Problem sa starovanjem racunara

milan04

Početnik
Banovan
Poruka
14
Vec par dana mi se desava da pri ukljucivanju racunara pojavi se logo i onda zakoci ili da pri startu kaze da nedostaje BOOT device. Potreebno je da ga dva puta ukljucim i iskljucim na dugme da bi proradio. Isto tako kada idem iz OS na restart kako bih restartovao sistem, pojavi se crni ekran na pocetku (kada treba da se startuje) i opet samo ukljucivanje i iskljucivanje pomaze. Imam Vistu koja je 1-2 godine radila ok. Radio sam Tune Up utilities program i update Asus driivera za maticnu bas pre ovoga, pa ne znam da li je to nesto pokvarilo? I kako da vratim na staro? Ovako mi se cini da ce svakog casa da ode hard ili nesto slicno.


HVALA
 
Vec par dana mi se desava da pri ukljucivanju racunara pojavi se logo i onda zakoci ili da pri startu kaze da nedostaje BOOT device. Potreebno je da ga dva puta ukljucim i iskljucim na dugme da bi proradio. Isto tako kada idem iz OS na restart kako bih restartovao sistem, pojavi se crni ekran na pocetku (kada treba da se startuje) i opet samo ukljucivanje i iskljucivanje pomaze. Imam Vistu koja je 1-2 godine radila ok. Radio sam Tune Up utilities program i update Asus driivera za maticnu bas pre ovoga, pa ne znam da li je to nesto pokvarilo? I kako da vratim na staro? Ovako mi se cini da ce svakog casa da ode hard ili nesto slicno.


HVALA

Proveri kablove na hard disku/diskovima. Ochisti kontakte ili ako imash stavi druge kablove. Isto proveri i kontakte na plochi. To treba da reshi problem.
 
Nista, i dalje se ponasa cudno. Posle prvog ukljucenja se zamrzne STARTUP screen, pa moram da ga resetujem da bi dosao do onog da ne prepoznaje BOOT device, pa da ga iskljucim i ukljucim da bi zasvetlela led dioda za HARD Disk i da bi se sistem (Vista) pokrenuo.
 
Jok, jedva sam ga sad startovao. Kad ga ukljucim odem i Bios i uopste ne detektuje Hard Disk. Onda ga iskljucim, ukljucim pa ga odmah resetujem tako sto drzim reset dugmence 2-3 sekunde. Zatim pocinje da startuje i odmah pritisnem digme za iskljucivanje i drzim 4 sekunde. Inace, bez nasilnog reseta, kad pritisnem dugme za gasenje on se odmah iskljuci i ponovo pri ukljucivanju isti problem. Kablove sam proverio i konektore. Jedino ako sam nesto na ploci zeznuo prilikom update drivera maticne ili overklokovanja procezsora. Ali da je tako, uopste ne bih mogao da ukjucim racunar, ni pomocu ove tehnike.

Dakle sta uzrokuje sledeci problem:
Nece da se restartuje iz Viste (blank screen nakon restarta)
Kad ga ukljucujem pomaze sledece: Prvo ukljucim, pa resetujem posle 2-3 sekunde tako sto 2-3 puta pritisnem dugme za reset, pa ga onda posle 2-3 sec iskljucim drzeci dugme za iskljucivanje 4 sekunde
I ponovo normalno ukljucim. Tada proradi.

Bizarno se ponasa. Molim za pomoc.
 
Prvo obezbedi bar nesto za probu: drugi ram i napajanje. Kasnije ce ti trebati i neki test alati. Za pocetak neki hirens.
Otkaci sve hdd i cd uredjaje, povadi sve kartice osim graficke i ram. Otkaci sve kablice (front usb...). Ako imas vise mem. modula ostavi samo jedan. Kreni...
 

Back
Top