Древне цивилизације

belo okruglo

Zainteresovan član
Poruka
347
Које вас старе цивилизације највише задивљују и зашто?
Шта вас је привукло, да ли проучавате њихову историју, колико дуго и од када сте почели да се занимате за те народе? Шта вас је навело да почнете да дубље размишљате о њима? Шта вам се код њих не свиђа? Да ли сте имали прилику да посетите земљу у којој се налазе остаци њиховог некадашњег сјаја? Да ли упоређујете митове и легенде старих народа?
Ако неко зна нешто занимљиво о мање познатим или чувеним цивилизацијама, нека напише. И тако, шта вам још падне на памет у вези са овом темом.
 
Najvise me zanimaju Rimljani i njihova kultura.
Zanima me i ko su zapravo Etrurci i kako su gotovo upravljali rimom,mislim,bili su toliko mocni a nisu stvorili sopstveni drzavu,nisu hteli da uspostave sopstvenu vladavinu.
Vidi se po nekim imenima kraljeva da su vladali Rimom. (Tarkvinije Oholi)
Bili su veoma mocni.
Volim istoriju,Egipat,Grcku ( :heart: )

Volela bih da mi buduce zanimanje bude nesto u vezi sa istorijom.
Sve je to rano,ja prakticno ne znam nista o Istoriji jer je Istorija toliko velika i velicanstvena nauka,toliko toga mi ne znamo i nikada necemo saznati,toliko je toga neotkivenog,tolike tajne u istoriji...
Zasto,zsto,zasto se nisam rodila u neko drugo vreme. :(
Volim Englesku,nekako mi je zanimljiv taj mracni srednji vek,procvat renesanse,procvat umetnosti.
Koliko toga mi ne znamo!
 
Najvise me zanimaju Rimljani i njihova kultura.
Zanima me i ko su zapravo Etrurci i kako su gotovo upravljali rimom,mislim,bili su toliko mocni a nisu stvorili sopstveni drzavu,nisu hteli da uspostave sopstvenu vladavinu.
Vidi se po nekim imenima kraljeva da su vladali Rimom. (Tarkvinije Oholi)
Bili su veoma mocni.
Volim istoriju,Egipat,Grcku ( :heart: )


Ja sam do veceras znao samo o njihovom pismu jer sam o tome ucio iz vizualnih komunikacija. Iznenadilo me je da ima na wikipediji ogroman clanak o njima

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Етрурци

Od drevnih naroda i imperija najvise mi se svidja Vizantija.
 
ja volim da čitam o egipćanima, zato što su bili vrhunski naučnici i lekari, verovatno i bolji od nekih današnjih :) lol.... stvarno je zanimljivo saznati nešto novo, što je danas možda nekome čudno, a njima je tada bilo normalno, neki običaji, obredi, venčanja :)))
 
Не знам, мени су најзанимљивији Египћани и Индијци. Једно време сам се занимала за јужноамеричке народе и те неке Мексиканце. Некако су ми сви повезани. У "Траговима Богова" Грејем Хенкок упоређује њихове митове. Допада ми се начин на који их је повезао. Јесте мало књига за млаћење пара, али човек стварно има одличну идеју.
Највише ме нервира кад историчари почну да проучавају старе народе узимајући у обзир данашњи начин размишљања, па се чуде како су то они све могли да ураде са тако примитивном технологијом, па како ово, како оно. Једноставно су људи били другачији, ко зна колико су они више знали од нас, како су до тога долазили, како су живели, шта им је било важно. Мислим да их никад нећемо довољно упознати. Можемо да нагађамо у бескрај, наш ум није тако чист као што је њихов био. Морали су да се сложе да све оно изграде, да дођу до тих знања астрономије, а да су грамзиви као ми сада сигурно не би успели.
 
ne zadivljuje me i ne zanima apsolutno niko. živeli su kako su morali, valjda, misliš da su oni arzmišljali kako ćemo živeti mi za 2000 godina... istoriju drevnih civilizacija narocito s rezervom uzimam... lepo je sve to i vavilon i semiramidini vrtovi i prav biblioteka u ninivu i egipcani, grci i rimljani al ne nalazim u tome nikakvo posebno interesovanje, strast, divljenje i šta ti ja znam. ljudi su bili ljudi oi tad, iamli isto ruke, noge, mozgove, pa su se dovojali i oragnoizovali svoje živote i odnose. mislim stavrno ima tu zanimljivih i značajnih stavi koje se moraju znati, kao što svako zna za 3 praseta i snežanu, ali...
 
Ne zanimaju me stare civilizacije,posto su bas prve i najrazvijenije civilizacije danas dno,simbol zaostalosti,siromastva (Irak,Indija,Egipat...).Tek nastale civilizacije (SAD) su bas za primer...

SAD nije civilizacija.
Pitanje je da li te zanimaju i da li se diviš tim starim civilizacijama, a ne šta misliš o sadašnjem stanju tih država, te stare najrazvijenije civilizacije uopšte nisu odgovorne za sadašnje stanje tih država....
 

Back
Top