Izrada sajta-HITNO!

duluth

Početnik
Poruka
17
Pozdrav svima,

Potreban mi je neko da izradi sajt umesto mene,jer meni slabo ide:dontunderstand:...Tako da bolje da platim nego da razbijam glavu.Naime,o cemu se radi,ja i drug otvaramo manju gradjevinsku firmu specijalizovanu za zavrsne radove u gradjevinarstvu.Potreban nam je sajt koji ce da sadrzi bazu podataka i par grafika,ko se time bavi verovatno ce znati o cemu se radi...Znaci,nista spektakularno,ali da ne bude sklepano.Ukoliko ima zainteresovanih posaljite ponudu na gradj.art@gmail.com odgovoricemo svima.Hvala.
 
Da lepo kazes Georg_Faust ,a i pored toga koliko para toliko muzike ima i koju muziku zelis ,koliko dugo da svira a i ozvucenje kojeg kvaliteta da postavimo.
Sta zellite?
1.Aktivnu ili pasivnu stranicu .
2.Za koliko kljucnih reci optimizacija ukoliko mislite SEO optimizaciju.
3.Html,Php,Flash,.........
4.Zelite li i forum ,ili registerovanje clanova na sajtu.
5.Vas ili nas hosting.
6.Ukoliko je nas koliko godina.
itd.....
Ja kao webmaster klasicne stranice ,obicne reklame za firme koliko da ima nekoliko podataka i slika ne naplacujem samo trazim da se preko mene uzme host i domena i to je to.Azururanje stranice posle naknadno naplacujem .
Moj predlog ukoliko je firma veca da treba da se odradi deo za registraciju clanova ili forum na pod domenu sajta.
 
Sama rec gradjevinska firma,mora vas uputiti da nije rec o sajtu gde ce se neko regostrovati chatovati itd.Obicno su ti sajtovi sastavljevi i pravljeni da bih covek prodavao svoje radove nekretnine preko sajta ,prikazao foto svojih vec uradjenih i radova u toku itd itd.Tacno da covek nije potpuno objasnio sta zapravo zeli ali ko radi sajtove i ima iza sebe uradejno neki sajt za gradj firmu zna o cemu se radi.mozda kod nas u srbiji malo drugacije izgledaju sajtovi za gradj.firme

ovako nesto covek sigurno zeli

http://www.edilromi.it/ http://www.edilcatellani.com/ http://www.mecedil.com/ http://www.edil92.com/ neki od najobicnijih primera ako, uopste mogu posluziti kao primer.Sto je neko rekao sajt netreba da smara vec da oci odmara
 
bas zato sto su smece ovaj edil romi pa i onaj siveli su ti jedni od najacih u severnom delu italije.
to je ono sto mi ne razumemo njima netrebaju sajtovi za ocenjivanje i da ih komsija gleda i kudi.mogli su ih uraditi i 1941god ali coek kada udjes na sajt pogledas malo levo desno odes u show room i izvadis pare uzmes robu i cao.Sta ce njemu sajt i da trosi na web design hiljade eur(cak sam i naveo neki od najobicnijih primera)

Zapamtite covek je trazio sajt za gadjevinu a ne za nekog modnog kreatora.Sto prostije uradjeno ,sto vise ponude itd itd ...klijenti vide i kupe nemaju vremena da zevaju i razmatraju sajtove.
 
Ma ja sam se cuo sa covekom .Nije mi problem sajt da mu uradim i dzabe. Ali SEO optimizacija :D razmisli sam .Ukoliko si web master kolik bi naplatio seo optimizaciju za 5-10 kljucnih reci da se nalaze na prvoj strani googla.I koliko ti vremena treba za to ?Da li bi mesec dana radio za 100 eura ?
 
Napisao sam da sam se cuo sa njim i da mi je dao spisak kljucnih reci .
Kakav bre dozivljaj.Ova tema Ide off topic .Otvori temu pa da pricamo o web dizajnu .
Napravio sam dovoljno da znam o cemu pricam.
 
Jedno ja ovde ne razumem ovde na sajtu u nasem zivotu i tom Srpskom drustvu.Smatram da su vecina ovde malo pametniji iskusniji itd,pa zar posle dva tri odgovora ali na skoro svakoj zapocetoj temi ako je uopste tema ,pocinje neka svadja rasprava.Dali to tako treba da bude--sto bi rekli stari ljudi NISAM PAMETAN.
 
hahaha ovo je predobro.

posto je covjek i prije 7 mjeseci trazio "podhitno" stranicu ja imam osjecaj da ovaj duluth ne otvara gradjevinsku firmu.... neznam da li se varam ali ovo je klasicna akcija kada neko neupucen otvara agenciju za web design i na ovu foru skuplja informacije o cjenama... a zasto skuplja informacije? zato sto nije sam u stanju kalkulisati svoje radove.

ako je tako onda bi bar po mome mmisljenju bilo iskrenije otvoreno pitati kako se krecu cjene.

a ako ja nisam u pravu onda se iskreno izvinjavam kod duluth.

ps: email adresa je zanimljiva! interesantno da se u adresi pojavljuje rijec ART...hmmm
 
A meni je rekao da 2 meseca nemoze da nadje nikog :D
A u pocetku da nemoze da postigne da odgovori koliko pitanja dobija u vezi sajta.
"Javicu ti sutra samo da se cujem sa ortakom.Ja cekam to sutra :D "
Ja mislim da je ovo dupli nalog nekog na krsti .Moze bit al nemora..
 
:) pravo mesto za trazenje firmi za izradu sajta ..

Moja preporuka, lepo u Google-u se unese fraza optimizacija sajta, ili izrada sajta, ili sat vec je naj naj najvaznije, pa uzeti od prvih 10-tak firmi ponude pa izabrati :)

Ili sto neko rece kad bi moglo da se dobije sajt, prvi medju prvima a da se ne plati.:roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisam se dugo javljao,a vidim da me pojedinci nesto prozivaju...Mozda i opravdano,s obzirom da sam stavio HITNO,sto je greska,jer su se uglavnom javljali ljudi koji sisaju ovce a ne oni koji znaju da rade,tj.profesionalci kojih ima,i koji ne vide prvo novac pa posao,vec obratno.Najlepse bi bilo da situacija nije kakva jeste,i da Srbija nije ovakva kakva je,da ima posla i novca,da rade samo najbolji i najsposobniji....Da ne duzim.Našao sam čoveka koji će da uradi sajt,da ga ažurira,reklamira itd. Radio čovek u Americi to isto pa došao ovde,voli Srbiju...Uz to i flajere,vizit karte,i sve što jednoj firmi treba,na 5 rata za 250 eura,s tim što ću naravno ja čoveka častiti,a i sledeće godine radimo redizajn i tako dalje.Poenta cele priče nije da držim predavanja,već da mladim ljudima koji pročitaju ovo dam savet da ne slušaju pojedince,već da posao rade profesionalno do kraja,a novac će doći.Ostali koji su navikli da muljaju će ostati tamo gde im je mesto....A sopstveno neznanje prebacuju na drugog.Necu sad da pisem neke bisere ovde,ružno je ali,još jedanput da se zahvalim svima na interesovanju,na interesantnim emailovima koji su stizali...Srdačan pozdrav
 
Poenta cele priče nije da držim predavanja,već da mladim ljudima koji pročitaju ovo dam savet da ne slušaju pojedince,već da posao rade profesionalno do kraja,a novac će doći.Ostali koji su navikli da muljaju će ostati tamo gde im je mesto....A sopstveno neznanje prebacuju na drugog.Necu sad da pisem neke bisere ovde,ružno je ali,još jedanput da se zahvalim svima na interesovanju,na interesantnim emailovima koji su stizali...Srdačan pozdrav

poenta cele priche je da prvo platish posle klatis i da ni kod babe nema dzabe
ako ti je neki profy uzeo da radi za 250 jura onda svaka njemu cast koliko ima vremena za bacanje

moj savet je dosta drugaciji treba sve odraditi profy ali treba i naplatiti svoj rad i bolje dzaba lezati nego dzabe raditi. Novac nece doci ako se ne uzme.

mada da smirimo tenziju sve je to lepo ti si nashao svog developera zelimo vam svi srecu :mrgreen: ja za 250 evra ne bi uzeo da razgovaram o sajtu a ne da ga radim sa sve ostalim reklamnim materijalom.
 
Nisam se dugo javljao,a vidim da me pojedinci nesto prozivaju...Mozda i opravdano,s obzirom da sam stavio HITNO,sto je greska,jer su se uglavnom javljali ljudi koji sisaju ovce a ne oni koji znaju da rade,tj.profesionalci kojih ima,i koji ne vide prvo novac pa posao,vec obratno.Najlepse bi bilo da situacija nije kakva jeste,i da Srbija nije ovakva kakva je,da ima posla i novca,da rade samo najbolji i najsposobniji....Da ne duzim.Našao sam čoveka koji će da uradi sajt,da ga ažurira,reklamira itd. Radio čovek u Americi to isto pa došao ovde,voli Srbiju...Uz to i flajere,vizit karte,i sve što jednoj firmi treba,na 5 rata za 250 eura,s tim što ću naravno ja čoveka častiti,a i sledeće godine radimo redizajn i tako dalje.Poenta cele priče nije da držim predavanja,već da mladim ljudima koji pročitaju ovo dam savet da ne slušaju pojedince,već da posao rade profesionalno do kraja,a novac će doći.Ostali koji su navikli da muljaju će ostati tamo gde im je mesto....A sopstveno neznanje prebacuju na drugog.Necu sad da pisem neke bisere ovde,ružno je ali,još jedanput da se zahvalim svima na interesovanju,na interesantnim emailovima koji su stizali...Srdačan pozdrav

Vidi, razumem o cemu govoris ali cini mi se da zaboravljas nesto. Ako ti je mozda blize kreni od muzike/estrade... Pevace ti i Ceca i neka tamo leva Jeca, samo sto ce Ceca vise da naplati i dosta vise mase da okupi pa kad izracunas prihod od ulaznica plus pice jako lepo prodjes. ;)

Html i css nisu toliko ozbiljni tako da takve sajtove mogu da rade i pocetnici. Ako se cilja na dobar dizajn ipak mora neko malo ozbiljniji.
Ako hoce i php i js onda se prica iz korena menja jer su to daleko ozbiljniji i kompleksniji programski jezici od html i css koje tesko da moze i uvrstiti u programske jezike. Pocetnici misle da mogu to da urade valjano ali se varaju.
Ako je u igri i SEO u 99% slucajeva oprosti se od sume sigurno vece od 250e (mozda i x2). Govorim o optimizaciji koja ce dati sigurne rezultate i koju radi neko ko zna kako se radi a ne procitao je ili cuo nesto...

Kazes da ljudi prvo vide novac kao da je to negativno nesto, kao da se ne radi sve zbog novca? Sta si ti video prvo i na sta si najvise usmerio paznju? Cekao si i trazio da se pojavi neko ko ce uraditi za menje novaca? Pa da... jasno je. :)

To za Ameriku nema apsolutno nikakve veze. Otrcana fora koja se decenijama provlaci kod naseg naroda. Mnogi od nas su radili ako ne ceo projekat onda bar ucestvovali u istom koji je za strano trziste, ali to manje vise nista znacajno ne donosi osim iskustva koje se stice svakako vremenom kroz rad.

Kako rece klega u postu ispred, vazno je da se pojavio dev sa cenovnikom koji ti odgovara.

off ( mada je sve ovo off buduci da je autor neozbiljan i ima sumnjive namere kao sto je pravljenje kolekcije mail-ova developera ko zna zbog cega :) )
Mislim da su problem generalno ovi klinci koji bi preko noci da "nauce sve" i za 10-15 dana da cepaju 150-200e za instalaciju joomle. Pa onda oni drugi koji rade html i css za 3-4 hiljade dinara.
To utice da se kod ljudi formira iskrivljena slika o web dizajnu i programiranju, sto za posledicu ima ovakva razmisljanja i ocekivanja kao kod autora teme.
 
Poslednja izmena:
Vidi, razumem o cemu govoris ali cini mi se da zaboravljas nesto. Ako ti je mozda blize kreni od muzike/estrade... Pevace ti i Ceca i neka tamo leva Jeca, samo sto ce Ceca vise da naplati i dosta vise mase da okupi pa kad izracunas prihod od ulaznica plus pice jako lepo prodjes. ;)

Html i css nisu toliko ozbiljni tako da takve sajtove mogu da rade i pocetnici. Ako se cilja na dobar dizajn ipak mora neko malo ozbiljniji.
Ako hoce i php i js onda se prica iz korena menja jer su to daleko ozbiljniji i kompleksniji programski jezici od html i css koje tesko da moze i uvrstiti u programske jezike. Pocetnici misle da mogu to da urade valjano ali se varaju.
Ako je u igri i SEO u 99% slucajeva oprosti se od sume sigurno vece od 250e (mozda i x2). Govorim o optimizaciji koja ce dati sigurne rezultate i koju radi neko ko zna kako se radi a ne procitao je ili cuo nesto...

Kazes da ljudi prvo vide novac kao da je to negativno nesto, kao da se ne radi sve zbog novca? Sta si ti video prvo i na sta si najvise usmerio paznju? Cekao si i trazio da se pojavi neko ko ce uraditi za menje novaca? Pa da... jasno je. :)

To za Ameriku nema apsolutno nikakve veze. Otrcana fora koja se decenijama provlaci kod naseg naroda. Mnogi od nas su radili ako ne ceo projekat onda bar ucestvovali u istom koji je za strano trziste, ali to manje vise nista znacajno ne donosi osim iskustva koje se stice svakako vremenom kroz rad.

Kako rece klega u postu ispred, vazno je da se pojavio dev sa cenovnikom koji ti odgovara.

off ( mada je sve ovo off buduci da je autor neozbiljan i ima sumnjive namere kao sto je pravljenje kolekcije mail-ova developera ko zna zbog cega :) )
Mislim da su problem generalno ovi klinci koji bi preko noci da "nauce sve" i za 10-15 dana da cepaju 150-200e za instalaciju joomle. Pa onda oni drugi koji rade html i css za 3-4 hiljade dinara.
To utice da se kod ljudi formira iskrivljena slika o web dizajnu i programiranju, sto za posledicu ima ovakva razmisljanja i ocekivanja kao kod autora teme.

sto za posledicu ima da su sajtovi uglavnom ala '99 ili html freakovi da ne kazem (monsteri) i da od optimizacije takve strane nemaju ni o ili 0 kako kome lakshe da srachuna

ko u 250 i tome slichno evra misli da spakuje svoje web prisustvo zavrsice takod a ce da ga svecom po internetu traze i botovi ne samo korisnici. Ja kapiram donekle da neki uzmu da rade za manje para ako im se zuri ili nisu napravili pare do sad

za neku malter html budzevinu ili minimal tweak popular cms djene djene tu se pricha zavrshava realno te pare i nishta vishe od toga i ne vrede. Problem je shto se uglavnom jave sa idejom ne treba im nishta mnogo a posle smaraju svaki dan sa nekim promenama ili odjednom misteriozno zele da su ispred google za kljucnu rec google

lol

ja sam u web development i internet marketing poslu skoro deset godina prilichno aktivno shta sam se chuda nagledao u odnosima klijent developer ne bi u bo®g kocku stalo. Sreca pa postoje dobre solo alternative u web poslu i svako ko je profy preferira da pravi svoje za sijaset malih preduzetnika tu su html zanatlije :whistling:
 
Uopste nema potrebe da se ljutite,ja nisam u vasoj struci i ne odlucujem po kojoj ceni cete raditi,kod mene cena ne igra vaznu ulogu,jer ukoliko stupim u kontakt sa jednim jedinim investitorom ja cu za sajt dati mnogo vise,ali ne mozete tako da radite,tj. mogli ste sa pojedinima....Mene licno nervira kad osetim da koristite moje neznanje u ovoj oblasti da izvucete pare,pa bombardujete sa nekim ,,strucnim,, recima,satro...To tako ne ide.Mozda jedno vreme ali...Kao kad bi ja osetio da neko ima para pa za krecenje po m2 naplatim 30e..Dace covek pare,nije u tome stvar,ali ce mi to biti zadnji posao.A ovaj strucnjak sto nece da radi za 250 e je bas strucnjak izgleda.Verovatno ne dize glavu od posla.Bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi,pametna zivotna fiolzofija,zato verovatno ceka da baka primi penziju da mu da za cigare i grad.
 
Vidi, razumem o cemu govoris ali cini mi se da zaboravljas nesto. Ako ti je mozda blize kreni od muzike/estrade... Pevace ti i Ceca i neka tamo leva Jeca, samo sto ce Ceca vise da naplati i dosta vise mase da okupi pa kad izracunas prihod od ulaznica plus pice jako lepo prodjes. ;)

Html i css nisu toliko ozbiljni tako da takve sajtove mogu da rade i pocetnici. Ako se cilja na dobar dizajn ipak mora neko malo ozbiljniji.
Ako hoce i php i js onda se prica iz korena menja jer su to daleko ozbiljniji i kompleksniji programski jezici od html i css koje tesko da moze i uvrstiti u programske jezike. Pocetnici misle da mogu to da urade valjano ali se varaju.
Ako je u igri i SEO u 99% slucajeva oprosti se od sume sigurno vece od 250e (mozda i x2). Govorim o optimizaciji koja ce dati sigurne rezultate i koju radi neko ko zna kako se radi a ne procitao je ili cuo nesto...

Kazes da ljudi prvo vide novac kao da je to negativno nesto, kao da se ne radi sve zbog novca? Sta si ti video prvo i na sta si najvise usmerio paznju? Cekao si i trazio da se pojavi neko ko ce uraditi za menje novaca? Pa da... jasno je. :)

To za Ameriku nema apsolutno nikakve veze. Otrcana fora koja se decenijama provlaci kod naseg naroda. Mnogi od nas su radili ako ne ceo projekat onda bar ucestvovali u istom koji je za strano trziste, ali to manje vise nista znacajno ne donosi osim iskustva koje se stice svakako vremenom kroz rad.

Kako rece klega u postu ispred, vazno je da se pojavio dev sa cenovnikom koji ti odgovara.

off ( mada je sve ovo off buduci da je autor neozbiljan i ima sumnjive namere kao sto je pravljenje kolekcije mail-ova developera ko zna zbog cega :) )
Mislim da su problem generalno ovi klinci koji bi preko noci da "nauce sve" i za 10-15 dana da cepaju 150-200e za instalaciju joomle. Pa onda oni drugi koji rade html i css za 3-4 hiljade dinara.
To utice da se kod ljudi formira iskrivljena slika o web dizajnu i programiranju, sto za posledicu ima ovakva razmisljanja i ocekivanja kao kod autora teme.
Po ovom tvom postu ispada da ti nikada nisi bio neznalica i da si od pocetka krenuo sa php i da svi tvoji sajtovi od pocetka nalaze na googlu. Ti klinci sto rade radice u jednom trenutku bolje od tebe jel generacije se smenjuju. A reci mi molim te kako osoba da sazna nesto osim ako joj to neko ne pokaze ili procita negde mozda ti znas neki drugi put saznanja i nemojte toliko da dizete sebe osobi koja je svesna sebe to ne prilici.
 

Back
Top