Anketa ...

evo ti kod koji sam ja koristio:

<form name="Anketa" action="mailto:me@me.com" method="POST" title="Anketa" enctype="text/plain">

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><u>Pitanje ankete?</u></p>


<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center">&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" value="Da" name="Opcija1">Da&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" name="Opcija2" value="Ne">Ne</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="Justify">&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="submit" value="Posalji!" name="B1"> </p>
</form>
 
posalje ti email sa odgovorem a ti mozesh da izmenish skript pa da dodash da automatski dodaje odgovore na list zasta ce ti trebati java script ili nesto slozenije

da, ide u body tag
 
Peleplay ova tvoja anketa moze da posluzi ali je ipak neprofesionalna.Da bi napravio onu anketu na kojoj se rezultati prikaziju na samoj web stranici moras da se razumes u ASP ,a ja nazalost nisam jos dotle stigao.Trenutno se bavim javascriptom i DHTML a to ovde ne moze da zavrsi posao.
Ako ima neko da preporuci neku dobru knjigu za ASP nek se ne ustrucava.Valjalo bi ako neko zna malo da objasni sta je to ASP uopste i cemu sve sluzi.Nece mu pasti kruna sa glave.Hvala i pozdrav :lol:
 
ASP ili Active Server Pages jeste Microsoftova tehnologija za dinamicki generisane stranice (ne brkati sa DHTML), koja nije free, znaci, kosta! za legalno koriscenje, naravno.. to je script jezik kojim se moze pristupiti odredjenoj bazi podataka i iz nje izvuci podatke... najkorisceniji jezik jeste PHP, koji je openSource, i koji radi najbolje sa bazom MySQL, mada podrzava i druge baze... pored ova dva, jos se koriste JSP (Java Server Pages) i ColdFusion, Macromedijina tehnologija... inace, tu su i perl i mnogi drugi, koji se koriste u manjoj ili vecoj meri... recimo, najjednostavniji primer za dinamicku stranicu je Google, u kome ti upises podatak, pritisnes trazi, on pristupi bazi podataka, nadje linkove vezane za tvoj pojam, generise HTML stranu i posalje je tvom browseru... eto, ukratko... za detaljnije podatke, konsultuj internet je postoji jakooooooo mnogo tekstova na ovu temu... mislim GOOGLAJ MALO!!! :)

pozdrav
 

Back
Top