Ako se ukusi razlikuju, šta je to "neukus"?

Mislim da nije potrebno posebno obrazlagati temu... kako gledate na to sa ličnog aspekta?
I, prostom logikom, postoji li "neukus" uopšte?

Danas sam gledala emisiju u kojoj tetke sa iscrtanim usnama lakiraju nokte svojim kerovima.
Šta je to stil? I ko je univerzalni kritičar? Ko ima pravo na to...?

To je igra recima...Neukus ne postoji.A evo zasto- postoji informacija koja moze biti tacna ili netacna,tj. istinita ili lazna,pa daklem time ne postoji dezinformacija...
 
neukus..extra:hahaha::hahaha::hahaha:
ne..mislim da je dobar pogodak sto se teme tice ...

ukus i neukus kao apsolutne kategorije hmm..takvo nesto mislim da ne postoji..relatvnost kategorizacije kao takve koja zavisi od bilo cijeg misljenja ne ostavlja mogucnost za neku diskutabilnost..
ne postoji cak ni jasna definicija ukusa vec samo licno misljenje i "o ukusima se ne raspravlja"..mislim daje se na legalizaciju svakih i svakakvih nebuloza koje su danas opsteprisutne..
mislim nepostojanje apsolutnosti u kategorisanju daje osnov da svako ko je popularan u drustvu namece svoj ukus kao merodavan..
primer estradnih "zvezda i zvezdica"..i nosnje imidza i stajlinga..
 
Mislim da nije potrebno posebno obrazlagati temu... kako gledate na to sa ličnog aspekta?
I, prostom logikom, postoji li "neukus" uopšte?

Danas sam gledala emisiju u kojoj tetke sa iscrtanim usnama lakiraju nokte svojim kerovima.
Šta je to stil? I ko je univerzalni kritičar? Ko ima pravo na to...?


Neukus je kada nije u skladu sa opšteprihvaćenim standardima lepote:confused:
koje opet treba da kreiraju oni sa najistančanijim ukusom, a to znači oni koji se
bave lepotom i u tome dostižu neke validne rezultate i postaju prihvaćeni i cenjeni.

To je što se društva tiče, ili možemo i ovako, neukus je kada neko postupa
neudubivši se u samo suštinu i ne pronalazeći lepotu, već nasumice i bahato.
 
Poslednja izmena:
Neukus:P? Obicna rec! Skracenica za "nije moj ukus" ... "nije po(mom)ukusu" ..."nije ukusno" ... Naravno, mozda gresim jer nisam u srpskom jeziku dobra ali hm, ne vidim sta ima tu za filozofiranje:think:?
O ukusima se, poznato, ne raspravlja, ukusi su razliciti, nesto individualno, isto kao i mi ljudi sto smo individualci, pa svakom svoje. Doduse, razmisljam da li je moguce osobe tj. ukus udresirati? Kad bi, naprimer, jedno dete manipulirali, govoreci mu sta je lepo a sta nije, sta je ukusno a sta neukusno, interesovalo bi me, da li bi to dete kasnije, kao odrasla osoba, ipak odvila svoj sopstveni ukus(ne samo vizualni nego i akusticni u muzici naprimer)? Neznam da li je to i sa stilom tako. Stil bi trebao da zavisi od ukusa i naravno, tvoj stil ti niko ne moze zabraniti i od nikoga biti diktiran(odgovor na tvoje pitanje) ali ipak, cini mi se da nije tako. Mnogo nas se odluci za neki stil(svestno ili nesvestno)da li mu stojao ili ne, zbog modnog trenda. Znaci, kad je rec o modi: Stilu oblacenja, stilu friziranja, sminkanja, stilu kuce, namestaja, baste i td... i td... onda smo uglavnom svi ili vecina nas, manipulirani od nekih modnih careva, manje - vise poznatih dezajnera, arhitekta itd... koji odlucuju sta se ove sezone nosi, kako se sminka ... kakve se kuce grade i koje tapete se lepe - sta je "out" a sta "in". Eto, kako je lako prihvatiti tudji ukus, tudj stil:confused:. A zasto je to tako, to bi me stvarno interesovalo? Mogu samo da predpostavim ovako: Jedan dezajner ima sposobnost da pogodi ukus ukupne mase koji je relativno dosadan i uz pomoc(podmetnutih)sopstvenih umetnickih ideja, cini robu interesantnijom. Jeste, to je umetnost a i dobra porcija trgovacke psihologije.

:):bye:
 
neukus je buduci ukus ako ima dobar marketing i ,,preporuku''od strane ,,nekog'' nasushno nam ,,poznatog'', bez koga ne bi znali shta da radimo i mislimo...kad dosadi ukus, mora se proukusiti i neukus da bi bilo trendi neshto novo, i da bi neki ljudi mogli da zarade pare, jer ne mozemo da zivimo dok nam ne pokazu shta treba da mislimo...a sve za nashe dobro, naravnoho...pitam se da li bi ukus bio ukus da nismo naucheni po pravilu i navikli da se ne pitamo shto

shto se tiche lakiranja noktiju kerovima , po meni to nije ukus , ni neukus, nego bolest zbog koje bi im trebalo oduzeti zivotinje
 
Mislim da nije potrebno posebno obrazlagati temu... kako gledate na to sa ličnog aspekta?
I, prostom logikom, postoji li "neukus" uopšte?

Danas sam gledala emisiju u kojoj tetke sa iscrtanim usnama lakiraju nokte svojim kerovima.
Šta je to stil? I ko je univerzalni kritičar? Ko ima pravo na to...?

Postoji neukus. Nema veze što su ukusi subjektivna stvar, postoji nešto što se zove obrazovanje, vaspitanje, pristojnost. Sve ono što izlazi iz okvira pristojnog, a pritom je besmisleno i glupavo, nepotrebno, bez potrebe skreće pažnju, smatram neukusom.
 
dobra tema. veoma dobra.
uzmimo recimo pank pokret..njihove frizure i stil odevanja su ostatku sveta svakako bili neukus.. njima su bile iskazivanje revolta, pobuna protiv konvencionalnog, licemernog, krik istine recimo..i onda se postavlja pitanje sta je lepo, ono sto je ruzno ali istinito, ili ono sto je primereno, ali usminkano..
lepo nije uvek lepo, lepota je nekad veoma ruzna, i boli..
ili mozda brkam pojmove, mozda nije lepo..mozda je neki drugi izraz bolji..recimo gernika ....da li bi rekli da je lepa..ili je ruzna, ali pogadja u srce..kako bi je okarakterisali?
lepota za mene uvek ima iskrenost u sebi, stvarnu emociju, nesto sustinsko..
pa je dakle za mene neukus nesto lazno, isfolirano..
dalje, za mene, jednostavno je lepo..ali opet, nekad vidim neku kreaciju koja me odusevi, a koja je sve samo ne jednostavna:)
 
dobra tema. veoma dobra.
uzmimo recimo pank pokret..njihove frizure i stil odevanja su ostatku sveta svakako bili neukus.. njima su bile iskazivanje revolta, pobuna protiv konvencionalnog, licemernog, krik istine recimo..i onda se postavlja pitanje sta je lepo, ono sto je ruzno ali istinito, ili ono sto je primereno, ali usminkano..
lepo nije uvek lepo, lepota je nekad veoma ruzna, i boli..
ili mozda brkam pojmove, mozda nije lepo..mozda je neki drugi izraz bolji..recimo gernika ....da li bi rekli da je lepa..ili je ruzna, ali pogadja u srce..kako bi je okarakterisali?
lepota za mene uvek ima iskrenost u sebi, stvarnu emociju, nesto sustinsko..
pa je dakle za mene neukus nesto lazno, isfolirano..
dalje, za mene, jednostavno je lepo..ali opet, nekad vidim neku kreaciju koja me odusevi, a koja je sve samo ne jednostavna:)

Ali punk kao i ostale (ne)kulture tog tipa se rasprostranio po svetu..bez obzira u kojoj meri..i ne moze se porediti sa nekim nasim pojmovima ukusa kao sto je narodna muzika..koja ocigledno ostatku sveta ne zvuci dobro..desilo mi se x puta da prebacim kanal na kraj neke nase shund pesme koja se zavrsava sa..EEEEEEEEEE...AAAAAAAAA..OOOOOOO..UUUUUUU..samo se prekrstim
Neukus po meni su oni koji nemaju svoj stil..nose i menjaju preko noci ono sto im vecina servira..opterecuju se slaganjem boja po 2 sata lupajuci glavu sta obuci od buvljak kineske robe..kao i oni koji kupuju razne proizvode ne zadrzavajuci se na jednom..to jes nije im poznato sta su prosli put kupili..to se moze odnositi na toalet papir
 

Back
Top