog pritužbi na smeštaj i hranu, su se već posle 2 dana prebacili u naš hotel i bili oduševljeni kao da su došli u neki sa 5*.

Sam grad je simpatičan, ima svega, od kafića, restorana, prodavnica (to i da ne spominjemo) sa onom njihovom čuvenom nasrtljivom gostoprimljivošću, koja ti u početku bude zanimljiva, a kasnije počinje da smara. I složio bih se sa gore napisanim, da plaže i nisu nešto posebno (ne sviđa mi se što moraš da uzimaš taksi - dolmuš i da se guraš sa ostalim turcima i turistima, da bi otišao na neku od plaža, jer i nisu baš tako blizu), mada iskreno, ja sam u Tursku išao više zbog dodatnih "aktivnosti" tipa obilazak Efesa, Artemidinog hrama, Pamukalea... nego zbog samog sučanja i kupanja. Bio sam u junu mesecu i bilo je pretoplo, a kako li je jula i avgusta, mogu samo da zamislim. U svakom slučaju, nosim pozitivne utiske. ;)
 
Ja sam bila u Kušadasiju u avgustu pre 7 godina. Hotel je imao 3* i bio je u gradu, ne baš na plaži, ali je bio jeftin u odnosu na uslugu. Ja uglavnom odsedam u hotelima sa 3* i ovaj je bio daleko bolji od Grčkih hotela iste kategorije.
Imao je veliki bazen, sobe sa pogledom na more, polupansion po principu švedskog stola, a za klopu svega. Daleko bogatije nego u Grčkoj. I dosta jeftinije s obzirom da je bio špic sezone. Za iste pare sam mogla otići u Grčku, ali u septembru i imala bih kupatilo od metarxmetar sa stojećom tuš kabinom, a ovde je bio full komfor.
Što se tiče samog grada, ima gradsku plažu koja je krcata, ali je po meni sasvim dobra. Ima delova sa krupnijim i sitnijim kamenčićima, more je čisto i toplo.
Gradić je mali kao i većina "morskih", ima dosta mesta za izlaske, diskoteke, kafiće, sve što ti padne na pamet.
Sve u svemu, mislim da Kušadasi ima odličnu ponudu u odnosu na cenu.
 
Bila sam u Kusadasiju 2004 i 2005. Cim sam isla dve godine za redom znaci da je bilo super. Doduse hoteli u kojima sam bila su bili sa 2 eventualno 3 zvezdice ali u Kusadasiju je tada bilo preko 300 hotela, jer je svaka malo veca kuca hotel. Iskreno meni je lepse u tim hotelima na 3 sprata, koji su unutra izgledali kao privatna kuca, napolju su imali bazen, sobe su bile kao mali apartman, sa spavacom, dnevnom sobom i kuhinjom, dve terase, kupatilo naravno, nisam to ni ocekivala za te pare, nego neki nabudzeni hotel, jer ovde mozes da upoznas bolje narod jer su prisniji nego u lux hotelima naravno. Ako odes van centra u hotel, ne znam kako ces se uvece vracati u hotel jer dolmusi voze mozda do 12 koliko se ja secam, posle taksisti za koje pretpostavljam da deru.Plaza ce ti u svakom slucaju biti daleko osim ako nemas hotel na nekoj od mislim 13 plaza. Moj predlog je obici ih sve svaki dan druga plaza, ladies beach ima lepo more ali je krcata narocito vikendom kad dolaze lokalni ljudi i tada je ludnica, nemas gde peskir da stavis, a turci su prilicno nasrtljivi narocito kada su devojke same, pa to zna prilicno da smara.
Kusadasi je kao grad prelep, barem meni. Ima dobre restorane, radnje, butike sa koznim jaknama dzabaka su, rade do 3,4 ujutru. grad je stalno aktivan, danju, nocu sve radi.Cenjkanje je obavezno. Klubova mali milion, za sve nacije i generacije. Ima ta ulica barstreat i u njoj ih ima gomila, za engleze, irce, srbe,nemce.....Od znamenitosti ja sam obisla Pamukale, i to nemoj propustiti, prelepo je, u Efes nisam isla, ali oni koji su bili su 2 dana lezali u krevetu, drmnula ih suncanica jer je tamo gomila kamenja i rusevina na +45. Krstarenje je obavezno sa ruckom na brodu i pristajanjem na male puste plaze, adalend im je super ako volis taj vid zabave. Sve u svemu Turci su stvarno gostoljubivi i predustretljivi ali nekad cak i previse, a Kusadasi stvarno ima da ponudi sve sto pozelis.
 
Ja i ortaci, planiramo da idemo u Kušadasi, i prvenstveno nam je da se zezamo uvece.

Sada me zanimaju iskustva ljudi koji su vec bili tamo, *da li ima mladih*, *kako je zezanje uvece*???

Jer ako je smora, da otkazujemo do jos mozemo, i sta predlazete kao mesto gde je extra zezanje i gde ima dosta mladih (Bugarska?)

PS. U Crnu Goru ne bi isli, jer smo bili vec 3 god za redom.

Znaci vasa iskustva bih zeleo da cujem.

Hvala. ;)
 
Ako planiras tamo sa drustvom, onda sigurno neces pogresiti. Ja sam bila tamo prosle godine sa deckom i drustvom i bilo nam je fenomenalno! Provod je extra, pogotovo u diskoteci Kalemegdan gde se pusta nasa muzika i gde je pravo ludilo! Ne otkazuj, bolje Turska nego Bugarska. Jedino sto ce put da Vas ubije ako idete busom kao ja prosle godine.:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Meni recimo put do Kusadasija nije bio naporan...jeste da deluje uzasno kada kazes 24 sata u busu (najmanje) ali mi je brzo proslo, pola busa mladi ljudi, upoznavanje i druzenje je krenulo odmah :)
Kad cemo da izdrzimo ako ne sad dok smo mladi ;)

A provod u Kusadasiju jeste dobar, ali cene u diskotekama su bas jake...bar su za mene bile 2007. kad sam bila.
 
Pozdrav svima,
Interesuje me da li je neko letovao preko Halo tursa ili Tomasa u Kusadasi? Mislim, na aranzman koji podrazumeva jedno nocenje u Canakalima i deset u Kusadasiju?Kakva su iskustva?Hvala unapred.
 
AJDE DA SE I JA UKLJUCIM MALO OVDE POSTO SAM LETOVAO U KUSADAISJU I BAS SAM ZADOVOLJAN....

OVAKO AKO IDES U NEKI HOTEL U CENTAR IDI U ANRA KLUB, JEFTIN JE I NE MOZES DA POGRESIS, NA SUPER MESTU BLIZU TI RESTORAN KOJI SE ZOVE JEDI 24 KLOPA SUPER, CENE ISTO...TU TI JE MARKET PIJACA I SVE OSTALO, A BLIZU TI JE I POCETNA STANICA DOLMOSA KA SVIM PLAZAMA...AKO IDES U NEKI HOTEL NA PLAZI NA LEADIS BEACH PLAZI SU TI SVI DOBRO I TU NECES POGRESITI ALI ONDA NA ZURKE U GRAD MORAS DA SE SNALAZIS :) I DA IDI PREKO LUI TRAVELA, EKSTRA CENE , SUPER PREVOZ, VODICI... AKO TE NESTO JOS ZANIMA PITAJ...SUPER IM JE AKVA PAR ISTO

SUNDEY JE DOBAR HOTEL....

JA SAM BIO 2008 GOD ..... NPR ANRA U SEZONI HOTEL KOSTA SA PREVOZOM BAS NARAVNO OKO 200 EVRA NOCENJE SA DORUCKOM IMA LI STA JEFTINIJE :)

PROVOD JE ISTO DOBAR

AKO SE PREDOMISLITE JA RADIM OVE GODINE SUMMER FUN ZA GRCKU PA ETO MADA KUSADASI JE SUPER I PO MENI NECETE POGRESITI
 
AJDE DA SE I JA UKLJUCIM MALO OVDE POSTO SAM LETOVAO U KUSADAISJU I BAS SAM ZADOVOLJAN....

OVAKO AKO IDES U NEKI HOTEL U CENTAR IDI U ANRA KLUB, JEFTIN JE I NE MOZES DA POGRESIS, NA SUPER MESTU BLIZU TI RESTORAN KOJI SE ZOVE JEDI 24 KLOPA SUPER, CENE ISTO...TU TI JE MARKET PIJACA I SVE OSTALO, A BLIZU TI JE I POCETNA STANICA DOLMOSA KA SVIM PLAZAMA...AKO IDES U NEKI HOTEL NA PLAZI NA LEADIS BEACH PLAZI SU TI SVI DOBRO I TU NECES POGRESITI ALI ONDA NA ZURKE U GRAD MORAS DA SE SNALAZIS :) I DA IDI PREKO LUI TRAVELA, EKSTRA CENE , SUPER PREVOZ, VODICI... AKO TE NESTO JOS ZANIMA PITAJ...SUPER IM JE AKVA PAR ISTO

SUNDEY JE DOBAR HOTEL....

JA SAM BIO 2008 GOD ..... NPR ANRA U SEZONI HOTEL KOSTA SA PREVOZOM BAS NARAVNO OKO 200 EVRA NOCENJE SA DORUCKOM IMA LI STA JEFTINIJE :)

PROVOD JE ISTO DOBAR

AKO SE PREDOMISLITE JA RADIM OVE GODINE SUMMER FUN ZA GRCKU PA ETO MADA KUSADASI JE SUPER I PO MENI NECETE POGRESITI


Vlado,dobro dosao na forum Krstarica :)
Verujem da ce se sigurno naci neko kome ce tvoja iskustva znaciti,jedino te molim da u buduce pises malim slovima,jer se velika slova na forumu smatraju vikanjem.
Hvala unapred.
trenutni moderator na PDF Putovanja
J.e.l.e.n.a.
 
Ljudi jako se dvoumim izmedju par hotela u Kusadasiju, pa me zanima vase misljenje da li je bolje gledati hotele u centru i blizini ili to nije tako vazno, ako ima dobar i povoljan prevoz do centra??? koliko je to vazno?

Konkretno svidja mi se Rossy apartmani ali ni ne pise koliko su udaljeni od centra!? ali 30 m od plaze je super....

Pored Rossy hotela, u najuzem izboru su i Santur, Albora i Ayma hoteli.

Svaki savet bi zlata vredeo...hvala!!!
 
zavisi da li planirash da uveche u gradu ostajesh do kasno?
gradski prevoz u kushadasiju je ok organizovan, to su mini-busevi koji idu na svakih 5-10minuta i mozesh i nahvatati usput, ali poslednji ide oko ponoci....
znachi ako planirash da izlazish i ostajesh malo duze u centru morash da vatash taxi koji je svakako skulji od dolmusha(minibus)

rossy apartamni se nalaze maltene na Ladies Beach, znachi spustish se samo tih 30m i na plazi si, ali koliko znam za njih vlada veliko interesovanje i redovno prvi odu jer ih ljudi rezervishu chim izadju cenovnici, tako da ako si za tu opciju bolje prvo vidi ima li mesta...
ayma hotel gleda na ladies beach, izadjesh iz hotela i za min si na plazi...minus za ovaj hotel je shto je u njemu voda u sistemu hotela nije pijaca, ok vodu za pice cesh svakako kupovati, ali bash tushiranje slanom vodom :confused:

albora je, ako se dobro secam negde na pola puta...ni na plazi, a daleko od centra da bi ishao peshice...tako da opet morash dolmushem...

santur je blizu centra tako da ako ti je bitno da mozesh opushteno da ostanesh u gradu koliko hocesh, onda ti je to bolja opcija...
na plazu mozesh ici koju god, naravno dolmushem, stajalishta su ti blizu...
gradska plaza nije daleko od ovog hotela, ali nije neshto:neutral:
pitaj ako te neshto josh interesuje....

da..dolmush koji ide do ladies beach i dalje na neke plaze iz centra koshta 1.5-2lire, zavisi gde udjesh...to ti je oko 1 e
 
majche hvala ti puno!!!
inace idem sa devojkom, uvece bih ponekad(3-4 veceri) izasao i ostajao i duze od 12, ali dobro, manje vise mozemo par puta ili peske ili taksijem...

icicu sutra ili prekosutra da rezervisem pa ti javljam sta sam odlucio.

ako imas jos neki savet, s obzirom da si veoma dobro upucena u ove hotele i kusadasi, mozes mi reci, konkretno - sta treba obavezno obicii(izleti), ili recimo koje su plaze dobre ili na kraju krajeva po tebi koji je hotel onako najbolji za svoju cenu(ove sto sam ja nabrojao i uopste)...

jos jednom puno hvala! :)
 
pa ne bih da ulazim u procenu hotela jer ne znam koliko ste zahtevni turisti i koliko para zelite da odvojite za smeshtaj i hranu ;)
shto se tiche izleta, ja ti mogu preporuchiti par jer opet ne znam koja su vam interesovanja...
ne bih propustila pamukkale, jeste da ode ceo dan i da se do tamo putuje skoro 3h, ali po meni se isplati:D
efes i kuca device marije takodje, ali mene generalno interesuju kulturno-istorijski spomenici kad odem negde...dok je za nekog to samo gomila kamenja...
aqua park...krstarenje...shta znam:)
ja an krstarenje nisam ishla jer nisam luda bash za kupanjem na otvorenom moru, a nekome je to vrh
shto se plaza tiche....i to je isto subjektivno...
ladies beach ti je recimo najposecenija plaza...ima dosta plicaka...
pa imash green beach..to ti je mala plazica u uvali...
long beach na kraju grada...samo joj ime kaze da je duuuuuga :lol: malo drugachiji pesak i malo manje plicaka...iza su hoteli tako da naizmenichno idu delovi plaze gde mozesh iznajmiti lezaljku i suncobran, pa delovi koji su rezervisani za goste hotela...
pa redom dalje imash silver beach, diamond beach
kad planirate da putujete?

p.s. okachicu neke slike kasnije...
 
Green Beach...
do ove plaze se moze ici dolmushem koji ide za Ladies Beach, samo se ne sidje naravno na Ladies Beach:lol:
ima tabla, a i vozach kaze na engleskom i na turskom koja je plaza kod koje staje





...meni se ova plazica bash svidela jer je manja...niko te ne smara chak iako sam dodjesh(mislim sama devojka)..nije guzva kao na ladies beach...
e sad...ako ima talasa onda zna da se nakupi trave morske jer je u uvalici pa se to sve sakupi u jednom delu...
gore na onom zelenom travnatom delu ima lazy bag-ova(placaju se naravno, kao i lezaljke i suncobrani) za kuliranje...mali kafe restoran pa se tu moze popiti picence, klopati dok je najvece sunce...
 
Poslednja izmena:
Ja u Kušadasiju nikad nisam ni provalila šta je centar.
Najinteresantnije je na Ladies Beach-u i po meni je to najbolja lokacija za smeštaj.
Mi smo non-stop štrapacirale tim potezom uz plažu, sa gomilom kafića pa nismo ni imale želje i potrebe da uveče idemo negde dalje.
Možda je Ladies Beach centar?:lol:
 
Ja u Kušadasiju nikad nisam ni provalila šta je centar.
Najinteresantnije je na Ladies Beach-u i po meni je to najbolja lokacija za smeštaj.
Mi smo non-stop štrapacirale tim potezom uz plažu, sa gomilom kafića pa nismo ni imale želje i potrebe da uveče idemo negde dalje.
Možda je Ladies Beach centar?:lol:

:lol:
sad si me na muke stavila...
okachicu slike centra da se podsetish...a mislila sam samo plaze i izlete da stavim...eto mi domaceg zadatka:D
jedva sam probrala slike da se vidi i neshto sem mene kako se glupiram na plazi:zcepanje:

edit: nije loshe biti na Ladies Beach-u smeshten, ako necesh menjati plaze i obilaziti...
ja sam do sad uvek bila smeshtena u centru i ne bih to menjala nikako..ishla sam sa drugaricama i dosta smo izlazile i shetkale se(i danju i nocu :lol:) te do grada, te na pijacu..
mislim nisam osoba koja odmah kad ustane bezi na plazu(narochito sshto nam se nekad nije dalo ustati...)
 
Poslednja izmena:
Long Beach





ova plaza je, kako sam vec napisala, kombinovana za goste hotela koji se nalaze u zaledju i za ostale turiste...
za razliku od green beach-a i ladies beach-a gde ima delova sa besplatnim trshchanim suncobranima i mestom gde mozete rashiriti svoj peshkir/lezaljku ovde toga nema(sem ako nisi gost jendog od hotela koji su iza plaze pa lezaljke i suncobrane imash free)
otprilike je tako da svaki kafic,bar na ovoj plazi ima svoj deo za lezaljkama koje su iznajmljuju...
nalazi se na izlazu iz kushadasija, do nje ide dolmush koji krece iz centra sa one okretnice odakle krecu svi dolmushi, ali ne ide kroz grad i pored obale nego nekako na drugu stranu pa ako ste smeshteni na ladies b. ne znam gde bi ga zaustavili:think:
inache dolmush do ove plaze je malo skuplji(mozda pola lire ili tako neshto..)
voda je malo hladnija nego na ladies b. jer je otvorenija i veca(ali daleko od toga da je hladna)
Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:

Back
Top